четвер, 30 квітня 2020 р.

Відомо про пропозицію щодо формування об'єднаних територіальних громад Токмацького району

ТокмакІнформБюро стало відомо, що Запорізька обласна державна адміністрація погодила із зауваженнями і змінами проєкт розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження перспективного плану формування територій громад Запорізької області».

Ми надаємо вам інформацію щодо пропозицій обласної державної адміністрації до проєкту перспективного плану формування територій громад Запорізької області в частині формування об'єднаних територіальних громад Токмацького району:

-        Молочанська з центром у м. Молочанськ у складі міста Молочанська, Виноградненська, Долинська;
-        Новенська з центром у с. Нове у складі Новенська, Жовтнева, Новопрокопівська;
-        Новомиколаївська з центром у с. Новомиколаївка у складі Новомиколаївська, Балківська, Кіровська;
-        Остриківська з центром у с. Остриківка у складі  Остриківська, Очеретуватська;
-        Токмацька з центром у м. Токмак у складі м. Токмак.

Уряд затвердив перспективні плани формування територій громад Херсонської, Хмельницької та Луганської областей - відповідні розпорядження прийняті 29 квітня на засіданні Кабінету Міністрів України.

Таким чином вже вісім областей України мають перспективні плани, які охоплюють 100% їх території.

15 квітня 2020 року, Кабінет Міністрів затвердив перспективні плани формування територій громад Житомирської, Миколаївської та Харківської областей, 22 квітня – Івано-Франківської та Тернопільської областей.

На черзі Урядове затвердження перспективного плану формування територій громад Запорізької області.


Яке рішення прийме Уряд – доведеться трішечки почекати…

Святкування Першотравня в Токмаці в умовах карантину: Як? - рішення місцевої ТЕБ та НС

30 КВІТНЯ ВІДБУЛОСЯ ЗАСІДАННЯ  МІСЦЕВОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ МІСТА ТОКМАКА

КОМІСІЯ ВИРІШИЛА:

1. Прийняти до відома інформацію доповідача.

2. Відповідно до статей 29, 30 та 32 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» і постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 № 211 «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами та доповненнями), протоколу позачергового засідання комісії з питань ТЕБ та НС Запорізької області від 29.04.2020 р. запровадити на території м. Токмак додаткові обмежувальні та превентивні заходи під час проведення Травневих свят, вихідних та неробочих днів, а саме:

1) рекомендувати громадянам обмежитися в пересуванні та перебуванні в громадських місцях, без необхідності, в періоди:

- з 00.01 01.05.2020 до 06.00 04.05.2020;
- з 00.01 09.05.2020 до 23.59 11.05.2020;

2) представникам виконавчого комітету Токмацької міської ради з числа групи з питань перевірки дотримання обмежувальних заходів суб'єктами господарювання та фізичними особами та з числа відповідальних осіб виконавчого комітету Токмацької міської ради провести роз'яснювальну роботу серед населення.

Термін виконання – з 01 по 03.05.2020 – з 09 по 11.05.2020.

3) Токмацькому ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області:

- посилити контроль щодо заборони відвідування населенням парків, скверів, лісопаркових зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності;

- проводити роз’яснювальну роботу з населенням щодо дотримання встановлених заборон та попередження про відповідальність за їх порушення.

Термін виконання – з 01 по 03.05.2020 – з 09 по 11.05.2020.


Рішення Комісії прийнято відкритим голосуванням одноголосно. Пропозиції членів Комісії враховані.

Токмацькі ринки дозволили відкрити (ДОКУМЕНТ)

Комісія ТЕБ та НС вирішила дозволити відкриття токмацьких ринків, але.. відкриття може відбутися не раніше 11-12 травня.

Щойно (30 квітня о 12.00) у будівлі Токмацької міської ради завершилося засідання місцевої комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
Відповідно до урядової постанови та рішень обласної комісії ТЕБ та НС комісія розглянула питання дотримання карантинних заходів на травневі свята та відкриття ринків.

