Токмак історичний



При розкопах у Кам`янко-Дніпровському районі археологи знайшли артефакти скіфів, стародавніх греків, епохи бронзи


1994 рік: Шість турів виборів

1991 рік: Голова міськради Євген Карбан і два референдуми на Токмаччині

Старі вулиці Токмака

Токмацькі вибори: Обрання мера у 1990 році

До сторіччя льотчика Івана Кожедуба

Був такий дитсадок – «Золота рибка»

1990 рік: Перша демократична Токмацька рада

Токмацька вечірня школа 1957-го

Справжні фронтовики, герої з нашого міста!

Сторінки історії: Токмацькі вибори 1990 року (третя частина)

Вибух Чорнобильської АЕС і евакуація Прип’яті: Спогади токмачанина-«чорнобильця» Анатолія Третяка

1990 рік: Оголошено перші демократичні вибори

22 квітня: Рівно півстоліття тому запрацював Палац спорту.

Токмацькі вибори: Газета «Наше місто Токмак» розпочинає проєкт – «Сторінка історії: Токмацькі вибори».

Гагарін, Брєжнєв і токмачанин Таран: 12 квітня – День космонавтики. Цього дня у 1961 році Юрій Гагарін вперше подолав земне тяжіння, на космічному кораблі «Восток» увірвався в космічний простір.

Коли дерева були молодими

Токмак-66: Площа Визволення і вул. Гоголя


Торговий ряд: Крамниця транспортного товариства


Реконструкція Призаводської площі і універмаг


Фоторепортаж про весни 60-х


Мости старого Токмака Два знімки Олександра Давлада зроблені у різні роки, їх розділяє менше десятиріччя. На них місток через Токмачку, що з'єднував парк з «Ахрамєєвкою».


15.03.2020: Пройшов бій на лінії «Вотан» за визволення Старобогданівки


1965: Як 55 років тому місто зростало поверхами


Весна 1964-го року і бурхливі води Токмачки


Зима-64! Милуємося і трохи заздримо


Зимовий парк 1963-го


На сторіччя Героїні праці Марії Сардак


40 років тому радянські війська увійшли в Афганістан Сьогодні, 25 грудня, виповнюється 40 років з часу введення радянських військ до Афганістану.


18 грудня Токмацький ковальсько-штампувальний завод відзначає свій 55-річний ювілей.


Пам’яті Героя Олексія Кота 13 грудня виповнюється 105 років з дня народження нашого відомого земляка, Героя Радянського Союзу Олексія Миколайовича Кота.


Погляд зблизька: Спогади про землетрус у Вірменії


«Команда молодости нашей ...»


80 років тому, 30 листопада 1939 року, почалася радянсько-фінська – «Зимова війна»


У Харковому померли Лисенки, Бути, Синиці… Коли я працював у газеті «Запорізька правда» часто в селах зустрічав людей, які пережили голодні роки і розповідали про жахіття 30-х років.


Історія старого фото: Червоні дати і паради в Токмаці


Був такий театр: Історія старого фото


Матросова - вулиця фінських будиночків


120 років токмацькому храму Сергія Радонезького 8 жовтня храм преподобного Сергія Радонезького, що у мікрорайоні Ріжок, відзначив 120-річчя. Відбулася літургія, яку очолив архієпископ Бердянський та Приморський Єфрем. Він привітав вірян з днем заснування храму, розповів про життя та подвижництво Сергія Радонезького, іменем якого храм наречений. Віряни разом з священнослужителями здійснили хресний хід навколо церкви.



Там, де був Торговий ряд Старожили Токмака у своїх розповідях і до тепер згадують «Торговий ряд», використовуючи колишню прикмету міста у якості орієнтиру. Мовив: «Торговий ряд» і, без зайвих пояснень, зрозуміло – де і приблизно коли відбувалася подія, яку пригадав співрозмовник. Молодь визначає це місце, орієнтуючись по музейних фотографіях та по карточках з альбомів бабусь і дідусів, а тих повертає у молодість власна пам’ять. Старе фото запрошує читачів пройтися вулицею Торгового ряду.

Ладекопп Село Ладекопп (нині південна околиця м. Токмака засноване у 1805 році 16 менонітськими родинами, які приїхали із Західної Пруссії. Цьому поселенню меноніти дали назву свого рідного села у дельті ріки Вісла. Село лежало 2 км. на південь від ріки Токмак.


Август 1991: Как это было в Токмаке В августе 1991 года в Москве произошла попытка переворота, в результате чего Советский Союз окончательно развалился, а на карте появилась независимая Украина. О том, что происходило в дни переворота в Токмаке, через десяток лет журналистам рассказывал Сергей Николаевич Пугач.


Завтра – 1 вересня, у понеділок учні Токмака підуть до шкіл. Серед них будуть і 307 першокласників. А ось ці фото з архіву газети «Наше місто Токмак» зроблені відомим токмацьким фотографом Олександром Васильовичом Давладом на подвір'ї школи №3 у 1980-му році, коли його донька пішла у перший класс. Може хто пізнає тут себе чи знайомих?


Як токмачанин П. Якимович Другу світову закінчував Сьогодні – річниця завершення найкривавішої війни в історії людства - Другої світової. 2 вересня 1945 року в Токійській бухті на борту американського лінкора «Міссурі» було підписано Акт про капітуляцію Японії, яку прийняли представники СРСР, США, Великої Британії та Китаю.


100 років тому почала роботу Велико-Токмацька рада. Про це свідчить пам’ятна табличка на будівлі швейної фабрики: «У цьому будинку навесні 1919 року була створена і діяла В-Токмацька Рада робітничих, селянських і червоноармійських депутатів». Табличка ця знаходиться у занедбаному стані, ще й малопомітна на обшарпаній стіні фабрики серед рекламних банерів.


Фотографія з фронту Нещодавно житель Дніпра В’ячеслав Чобітько, який раніше жив на Токмаччині, надіслав нам фото групи фронтовиків, серед яких був і його батько – Чобітько Андрій Петрович. Як виявилося, історія цієї родини охоплює одразу кілька сіл Токмаччини.


Солдат з Пологівщини загинув на Токмаччині Лише через сім десятиліть родина дізналася про місце його загибелі Восени 1943 року, після звільнення населених пунктів Запорізької області у ході війни, всіх чоловіків, які перебували на окупованих територіях, забирали до армії. Бувало вони йшли у перший бій не навченими та без зброї (одна гвинтівка на двох-трьох), часто й без обмундирування, і гинули тут же, недалеко від рідної хати. А з визволених сіл набирали до війська вже нових солдатів... Чимало таких доль відшукали пошуковці.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.