Був такий дитсадок – «Золота рибка»

Нещодавно Ольга Карсак поділилася фотографією дитсадка «Золота рибка» 1967 року. Вслід за цим учасники ФБ-групи «Токмак Історичний» поділилися своїми фотографіями садка,якого вже давно немає, а у його будівлі –  торговий комплекс.

А я знайшов фото «Золотої рибки» 1937 року! Ним з редакцією поділився кілька років тому Володимир Ілліч Старокоженко, якого ми не раз згадували і який не так давно, на превеликий жаль, пішов у засвіти.

На ньому зображена група маленьких п’ятирічних токмачан, вихованців довоєнного садка «Золота рибка».

За спогадами Володимира Ілліча, на велосипеді Віктор Мізін, позаду нього теж на велосипеді Сергій Грушевський, а поряд з рушницею в руках – сам Володя Старокоженко. А виховательок звали тьотя Клава і Світлана.

Дітей тоді було дуже багато. На першому поверсі розташовувалися ясла, на другому – садок, на третьому — службові приміщення. У літній час дітей вивозили у колгосп Сталіна на «Ріжку». Там їх годували свіжими продуктами, відпочивали вони під навісом з розкладачками…

Після завершення садка було шкільне навчання у філіалі школи № 3, який знаходився у будівлі нинішнього спорткомплексу «Прометей» на К.Лібкнехта. (Сама ж третя школа, нагадаю, працювала у нинішньому приміщенні ЦДЮТ).

Школа, до речі, працювала і під час німецької окупації в 1941-1943 р. Старокоженко з того періоду добре запам’ятав, як його вдарив головою об парту директор Літус, розбивши ніс до крові. А все через те, що коли відвідали школу німецькі офіцери, і дітей попрохали розказати віршики, то він розповів вірш про Леніна.

А «Золота рибка» під час військових дій була пошкоджена вибухом, і певний час залишалася порожньою. Потім там був відновлений дитсадок, який проіснував до 90-х років минулого століття.

Ось така маленька сторінка з історії нашого міста.

Підготував Віталій Голод.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.