Щодо першого, члени комісії одностайно підтримали рішення, яке фактично дублює вимоги комісії обласної.

А ось з ринкового питання розгорілася палка дискусія. Звісно, на ринках мають бути дотримані вимоги: наявність диспенсерів з деззасобами; температурний скринінг; відстань між торгівцями у 3 метри; площа на одного покупця не менше 10 кв.метрів; дезінфекція площ кожні 3 години; захисні екрани між продавцями та покупцями тощо. Але виявляється, найголовніший пункт – отримання дозволу Держпродспоживслужби.

Керівник служби у м.Токмак Ігор Левченко пояснив, що якщо й почати перевірку ринків після вихідних 4-5 травня, і якщо все буде у порядку з дотриманням вимог, то поки документ-подання піде на Запоріжжя і Київ, у найкращому разі ринок відкриється 11-12 травня.

Депутат міськради Сергій Капінус висловив обурення, що з 6 квітня міська влада не спромоглася вирішити питання з документацією.

Заступники міського голови Наталія Мамчак та Олександр Баглай розповіли, що робили органи влади з цього питання покроково.

Директор КП «Міський ринок» Олександр Шпагін запевнив, що всі вимоги постанови буде виконано, але  висловив здивування тим,що протягом року на ринку не виявляли ніяких проблем, а саме зараз з`являються такі перепони.

Після гарячої дискусії  комісія прийняла рішення дозволити роботу ринків з дотриманням вимог, визначених в урядовій постанові.

А всі зацікавлені керівники домовилися негайно відвідати комунальний ринок, з'ясувати перелік питань для початку його роботи.


Останнім питанням було розглянуте звернення Токмацького РЕМ з проханням дозволити відключення електроенергії через заборгованість ряду комунальних та державних  установ: міськводоканалу, Токмакбіоенергії, Токмацькій лікарні, прокуратурі, заводам Прогрес, Хліб Токмака та ін.

Члени комісії не погодили таке звернення.

Віталій Голод.

З 1 січня 2021 року працівник сам собі обиратиме банк для виплати зарплати


Національний банк України оптимізував порядок переказу коштів роботодавцем на виплату заробітної плати працівникам.

Після запровадження в Україні міжнародного номера банківського рахунку роботодавець отримав змогу формувати відомість на зарахування заробітної плати працівникам із зазначенням номера рахунку працівника за стандартом IBAN, у тому числі рахунку, який працівник самостійно відкрив у банку за власним вибором.

Така новація дозволить уникнути конфліктних ситуацій між роботодавцем та працівником щодо права працівника самостійно обирати банк для отримання заробітної плати.

Вона запрацює з 01 січня 2021 року, щоб банки та роботодавці мали час доопрацювати свої автоматизовані системи і програмно-технічні комплекси.

Підприємці зможуть отримати допомогу на своїх дітей


Міністр соціальної політики Марина Лазебна повідомила, що Уряд виділив кошти в сумі 1,6 млрд грн із фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19 для надання допомоги на дітей фізичних осіб-підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та належать до першої і другої групи платників єдиного податку, більшість з яких працює у сфері послуг.

Це одна з антикризових програм щодо посилення соціального захисту сімей в період карантину, які послідовно реалізує Мінсоцполітики. Міністр впевнена, що найближчим часом, після погодження з бюджетним комітетом Верховної Ради України, програма повністю запрацює.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України „Деякі питання соціальної підтримки сімей з дітьми”, яка була прийнята 22 квітня 2020 року, допомога на дітей фізичним особам-підприємцям, які належать до першої і другої групи платників єдиного податку, надаватиметься на кожну дитину до 10 річного віку у розмірі прожиткового мінімуму (для дітей віком до 6-ти років – 1 779 грн; для дітей віком від 6-ти до 10-ти років – 2 218 гривень).

Виплату допомоги запроваджено на період карантину та на один місяць після дати його відміни.

