четвер, 16 січня 2020 р.

Лідерами з цифрової освіти громадян є, зокрема, і бібліотеки Токмака


В БІБЛІОТЕКАХ З'ЯВЛЯТЬСЯ ХАБИ, ЩО СПРИЯТИМУТЬ ПІДВИЩЕННЮ ЦИФРОВОЇ ГРАМОТНОСТІ ГРОМАДЯН

15 січня, в облдержадміністрації громадська організація «Запорізька бібліотечна асоціація» презентувала звіт щодо реалізації проєкту «Дослідження потреб мешканців м. Запоріжжя та Запорізької області задля вдосконалення послуг, що надаються громадянам бібліотеками з метою розвитку електронної демократії та електронної комерції» в рамках заходів Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у Запорізькій області на 2017 - 2020 роки.


У вересні-листопаді 2019 року громадська організація «Запорізька бібліотечна асоціація» за фінансової підтримки облдержадміністрації провела соціологічне дослідження потреб і проблем громадян щодо використання державних та комерційних електронних сервісів. Під час дослідження було проведено 10 фокус-груп, 6 з яких відбулись в м. Запоріжжі і ще 4 в області (в містах Бердянськ, Василівка, Токмак і селі Розумівка).

− Світовий досвід говорить про те, що бібліотеки є ефективними партнерами держави в реалізації національних програм цифрової освіти. Українські бібліотеки теж мають досвід проведення комп’ютерних курсів та консультацій громадян з використання електронних сервісів як у великих містах, так і в маленьких містечках і селах. Зокрема в Запорізькій області лідерами з цифрової освіти громадян є бібліотеки Мелітополя, Токмака, Чернігівського та Приазовського районів тощо. Проте на даний момент відсутній уніфікований алгоритм роботи бібліотек в цьому напрямку. Крім того, бібліотекарі Запорізької області мають різний рівень цифрових компетенцій, − відзначила під час свого виступу представник громадської організації «Запорізька бібліотечна асоціація» Ганна Мацієвська.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.