пʼятниця, 17 грудня 2021 р.

Прийнято обласний бюджет на 2022 рік

16 грудня відбулася 7-а позачергова сесія Запорізької обласної ради, на якій депутати затвердили обласний бюджет на 2022 рік. Загальний ресурс бюджету області становить 5 млрд 891 млн грн.

Закріплені доходи обласного бюджету прогнозуються на рівні 3 млрд 274 млн грн. Основним  джерелом  надходжень до обласного бюджету залишається  податок та збір на прибуток фізичних осіб. Прогнозований  показник надходжень у наступному році – 2,2 млрд грн. Питома вага податку в обсязі загального фонду бюджету становить 73,8%. Крім того, прогнозуються  надходження до обласного бюджету з податку на прибуток підприємств – 427,5 млн грн; рентної плати  за користування надрами та спеціальне використання води – 311 млн грн.; плати за надання адмінпослуг – 52,7 млн грн, інших  податків  та зборів – 8,4 млн грн тощо.  Надходження до Фонду охорони навколишнього природного середовища (екофонду) прогнозуються на рівні 104,4 млн грн.

Головний акцент бюджету – на медицині і, зокрема, на підвищені зарплат медикам. 20 тисяч гривень – такою буде мінімальна зарплата лікаря. Для того, аби виплачувати цю суму співробітникам комунальних закладів і установ охорони здоров’я, що не фінансуються НСЗУ, маємо на це 29 млн грн додаткового ресурсу, - підкреслила голова Запорізької обласної ради Олена Жук. При цьому вона наголосила, що більшість соціально спрямованих програм залишаються. Це означає, що соціально вразливі категорії запоріжців будуть забезпечені субсидіями, виплатами і допомогою, Видатки на реалізацію регіональних програм та заходів заплановано на рівні  149,5 млн грн. Так, на реалізацію обласної  Програми розвитку освіти  планують направити 2,3 млн грн; Програму охорони здоров’я – 42, 4 млн грн.

На запобігання Covid -19 та фінансову підтримку КНП галузі охорони здоров’я обласна влада передбачила 37 млн грн. Обсяг фінансування цільової програми соціальної підтримки населення Запорізької області «Назустріч людям» сформований у розмірі 59,4 млн грн. 

7,9 млн грн передбачається направити з обласного бюджету на реконструкцію КЗ «Запорізька обласна школа вищої спортивної майстерності» Запорізької обласної ради.

Численні освітні заклади регіону можуть розраховувати на освітню субвенцію – її розмір наступного року становитиме 583,1  млн грн. 

Заплановані й масштабні роботи з будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах. Дорожня субвенція з державного бюджету на ці цілі запланована у розмірі понад 996 млн грн., - повідомляє відділ комунікацій Запорізької обласної ради.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.