середа, 30 вересня 2020 р.

На Чінгульському мосту завершилася реконструкція

Цей міст знаходиться у Токмацькому районі Запорізької області.

Довжина мосту через р. Чінгул на автомобільній дорозі Н-30 Василівка – Бердянськ складає 30.2 метри.

Міст побудували в 1956 році. Потім міст був реконструйований у 1982 році. З тих пір його невпинно руйнували погодні умови та багатотонні вантажівки.

Протягом 38 років виконувався лише ямковий ремонт проїжджої частини мосту.

Як повідомили у Службі автомобільних доріг Запорізької області, у рамках Національної програми з відновлення мостів провели обстеження цього мосту та провели такі роботи: ремонт залізобетонних тротуарів мосту, улаштування тротуарів на підходах до мосту, влаштування металевого оцинкованого перильного огородження мосту, улаштування залізобетонного цоколя під мостове бар’єрне огородження, влаштування металевого оцинкованого мостового бар’єрного огородження, відновлення захисного шару залізобетонних конструкцій прогонової опори, улаштування конструкцій водовідводу з мосту.

Також ми повідомляли, що на цьому мосту 26 серпня групою розмінування АРЗ СП м. Запоріжжя вилучено та знешкоджено 21 артснаряд калібру 76 мм, 3 артснаряда калібру 45 мм та 5 мінометних мін калібру 50 мм які виявили місцеві мешканці на березі річки.

Під час карантину не заборонено проведення вакцинації згідно з Національним календарем щеплень

Планова імунізація, навпаки, є запорукою захисту дітей від низки небезпечних інфекцій. Про це зазначив заступник Міністра охорони здоров’я - Головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

Пандемія COVID-19 призвела до різкого зменшення кількості щеплень дітей, а  відповідно, й до зниження їх захисту і збільшення ризиків виникнення захворювань, яким можна запобігти шляхом вакцинації. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, будь-які переривання планової імунізації, навіть на короткий період, призведуть до підвищення ймовірності спалахів вакцинокерованих інфекцій або зростання кількості випадків захворювань», — підкреслив Віктор Ляшко.

Також Головний державний санітарний лікар нагадав про алгоритм проведення щеплень. За його словами, розпочати вакцинацію потрібно з візиту до сімейного лікаря, під час консультації з яким можна отримати відповіді на питання, що цікавлять, — починаючи від наявності вакцини до можливих реакцій організму.

Кожен пацієнт має право подивитись флакон з вакциною, спитати або самостійно перевірити термін її придатності. На ваше прохання медичний працівник має надати вакцину,  щоб ви могли перевірити зазначені на ній термін придатності та серію. Хочу наголосити, що вакцинація — це швидко, майже безболісно і необхідно, особливо у наш непередбачуваний час‎, — заявив Віктор Ляшко.

На сьогодні в календар профілактичних щеплень внесено 10 небезпечних хвороб, серед них — гепатит В, туберкульоз, поліомієліт, дифтерія та інші.

За матеріалами МОЗ.

Увага, ремонт дороги в Токмаці

По вулиці Гоголя від будинку № 36 до майдану Визволення планується розпочати ремонтні роботи дорожнього покриття в рамках заходу «Реконструкція споруд для збирання вод поверхневого стоку вулиці Гоголя (від буд. № 36 до майдану Визволення) міста Токмака Запорізької області».

В період з 01 жовтня по 01 листопада поточного року рух транспорту у вище вказаному районі буде частково перекрито.

Управління комунального господарства виконавчого комітету Токмацької міської ради вибачається за незручності та дякує за розуміння.

Хворі на COVID-19 обласної інфекційної лікарні звернулися до жителів області

Під час відвідування обласної інфекційної клінічної лікарні заступниця голови облдержадміністрації Олена Теряєва оглянула стан палат та поспілкувалася з хворими.

Пацієнти лікарні поділилися своїми переживаннями, розповіли власні історії захворювання та подякували медичним працівникам за надану допомогу.

Хворі на COVID-19 через відео звернулися до жителів області з проханням дотримуватися карантинних вимог та обмежень, використовувати засоби індивідуального захисту, слідкувати за своїм самопочуттям.

вівторок, 29 вересня 2020 р.

ЦВК достроково припинила повноваження члена Молочанської МТВК

28 вересня 2020 року ЦВК Постановою № 306 "Про зміни в складі територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів" внесла зміни до складу територіальних виборчих комісій, що здійснюють підготовку та проведення місцевих виборів, сформованого постановою Центральної виборчої комісії від 10 серпня 2020 року № 172 “Про утворення та формування складу обласних, районних (крім районів в Автономній Республіці Крим), міських (крім міст в Автономній Республіці Крим), районних у місті Києві територіальних виборчих комісій”:

Молочанська міська територіальна виборча комісія Пологівського району:

Припинити достроково повноваження члена комісії:

Коковинець Руслан Сергійович, 1991 року народження – від місцевої організації Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК" (у зв’язку з внесенням подання про заміну члена виборчої комісії суб’єктом, за поданням якого кандидатуру такого члена було включено до складу виборчої комісії).

