субота, 27 лютого 2021 р.

Тестування на COVID: Роз’яснення НСЗУ 27.02.21

Зараз лікар первинної ланки може призначити тест на коронавірус пацієнту не лише з симптомами COVID-19 та пневмонії, а й з ознаками гострої респіраторної вірусної інфекції. Також до пакету первинної медичної допомоги додано тестування методом експрес-діагностики - швидкий тест на визначення антигену SARS-CoV-2. Роз'яснюємо, в яких випадках який саме тест потрібно робити. Ось що потрібно знати.

Будь-який аналіз, швидкий тест, ПЛР-тест пацієнту призначає не він сам собі, а його сімейний лікар, терапевт або педіатр. Дотримуйтесь рекомендацій вашого лікаря.

Медичні працівники можуть виїжджати додому до тих пацієнтів, які самостійно не в змозі дістатися до амбулаторії чи іншого пункту тестування.

Вдома чи за місцем надання послуги, пацієнту, який має направлення, зроблять відбір зразків матеріалів для швидкого тестування на антиген SARS-CoV-2 або для ПЛР. Це - незалежно від наявності декларації про вибір лікаря, який надає ПМД.

Скринінгове дослідження на визначення антигену SARS-CoV-2 проводять пацієнтам:

- з підозрою на COVID-19;

- з ознаками тяжкого гострого респіраторого синдрому;

- з ознаками пневмонії;

- які підлягають плановій госпіталізації;

- які були у тісному контакті з хворим на COVID-19;

- що повертаються з регіонів зі значним розповсюдженням COVID-19.

Є випадки, коли результат експрес-тесту потребує підтвердження ПЛР і коли - не потребує. Зокрема:

- позитивний результат швидкого тесту не має бути підтверджений за допомогою ПЛР-тесту, коли лікар бачить, що пацієнт відповідає визначенню підозрілого або ймовірного випадка захворювання на COVID-19;

- позитивний результат швидкого тесту має бути підтверджений за допомогою ПЛР-тесту, коли лікар не діагностує підозру або ймовірний COVID-19 у пацієнта за симптомами;

- якщо швидкий тест показав негативний результат, то лікар призначить ПЛР-тест у випадку, коли пацієнт має симптоми підозрілого або ймовірного випадків на COVID-19.

Про тих, кому обов’язково робити ПЛР-тест:

- пацієнтам, які відповідають визначенню підозрілого, ймовірного випадку захворювання на COVID-19, з ознаками ГРВІ, вірусної пневмонії, яким не проводився скринінговий швидкий тест та/або тест методом ІФА;

- пацієнтам з позагоспітальною пневмонією;

- контактним особам при появі симптомів, які не виключають COVID-19.

Центр надання первинної медичної допомоги має можливість, то пацієнту зі встановленим діагнозом ГРВІ чи негоспітальною пневмонією зроблять швидкий тест безпосередньо в амбулаторії. Його результати можна отримати через 15 хвилин після тестування. При відсутності такої можливості лікар скерує пацієнта на ПЛР-тест.

Ми всі втомились від пандемії, але наразі вона не відступає. Лікарям стає працювати важче з кожним днем, особливо в регіонах зі стрімким поширенням коронавірусу. Обов’язок кожної розсудливої відповідальної людини зробити все, що в її силах, щоб захистити себе та полегшити життя лікарів. Для підтримки потрібно зовсім небагато - дотримуватись встановлених правил:

- Носіть маску за правилами, а не заради, “щоб було”. Маска повинна закривати не тільки рот, а й ніс.

- Тримайте дистанцію. Хоча б там, де це зробити зовсім нескладно. Наприклад, не ставайте впритул до людей у черзі - від того черга не рухатиметься швидше.

- Мийте руки або користуйтесь антисептиком якнайчастіше.

- Не торкайтесь брудними руками обличчя.

- Залишайтесь вдома, якщо можете це робити.

- Якщо відчуваєте симптоми застуди, залишайтесь вдома.

- Дотримуйтесь самоізоляції, якщо мали контакт з людиною з підтвердженим COVID-19.

пʼятниця, 26 лютого 2021 р.

Запорізька область вже у "помаранчевій" зоні

Міністерство охорони здоров'я оновило показники регіонів України по коронавірусу. Так, дві області потрапили в "червону" зону, ще вісім - в "помаранчеву".

Про це свідчать дані Міністерства охорони здоров'я.

Так, в "червоній" зоні знаходяться Івано-Франківська та Чернівецька області.

В "помаранчеву" зону потрапили Вінницька, Донецька, Житомирська, Закарпатська, Запорізька, Київська, Луганська та Тернопільська області.

Решта регіонів залишаються "жовтими" - Київ, Волинська, Дніпропетровська, Кіровоградська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Харківська, Херсонська, Хмельницька, Черкаська та Чернігівська області.

При цьому станом на 26 лютого в Україні показник госпіталізацій перевищено в п'яти областях - в Івано-Франківській (138 на 100 тисяч населення при нормі 60), Вінницькій (93,1), Чернівецькій (86,1), Закарпатській (82,9 ) і Житомирській (62,8) областях.

Епідпоріг перевищено в семи областях: Донецькій (111,6%), Житомирської (101,9%), Закарпатській (110,3%), Запорізькій (113,0%), Івано-Франківській (197,8%), Луганській ( 106,3%) та Тернопільській (112,5%).

Джерело.

Молочанський дитячий санаторій відновить свою роботу

Відбулося засідання постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства Запорізької обласної ради. 

Депутати розглянули понад 20 профільних питань, в тому числі щодо фінансування медичних закладів.

Зокрема, депутати погодили запропонований обласною державною адміністрацією розподіл бюджетних коштів у сумі 699,7 тис грн для КНП «Дошкільний  заклад з надання психіатричної допомоги санаторного типу» та «Молочанського дитячого санаторію».

