четвер, 10 грудня 2020 р.

З 8 до 24 січня 2021 року в Україні "зимові канікули"

Посилені карантинні обмеження будуть запроваджені в Україні з 8 до 24 січня включно 2021 року.

Таке рішення 9 грудня ухвалив Уряд за результатами трьох тижнів обговорень з представниками бізнесу, з місцевою владою, епідеміологами.

«Зимові канікули заради безпеки» робляться для того, щоб не допустити розгортання нової потужної хвилі захворюваності, яка може наступити зокрема і після новорічних свят. Посилені карантинні обмеження будуть запроваджуватися для того, щоб розірвати ланцюг захворюваності, який може сформуватися протягом свят.

Після карантинних обмежень на вихідних в січні зросла кількість звернень з безробіття.

Карантин вихідного дня не вплинув на економіку країни в цілому, але привів до другого піку звернень з безробіття. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль в інтерв'ю УП, опублікованому в четвер, 10 грудня.

"Можна говорити, що карантин вихідного дня вплинув на рівень зайнятості. Це негативний вплив, воно є, воно відстежується за графіками. На початок карантину у нас було 361 000 зареєстрованих безробітних, сьогодні - 420 000. Ще місяць тому було 396. Ви бачите - після карантину вихідного дня цифра зросла, тобто ось відповідь: ВВП не постраждав, але ось люди, ми маємо другий пік звернень з безробіття: перший був після початку карантину. Традиційно впливає і завершення аграрного сезону, люди стають на реєстрацію, але в цих коливаннях безробіття і карантин вихідного дня ", - розповів прем'єр.

За його словами, з початку карантину працевлаштували 440 тисяч осіб.

Нагадаємо, карантин вихідного дня вводили в листопаді, але відмовилися від нього в грудні.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов роз’яснив, які обмеження діятимуть під час посиленого карантину з 8 до 24 січня 2021 року та назвав основні причини його запровадження.

"Попри те, що нам вдалося збити хвилю ураганного розповсюдження коронавірусної хвороби, кількість нових випадків інфікування наразі залишається досить великою. Наша медична система сьогодні працює в напруженому режимі. Ми очікуємо, що новорічні святкування дадуть певний спалах захворювання. До того ж, щороку наприкінці січня в нас спостерігається зростання захворюваності на грип та ГРВІ, і це дасть додаткове навантаження на медичну систему. Зважаючи на ці фактори, ми вирішили посилити карантинні обмеження саме в цей період", — зазначив очільник МОЗ.

На період з 00:00 годин 8 січня до 00:00 годин 25 січня буде запроваджено посилений карантин, який передбачає наступні обмеження роботи:   

- закладів громадського харчування (крім адресної доставки замовлень та замовлень навинос);

 - розважальних закладів;

- закладів торгівлі непродовольчими товарами;

- закладів культури і проведення культурних масових заходів;

- спортивних залів, фітнес-центрів, басейнів;

- проведення масових заходів, крім організації гірськолижного дозвілля (без роботи закладів громадського харчування та продажу алкогольних напоїв);

- непродовольчих ринків;

- відвідування закладів освіти, крім дитсадків.

Водночас Максим Степанов наголосив, що посилений карантин не передбачає обмеження роботи громадського транспорту — як міського, так і міжміського сполучення. Буде дозволена організація "новорічних ялинок" без концертів, проведення офіційних спортивних заходів без глядачів, робота закладів торгівлі продуктами харчування, лікарськими засобами, виробами медичного призначення, засобами гігієни, засобами зв’язку, ветеринарними препаратами, кормами. Також працюватимуть АЗС, фінансові установи, оператори поштового зв’язку, а також заклади медичної практики, ветеринарної практики, заклади з технічного обслуговування та ремонту транспортних засобів. Перукарням та салонам краси буде дозволено працювати виключно за попереднім записом.

Зазначимо, вчора уряд за ініціативою МОЗ також прийняв рішення також про продовження карантину до 28 лютого 2021 року з обмеженнями, які відповідають "помаранчевому" рівню епідемічної небезпеки, та деякими змінами. Зокрема, з 1 січня буде продовжено роботу закладів громадського харчування до 23 години із забороною розрахункових операцій після 22:00, а в Новорічну ніч вони зможуть працювати до 1:00.

Міністерство охорони здоров’я рекомендує всім установам та організаціям за можливості на період дії посиленого карантину організувати дистанційний режим роботи. Очікується, що завдяки запровадженню посиленого карантину та за умови його дотримання кількість нових випадків інфікування COVID-19 знизиться приблизно на 50%. 

"Під час жорсткого локдауну, згідно з епідеміологічними показниками, рівень  захворюваності зазвичай знижується за три тижні на 80%. Ми розраховуємо зниження інфікованих за цей період до 50%", — зазначив Максим Степанов.

Нагадаємо, наразі в країні діють карантинні обмеження, які відповідають "помаранчевому" рівню епідемічної небезпеки.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.