COVID-19: На сьогодні летальні випадки не реєструвались

Протягом останньої доби в області зареєстровано 15 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19 (м. Запоріжжя - 13, м. Енергодар – 2), одужали 11 осіб. Летальні випадки не реєструвались.

Станом на 9:00 30.04.2020 в області зареєстровано всього 243 лабораторно підтверджених випадків, в т.ч. 25 – серед дітей та 46 – серед медичних працівників.

В розрізі адміністративних територій області:

м. Запоріжжя – 161,  м. Бердянськ – 5, м. Мелітополь – 32, м. Енергодар – 15, м. Токмак – 3, Мелітопольський р-н –8, Запорізький – 6, Оріхівський – 5, Пологівський - 1, Новомиколаївський р-н – 1, К-Дніпровський  - 1, Василівський – 3, Якимівський – 1, Михайлівський – 1.

Найбільша кількість захворілих інфікувалась внаслідок контакту із лабораторно підтвердженим випадком – 160 осіб; 18 захворілих прибули із-за кордону (Єгипет, Франція, Іспанія, Польща, Ізраїль); джерело інфекції по 65 хворим не встановлено.

Всього на 30.04.2020 зареєстровано 484 підозрілих випадків, у 243 підтвердився COVID-19, 239 – негативні, 2 – тривають лабораторні дослідження.

Триває сувора ізоляція в одному із гуртожитків м. Запоріжжя, де 26.04.2020 зареєстрована групова захворюваність на коронавірусну інфекцію. Кількість захворілих на 30.04.2020 не змінилась та склала 16 осіб. Всі хворі госпіталізовані (11 – міська лікарня № 7, 5 – обласна інфекційна клінічна лікарня). За всіма контактними встановлений медичний нагляд. Проводяться всі необхідні протиепідемічні та дезінфекційні заходи.

Одужало та виписано із стаціонарів після негативних повторних обстежень на коронавірус методом ПЛР 62 хворих (м. Запоріжжя – 21, м. Мелітополь – 17, м. Бердянськ – 4, м. Енергодар – 6, Мелітопольський р-н – 7, Запорізький – 2, Пологівський – 1, Оріхівський – 2, Василівський – 1, Якимівський - 1).

Зареєстровано 5 летальних випадків (м. Мелітополь та Запорізькій р-н - чоловіки віком понад 60 років, мали супутні хронічні захворювання; м. Бердянськ  - жінка 93 років, м. Запоріжжя – жінка 78 років, м. Енергодар – жінка 81 років, мали супутні хронічні серцево-судинні патології).

Продовжує лікуватись 176 хворих, із яких 61 – в стаціонарах, 115 – на дому в режимі самоізоляції під наглядом лікарів.

Вірусологічною лабораторією ДУ «Запорізькій ОЛЦ МОЗ України» цілодобово здійснюються лабораторні дослідження (підозрілі на коронавірусну інфекцію, контактні, хворі по контролю після лікування, хворі на пневмонії та ГРВІ).  Протягом 29.04.2020 обстежено 393 особи, підтверджена коронавірусна інфекція у 15 осіб. 

По всіх випадках проводяться епідеміологічні розслідування та всі передбачені протиепідемічні та дезінфекційні заходи, в т.ч. у святкові та вихідні дні.

Нагадуємо, що при появі будь-яких симптомів гострої респіраторної вірусної інфекції зателефонуйте своєму сімейному лікарю; якщо температура тіла підвищиться вище 38 градусів, з’являться сухий кашель та ядуха – негайно викликайте «швидку» допомогу.

Ветеранам виплати проведуть до 5 травня


Напередодні травневих свят понад мільйон ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань отримають щорічну разову грошову допомогу до 5 травня. Про це заявила Міністр соціальної політики Марина Лазебна на брифінгу за результатами засідання Уряду.

Ветерани війни I групи інвалідності отримають 4 120 гривень, II групи – 3 640 гривень, ІII групи – 3 160 гривень, учасники бойових дій – 1 390 гривень, особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 4 120 гривень.