Кошти направлять на виплату заробітної плати, погашення пільгових пенсій, закупку харчових продуктів тощо.

Виділення коштів дозволить також відновити роботу закладів – Молочанський дитячий санаторій через карантинні обмеження не надавав реабілітаційні послуги дітям, та забезпечить повноцінне існування КНП.

Старости мають ходити на сесії

25 лютого на черговій сесії Токмацької міської ради під час розгляду питань земельного "сільського" блоку у депутатів виникали питання, але відповіді від присутніх фахівців не завжди були повними, що, у свою чергу, впливало на результат прийняття рішення.

Депутати вважають, що хто, як не староста з території може володіти повною інформацією про стан справ.

Міський голова Ігор Котелевський двічі зробив справедливе зауваження своєму заступнику Роману Молодецькому: - старости зобов'язані бути присутніми на засіданнях постійних комісій та сесіях ради з метою відстоювання інтересів громад, що вони представляють. Роман Феліксович пообіцяв виправити цю ситуацію. 

Довідково: Нам також відомо про те, що старости на своїх територіях вже зробили подворовий обхід мешканців та вивчили їх наболілі проблеми.

Нагадаю, що 24 грудня 2020 року на черговій сесії Токмацької міської ради за поданням Токмацького міського голови Ігоря Котелевського депутати 22 голосами, з 28 присутніх, затвердили старост Токмацької громади:

- Антипенко Наталію Іванівну на посаду старости сіл Покровське, Шевченкове, Садове, Червоногірка, Заможне, Кутузівка;

- Бут Наталію Володимирівну на посаду старости сіл Ільченкове, Новопрокопівка, Солодка Балка, Роботіне;

- Куцериба Володимира Андрійовича  на посаду старости сіл Нове, Харкове, Пшеничне, Мирне, Чистопілля.

- Чернуху Тетяну Іванівну на посаду старости сіл Очеретувате, Скелювате.

- Журбенка Анатолія Володимировича на посаду старости сіл Остриківка, Іванівка, Снігурівка, Лугівка, Фабричне, Трудове, Урожайне.

Староста - це лідер, якому громада села виказала підтримку. Він - нова посадова особа місцевого самоврядування, нова інституція, створена для того, щоб інтереси всіх жителів сіл в територіальних громадах були належним чином представлені. Щоб соціальні, побутові та інші потреби мешканців села були задоволені. Щоб проблеми місцевого значення вирішувалися швидко, відкрито, зрозуміло...

Староста є членом виконавчого комітету громади, представляє в ньому інтереси жителів села, здійснює комунікацію між владою та громадою села.

Староста має робоче місце на території свого старостинського округу. У нього - чіткий графік роботи, зручний для жителів. Він організовує заходи у селі, відслідковує проблеми громади та пропонує варіанти їх вирішення.

Також староста відповідає за активізацію громади у прийнятті рішень, працює з місцевими громадськими об’єднаннями.

Староста наділений низкою повноважень, визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» (стаття 54-1). Староста також може бути уповноважений радою ОТГ чи її виконавчим комітетом на здійснення інших повноважень, які передбачені іншими законами. Наприклад, на складання протоколів про адміністративні правопорушення, надання безоплатної первинної правової допомоги тощо.

четвер, 25 лютого 2021 р.

Протягом 2020 року було приватизовано сімнадцять об'єктів комунальної власності

Протягом 2020 року було приватизовано сімнадцять об'єктів комунальної власності територіальної громади міста Токмака на загальну суму 2 752 864,80 гривень, з якої 2 294 054,00 гривень надійшли до місцевого бюджету, а 458 810,80  гривень - до державного, в якості податку на додану вартість.

Об’єкти нерухомості були  затверджені в переліку об'єктів комунальної власності територіальної громади міста Токмака, які підлягають приватизації шляхом викупу у 2019 та у 2020 роках рішеннями Токмацької міської ради.

При порівнянні темпів приватизації двох років, в 2020 році було приватизовано на 13 об’єктів  комунальної власності більше, ніж  у 2019 році.

Вища рада правосуддя розглянула матеріали щодо звільнення суддів з посад

25 лютого 2021 року Вища рада правосуддя (ВРП) розглянула матеріали щодо звільнення суддів з посад за загальними обставинами, а саме у зв’язку з поданням заяв про відставку.

ВРП ухвалила звільнити у зв’язку з поданням заяв про відставку:

Мазурчака Анатолія Григоровича з посади судді Тиврівського районного суду Вінницької області та Курдюкова Вячеслава Миколайовича з посади судді Токмацького районного суду Запорізької області.

Вночі у Запоріжжя на регіональний склад доставили першу партію вакцин

В ніч з 24 на 25 лютого у Запоріжжя на регіональний склад доставили першу партію вакцин – 24 тисячі доз.

Вакцина Oxford/AstraZeneca (Британія-Швеція) закуплена за державні кошти. Виробляється на потужностях Serum Institute (Індія), де має локальну назву Covishield.

Завдання влади - створити максимально комфортні умови роботи для лікарів та мобільних бригад, які проводитимуть щеплення, бо їх робота спрямована на посилення безпеки суспільства та кожного громадянина.

Першочергово щеплення зроблять працівникам мобільних бригад з імунізації, медичним працівникам 21 ковідного госпіталю області, які надають допомогу інфікованим.  Наразі добровільно пройти щеплення вже зголосилися понад півтори тисячі медпрацівників.

Кількість лікарів, які бажають зробити щеплення значно більша, але вони перехворіли нещодавно на ковід, тому їх вакцинація відтермінована на півроку.

Паралельно вакцинуватимуть працівників екстреної медичної допомоги та лабораторій, які проводять дослідження на ковід. Потім підключать будинки-інтернати для осіб похилого віку. Щеплення робитимуть як працівникам так і мешканцям закладів.