Включити до складу цієї комісії:

Ланцева Олена Степанівна, 1972 року народження – від місцевої організації Політичної партії "ОПОЗИЦІЙНИЙ БЛОК".

Ініційовано запровадження пакету з ведення вагітності в амбулаторних умовах у розмірі 1 026 грн в місяць

Міністерство охорони здоров’я України у бюджетному запиті на 2021 рік ініціює запровадження тарифного пакету послуг з ведення вагітності в амбулаторних умовах у розмірі 1 026 грн на місяць за одну вагітну.

Про це повідомив Міністр охорони здоров’я Максим Степанов на щоденному брифінгу 29 вересня.

«У наших пропозиціях до бюджету в частині фінансування програми бюджетних гарантій передбачено запровадження пакету з ведення вагітності в амбулаторних умовах у розмірі 1 026 грн в місяць. В Україні, незважаючи на зниження рівня материнської та малюкової смертності, він залишається високим, в 1,5-3 рази вищим, ніж у Європі. Для того щоб зменшити рівень смертності важливо, щоб за вагітними жінками був відповідний медичний догляд в медичних установах», — зазначив очільник МОЗ.

Пакет безоплатних послуг з ведення вагітності включатиме збір анамнезу, огляд, УЗД, кардіотокографію, лабораторну діагностику. Загальний прогнозний обсяг фінансування цього тарифного пакету на 2021 рік — 2,2 млрд грн.

Водночас Максим Степанов підкреслив, що одночасно із введенням нового тарифу будуть запроваджені певні вимоги до первинної медичної допомоги щодо якості надання послуг з ведення вагітності.

«Одна із основних змін, яку ми хочемо запровадити для розбудови медичної системи, — це контроль якості надання медичної допомоги. Для нас важливо, щоб весь процес лікування був якісним», — додав очільник МОЗ.

Токмаччина отримуватиме інформацію оперативніше

10 днів замість 20: Президент підписав закон про зменшення строку оприлюднення рішень органів місцевого самоврядування.

29 вересня Президент України підписав Закон «Про внесення змін до статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» № 890-ІХ щодо зменшення строку оприлюднення проектів нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування», який Верховна Рада ухвалила 15 вересня 2020 року.

Документ спрямований на вдосконалення положень Закону України «Про доступ до публічної інформації» з метою оптимізації роботи органів представницької влади, надання суспільству якісної, оперативної інформації для забезпечення більш швидкої та ефективної реалізації прав та інтересів територіальних громад сіл, селищ і міст.

Згідно з законом, проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 10 робочих днів до дати їхнього розгляду з метою ухвалення замість 20 робочих днів.

В Запорізькій області було виявлено 4444 підприємства, які нараховували заробітну плату нижче мінімального рівня

За повідомленням Головного управління ДПС у Запорізькій області, майже третина від загальної кількості підприємств, які відзвітували до податкових органів не дотримуються вимог щодо виплат зарплат.

Фахівцями податкової служби під час аналітичної роботи виявлені суб'єкти господарювання, які несвоєчасно або не в повному обсязі нараховують заробітну плату.

Зокрема, у другому кварталі 2020 року 41103 працівника отримували зарплатню менше мінімальної.

Найбільшу кількість роботодавців, котрі не доплачують своїм працівникам, зафіксовано в обласному центрі та в Мелітопольському районі.

Серед найбільших «мінімізаторів» заробітних плат - підприємства оптової та роздрібної торгівлі – понад 28% або 1203 суб’єкти господарювання, на другому місці - переробна та добувна промисловість – 15,6% або 671 підприємство, на третьому місці організації, які здійснюють операції з нерухомим майном – 12% або 516 СГД.

Податкова служба наголошує на недопустимості порушення законодавства при нарахуванні заробітної плати та закликає дотримуватись соціальних гарантій в оплаті праці.

По темі: 29.09.2020 року у актовій залі фінансового управління Токмацької міської ради проведено чергове засідання міської комісії виконавчого комітету Токмацької міської ради з питань погашення заборгованості з заробітної плати (грошового забезпечення) та соціальних виплат, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці та легалізації заробітної плати.

У нашому райцентрі внаслідок ДТП загинуло троє людей

м. Пологи: внаслідок ДТП загинуло 3-є людей.

28 вересня о 19:11 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, яка сталася на вул. Магістральній у Пологах.

Прибувши на місце події, бійці ДСНС встановили, що легковий  автомобіль «Chery Tiggo» з’їхав у кювет і зіткнуся з деревом. На момент аварії у легковику перебувало п’ятеро людей. Рятувальники за допомогою спеціального обладнання деблокували тіла двох загиблих в результаті аварії пасажирів, 1990 та 2005 років народження, які від отриманих травм загинули на місці події.

Власник автівки 1981 року народження помер у кареті швидкої допомоги.