Членам сімей загиблих і дружинам (чоловікам) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) померлих учасників бойових дій, учасників війни, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге, буде виплачено по 900 гривень.


Кошти вже перераховано органам соціального захисту населення у сумі 1 346,2 млн гривень. Станом на 28 квітня зазначені виплати вже отримали 843,1 тис. осіб.

середа, 29 квітня 2020 р.

На Донбасі загинув боєць з Гуляйпілля

На Донбасі у зоні проведення операції Об'єднаних сил загинув боєць 93-ї окремої механізованої бригади Холодний Яр Олексій Лісін з Гуляйпільского району.

Таке гірке повідомлення з’явилося на сторінці бригади у Фейсбуці.

Повідомляється, що 28 квітня ввечері боєць знаходився на бойовому посту. Його життя обірвав уламок ворожого снаряду.

Олексій Лісін родом з села Гірке Гуляйпільського району. Він народився 30 березня 1990 року. Відтак є майже ровесником держави за яку загинув…

До служби в армії Олексій працював далекобійником. Пережив велику трагедію — втратив обох батьків та будинок у пожежі. І найбільше мріяв після повернення з війни відбудувати батьківський дім.

У бійця лишилися старенька бабуся, брат та сестра, 12-річна донька.

Підготував Віталій Голод.


Вечірнє зведення щодо ситуації в районі проведення операції Об’єднаних сил станом на 17.00 29 квітня 2020 року

Сьогодні збройні формування Російської Федерації вісім разів порушили режим припинення вогню, застосувавши при цьому заборонені Мінськими домовленостями міномети калібру 120 мм та 82 мм, а також гранатомети різних систем, зенітну установку, великокаліберні кулемети та стрілецьку зброю. Рішучими діями та ефективним застосуванням чергових вогневих засобів Об’єднані сили припинили ворожі обстріли. Окупанти отримали адекватну відповідь від українських воїнів.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Схід" противник здійснив обстріл наших позицій неподалік Верхньоторецького із використанням станкових протитанкових гранатометів, зенітної установки ЗУ-23-2 та великокаліберних кулеметів.

Зі снайперського озброєння ворог обстріляв українських захисників в районі Новомихайлівки.

Неподалік Гнутового окупанти відкривали вогонь з мінометів 120-го калібру та станкових протитанкових гранатометів, а оборонців Павлополя та Мар’їнки ворог обстрілював з гранатометів різних систем.

Застосовуючи штатне озброєння, українські воїни жорстко подавили ворожі вогневі провокації.

В районі відповідальності оперативно-тактичного угруповання "Північ" російські найманці використали 9 мін 82-го калібру під час обстрілу позицій Об’єднаних сил поблизу Новотошківського та Оріхового.

Неподалік Новозванівки наші воїни зафіксували ворожий вогонь з 120 мм мінометів – 15 мін.

Внаслідок ворожих обстрілів один український захисник отримав бойове травмування.
На зухвалі дії російських найманців українські військовослужбовці відповідали прицільним вогнем по опорних пунктах противника. Зберігаючи контроль над обстановкою, наші воїни змусили окупантів негайно припинити будь-яку активність. 

Втрати противника уточнюються.

На ділянках розведення №1, №2 та №3 режим "Тиша" дотримувався.

Випадків захворювання на коронавірусну інфекцію серед особового складу Об’єднаних сил не зафіксовано, в районі проведення операції вживаються усі необхідні заходи щодо недопущення занесення і поширення коронавірусної інфекції у військові колективи зі складу ОС.

Ситуація в районі проведення операції Об’єднаних сил залишається контрольованою.

ПІДСУМКИ ЗА МИНУЛУ ДОБУ

28 квітня збройні формування Російської Федерації 17 разів порушили режим припинення вогню. Противник відкривав вогонь по позиціях Об’єднаних сил з заборонених до розміщення на лінії зіткнення артилерійських систем калібрів 152 мм та 122 мм, мінометів калібрів 120 мм та 82 мм, а також гранатометів різних систем, великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї.