Сьогодні перші щеплення зроблять одній мобільній бригаді та медпрацівникам Запорізької міської лікарні №7, які надали згоду.

Щеплення робитимуть лише перевіреною та ефективною вакциною, що зареєстрована в Україні. Вакцинація є виключно добровільною. Першими щеплення пройдуть медики Запоріжжя. Наразі розробляється логістика вакцинації на територіях. Також завершують донавчання наші мобільні бригади.

За матеріалами Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА.

вівторок, 23 лютого 2021 р.

Офіс Президента відповів токмачанам з приводу питання високих тарифів

Ви пам’ятаєте, шановні токмачани, як щосуботи ми збиралися з вами та моїми колегами-депутатами Токмацької міської ради плюс депутатами Запорізької облради на мітинги з вимогою, м’яко кажучи, привести тарифи на енергоносії в правове русло. ВІДЕО.

Свою частину підписів, які ми разом з вами тоді збирали, я відправив, як і обіцяв, до Офісу Президента України:

«Шановний Володимире Олександровичу!

Токмачани вкрай стурбовані питанням підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги в Україні з 01 січня 2021 року.

Зокрема мова йде про газ та електричну енергію.

Питання тарифної політики особливо гостро стоїть в маленьких населених пунктах України, таких як, наприклад, місто Токмак з майже 30-ти тисячним населенням.

Відсутність роботи, мізерні соціальні виплати, заробітна плата та пенсія не на жарт стурбували населення нашої Токмацької міської територіальної громади Пологівського району Запорізької області.

Так, наприклад, пенсіонери, що проживають у власних будинках Токмаччини наразі просто мерзнуть, бо відрегулювали запальники своїх газових приладів на самий мінімум з метою економії – приміщення не прогрівається належним чином і люди потерпають, бо витрати по газу перевищують розмір їх доходів.

Кожної суботи мешканці нашої громади збираються на центральній площі міста з вимогою до Вас, як Гаранта Конституції, привести тарифи у правове русло, тобто – спочатку європейські доходи, а вже потім європейські ціни (тарифи).

Особисто на мій погляд – в період пандемії, потрясінь бізнесу через локдаун різко збільшені тарифи на газ та електричну енергію на початку поточного року додають соціального напруження у суспільстві.

Додаток: Чотири аркуші А4 з 246 підписами токмачан стосовно тарифного питання.

З повагою, В. Халамівський»


Сьогодні я отримав відповідь про те, що наше колективне звернення від 04.02.2021 року Офісом Президента 17.02.2021 року направлено до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

Про результати розгляду нам обіцяють повідомити…

Отримав на своє ім'я листа від мешканців "Ковальського"

22 лютого я отримав на своє ім'я листа від мешканців "Ковальського" за підписом токмачанки Ірини Мороховської.

Подаю його мовою оригіналу, стилістика збережена:

Это крик души. Мы отдали свои голоса на выборах за Вашу кандидатуру, надеюсь, что и в дальнейшем Вы будете отстаивать интересы своих избирателей и прислушиваться к их просьбам.

Поэтому, обращаемся лично к Вам, Виктор Иосифович!

Вы, как и все жители г. Токмака, получаете "письма счастья" - платежки. Мы не будем разглагольствовать о ценах - это пустой треп! Это не от Вас и не от нас зависит...

Но в местном масштабе, Вы, депутатская группа, можете решить вопрос с доставкой платежей / своевременной!!! газ хоз-ва, водоканала и энергосбыта. Это касается сроков доставки платежей.

Почему оплату необходимо производить до 20 числа текущего месяца, а платежки приносят, в нашем случае, в 18-20 числах?

И что интересно: организации кивают на почту("их вина, поздно разносят адресатам"), а почта на организации ("поздно к нам доставляют"). Риторический вопрос: "Кто виноват?"

И еще одна боль! 18.02.21принесли платежки за газ и свет - остальные получили до 15 числа. И 19.02.21 с утра народ потоком понес свои кровные на почту. И кто - пенсионеры, они "не дружат с техникой". Не поверите, в 7 утра уже было 18 человек. Это при том, что мороз до 100 и почта открывается в 8 часов.

Это не маразм! Это не бессонница! Это не жадность! И не нехватка в общении!

Это экономия!!! Чтобы купить лишнюю социальную буханку хлеба.

Оказывается - это счастливые люди и счастье у них ограничено во времени: от 8 часов до 13 часов. Укрпочта осчастливила - льготные тарифы "Щасливі години"! И если уложиться в эти часы заплатить - о счастье! Но при этом подхватить в лучшем случае простуду, не говоря о коронавирусе, нервном срыве и пр. И это в карантин! Масса людей, законопослушных, заметьте!

Вам это ничего не напоминает? Это типичный дурдом!!! И это повторяется регулярно: из месяца в месяц.

Приглашаем представителей всех фракций, депутатов горсовета, "нашего" мэра, руководителей горгаза, энергосбыта, водоканала на выездную встречу со своим народом, избирателями в марте месяце в 18,19,20... числах! Место встречи - отделение почты КШЗ (можно посетить и др.почтовые отделения - история повторяется).

Время: с 7 часов утра до 13 часов. Мы не жадные - мы поделимся своим "счастьем"!

Если счастлив сам, счастьем поделись с другим!

P.S.

Тарифы "Щасливих годин"

Газ (дост)

6,75 грн.

9,00 грн.

Газ

7,50 грн.

10,00 грн.

Вода

6,75 грн.

9,00 грн.

Комун.

6,75 грн.

9,00 грн.

Теплобио

6,75 грн.

9,00 грн.

электр

4,50 грн.

6,00 грн.

 

с 8ч. - 13 час.

с 13 часов


Разница "счастья" - 13 гривень.

Можно купить буханку хлеба!

Благодарствуем!!!!