Двох травмованих, 15- ти річного водія та пасажира 2004 року народження з тілесними ушкодженнями різного ступеню тяжкості госпіталізовано до лікарні.

Від ГУ ДСНС залучалась 1 одиниця техніки та 5 чоловік особового складу.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст.286 (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами) Кримінального кодексу України. Тривають слідчі дії.

З метою встановлення всіх обставин події поліція звертається із проханням відгукнутись свідків ДТП або водіїв транспортних засобів, які мають відеозаписи руху автомобіля, за телефонами (095) 735-56-93, (097) 139-63-24 або 102.

Нагадування молодим батькам міста Токмака про "Пакунок малюка"

МОНЕТИЗАЦІЯ ОДНОРАЗОВОЇ НАТУРАЛЬНОЇ ДОПОМОГИ «ПАКУНОК МАЛЮКА».

Управління соціального захисту населення Токмацької міської ради нагадує молодим батькам, що з 01 вересня 2020 року змінено механізм надання «пакунку малюка» з одноразової натуральної допомоги на грошову компенсацію. Даний пілотний проєкт запроваджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2020 № 744 ,"Деякі питання реалізації пілотного проєкту з монетизації одноразової натуральної допомоги "пакунок малюка"".

Постановою визначено, що грошова компенсація вартості одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» є одноразовою цільовою виплатою для придбання дитячих товарів (засобів догляду за дітьми та дитячих засобів гігієни: підгузків, серветок; дитячого одягу та взуття; дитячого харчування; дитячого посуду; дитячих іграшок; текстилю для дітей, у тому числі рушників, ковдр) і товарів для породіллі (прокладок для лактації; прокладок післяпологових) та виплачується в розмірі 5000,00 грн. на кожну народжену дитину на відкритий в акціонерному товаристві «Комерційний банк» Приватбанк» поточний рахунок зі спеціальним режимом використання, які отримувач витрачає самостійно у закладах торгівлі, які уклали з Мінсоцполітики публічний договір і взяли на себе зобов’язання зі здійснення контролю з продажу за ці кошти тільки визначених товарів. 

Батьки, які отримали кошти на соціальні картки, можуть придбати дитячі товари в закладах торгівлі, в інтернет-магазинах, але лише тільки в тих, які приєдналися до реалізації пілотного проєкту.

Детальний Реєстр закладів торгівлі, розміщено на офіційному веб-сайті Мінсоцполітики за посиланням

понеділок, 28 вересня 2020 р.

Відсьогодні у районі "жовтий" рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19, у Токмаці - "помаранчевий"

Протокольним рішенням позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 24.09.2020 № 33  на території Томацького району з 00:00 28 вересня 2020 року встановлено «ЖОВТИЙ» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

На території району додатково до протиепідемічних обмежень, передбачених для «зеленого» рівня (перебування у громадських будівлях в масках або респіраторах; проведення масових заходів: не більше 1 людини на 5 квадратних метрів; кінотеатри із заповненістю на 50%; перевезення пасажирів тільки в межах сидячих місць) епідемічної небезпеки, забороняється:

- відвідування установ соціального захисту, в яких перебувають люди похилого віку, крім тих, що надають послуги кризово;

- обмеження роботи розважальних закладів у нічний час;

- проведення масових заходів у закладах громадського харчування обмежується 20 особами.

Автор.

Ми вже повідомляли, що з 28 вересня у Токмаці вводиться «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Оприлюднено календар підвищень пенсій у 2021 році

Мінсоцполітики склало інформаційний календар підвищень пенсій, які відбудуться наступного року за результатами рішень, прийнятих Урядом.

"Цей графік ми зробили для того, щоб люди бачили, коли та кому заплановані підвищення, в якому розмірі, розуміли, на що саме закладені кошти у бюджеті. Це було моє головне завдання: щоб Уряд не лише прийняв рішення про підвищення захисту пенсіонерів, але і передбачив на наступний рік кошти на виконання цих рішень. Люди не повинні бути у "підвішеному стані", ставати жертвами інформаційних маніпуляцій та безвідповідальних обіцянок. Я абсолютно впевнена, що інформація про рішення уряду має бути прозорою та доступною для людей, лише так вибудовується довіра в суспільстві", - прокоментувала Марина Лазебна, Міністр соціальної політики України.

Загалом підвищення пенсій у 2021 році отримають близько 10 мільйонів пенсіонерів. Відбуватись це буде у 5 етапів для різних категорій.

Найбільш захищеними будуть пенсіонери, які мають повний страховий стаж, тому працювати "в білу" вигідніше. Так, у осіб, старших за 65 років, які мають страховий стаж 30 років (жінки) та 35 років(чоловіки), мінімальна пенсійна виплата протягом 2021 року зросте на 500 гривень, і вони будуть отримувати не менше 2600 гривень. Також продовжиться програма доплат для пенсіонерів старших за 80 років, що мають страховий стаж 20/25 років, та розпочнеться програма для пенсіонерів старших за 75 років з повним стажем. В календарі відображені дати індексації пенсій та перерахунку пенсій працюючим пенсіонерам.