Факти ворожого вогню було зафіксовано неподалік населених пунктів Кам’янка, Опитне, Старогнатівка, Павлопіль, Кримське, Попасна, Новолуганське, Оріхове, Хутір Вільний, Новотошківське та Зайцеве.

Окрім цього, противник з великокаліберних кулеметів та стрілецької зброї двічі здійснив обстріл ділянки розведення №3 Богданівка-Петрівське. Українські захисники вогонь у відповідь не відкривали, дотримуючись режиму тиші.

За даними розвідки, 28 квітня українські військовослужбовці поранили щонайменше двох російських окупантів.

За минулу добу представниками Національної поліції України зі складу Об'єднаних сил розкрито серед цивільного населення розбій, грабіж, 4 крадіжки, 3 факти незаконного поводження зі зброєю та 6 фактів незаконного зберігання наркотичних речовин. Також виявлено 57 адміністративних правопорушень.

Лінію зіткнення через контрольні пункти в'їзду-виїзду громадяни не перетинали.

Підрозділи Об’єднаних сил дотримуються умов припинення вогню та перебувають напоготові до адекватного реагування на будь-які підступні та провокаційні дії противника.

Слава Україні!

До ставка, моря – заборонено: Святкуймо 1 травня дома

29 квітня, під час засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області, вирішено узгодити додаткові обмежувальні заходи на території Запорізької області на свята в зв’язку із поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19.

Зокрема, вирішено:

-         рекомендувати громадянам без нагальної потреби не виходити на вулицю;
-         заборонити роботу громадського транспорту, крім з 05.00 до 10.00 та з 15.00 до 20.00 годин 01-03 травня та 09-11 травня;
-         посилити контроль щодо заборони відвідування населенням парків, скверів, зон відпочинку, лісопаркових або прибережних зон, крім вигулу домашніх тварин однією особою та у випадку службової необхідності;
-         вжити заходів щодо обмеження без нагальної потреби доступу громадян до прибережної зони Азовського моря та інших водоймищ;
-         здійснювати рейдові перевірки мобільними групами суб’єктів господарювання, що надають санаторно-курортні послуги (бази відпочинку, готелі, гуртожитки, хостели тощо) щодо дотримання карантинних обмежень.

Головам Бердянської, Приморської, Приазовської, Якимівської райдержадміністрацій, Бердянському міському голові, міським, сільським та селищним головам об'єднаних територіальних громад Запорізької області, які мають прибережну територію Азовського моря, спільно з територіальними відділами ГУНП в Запорізькій області у періоди 01-03 травня та 09-11 травня необхідно:

-         з 08.00 30 квітня до 08.00 04 травня та з 08.00 08 травня до 23.59 11 травня організувати функціонування додаткових контрольно-пропускних постів на автомобільних шляхах, які ведуть до узбережжя Азовського моря, з метою недопущення в’їзду без нагальної потреби громадян з інших районів області та регіонів держави. А саме: автошлях Т-0820 Якимівка-Кирилівка (в'їзд до села Лиманське Якимівського району зі сторони смт Якимівка) та перехрестя вулиць Курортна та Морська м. Приморськ.
-         розробити чіткий механізм здійснення проїзду через КПП транспортними засобами, зокрема, передбачивши можливість надання дозволу на проїзд: вантажних автомобілів, що перевозять продукти харчування, промислові товари, товари першої необхідності, сільськогосподарську продукцію, будівельні матеріали тощо; транспортних засобів підприємств та організацій, які забезпечують життєдіяльність населених пунктів; транспортних засобів фізичних осіб, які зареєстровані, проживають або мають у власності об’єкти нерухомості на території визначених районів; транспортних засобів фізичних осіб, які працюють на стратегічних об’єктах, об’єктах забезпечення життєдіяльності населених пунктів та проживають поза їх межами; особам з інвалідністю, похилого віку та іншим соціально незахищеним верствам населення у разі гострої необхідності; хворим, які мають хронічні захворювання та потребують періодичного (систематичного) відвідування закладів охорони здоров’я для звернення до закладів охорони здоров’я та при форс-мажорних обставинах.


