1965: Як 55 років тому місто зростало поверхами

Ось таким Токмак зустрічав весну 1965 року.

Справа на панорамі зростають поверхи будинку, у якому згодом відкриють гастроном "Ластівка". Стоїть на своєму місці й пам'ятник Богдану Хмельницькому, який згодом переставлять на вулицю Шевченка. Свого часу він стояв у невеличкому сквері, огородженому невисоким парканом. На нинішньому кільці  площі Визволення стояв на роздоріжжі й охайний з палісадом будиночок, біля нього була зупинка міських автобусів і, як згадує автор цих кадрів Олександр Давлад, тут продавали квитки на проїзд.
Крайня зліва хатина під черепицею слугувала заготконторою хутра. За словами автора знімку, токмачани називали її "Союзпушнина", а приймальником хутра працював чоловік на прізвище Бренер.

Знімок зроблений з труби котельні, що на вулиці Гагаріна. Наче на долоні міський ринок, деякі його споруди встояли й до наших днів, як наприклад будівля колишньої бази Райспоживспілки, нині торгівельна база "Восток". Панораму іще не закривають багатоповерхівка готелю "Весна" і "ташкентського" будинку, який став домівкою для переселенців з столиці Узбекистану, зруйнованої у квітні 1966 року потужним землетрусом. Тоді у півторамільйонному місті залишилося без даху над головою 300 тисяч жителів.

На середньому плані баштові крани добудовують теперішній гуртожиток, який знаходиться за міським ринком біля двоповерхових "сталінок".

Трохи далі видно школу №2. Можна помітити, що й Революційна у той час не була стрілою, вигиналася у нижній частині.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.