субота, 26 вересня 2020 р.

Історія одного успіху, або чого можна досягти об’єднавшись

Починаючи писати цей матеріал, я навіть не уявляв, яка кількість людей, об’єднань, рухів, закладів, були задіяні у спільній роботі на благо міста.

Наперед вибачаюсь, якщо хтось не буде названий - згадати всіх просто неможливо! Простий перелік причетних тягне за обсягом на окрему публікацію.

Все почалося з мрії однієї людини, яка змогла консолідувати, заради доброї справи токмачан різних поглядів, вікових груп та рухів. Я пам’ятаю парк “Чапаєва”, як захаращену територію, улюблене місце для п’яничок та наркоманів. А зараз…

Фестиваль, концерти, дитячий майданчик, кінотеатр просто неба, мистецькі заходи, рухи та об’єднання - усе це стало реальністю за приблизно три роки!

Як же отримати коментарі ключових людей у цьому русі? Правильно! Треба прийти на осінню толоку до парку, де можна зустріти основних активістів цього проекту.

Через епідеміологічну ситуацію в місті, організаторами було прийнято рішення не анонсувати цей захід, наражаючи на небезпеку захворювання людей, а провести його своїми силами.

Для виконання складного завдання по ремонту зламаних гойдалок, бесідки, фарбування, прибирання, тощо, було закуплено усе необхідне коштами меценатів. Присутні дотримувалися в роботі усіх правил карантину. Перший коментар - від засновника та організатора цього руху.

Владислав Мікша (громадський діяч, волонтер, депутат ТМР):

“Все почалося з ідеї мати в центрі нашого міста, на березі річки, серед зелених насаджень, територію для дозвілля, реалізації  ідей різних верств населення. До цього процесу долучались різні люди.

Це була і молодь ЦРПМІ, отець Тарас з парафіянами, депутати, різні люди, волонтери, атовці, люди з обмеженими можливостями, ДНЗ "Багатопрофільний центр ПТО", музична школа, політичні рухи, кандидати в нардепи, та багато інших.

Особливо хотів би відмітити  волонтера Івана Щербаху, який зробив з душею багато обладнання для нашої території. Також  надавав кошти фонд “Карітас”, меценати.  На базі цієї діяльності утворилося декілька громадських об'єднань та ініціатив.

По-перше було створено громадське об'єднання Центр Культурного Дозвілля, від якого було написано декілька проєктів на фінансування. Потім, ентузіасти Олександр Серебрянський та Юрій Волкогонов створили ГО Вільний Творчий Простір, Центр розвитку та підтримки молодіжних ініціатив реалізував ідею кінотеатру просто неба. Долучились педагоги музичної школи Дарина Жуковська та Лариса Братищенко з чоловіком Володимиром, та Молочанська школа мистецтв, педагог Олена Барановська.

Почали проводитися різноманітні заходи: “Веснянка фест”, концерти, мистецькі акції, тощо. Ці заходи вже почали ставати традиційними.

На часі стало облаштування критої сцени для виступів, яку зараз закінчуємо будувати. Прикрим моментом, який викликав неабиякий резонанс, було руйнування об’єктів, що ми будували разом. Я навіть бачив гнівні дописи в мережі фейсбук. Як виявилось, це робили звичайні підлітки, наші з вами сусіди. Замість суворого покарання, я вирішив поспілкуватися з ними особисто. Побачивши щире каяття, ми вирішили дати їм можливість виправити свої помилки працею на нашій толоці. Діти мали сміливість прийти, та взяти активну участь у процесі ремонту, прибирання та облаштування. Що скажеш? Молодці! Так, що для нас ця казка - зі щасливим фіналом!”

Іван Щербаха (волонтер, учасник групи “Токмацькі Тенета Війни”):

“Я займаюсь волонтерством давно. Ми допомагаємо бійцям, Будинку для літніх людей в Мар’їнці, дитячим садочкам, тощо.

Ідеєю по облаштуванню парку мене заразив Владислав Мікша, показавши проєкт. З тих пір практично все дерев'яне, ось тут (показує на дитячий майданчик, лавки) зроблено також і моїми руками.

Центр Культурного Дозвілля - це один з небагатьох рухів, що об’єднує навколо себе небайдужих людей. Зазвичай у нас, навіть волонтери з часом діляться на групи, замість того, щоб працювати разом. Переконаний, що нам потрібні лідери, здатні об’єднати та мотивувати людей, не зважаючи на партійні кольори. Тоді ми будемо перемагати, та покращимо своє життя.”

Станіслав Глущенко (підприємець, волонтер):

Я долучився до цієї “двіжухи” ще на стадії бур’янів. Мені хотілося, щоб ця територія мого міста була охайна, чиста. Ми вирубували сухе гілля, розчищали чагарники. Люди охоче допомагали. Підключилася молодь, допомагали фермери, тощо.