Коротко про прийняті урядові рішення сьогодні

Україна отримає дешеві фінансові ресурси для розбудови прикордонної дорожньої інфраструктури та облаштування пунктів пропуску українсько-польського кордону. 29 квітня Уряд погодив внесення змін до Податкового та Митного кодексів України, які розблокують використання кредиту 100 млн євро від Республіки Польща. Кошти залучаються під 0,15% річних на 30 років.

Кабінет Міністрів України на засіданні 29 квітня затвердив перспективні плани формування територій громад Херсонської, Хмельницької, Луганської областей.

Уряд затвердив вимоги щодо роботи агропродовольчих ринків.

Уряд вніс зміни до порядків забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у Революції Гідності та бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей.

Уряд підтримав пропозицію Міністерства фінансів уточнити категорію суб’єктів підприємництва, які зможуть стати учасниками програми «Доступні кредити 5-7-9%» та зняти обмеження щодо максимальної суми кредиту для рефінансування під нульову процентну ставку. 

29 квітня 2020 року Уряд прийняв постанову «Про внесення змін до пункту 23 Порядку розподілу коштів, що надходять на поточні рахунки із спеціальним режимом використання для проведення розрахунків з постачальником природного газу, на якого покладено спеціальні обов'язки», яка розроблена Міністерством розвитку громад та територій України.


Кошти на доплати медикам, які працюють з пацієнтами, хворими на коронавірус, виділені та вже надійшли у регіони. Про це на брифінгу повідомила заступник Міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова. Зарплати медиків будуть збільшені до 300% окладу.

Кабінет Міністрів України на своєму черговому засіданні, 29 квітня, призначив Олексія Любченка Головою Державної податкової служби України та Геннадія Пліса Головою Державної аудиторської служби України.

Регіони України можуть розпочати використання коштів двох субвенцій -  на Нову українську школу та на реалізацію програми «Спроможна школа для кращих результатів». Відповідні рішення Кабінет Міністрів України ухвалив сьогодні, 29 квітня 2020 року.


Уряд схвалив виділення Міністерству охорони здоров’я 100 млн грн на закупівлю апаратів штучної вентиляції легень (ШВЛ). Цих коштів вистачить на орієнтовно 200 ШВЛ. Передбачається, що це будуть апарати українського виробництва.

Підтримано критерії, які дають змогу ринкам відновити свою діяльність

Робота продовольчих ринків під час пандемії має регламентуватися чіткими санітарними нормами.

29 квітня Уряд підтримав критерії, розроблені МОЗ та Мінекономіки, які дають змогу ринкам відновити свою діяльність.

Основною умовою роботи продовольчих ринків є рішення відповідного територіального органу Держпродспоживслужби про дотримання протиепідемічних вимог, повідомляє Денис Шмигаль у Telegram

Міністерство охорони здоров’я встановило перелік обов’язкових вимог, які повинні виконуватися при роботі агропродовольчих ринків.

Кабінет Міністрів вніс зміни до постанови №211 від 11 березня 2020 року, якими впорядкував діяльність агропродовольчих ринків на період карантину.

Прийняті зміни дозволять забезпечити населення харчовими продуктами за доступними цінами. Крім того, будуть створені умови для збуту харчових продуктів, вирощених фермерами і сімейними господарствами, а також отримання ними доходів.

Згідно з прийнятими змінами, головний державний санітарний лікар України розробив та затвердив перелік вимог щодо профілактичних заходів протидії коронавірусної хвороби COVID-19 при здійсненні торгівлі харчовими продуктами та агропродовольчих ринках.

