четвер, 11 червня 2020 р.

Можна анонімно: Викоріняємо корупцію разом

У разі, коли стали відомі факти порушення антикорупційного законодавства працівниками органів державної влади, місцевого самоврядування, прокуратури, поліції можна повідомити за цілодобовим телефоном чергової частини Служби Безпеки України 061-75-76-790.

Корупція - це використання посадовою особою наданих їй службових повноважень або пов'язаних з ними можливостей з метою одержання неправомірної вигоди або прийняття такої вигоди чи прийняття обіцянки / пропозиції такої вигоди для себе чи інших осіб або відповідно обіцянка / пропозиція чи надання неправомірної вигоди посадовій особі, або на її вимогу іншим фізичним чи юридичним особам з метою схилити цю особу до протиправного використання наданих їй службових повноважень або пов'язаних з ними можливостей (ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції»).
За вчинення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень особи притягаються до кримінальної, адміністративної, цивільно-правової та дисциплінарної відповідальності у встановленому законом порядку.

Тобто, якщо вам відомо про те, що мали/мають місце зазначені нижче діяння:

- отримання посадовцем (будь-який державний службовець, суддя, прокурор, слідчий, працівник поліції, тощо) неправомірної вигоди (грошових коштів, переваг, пільг, тощо);
- використання посадовцем будь-якого державного чи комунального майна або коштів в приватних інтересах;
- наявність конфлікту інтересів;
- порушення обмеження спільної роботи близьких осіб (ст. 27 Закону);
- порушення обмеження щодо сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, а також обмеження після припинення діяльності посадової особи (статті 25, 26 Закону);
- надання керівництвом незаконних доручень (стаття 44 Закону) – радимо повідомити про це.

Звертаємо увагу, що відповідно до ст. 53 Закону України «Про запобігання корупції» повідомлення про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень цього Закону може бути здійснене без зазначення авторства (анонімно) за умови, якщо наведена в ньому інформація стосується конкретної особи, містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Перейти до магазину
Держава заохочує викривачів та сприяє їм у повідомленні про можливі факти корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень, інших порушень Закону усно та письмово, зокрема через спеціалізовані телефонні лінії, офіційні веб-сайти, засоби електронного зв’язку.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.