Потім зверталися до міжнародних організацій, місцевої влади. Таким чином з часом тут все більше додавалося об’єктів для відпочинку, з’явився дитячий майданчик. Та з приходом весни стало помітно, що руками людей те, що збудовано, руйнується теж досить швидко.

Я закликаю земляків, якщо вони не можуть, чи не хочуть допомогти в облаштуванні, то нехай, хоча б не руйнують це. Звичайно, я не настільки багато часу приділяю парку, як Владислав, але по можливості залюбки працюю, та виділяю кошти на матеріали.

Громадська робота на благо міста об’єднує людей, хоча інколи тут з’являються і партійні прапори. Але я вважаю доречним тут лише прапор України і Токмака.

Юрій Волкогонов (волонтер, підприємець, співзасновник ГО “Вільний Творчий Простір”):

У місті багато творчих людей, що у силу різних причин залишились “за бортом” офіційної культурної галузі міста. Коли ми побачили як стрімко розвивається рух, започаткований Владиславом Мікшею, то відразу виникла ідея, збирати самодіяльних музикантів та артистів просто неба у парку.

Так виникло ГО “Вільний Творчий Простір”. Надалі ми долучилися до проведення концертів, фестивалю, збиралися на регулярні заходи. Переконаний, що завдяки об’єднанню зусиль, можна зробити, що завгодно.


Володимир Братіщенко (громадський діяч, ветеран АТО):

“Коли я був ще дитиною, парк між нинішніми вулицями Володимирська та Паркова, був справжнім осередком культурного дозвілля. Пам’ятаю, там були дитячі гірки, кафе, облаштований пляж. Потім все почало занепадати.

В першу чергу, потрібно повернути цій території статус парку, та відродити культурні традиції. Маю переконання, що він повинен називатися “Тарасів парк” на честь Тараса Шевченка. 

Моя родина долучилася до ініціативи “Центр Культурного Дозвілля” тому, що ми переконані - містяни самі здатні навести лад, там де живуть. Звичайно, не завадила б допомога місцевої влади. Мені буває гірко спостерігати, як те, що будувалося руками волонтерів та ентузіастів, не бережуть. Старше покоління нам вже не перевиховати, а от молодь - просто необхідно привчати поводитися цивілізовано. Робота з молоддю - у пріоритеті”.

Дарина Жуковська (педагог, волонтерка, учасник групи “Токмацькі Тенета Війни”):

“Парк гарне місце для проведення різних концертів, фестивалів, зустрічей, заходів. Сприяти розвитку цього парку можуть люди різних напрямків: митці, волонтери, підприємці, та хто завгодно, кому не байдужий Токмак.

Можна бути свідомим мешканцем міста та не смітити, щоб діти гралися в чистому, охайному місці, і це вже стане внеском в розвиток парку. Влада повинна цьому сприяти, але на мій погляд вона не надто зацікавлена.

Тому всі небайдужі люди розуміють, що від місцевої влади не дочекатись допомоги, та своїми зусиллями доглядають парк, влаштовуючи заходи для мешканців Токмака, та гостей міста.

Дуже важливо, щоб ентузіасти  не зупинялися. Потрібно і надалі розвивати  парк, та знаходити ідеї для заходів (а ідей багато). Все буде добре”. 

Активісти також говорили хороші слова про волонтерку, активну учасницю в громадського руху Оксану Прилуцьку. Вона робить усе від серця: Жертвує кошти на матеріали, пригощає волонтерів смачною кавою, годує діток, а якщо треба, то може й копати. Притаманна їй скромність, не дала мені можливості описати позицію Оксани у даному питанні. Але її справи говорять самі за себе. 

Побажаємо волонтерам, ентузіастам розбудови парку успіху, бо їх успіх - це наше загальне здобуття. Побажаємо наснаги та здоров’я Владиславу Мікші, чиї організаторські здібності, та стратегічне бачення призвели до чудових результатів.

Все ще попереду!

Андрій Середа.

пʼятниця, 25 вересня 2020 р.

Зеленський підписав указ про святкування Дня виноградаря і винороба в Україні

"Сьогодні я підписав Указ, який встановлює в Україні офіційне свято - День виноградаря і винороба.

Я знаю, що це було важливо для людей, які працюють в цій галузі. Це символічний крок, який підкреслює повагу до цієї професії. Водночас я переконаний, що цього занадто мало.

Уряд і відповідне міністерство повинні представити комплекс заходів для розвитку українського виноградарства і виноробства. Ми часто говоримо про економічний націоналізм.

Зробімо так, щоб закарпатське, одеське, херсонське і, звичайно, кримське вино за якістю і популярністю нічим не поступалися італійському, іспанському, французькому, португальському", - зазначив президент під час візиту на Закарпаття 25 вересня.

В Токмаці зареєстровано перший летальний випадок від COVID-19

За останню добу в області зареєстровано 140 нових випадків захворювання на COVID-19.