Зокрема:

наявність реєстрації агропродовольчого ринку як операторів ринку харчових продуктів;

допуск працівників та відвідувачів на територію ринку виключно за наявності вдягнутої медичної маски (респіратора);

проходження безконтактного температурного скринінгу;

наявність на кожному вході (в’їзді) на територію ринку диспенсерів з антисептиком;

кількість відвідувачів, які одночасно перебувають на території ринку, не більше одного на 10 м2 торговельної площі;

відстань між місцями продавців – не менше трьох метрів, місця торгівлі мають бути обладнані захисними екранами між продавцями та покупцями (з плівки або пластику);

проведення дезінфекції контактних поверхонь кожні три години, прибирання та дезінфекція всіх приміщень, включаючи стаціонарні торговельні місця в кінці кожного робочого дня;

відсутність неконтрольованої (стихійної) торгівлі на прилеглій до ринку території;

забезпечення постійного інформування відвідувачів щодо встановлених обмежень, яких необхідно дотримуватися;

агропродовольчі ринки зобов’язуються дотримуватися вимог щодо профілактичних заходів протидії поширення COVID-19 та оперативного усунення порушень.


На Державну службу з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів покладено здійснення щоденних позапланових перевірок за дотриманням агропродовольчими ринками протиепідемічних вимог, а також обов’язкова присутність не менше двох інспекторів протягом всього часу його роботи.

Фото ілюстративне.

Відеофіксацію відтерміновано, але порушувати не варто


МВС переносить запуск системи автоматичної фотовідеофіксації дорожнього руху через карантинні обмеження

12 березня 2020 року МВС України презентувало пілотний проект системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі.

Запуск зазначеної системи в експлуатацію очікувався з 1 травня цього року.

Вже 11 березня Уряд ввів суворі карантинні заходи, аби не допустити поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 на території України.

Ці обмеження частково стосуються і роботи певних підрозділів Національної поліції та інших організацій, задіяних в процесі роботи системи автофіксаціі.

Тому в МВС прийнято рішення по відтермінуванню роботи системи відеофіксації порушень правил дорожнього руху до закінчення режиму суворого карантину.

Зареєстровано 20 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19


Протягом останньої доби в області зареєстровано 20 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19 (м. Запоріжжя - 16, Василівський р-н – 1, Запорізький – 2, Оріхівський - 1), одужали 6 осіб. Летальні випадки не реєструвались.
Станом на 9:00 29.04.2020 в області зареєстровано всього 228 лабораторно підтверджених випадків, в т.ч. 25 – серед дітей та 44 – серед медичних працівників.

В розрізі адміністративних територій області:

м. Запоріжжя – 148,  м. Бердянськ – 5, м. Мелітополь – 32, м. Енергодар – 13, м. Токмак – 3, Мелітопольський р-н –8, Запорізький – 6, Оріхівський – 5, Пологівський - 1, Новомиколаївський р-н – 1, К-Дніпровський  - 1, Василівський – 3, Якимівський – 1, Михайлівський – 1.

Найбільша кількість захворілих інфікувалась внаслідок контакту із лабораторно підтвердженим випадком – 149 осіб; 18 захворілих прибули із-за кордону (Єгипет, Франція, Іспанія, Польща, Ізраїль); джерело інфекції по 61 хворим не встановлено.

Всього на 29.04.2020 зареєстровано 468 підозрілих випадків, у 228 підтвердився COVID-19, 232 – негативні, 8 – тривають лабораторні дослідження.

Триває сувора ізоляція в одному із гуртожитків м. Запоріжжя, де 26.04.2020 зареєстрована групова захворюваність на коронавірусну інфекцію. Кількість захворілих на 29.04.2020 склала 16 осіб. Всі хворі госпіталізовані (11 – міська лікарня № 7, 5 – обласна інфекційна клінічна лікарня). За всіма контактними встановлений медичний нагляд. Проводяться всі необхідні протиепідемічні та дезінфекційні заходи.