Токмачанин здійснив порубку дерев на території об’єкту природо-заповідного фонду

Відповідно до ст. 131-1 Конституції України в Україні діє прокуратура, яка здійснює, зокрема, організацію і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження.

Так, під процесуальним керівництвом Токмацької місцевої прокуратури повідомлено про підозру мешканцю м. Токмак у кримінальному провадженні за фактом незаконної порубки дерев на території об’єкту природо-заповідного фонду (ч. З ст. 246 КК України).

В ході досудового розслідування встановлено, що підозрюваний 07.02.2021 року перебуваючи на території об’єкту природо-заповідного фонду - ландшафтного заказника місцевого значення «Грунтозахисне лісонасадження» м. Токмак Запорізької області, без передбаченого законом дозволу, здійснив незаконну порубку лісодеревини.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Зображення ілюстративне.

субота, 20 лютого 2021 р.

Запорізька область отримає вакцину наступного дня після прибуття

Про це повідомив Віктор Ляшко у фейсбук:

Організаційно ми готові до прибуття будь якого типу та кількості вакцин.

Спільно з регіональними координаторами провели нараду щодо узгодження останніх штрихів внутрішньообласної логістики.

Також, сьогодні  провели окремий селектор з обласними складами щодо особливостей обліку та відпуску імунобіологічних препаратів.

Маємо чіткий план, який дозволяє відразу після прибуття вакцини розвозити її до обласних складів 11 машинами одночасно: 7 областей (Житомирська, Київська, Чернігівська, Черкаська, Полтавська, Вінницька та м. Київ) отримають вакцину в день розвезення, інші - наступного дня.

Завтра відвідаю одну з областей - Чернігівську, щоб наочно переконатись у готовності складу, мобільної бригади та лікарні, працівників якої будуть вакцинувати першими.

Мобільні бригади вже знають, яка кількість вакцин, у який заклад охорони здоров'я їм потрібна буде для проведення щеплення всіх охочих у даній лікарні.

Оскільки медичні працівники будуть задіяні протягом усієї вакцинальної кампанії, то Національна служба здоров’я України (НСЗУ) буде укладати договори із чітко визначеними медзакладами, які відповідають всім вимогам для проведення вакцинації від COVID-19, та сплачуватиме їм за надані послуги.

Це передбачено у Програмі медичних гарантій на 2021 рік в окремому пакеті вакцинації від COVID-19.

У перший місяць для забезпечення готовності до проведення вакцинації  роботи НСЗУ виплачуватиме 8 тис грн на одну мобільну команду  медиків. Далі медичний заклад отримуватиме доплату за фактичну кількість провакцинованих осіб – 25 грн за першу дозу введеної вакцини і 60 грн за другу.

Дані про вакцинацію будуть вноситися до електронної системи охорони здоров’я і тільки на підставі цієї інформації НСЗУ оплачуватиме фактично надані послуги.

пʼятниця, 19 лютого 2021 р.

144 МЛН. ГРН. НА РЕАЛІЗАЦІЮ ПРОЄКТІВ РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ ОТРИМАЄ ОБЛАСТЬ З ДЕРЖБЮДЖЕТУ

18 лютого конкурсна комісія Міністерства розвитку громад та територій України затвердила всі 12 проєктів регіонального розвитку, які наша область запропонувала реалізувати за кошти Державного фонду регіонального розвитку.

На брифінгу голова облдержадміністрації Олександр Старух розповів, що над кожним проєктом ретельно працювали. Спочатку за допомогою різноманітних індикаторів та критеріїв відбір проводила регіональна комісія, а далі свій вердикт винесли київські експерти.

Держава виконала свої зобов’язання, далі слово за депутатами обласної ради, які мають вчасно виділити бюджетні співфінансування, - підкреслив очільник  області.

У 2021 році область завершить шість минулорічних об’єктів та розпочне шість нових. Нарешті закінчиться  капітальний ремонт санаторної школи-інтернату № 7 у м. Запоріжжя, реконструкція спортивного майданчику гімназії № 8 у Запоріжжі і стадіону в селі Комишуваха.

Також за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку планують завершити реконструкцію басейну обласної школи вищої спортивної майстерності та стадіону «Таврія» у Василівці.

Значну увагу обласна влада приділить освіті. Комплексна модернізація із використанням енергозберігаючих технологій очікує на гімназію «Інтелект» у Кушугумі та дитсадки у Бердянську і Мелітополі.

Вперше за багато років держава будуватиме нові зрошувальні системи на Мелітопольщині. Велика вода прийде на 800 гектарів ланів науково-дослідного господарства Таврійського державного агротехнологічного університету.

На окрему увагу заслуговують три проєкти, які дадуть потужний імпульс розвитку міст та районів області. Це реконструкція водогонів на Бердянськ, від Вільнянська до Новомиколаївки та до села Розівка. Це дозволить забезпечити чистою водою десятки тисяч запоріжців та набагато зменшити експлуатаційні втрати КП «Облводоканал», повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА.

УХВАЛЕНО ЗМІНИ ДО ПРАВИЛ КАРАНТИНУ ЧЕРЕЗ COVID-19 – ЩО ЗМІНЮЄТЬСЯ ДЛЯ ЗАКЛАДІВ ОСВІТИ

З 24 лютого 2021 року на території України встановлюється "жовтий" рівень епідемічної небезпеки з окремими обмеженнями для закладів освіти. Водночас у регіонах, де буде встановлено "червоний" рівень, здобувачам забороняється відвідувати заклади освіти, що не стосується дитсадків, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів шкіл.

Зміни до правил карантину через COVID-19 відображено у постанові Кабінету Міністрів №104 від 17 лютого 2021 року.

Так, з 24 лютого на території України встановлюється "жовтий" рівень епідемічної небезпеки, згідно з нормами якого забороняється:

- відвідувати заклади освіти здобувачами, якщо на самоізоляції через контакт з пацієнтом із підтвердженим COVID-19 перебуває більш як 50% здобувачів та персоналу закладу;

- проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю здобувачів освіти з більш ніж однієї групи (класу) та за присутності глядачів (відвідувачів).