Всього станом на 8:00 25.09.2020 в області зареєстровано 3428 лабораторно підтверджених випадків, в т.ч. 339 – серед дітей (за добу – 17) та 314 – серед медичних працівників (за добу – 5).

В розрізі адміністративних територій, зокрема по  Токмацькому р-н – 172 (+17 за добу).

Станом на 25.09.2020 зареєстровано 55 летальних випадків від COVID-19 (м. Запоріжжя – 27, м. Мелітополь - 10, м. Бердянськ - 4, м. Енергодар – 1, Більмацький р-н – 1, Запорізький р-н – 2, Якимівський р-н – 1, Мелітопольський р-н – 2, Розівський р-н – 1, Пологівський р-н – 3, Оріхівський р-н – 2, Токмацький р-н - 1).

Переважна більшість померлих - особи похилого віку та відносились до групи ризику (мали супутні гострі або хронічні серцево-судинні патології, вікові порушення з боку серцево-судинної системи, злоякісні новоутворення, цукровий діабет).

З 28 вересня у Токмаку вводиться «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19

На засіданні Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій затверджено рішення про перегляд рівнів епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Новий розподіл набуде чинності з 00:00 28 вересня 2020 року.

«Помаранчевий» рівень запроваджено у містах Мелітополі, Токмаку та у Оріхівському, Пологівському районах Запорізької області

«Жовтий» рівень прийнято рішення встановити у містах Запоріжжі, Бердянську та у Веселівському, Вільнянському, Гуляйпільському, Запорізькому, Мелітопольському, Михайлівському, Новомиколаївському, Токмацькому, Якимівському районах.

Такі епідемічні рівні встановлюються на 14 днів.

На території регіону або окремої адміністративно-територіальної одиниці регіону, на якій установлено “жовтий”, “помаранчевий” та “червоний” рівень епідемічної небезпеки, додатково можуть застосовуватись обмежувальні протиепідемічні заходи, визначені рішенням Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій або органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

За матеріалами Урядового порталу. 

У зв'язку з цим Виконавчий комітет Токмацької міської ради інформує.

22 вересня під час щоденного онлайн-брифінгу Міністр охорони здоров'я України Максим Степанов розкритикував проведення в Запоріжжі фестивалю "Khortytsia Freedom", який проходив 19-20 вересня, заявивши, що це "треш".

"Khortytsia Freedom"
"Чому я згадав Запорізьку область? Я вчора побачив світлини з проведення такого свята, "Khortytsia Freedom", на якому зібралися десятки тисяч людей, виходячи із світлин. В мене одне запитання: в країні кожного дня реєструється по три тисячі людей, кожного дня помирають люди і вмирають вони від ковід, збільшується кількість людей, які госпіталізуються і мають середню важкість або важкий перебіг хвороб. Мені цікаво, питання до організаторів, до місцевої влади: вам не дає спокою, що ви не знаходитесь в своєрідних лідерах по кількості захворюваних? В понеділок ми провели нараду з мерами міст обласних центрів. Це була, як мені здавалось, конструктивна розмова. Ми домовились, що ми не граємо в політику і не використовуємоCOVID-19 при політичній боротьбі, в якій багато хто з вас знаходиться… І головне, це була спільна позиція, що ми не проводимо масових заходів, бо вони є великою небезпекою з точки зору розповсюдження коронавірусної хвороби… Треба було провести такий захід, зібрати десятки тисяч людей, які довіряють місцевій владі? В мене немає питань до людей, в мене є питання до організаторів. Вибачте, це просто треш якийсь те, що ви робите. В мене немає іншого слова, коли я побачив світлини”, - сказав Степанов.

"Судячі з фото та відео звітів, фестиваль "Хортиця Freedom ", який на вихідних проходив у Запоріжжі, фактично перетворився в місце вірогідного масового зараження. Організатори, мабуть, забули, що ми живемо в умовах пандемії COVID-19. На цьому заході не було и натяків на дотримання дистанції, застосування засобів індивідуального захисту. Наслідки не залишать себе довго чекати ", - сказала заступниця голови Запорізької ОДА Олена Теряєва.

Нагадаємо, що у Токмаці 20 вересня на центральній площі міста також пройшли масові заходи, приурочені до Дня міста та його звільнення від нацистів у 1943 році.

"Будемо дивитись, що буде відбуватися в Запорізької області, зрозуміло, що буде збільшення кількості хворих на ковід після проведення таких масових заходів ", - додав Степанов.

У Василівці 16-ти річний юнак зґвалтував неповнолітню 13-ти річну дівчину

Під загрозою фізичного насилля 16-річний юнак вступив в статеві відносини зі школяркою. Працівники поліції оголосили йому про  підозру у скоєнні тяжкого правопорушення і затримали в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України.

21 вересня близько 16:30 до чергової частини Василівського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області  від жительки району 1987 року народження  надійшла заява про зґвалтування її 13-річної доньки.