Одужало та виписано із стаціонарів після негативних повторних обстежень на коронавірус методом ПЛР 51 хворих (м. Запоріжжя – 21, м. Мелітополь – 14, м. Бердянськ – 4, м. Енергодар – 3, Мелітопольський р-н - 4, Запорізький – 2, Пологівський – 1, Оріхівський – 1, Василівський - 1).

Зареєстровано 5 летальних випадків (м. Мелітополь та Запорізькій р-н - чоловіки віком понад 60 років, мали супутні хронічні захворювання; м. Бердянськ  - жінка 93 років, м. Запоріжжя – жінка 78 років, м. Енергодар – жінка 81 років, мали супутні хронічні серцево-судинні патології).

Продовжує лікуватись 172 хворих, із яких 62 – в стаціонарах, 110 – на дому в режимі самоізоляції під наглядом лікарів.

Вірусологічною лабораторією ДУ «Запорізькій ОЛЦ МОЗ України» цілодобово здійснюються лабораторні дослідження (підозрілі на коронавірусну інфекцію, контактні, хворі по контролю після лікування, хворі на пневмонії та ГРВІ).  Протягом 28.04.2020 обстежено 322 особи, підтверджена коронавірусна інфекція у 20 осіб. 

По всіх випадках проводяться епідеміологічні розслідування та всі передбачені протиепідемічні та дезінфекційні заходи, в т.ч. у святкові та вихідні дні.

Нагадуємо, що при появі будь-яких симптомів гострої респіраторної вірусної інфекції зателефонуйте своєму сімейному лікарю; якщо температура тіла підвищиться вище 38 градусів, з’являться сухий кашель та задуха – негайно викликайте «швидку» допомогу.

Уряд сьогодні має "відкрити" продовольчі ринки


29 квітня на засіданні Уряду буде розглянуто питання поновлення роботи продовольчих ринків в Україні.

Документ передбачає, що в умовах поширення коронавірусної хвороби COVID-19, агропродовольчі ринки повинні працювати із дотриманням суворих вимог.

Зокрема, у постанові, поданій на розгляд Уряду, йдеться про наступні вимоги.


вівторок, 28 квітня 2020 р.

Недоторканих сьогодні немає: Губернатор представив голову Токмацької РДА


28 квітня Токмак відвідав голова Запорізької облдержадміністрації Віталій Туринок. Він представив призначену Президентом голову Токмацької райдержадміністрації Олену Шевченко.

Зустріч, у якій взяли участь сільські голови, міські голови Токмака та Молочанська, керівництво райради та фахівці РДА, вирішили провести прямо на майданчику біля адмінбудівлі.

Віталій Туринок привітав Олену Шевченко з призначенням на посаду голови РДА та побажав їй успіхів у роботі.

Прямо на площі керівник області поспілкувався з сільськими головами та депутатами.

Відповідаючи на найбільш актуальне питання про формування об’єднаних територіальних громад, Віталій Туринок запевнив, що ніхто у області не лобіює якихось певних форматів об’єднання територій, і пообіцяв що насильного об’єднання чи приєднання громад не буде.

Депутат райради Людмила Будовська озвучила проблему катастрофічного стану відрізку автодороги Токмак-Пологи. За її словами, підрядники почали ямковий ремонт не маючи техніки і роблячи не ремонт, а «неподобство». Віталій Туринок попрохав голову РДА Олену Шевченко, надати у область інформацію про цю дорогу для прийняття рішення.

Голова райради Василь Мафтуляк, сільський голова Наталя Антипенко та інші попрохали розібратися у області з захопленням селянських земель. Ще з 2015 року селянам всіляко перешкоджали оформляти свої земельні ділянки, городи, пасовища, а нині навіть людські городи у селі раптом виявляються в руках жителів міста

Керівник області пообіцяв розібратися з такою діяльністю чиновників, заявивши, що «недоторканих сьогодні немає».


Після цього він разом з Токмацьким міським головою Ігорем Котелевським  оглянув обсяги робіт з ремонту доріг у мікрорайоні «Ахрамєєвка».

Віталій Голод.