На території регіонів, для яких встановлено "червоний" рівень епідемічної небезпеки, додатково до обмежувальних протиепідемічних заходів забороняється відвідування закладів освіти незалежно від форми власності її здобувачами, крім здобувачів закладів дошкільної освіти, спеціальних закладів освіти та учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти, повідомляється на сайті МОН.

Запрошуємо на пожертву крові для важкохворих пацієнтів

Шановні жителі Токмацької ОТГ, Молочанської ОТГ, м. Токмак та м. Молочанськ!

Запрошуємо Всіх небайдужих на пожертву крові для важкохворих пацієнтів, які перебувають у відділенні анестезіології з ліжками інтенсивної терапії, хірургічному та соматичному відділеннях КП "Токмацької багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування" ТМР у зв'язку із нестачею компонентів крові, які є незамінними для порятунку життя хворих.

Просимо звертатись до КНП "Запорізький обласний центр служби крові" ЗОР, структурний підрозділ м.Токмак, вул.Карла Лібкнехта, 150. Дні забору крові: понеділок та четвер з 09.00 год до 12.00 год.

Будь ласка, вказуйте, що кров потрібна для лікарні КП "Токмацька БЛІЛ" ТМР.

Дякуємо від щирого серця Вам, шановні громадяни за Вашу небайдужість!

вівторок, 16 лютого 2021 р.

Про що говорили: Голова облдержадміністрації провів робочу зустрічі із журналістами області

16 лютого 2021 р. голова облдержадміністрації Олександр Старух під час робочої зустрічі із журналістською спільнотою нашого регіону повідомив про таке.

Про COVID-19. Зараз в області щоденно реєструється лише від двадцяти до ста нових випадків хвороби. Це суттєво менше, ніж у січні та грудні. Заповненість «ковідних» ліжок у регіоні тільки 16%, у той час, як, наприклад, на Івано-Франківщині – понад 70%, сьогодні майже 90 відсотків усіх ковідних ліжок регіону забезпечено киснем. Це дозволяє рятувати набагато більше життів наших земляків.

Про вакцинацію. Разом з усією Україною наша область активно готується до вакцинації. Вакцина буде надходити тільки через офіційні, державні канали. Щеплення робитимуть лише у спеціалізованих медичних закладах, безкоштовно та добровільно. Вакцину не можна буде купити в аптеці або в Інтернеті.

В нашій області вакцинацію проведуть 24 бригади медиків. Зараз усі вони проходять спеціальне навчання. Вже відомо, що перші щеплення зроблять лікарям, які приймають хворих на коронавірус. Далі настане черга мешканців інтернатів, працівників соціальних служб, поліцейських та рятувальників.

Протягом року також відкриються стаціонарні пункти вакцинації на базі поліклінік та лікарень.

Цього року триватиме програма Президента України «Велике будівництво». Головний принцип – спочатку завершити всі довгобуди і тільки потім братися за нове.

Перш за все, завершимо 6 шкіл, садочків та стадіон, які розпочали минулого року. Також маємо передати людям 9 оновлених приймальних відділень у лікарнях.

Також цього року обласна влада планує запустити 17 сільських амбулаторій.

Першими ластівками Великого будівництва-2021 стануть інфекційна лікарня у Мелітополі та дитсадок у Гуляйполі, що відкриються за кілька тижнів. А вже цієї п’ятниці стане відоме, які саме об’єкти цього року профінансує Державний фонд регіонального розвитку. Конкурсний відбір проведе Міністерство розвитку громад та територій.

Про запорізькі мости. Днями разом зі Службою автомобільних доріг побували на всіх локаціях будівельних робіт. Нові мости зростають прискореними темпами.

Очікується, що до кінця року буде відкрито другу гілку балкового мосту через Старий Дніпро, а роботи на мості між Хортицею та Лівим берегом вийдуть на фінішну пряму.

Про плани щодо розвитку Національного заповідника «Хортиця».

На жаль, за останні 10 років на Хортиці нічого не змінилося і нічого не було побудовано нового. Більш того, деякі історичні об'єкти починають руйнуватися. Наприклад, в Музеї історії Запорізького козацтва на даху утворилася величезна тріщина, на даний момент там ведуться ремонтні роботи. Останні 5 років Музей історії козацтва на Хортиці не працює.

Планується обладнати на острові велодоріжки, доріжки для пробіжок, а також відновити історичні об'єкти, серед яких і музей, і «Козацьке коло». Також концепція розвитку Хортиці передбачає, що вона повинна стати територією вихідного дня, куди будуть приїжджати люди з різних територій. Для цього необхідно розвинути інфраструктуру і зберегти історичні цінності.

Про перебіг адміністративно-територіальної реформи та майбутнє ліквідованих райдержадміністрацій.

На сьогодні в області сформовано 5 укрупнених районів, створено 67 громад. На місці ліквідованих адміністрацій планується залишити лише відокремлені підрозділи, що складатимуться з фахівців, які надають адміністративні послуги населенню. Це, зокрема, служби з прийому звернень громадян, надання соціальних послуг, архів тощо.

Наразі продовжується трансформація райдержадміністрацій, всіх центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів на місцях. Ця робота повністю завершиться наприкінці березня.

Керівник обласної адміністрації також наголосив, що змінювати документи людям ліквідованих районів не потрібно. Ситуація із укрупненням районів є аналогічною перейменуванню вулиць.

За матеріалами Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА.

Запорізька область активно готується до вакцинації

Вакцина буде надходити тільки через офіційні, державні канали.

Щеплення робитимуть лише у спеціалізованих медичних закладах, безкоштовно та добровільно. Вакцину не можна буде купити в аптеці або в Інтернеті.