Працівники слідчо-оперативної групи відділу поліції на підставі зібраної інформації встановили, що 21 вересня місцевий мешканець 2004 року народження, який був знайомий з 13-річною дівчиною, силоміць затягнув її до  свого помешкання та під загрозою застосування фізичного насильства вступив у статеві відносини.

Співробітники групи реагування патрульної поліції Василівського ВП розшукали молодика за місцем його мешкання. Слідчим поліції фігуранту повідомлено про підозру у скоєнні кримінального правопорушення за ч.4 ст. 152 Кримінального Кодексу (Зґвалтування). В санкції статі зазначається, що дії сексуального характеру, вчинені щодо особи, яка не досягла чотирнадцяти років, незалежно від її добровільної згоди,  караються позбавленням волі строком до п’ятнадцяти років.

Підозрюваного затримано в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Наразі слідчим вирішується питання обрання для фігуранта запобіжного заходу.

Автор.

Депутати розподілили кошти платників податків Токмака

24 вересня в ході роботи чергової сесії Токмацької міської ради депутати внесли зміни до проєкту  рішення міської ради  «Про внесення змін до рішення міської ради від 1.12.2019 р. №7 «Про бюджет м. Токмака на 2020 рік».

За рахунок зекономлених коштів та перерозподілу (залишки коштів по об’єктам, роботи по яких виконані, покрівля виконкому, зекономлені кошти за результатами тендеру по путівкам на оздоровлення дітей, перевезення дітей, рішень суду, громадським роботам, медично-інформаційній системі, теплопостачання), коригування джерел та перевиконання бюджету розвитку депутати виділили асигнування:

- на програму  "Забезпечення захисту населення і території від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникнення, забезпечення техногенної та пожежної безпеки на 2019-2023 роки" у сумі 50,0 тис.грн.;

- на страхування на випадок захворювання на COVID-19 у сумі 146,74 тис.грн.

Збільшили асигнування: ...читати далі...

Токмак готовий приймати хворих на COVID-19

24 вересня на черговій сесії Токмацької міської ради депутати ухвалили рішення про вжиття заходів для організації надання медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною хворобою спричиненою коронавірусом COVID-19.

Суть рішення: протягом останніх двох тижнів кількість хворих з підтвердженим діагнозом "COVID" у Токмаці постійно збільшується, нажаль, у місті оголошено "жовтий" рівень епідемічної небезпеки з одночасним посиленням карантинних заходів.

Відмічається зростання кількості хворих з тяжким перебігом хвороби і які потребують госпіталізації до стаціонару.

23 вересня у місті було два пацієнта, що потребували такої госпіталізації до стаціонарного інфекційного відділення.

Відповідно до спільного наказу Департаменту охорони здоров'я Запорізької ОДА і Державної установи "Запорізький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров'я України" наразі до 200 пацієнтів приймає Пологівська БЛІЛ, а після заповнення ліжок у Пологах таких хворих має приймати наша Токмацька БЛІЛ.

Пологівська лікарня у цей день не прийняла наших пацієнтів і їх розмістили у відділені Оріхівської БЛІЛ і щоб таких ситуацій не виникало в подальшому, а вони будуть, Токмацька міська рада прийняла рішення, яким зобов'язує Токмацьку БЛІЛ вжити невідкладних заходів щодо підготовки згідно плану функціонування та перепрофілювання ліжок для організації надання медичної допомоги пацієнтам з гострою респіраторною інфекцією, спричиненою коронавірусом COVID-19.  

Довідково: Такий план підготовлений ще у квітні 2020 року з першого дня введення загальнонаціонального карантину в Україні, повідомила медична директорка Токмацької БЛІЛ (відео з 06:15).

четвер, 24 вересня 2020 р.

На території міста Токмака наразі заборонено: Рішення місцевої комісії ТЕБ та НС

ВИТЯГ З ПРОТОКОЛУ ЗАСІДАННЯ МІСЦЕВОЇ КОМІСІЇ З ПИТАНЬ ТЕХНОГЕННО-ЕКОЛОГІЧНОЇ БЕЗПЕКИ ТА НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ МІСТА ТОКМАК ВІД 23.09.2020 РОКУ № 27.

Відповідно до протоколу позачергового засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 18 вересня 2020 року № 31, з 00:00 години 21 вересня 2020 року у міста Токмак встановлено «ЖОВТИЙ» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

Враховуючи вищевикладене, на території міста Токмака заборонено: - читати далі...

Власники і користувачі земель Токмака, Токмацького та Чернігівського районів сплатили 37,7 млн грн земельного податку та орендної плати

З початку 2020 року до місцевих бюджетів регіону надійшло 706 мільйонів гривень земельного податку та орендної плати.

За повідомленням Головного управління ДПС у Запорізькій області, суб'єкти господарювання-юридичні особи сплатили 514 мільйонів, фізичні особи – 192 мільйони. На сьогодні в регіоні зареєстровано 9086 землекористувачів – юридичних осіб та майже 289 тисяч – фізичних осіб.

