Токмачанка Олена Демчук зберегла, напевно, одні з найстаріших фотографій,
які можна знайти у Токмаці.
Ці два фото датовані 1936 роком. На них зображено самодіяльний театр у нашому містечку, яке тоді називалося Великий Токмак. Артистами у театрі були її дідусь і бабуся. Дід Василь Калюжний сфотографувався як виконавець ролі Остапа.
Це було так давно! Ми вирішили звернутися до інтернет-товариства у Фейсбуці. Редакція газети «Наше місто Токмак» та Головний сайт новин «ТокмакІнформБюро» створили спеціальну групу «Токмак Історичний», де публікуються старі фотографії, розповіді, історії, легенди з життя міста і району. Відтак, звернулися до користувачів з питанням: може хтось згадає історію театру та хто були його артисти?
Вчителька Новенської школи Наталія Дереза згадує, як її дідусь 1904 року народження розповідав, що був такий аматорський театр у Токмаці. Він був створений десь після революції 1917 року. Вони з бабусею там теж виступали – обидва гарно співали. Дід говорив , що ставили п’єсу «Наталка – Полтавка» за Котляревським.
Було це у клубі, який розташовувався по вулиці Карла Лібкнехта за міліцією – на місці, де зараз спортмайданчик центру профтехосвіти поруч з автостоянкою. (Та будівля вщент згоріла наприкінці 60-х років минулого століття). Якраз напроти палаючого клубу була міська пожежна частина, (потім там був витверезник) але, як казав той, то вже інша історія...Токмачани тоді подейкували, що саме через цю пожежу частину терміново перенесли на нову адресу по вулиці Чкалова, напроти хлібзаводу, де вона знаходиться і зараз.
«У клубі був актовий зал, одночасно і як концертний зал зі сценою, і як кінозал, де демонстрували кінофільми. А у фойє проходили танцювальні вечори», – додає Наталія Кузьменко.
«Гарні, добрі часи були. Хоч і жили люди бідно, але доброта , увага, взаємодопомога була завжди», – підсумовує спогади вчителька Токмацької школи №1 Жанна Вовненко.
Підготував Віталій Голод
Немає коментарів:
Дописати коментар
Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.