Про це розповів голова облдержадміністрації Олександр Старух під час зустрічі з журналістами.

В нашій області вакцинацію проведуть 24 бригади медиків. Зараз усі вони проходять спеціальне навчання. Вже відомо, що перші щеплення зроблять лікарям, які приймають хворих на коронавірус. Далі настане черга мешканців інтернатів, працівників соціальних служб, поліцейських та рятувальників.

Протягом року також відкриються стаціонарні пункти вакцинації на базі поліклінік та лікарень, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА.

Першого заступника керівника одного з токмацьких комунальних підприємств притягнуто до адміністративної відповідальності

Згідно положень ст.ст. 1, 65-1 Закону України «Про запобігання корупції» органи прокуратури віднесено до спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

Токмацькою місцевою прокуратурою забезпечено участь у розгляді Токмацьким районним судом справи про адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, відносно першого заступника керівника одного з місцевих комунальних підприємств за ч. 1 ст.172-6 КУпАП (порушення вимог фінансового контролю).

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, який було складено органами Національної поліції за матеріалами Токмацької місцевої прокуратури, даний посадовець юридичної особи публічного права у 2020 році несвоєчасно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік.        

Постановою Токмацького районного суду від 05.01.2021, за принципової позиції Токмацької місцевої прокуратури, вказану особу притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.172-6 КУпАП та призначено адміністративне стягнення у виді штрафу.

Токмацькі правоохоронці застерігають від Інтернет шахраїв

У період з 1 січня  по 11 лютого відділенням поліції № 3 Пологівського  районного відділу поліції відкрито 15 кримінальних провадження за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Злочинцям вдалось ошукати потерпілих на десятки тисяч гривень. 

Так, 16 січня до відділення поліції № 3 РВП із заявою звернувся мешканець м. Токмак 1987 року народження та повідомив про те, що невідома особа під приводом продажу мобільного телефону на одному з Інтернет сервісів оголошень, шахрайським шляхом заволоділа грошима заявника в сумі понад 11115  гривень, які він перераховував через термінал самообслуговування. 

Інші потерпілі у схожих ситуаціях під час купівлі товарів в Інтернет-мережі втратили від 1 до 10 тисяч гривень.

Працівники поліції звертаються до мешканців Запорізької області з проханням не втрачати пильність.

1.  Не надавати особисті дані на незнайомих сайтах. Паспортні і платіжні дані, телефон, логін і пароль в Інтернеті надавати тільки в разі 100% впевненості, що перебуваєте на офіційних сайтах. Завжди переконуйтесь в тому, що в адресі сайту немає помилок, а всі адреси і контакти збігаються з інформацією в інших джерелах.

2.  Не робити передплату в інтернет-магазині. Краще використовувати спосіб покупки – накладений платіж. Тоді можна отримати товар, оглянути його і після цього оплатити.

3.  Якщо на електронній дошці оголошень ви знайшли потрібну вам річ за дуже привабливою ціною, не поспішайте з покупкою. Треба обов’язково перевірити фото на відсутність дублювання (можна скористуватися пошуком за зображенням  від Google та перевірити чи не використовувались фото раніше в оголошеннях чи інших ресурсах, якщо продавець стверджує, що фото товару зроблені ним власноруч, а ви знайшли їх в оголошені іншого користувача – швидше за все вас намагаються ошукати), перевірити номер мобільного телефону (перевірити телефонний номер продавця в пошуковому сервісі Google, де можна знайти інформацію про нього).

Якщо ви стали жертвою шахраїв, перше, що потрібно зробити – звернутися в поліцію. Зателефонуйте за номером «102» або зверніться до найближчого територіального  відділу поліції із заявою.

понеділок, 15 лютого 2021 р.

Токмацька громада отримає з держбюджету близько 3 млн грн., Молочанська – близько двох

Уряд погодив розподіл додаткової дотації територіальним громадам Запорізької області.

Своїм розпорядженням від 8 лютого 2021 року № 98-р Кабінет Міністрів України затвердив розподіл додаткової дотації на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я між місцевими бюджетами у 2021 році.

За інформацією Запорізького регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою», для Запорізької області у 2021 році Державним бюджетом передбачено 237,5 млн грн, з яких 83,1 млн грн буде направлено на установи та заклади, що фінансуються за рахунок обласного бюджету.

Ще 154,4 млн грн буде спрямовано 66 територіальним громадам області.

До бюджету Токмацької міської територіальної громади надійде 2765,21 тис грн., а до Молочанської - 1974,30 тис грн.

Зазначимо, що всього по країні загальна сума коштів складає 2662,9 млн грн, яка буде направлена для установ та закладів, що фінансуються за рахунок 22 обласних бюджетів. 1823 млн грн буде спрямовано 1012 територіальним громадам.

У 11 областях 1414 млн грн залишаються нерозподіленими та підлягають подальшому розподілу у ІІ півріччі 2021 року.

До речі, Запорізька область входить до числа тих, де дотація повністю розподілена.

За матеріалами Відділу комунікацій Запорізької обласної ради.

У Молочанську чоловік наклав на себе руки

У Молочанську Пологівського району 14 лютого сталося повішення чоловіка віком 45 років, повідомляє Комунальне некомерційне підприємство «Територіальне медичне об'єднання «Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Запорізької обласної ради.

Бригада, що прибула на виклик, констатувала смерть постраждалого.

Під час пожежі травмувався токмачанин

14 лютого о 21:44 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу у п’ятиповерховому будинку  на вул. Центральній  у місті Токмак.

Прибувши на місце події, рятувальники встановили, що в кімнаті квартири на четвертому поверсі горять меблі та домашні речі на загальній площі 12 кв.м.

О 22:14 вогнеборці локалізували загорання, а о 22:56 – повністю ліквідували та провели розбір і проливку конструкцій для запобігання повторному займанню.