Власники і користувачі земель у м. Запоріжжя спрямували до міського бюджету 222,6 мільйони. Бюджети м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів отримали 78,7 мільйони, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – 71,5 мільйони, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – 62,2 мільйони, Якимівського та Приазовського районів – 58,4 мільйони, Пологівського, Більмацького та Розівського районів – 50,6 мільйони, Василівського та Михайлівського районів – 42,8 мільйони, Оріхівського та Гуляйпільського районів – 38,7 мільйони, м. Токмак, Токмацького та Чернігівського районів – 37,7 мільйони.

За результатами проведених звірок податкової служби із територіальними підрозділами ГУ Держгеокадастру у Запорізькій області, РВ Фонду державного майна України залучено до оподаткування 56 платників. Річна сума нарахувань склала 3,2 мільйони. Також було виявлено 17 суб'єктів господарювання, які використовували 154,8 га земель без правовстановлюючих документів. Річна сума нарахувань до бюджету перевищила 315 тисяч, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА.

середа, 23 вересня 2020 р.

У жовтні планується обмеження в електропостачанні Молочанська і Токмацького району: Виконання планових робіт по обслуговуванню електричних мереж

Шановні мешканці та підприємці міста Молочанська та Токмацького району!

Повідомляємо Вас, що протягом жовтня місяця 2020 року з метою підвищення надійності електропостачання та покращення якості обслуговування споживачів будуть виконуватись планові роботи по обслуговуванню електричних мереж в наступні терміни за адресами.

Приносимо Вам свої вибачення за незручності, пов’язані з тимчасовими обмеженнями в електропостачанні.

Адміністрація Токмацького МРРЕМ.

ПРО ОБЛАСНУ ІНФЕКЦІЙНУ ЛІКАРНЮ, ЯКА ПРИЙМАЄ ХВОРИХ НА КОВІД

За словами головного лікаря медзакладу Володимира Шинкаренка, лікарня розрахована на прийом 170 пацієнтів з діагнозом COVID-19.

Наразі у закладі лікується 110 хворих на короновірусну хворобу (із них 35 – кисневозалежні, 9 – реанімаційні та 2 на апараті ШВЛ).

Враховуючи збільшення кількості хворих, лікарня потребує збільшення кількості ліжок із забезпеченням киснем, а тому актуальним стає проведення додаткового кисневого проводу.

На сьогодні у лікарні для хворих на COVID-19 обладнаний новий п’ятиповерховий корпус. У ньому наявний кисневий провід, що розрахований на 22 кисневі точки. Однак цього вистачає лише для хворих, що розміщенні на першому поверсі. Інші чотири поверхи також потребують обладнання кисневими точками.

Окремо для лікування хворих на COVID-19, а їх кількість  збільшується щодня, потрібні нові апарати штучної вентиляції легенів, які допоможуть у лікуванні тяжкохворих, і кисневі концентратори для хворих середнього ступеня тяжкості. Додатково для прийому хворих на COVID-19  керівництво медзакладу планує переобладнати ще один корпус лікарні. Крім того, медичний заклад потребує закупівлі нового мобільного рентген апарату, щоб мати змогу обстежувати пацієнтів безпосередньо у відділеннях. Нині у лікарні функціонує лише стаціонарний рентген апарат, придбаний ще у 1987 році, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА.

ОСЬ ТАК ЦІЛОДОБОВО ПРОВОДЯТЬСЯ ДОСЛІДЖЕННЯ ВИПАДКІВ ЗАХВОРЮВАННЯ НА COVID-19 В ЗАПОРІЖЖІ

Як розповів в. о. директора Запорізького обласного лабораторного центру МОЗ України Роман Терехов, коштом громади було придбано унікальне обладнання для оцінювання якості навколишнього середовища, стану ґрунту та води.

Мобільна лабораторія моніторингу довкілля працює 24 години на добу та 7 днів на тиждень та виїжджає на заміри як вдень, так і вночі.

Лабораторія відповідає європейській якості. Лабораторія працює в цілодобовому щоденному режимі (в тому числі у вихідні та святкові дні) по виконанню планових та позапланових вимірювань.

Перші дослідження у лабораторії почали робити 25 березня 2020 року. Якщо тоді робилося близько 100 досліджень на добу, то сьогодні проводиться близько тисячі досліджень. На сьогодні вже зроблено близько 73 000 досліджень та обстежено близько 68 000 людей.

Діагностичні дослідження зроблені для запоріжців безкоштовно за рахунок бюджетних коштів.

За прогнозами друга хвиля захворювання на COVID була прогнозована на кінець жовтня – середину листопада. Проте, друга хвиля захворювання вже розпочалася наприкінці вересня.

Для того, щоб мінімізувати ризики захворювання як на грип, так і на COVID, а взагалі ці два захворювання можуть протікати одночасно, медики радять робити щеплення. Вакцини для щеплення медичні заклади регіону очікують отримати вже у жовтні, повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА.