вівторок, 29 серпня 2023 р.

Після звільнення від рашистів Роботиного ЗСУ рухаються на Новопрокопівку та Вербове

Роботине стало першим звільненим селом Токмацької громади. Бої за визволення нашого краю від російсько-фашистських загарбників тривають. Бійці Збройних Сил України оприлюднили відео з кадрами боїв, евакуації шести жителів на підконтрольну Україні територію та підняття нашого прапора над Роботиним.

Звернемо увагу: місяць тому, після виходу ЗСУ до меж Токмацької громади, наші воїни одночасно активніше просунулися в східному напрямку на Вербове Пологівської громади (по Успенівській балці). Тоді рашисти зібрали там 8 підрозділів, про що ми розповідали. Крім раніше висунутих туди у липні 70-го мотострілецького полку, 45-ої окремої бригади спецпризначення та добровольчого батальйону БАРС-3, на початку серпня під Вербове окупанти перекинули підрозділи 100-ї окремої розвідбригади, 417-й окремий розвідбат, а також БАРС-1, 11 і 14. 

Але 10 днів тому, коли їхня оборона стала тріщати в Роботиному, вони перекинули у південний сектор до існуючих чотирьох ще 7 підрозділів: БАРСи та 70-мотострілецький полк з Вербівського напрямку; підрозділи 503-го мотострілецького полку та 4-ї армійської бази з Василівського напрямку. Про це свідчать дані Deepstate.

До того ж військові експерти підтвердили, що під Роботиним з'явилися ще два полки 7-ї десантно-штурмової дивізії (56-й та 108-й), головні сили 810-ї окремої бригади морської піхоти, 201-й мотострілецький полк. До сумнозвісного 1430-го полку територіальних військ, який поніс значні втрати, додався 1441-й. Але це не допомогло рашистам втримати Роботине.

На цьому ЗСУ не зупиняються, просунулися трохи на південь і на схід від Роботиного до Новопрокопівки, за якою знаходяться інші лінії окопів (від Вербового до Ільченкового), що добре видно на карті.

У ці дні, за офіційними даними, у напрямку Новопрокопівки наші воїни також мали успіх. Закріплюються на досягнутих рубежах, працюють артилерією по виявлених цілях противника, його складах боєприпасів.

Також ЗСУ змогли вибити росіян з кількох опорних пунктів поблизу села Новопокровка (Пологівська громада) та в його північній частині. Тобто вже ведуться бої за сам населений пункт. Його звільнення дозволить розширити фланг наступу.



субота, 12 серпня 2023 р.

Діти з інвалідністю-телеведучі на великих екранах кінотеатрів столиці

У Київському культурному кластері / кінотеатрі «Краків» відбулися виставки дитячих творчих робіт і прем’єрні покази культурних продуктів, створених у рамках культурно-мистецького проєкту «ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія», що реалізує громадська організація «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка ТВ» за фінансової підтримки Українського культурного фонду в рамках програми «Культура без бар’єрів».

Під час публічних презентаційних заходів було продемонстровано кращі дитячі творчі роботи в оригінальних мистецьких техніках: від картин, намальованих праскою, до інтерактивної книги зі скрапбукінгу, від ляльок-мотанок, створених під час виробництва телепрограми, до персонажів, спеціально вироблених дітьми для мультфільму, від автопортретів до експериментальних фоторобіт. На великому екрані кінотеатру показали створені за проєктом культурні продукти, а також відбулася урочиста церемонія нагородження дітей-учасників проєкту.

Участь у цій події взяли діти з інвалідністю різних нозологічних форм захворювання та їх батьки, керівництво Центру комплексної реабілітації для дітей та молоді з інвалідністю Оболонського району міста Києва, Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Дніпровського району міста Києва, Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Васильківської міської ради «Здоров’я», КП «Київкулькластер», БО «Благодійний фонд «З теплом у серці», ГО «Санвей», а також учні спеціальних шкіл №9 і №18 міста Києва та представники громадськості.

«Наш проєкт має велику суспільну значущість як для розвитку місцевих громад, так і для держави загалом, адже він пропагує кращі людські цінності, надає рівний доступ до культурних ресурсів, включає в культурно-мистецьке життя людей з інвалідністю, промотує ідеї безбар’єрності в українській спільноті та сприяє головній меті нашої країни – «створення суспільства для всіх», – зазначила керівник проєкту, голова ГО «Веселка ТВ» Діна Ібрагімова. 

Безпосередніми учасниками проєкту стали 120 дітей з інвалідністю, у тому числі діти-переселенці з тимчасово окупованих територій України та територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій, а також територій, постраждалих внаслідок збройної агресії Росії проти України. У рамках проєкту діти мали змогу спробувати себе в ролі телеведучих, радіоведучих, тележурналістів, аніматорів, акторів, операторів, фотографів, художників, блогерів. За три місяці вони встигли відвідати безліч творчих майстер-класів і занять, креативних воркшопів і психотренінгів, зйомок і звукозаписів, репетицій тощо. У результаті було створено 5 різноманітних культурних продуктів з перекладом українською жестовою мовою: ток-шоу, телепрограма, радіопередача, мультфільм, відеоблог, а також відеофільм про проєкт, що поширюватимуться засобами медійного простору (ЗМІ, телебачення, мережа Інтернет) і демонструватимуться в столичних кінотеатрах і реабілітаційних центрах для осіб з інвалідністю Києва та Київської області.

Стежте за новинами про хід і реалізацію проєкту на офіційних інформаційних ресурсах організаторів і партнерських організацій проєкту, зокрема на фейсбук-сторінці Veselka TV - Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо : https://www.facebook.com/veselka.tv .

Контактна особа: tv.veselka@gmail.com (Станіслав Гнутов, координатор культурно-мистецького проєкту «ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія», член Національної спілки журналістів України). 

Фото: ГО «Веселка ТВ». 







Рашисти скинули авіабомбу на Оріхів: загинув поліцейський, 12 громадян поранено

Сьогодні вранці армія країни-агресора поцілила керованою авіабомбою по місту Оріхів. Внаслідок удару загинув поліцейський, ще 12 громадян отримали поранення, серед них - четверо працівників поліції. 

Відділ комунікації поліції Запорізької області повідомляє, що близько 08:40 ворожий КАБ влучив по одній з вулиць Оріхова. Від вибуху загинув поліцейський, ще четверо його колег отримали поранення, двоє з них важкі. Також тілесні ушкодження різного ступеня тяжкості отримали 8 громадян, деякі з них також у важкому стані. Парамедики надали постраждалим першу медичну допомогу та перевезли їх до медичних закладів.

За фактом скоєння рф чергового воєнного злочину слідчі поліції та УСБУ відкрили кримінальне провадження. Правова кваліфікація – ч. 1, ч. 2 ст. 438 (Порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.






ЗСУ вийшли на Роботине

Бійці Збройних Сил України в ході наступальних дій вийшли до села Роботине.

З початку контрнаступу вони просунулися з-під Новоданилівки на 5-7 кілометрів. Якщо по трасі Т0408 (з Оріхова на Токмак) дійшли до північної околиці села, про що свідчить фото бійця нашої бригади біля дорожнього знаку, то на узвишші східніше Роботиного (де раніше були ферми) змусили рашистів відкотитися на південно-східний край села. Дорога з Роботиного на Вербове перекрита. Це видно на супутниковій карті Deepstate.

Через більш успішне просування ЗСУ на Вербове, російські окупанти стягнули на оборону у Вербівському секторі значні сили. Крім раніше висунутих сюди у липні 70-го мотострілецького полку, 45-ої окремої бригади спецпризначення та добровольчого батальйону БАРС-3, на початку серпня під Вербове окупанти перекинули підрозділи 100-ї окремої розвідбригади, 417-й окремий розвідбат, а також БАРС-1, 11 і 14. 

Біля Роботиного, як і раніше, стоїть рашистський 1430-й мотострілецький полк. І, наприклад, днями окупанти у своєму пабліку написали про загибель під Роботиним цілого командира роти цього полку - Романа Дебелова. При цьому рота окупантів понесла великі втрати.

Бої за звільнення нашого краю тривають.





четвер, 10 серпня 2023 р.

Дитяча Інклюзивна Медіастудія» набирає обертів

 Проєкт для дітей з інвалідністю 

«ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія» набирає обертів…

Літо – найулюбленіша пора року багатьох українських дітлахів, коли можна відпочити від школи та звичайних уроків, набратися нових сил, погуляти з друзями… Проте коли в тебе є можливість не просто все це зробити, а ще й з неймовірною користю провести свій вільний час і дозвілля влітку, до того ж здобути нові знання та одержати безцінний досвід – то це, мабуть, і є «крутезні» канікули, від яких ти будеш у захваті. Як раз саме в цей період і відбуваються основні активності для дітей з інвалідністю різних нозологічних форм захворювання-безпосередніх учасників культурно-мистецького проєкту «ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія», що реалізує громадська організація «Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо «Веселка ТВ» за фінансової підтримки Українського культурного фонду в рамках грантової програми «Культура без бар’єрів». 

Проєкт уже триває 2 місяці та за цей час його учасники мали змогу відвідати безліч цікавих майстер-класів та індивідуальних занять з акторської майстерності, ораторського мистецтва, журналістської майстерності, блогінгу; воркшопи з анімації, психотренінги, майстер-класи з операторської майстерності та ART-творчості. Кожен із цих заходів має своє вагоме функціональне призначення в рамках інклюзивного креативного простору – дитячої медіастудії, її великим змістовим наповненням. Наприклад, під час творчих групових майстер-класів з анімації діти познайомилися з різними анімаційними техніками: пластиліновою, колажною, предметною, мальованою, мобільною (кишеньковою) анімацією тощо; розробили персонажів із набором реакцій, емоцій, стилю для мультфільму «Я мрію…», який створюється за проєктом і поширюватиметься засобами медійного простору з метою промоції дитячого інклюзивного аудіовізуального мистецтва в Україні. Своєю чергою, воркшопи з ART-творчості спрямовані на розвиток ініціативи, фантазії та креативності дітей в атмосфері естетичних переживань і захоплення, формування індивідуальності, подолання стресу й психотравми. За своєю суттю – це арттерапія, тобто лікування «мистецтвом», що має цілющі характеристики: хаос думок відступає, приходить гармонія психологічного стану. Вона є вкрай важливою для всіх дітей в такі непрості дні, коли триває війна в нашій країні, особливо для дітей з інвалідністю, зокрема для дітей-переселенців, які разом із своїми батьками вимушені були полишити свої домівки через військову агресію Росії проти України. 

«Завдяки нашому проєкту діти соціально вразливих категорій населення відкривають для себе нові форми творчої самореалізації, стають більш упевненими та відкритими суспільству. Тільки в роботі гуртом ми відчуваємо наші синергії та віримо в щасливе майбутнє кожного зі 120 дітей, які стали безпосередніми учасниками проєкту. Хай усі вони отримують радість від цих місяців спільної роботи та імпульс для свого подальшого розвитку!» – відзначає керівник проєкту, голова ГО «Веселка ТВ» Діна Ібрагімова.

Також нещодавно в рамках проєкту на базі кінотеатру/культурного кластеру «Краків» відбулися зйомки соціального дитячого ток-шоу «На шляху до Перемоги», у якому діти з інвалідністю виступили в ролі справжніх тележурналістів, а запрошеною гостею стала заслужена артистка України, відома акторка театру і кіно Олеся Жураківська. Кожен учасник зйомки мав змогу поставити своє питання та одержати на нього відповідь, а по завершенню отримати приємний бонус – фото- та автограф-сесію із зіркою.

Зараз у дітей-учасників проєкту одночасно тривають репетиції та відбуваються зйомки дитячої пізнавальної культурно-мистецької телепрограми «Лялька-мотанка – сакральний оберіг українців» і пізнавально-розвивального відеоблогу «Поробка з коробки», а також звукозапис дитячої інформаційно-аналітичної радіопередачі соціального спрямування «Відповідально про важливе: Булінг». Нагадаємо, що в результаті реалізації проєкту буде створено 5 різноманітних якісних конкурентоспроможних культурних продуктів з перекладом українською жестовою мовою, що поширюватимуться засобами медійного простору (ЗМІ, телебачення, мережа Інтернет). Таким чином, діти можуть спробувати себе в різних ролях: телеведучих, радіоведучих, тележурналістів, аніматорів, акторів, операторів, фотографів, художників, блогерів. 

Наразі команда проєкту вже розпочала підготовку до виставок кращих творчих робіт в оригінальних мистецьких техніках і фоторобіт, створених дітьми з інвалідністю під час проведення креативних майстер-класів за проєктом. Зазначимо, що ці заходи відбуватимуться у серпні цього року на локаціях партнерських організацій проєкту: кінотеатрів «Братислава» та «Краків» КП «Київкульткластер», Центру комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю Дніпровського району міста Києва, Центру комплексної реабілітації для дітей з інвалідністю Васильківської міської ради «Здоров’я», Центру комплексної реабілітації для дітей та молоді з інвалідністю Оболонського району міста Києва.

Медійними партнерами проєкту є Національна спілка журналістів України, БО «Благодійний фонд «З теплом у серці», ГО «Перекладачів жестової мови «Міст». Водночас до проєкту активно долучаються різноманітні організації, установи, заклади, представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування: Урядова уповноважена з прав осіб з інвалідністю Тетяна Баранцова, Уповноважена Київської міської ради з прав осіб з інвалідністю Леся Петрівська, Оболонська районна в місті Києві державна адміністрація, Васильківська міська територіальна громада, Державний науково-методичний центр культурно-мистецької освіти, ГО «Санвей» тощо. 

Стежте за новинами про хід і реалізацію проєкту на офіційних інформаційних ресурсах організаторів і партнерських організацій проєкту, зокрема на фейсбук-сторінці Veselka TV - Громадське дитяче інтернет-телебачення і радіо : https://www.facebook.com/veselka.tv .

Контактна особа: tv.veselka@gmail.com (Станіслав Гнутов, координатор культурно-мистецького проєкту «ДІМ: Дитяча Інклюзивна Медіастудія», член Національної спілки журналістів України). 

Фото: ГО «Веселка ТВ».