Через сильне задимлення рятувальники працювали в апаратах на стисненому повітрі.

Під час пожежі травмувався чоловік 1960 р.н. На місці події працювала 1 фельдшерська бригада. Постраждалий отримав опік полум'ям 3 ст. спини, сідниць, отруєння продуктами горіння. Постраждалого каретою швидкої допомоги госпіталізували до лікарні. 

Причина пожежі встановлюється. За фактом події відповідними органами ведеться розслідування.

Від ГУ ДСНС залучалась 1 одиниця техніки та 5 чоловік особового складу.

субота, 13 лютого 2021 р.

Село Болгарка Бердянського району Запорізької області найближчим часом має усі шанси перетворитися на село Софіївка

Село Болгарка Бердянського району Запорізької області найближчим часом має усі шанси перетворитися на село Софіївка, - йдеться у повідомленні Верховної Ради України.

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розглянув на нещодавніх засіданнях подання Запорізької обласної ради щодо перейменування населеного пункту.

Комітет, разом з тим, розглядав звернення від ще кількох обласних рад щодо перейменування окремих адміністративно-територіальних одиниць.

Рішенням Комітету доручено народним депутатам України (членам Комітету) розробити та внести на розгляд Парламенту відповідні проєкти постанов, а також рекомендувати Верховній Раді України (відповідно до частини третьої статті 138 Регламенту Верховної Ради України) прийняти їх у цілому, після детального розгляду, повідомляє Відділ комунікацій Запорізької обласної ради.

пʼятниця, 12 лютого 2021 р.

У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ВВЕДЕНІ НОВІ КАРАНТИНІ ПРАВИЛА ДЛЯ ЗАКЛАДІВ КУЛЬТУРИ

Про це йшла мова на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 12 лютого 2021 р.

Наразі забороняється приймання відвідувачів суб’єктами діяльності у сфері культури та з проведення публічних наукових, освітніх та професійних тематичних заходів з наповненістю залів понад 50 відсотків місць (розміщення здійснюється з вільним місцем поруч, спереду та позаду) у кожному окремому залі. Також згідно останніх змін до Постанови Кабміну № 1236 не дозволяється проведення заходів у разі, якщо їх організатори не забезпечують можливість обмежити кількість відвідувачів з розрахунку одна особа на 5 кв. метрів споруди чи приміщення, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА.

Вночі у "Ковальському" згоріла квартира

Сьогодні вночі сталася пожежа у квартирі на третьому поверсі п`ятиповерхівки у шостому під'їзді, що по вул. Ковальській, 60.

Підрозділ ДСНС локалізував та загасив пожежу.

Сусіди стверджують, що це друга пожежа за добу у цій квартирі. Напередодні 11 лютого там також сталося загорання.

Постраждалих немає.

четвер, 11 лютого 2021 р.

Частину доріг місцевого значення передадуть в управління органів місцевого самоврядування

10 лютого у Мінінфраструктури відбулася нарада щодо децентралізації автомобільних доріг загального користування.

Учасники обговорили передачу частини доріг місцевого значення, які з’єднують населені пункти громад, але не є транзитними, в управління органів місцевого самоврядування базового рівня.

Асоціація міст України підтримала цю ідею та запропонувала забезпечити такі повноваження належним фінансовим ресурсом.

Джерело.

Масовий перерахунок надбавки на догляд за особами з інвалідністю з дитинства та дітьми з інвалідністю проведено

Урядом підвищено надбавки на догляд за особами з інвалідністю з дитинства та дітьми з інвалідністю.

З метою реалізації Закону України № 851-ІХ від 02.09.2020 року «Про внесення змін до статті 3 Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» щодо підвищення особам з інвалідністю з дитинства надбавки на догляд» Урядом 03.02.2021 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 79 «Деякі питання призначення і виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю», якою затверджено Порядок призначення і виплати державної соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю. Цими нормативними актами передбачено з 1 січня 2021 року підвищення розміру надбавки на догляд за особами з інвалідністю з дитинства та дітьми з інвалідністю, а саме:

- особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи А I групи, – із 75 до 150 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

- особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи Б I групи, – із 50 до 100 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

- одиноким особам з інвалідністю з дитинства II і III груп, які за висновком лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу потребують постійного стороннього догляду, – із 15 до 75 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність;

- за дитиною з інвалідністю підгрупи А, – із 100 до 150 % прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку.

Крім того, з 1 січня 2022 року буде підвищена надбавка особам з інвалідністю з дитинства, віднесеним до підгрупи А I групи, та на дітей з інвалідністю підгрупи А ще на 50 відсотків.

Управлінням соціального захисту населення та охорони здоров’я Токмацької міської ради проведено відповідний масовий перерахунок надбавки на догляд за особами з інвалідністю з дитинства та дітьми з інвалідністю і за січень та лютий 2021 року зазначені категорії одержувачів цієї допомоги вже отримали її у збільшених розмірах.

Управління соціального захисту населення та охорони здоров’я Токмацької міської ради.

На міжміському транспорті у Запорізькій області будуть встановлені GPS-трекери

Їх дані у відкритому доступі дозволять мешканцям регіону відслідковувати рух громадського транспорту, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА.

Перевізникам рекомендовано запровадити GPS-системи  та систему безготівкового розрахунку на внутрішньообласних маршрутах громадського транспорту. Зручний для населення механізм відслідковування руху міжміських автобусів має розробити Департамент промисловості та розвитку інфраструктури Запорізької ОДА.

середа, 10 лютого 2021 р.

Судитимуть колишнього сільського голову

За процесуального керівництва Токмацької місцевої прокуратури до суду скеровано обвинувальний акт стосовно особи за фактом розтрати бюджетних коштів та складання завідомо неправдивих офіційних документів (ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України).

За даними слідства голова сільської ради, не дочекавшись завершення в дошкільному навчальному закладі будівельних робіт із капітального ремонту, підписав відповідний акт, зміст якого свідчив про, нібито, їх повне виконання та надав вказівку головному бухгалтеру органу місцевого самоврядування про перерахування підприємству-підряднику бюджетних коштів у сумі понад 260 тис. грн. За вказаним обставин державі спричинено майнову шкоду у великих розмірах.

За вчинення зазначених злочинів передбачено максимальне покарання у вигляді 8 років позбавлення волі з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю строком до 3 років.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Автор.

З квітня 2021 року всі українці виходитимуть на пенсію в 60 років

Пенсійний вік для жінок 1961 року народження підвищується з 1 квітня 2021 року. Тепер всі українці виходитимуть на пенсію в 60 років.

Нововведення передбачено законом, про підвищення пенсійного віку для жінок з 55 до 60 років, прийнятим у 2011 році, згідно з яким кожен рік пенсійний вік для жінок збільшувався на півроку. У 2021 році відбудеться останній етап підвищення.

Таким чином, право на отримання пенсії у віці 59 років 6 місяців мають жінки, які народилися з 1 жовтня 1960 року по 31 березня 1961 року. А в 60 років на пенсію будуть виходити жінки, які народилися після 1 квітня 1961 року.

Крім того, пенсійною реформою 2017 року передбачено поступове підвищення страхового стажу, необхідного для отримання пенсії за віком. Починаючи з 2018 року вимога до стажу підвищується на 12 місяців, поки в 2028 році він не досягне 35 років. Зараз право на пенсію в 60 років мають українці зі стажем 28 років. Для тих, у кого немає такого стажу, передбачений вихід на пенсію в 63 роки.

Станом на 1 січня 2021 року в Україні нараховувалось 11 130 954 пенсіонерів. Середній розмір виплати становив 3 507,51 гривень.

Нагадаємо, для частини непрацюючих пенсіонерів з 1 січня 2021 року мінімальна пенсія за віком виросла з 2000 до 2400 грн. Це сталося у зв'язку з підвищенням мінімальної заробітної плати з 5000 до 6000 грн.

Джерело.

вівторок, 9 лютого 2021 р.

Обговорення соціально важливих питань: Депутатів облради ознайомили з основними пріоритетами життєдіяльності нашої громади у 2021 році

8 лютого відбулася робоча зустріч секретаря Токмацької міської ради Віктора Загуменного з депутатами Запорізької обласної ради Юлією Корнієнко, Аскадом Ашурбековим, Віталієм Пасєвіним й Валерією Матвієнко щодо визначення основних пріоритетів життєдіяльності нашої громади у 2021 році та обговорення соціально важливих питань, повідомляє Відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю.

Присутній на зустрічі начальник Управління комунального господарства Ігор Нікітенков розповів про нагальні проекти щодо реконструкції споруд для збирання вод поверхневого стоку з вулиць міста Токмака, що дасть можливість запобігти підтопленню підвальних приміщень житлових будинків та затоплення територій; реконструкції мережі водопостачання мікрорайонів «Ріжок», «Залізничний» та водоводу по вулицях Гоголя, Олега Кошового, Дружби; капітального ремонту дорожнього покриття вулиці Ковальська (від будинку №46 до будинку №62) міста Токмака; проведення капітального ремонту пішохідних доріжок у мікрорайоні "Ковальський", на внутрішньоквартальних та внутрішньобудинкових територіях міста Токмака та тротуарів сіл Токмацької міської територіальної громади; реконструкції об’єктів у житловій сфері; роботи з відновлення мережі вуличного освітлення на тих ділянках вулиць, які наразі є неосвітленими.

Заступник міського голови Олександр Чуб розповів про наявні проекти: «Реконструкція будівель Будинків культури» (с. Остриківка ≈ 3 млн.грн., с. Очеретувате ≈ 1 млн. грн..), ремонт Токмацької музичної школи у сумі 1млн. 883 грн.; розроблення проектно-кошторисної документації проекту «Капітальний ремонт міського Будинку культури» у сумі 250 тис. грн.; розроблення ПКД ЗОШ №1 ≈ 12 млн. грн.; розроблення ПКД ЗОШ 6 ≈ 9 млн.грн.; капітальний ремонт Палацу спорту ≈ 13 млн.

Радниця міського голови Наталія Криворучко розповіла, що за 2017 – 2019 роки було подано ряд проектів: Створення спільного спортивного та ігрового простору на території міського парку для дітей з інвалідністю та дітей; Будівництво артезіанської свердловини на мікрорайоні «Центральний» м. Токмак Запорізької області; Придбання медичного автомобільного транспорту для надання первинної медико-санітарної допомоги; Придбання шкільного автобуса; Реконструкція будівлі загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №4 імені В.Н.Нерез по вул. Серьогіна,2 м.Токмак Запорізької області; Реконструкція Токмацької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №5, по вул. Шевченко,52 м. Токмак Запорізької області; Покращення якості послуг з централізованого водопостачання в місті Токмак Запорізької області шляхом придбання спеціального транспорту та обладнання; Покращення доступу до адміністративних послуг через придбання для ЦНАПу м. Токмак спеціалізованого обладнання для оформлення й видачі паспорта громадянина України для виїзду за кордон та ІD-картки – на сайті проектів ДФРР й досі стоїть відмітка «ОЦІНЮВАННЯ»; Реконструкція ділянки центрального водогону по вул. Олега Кошового м. Токмак Запорізької області. Наостанок вона додала, що жоден поданий проект не було профінансовано.

В ході обговорення піднято багато інших питань життєдіяльності громади щодо перспектив функціонування закладів культури на території: музеїв, шкіл, бібліотек; роботи ФАПів та амбулаторій; стратегії розвитку громади та громадський бюджет. 

На фото – тротуарна доріжка у мікрорайоні «Ковальський».