вівторок, 31 серпня 2021 р.

Гендерні проблеми місцевого ринку праці

Гендерна нерівність, ейджизм (дискримінація за віком), ксенофобія і навіть расизм все ще трапляються у нашому суспільстві. Попри те, що вже протягом трьох десятиліть ми декларуємо демократію і верховенство права. Коли говорять про гендерну нерівність, часто мають на увазі нерівність між жінками та чоловіками. Хоча поняття гендеру значно ширше і включає у себе вікові, національні, релігійні переконання тощо.

Чи є місце гендерним упередженням у нашій громаді? Чи мають токмацькі роботодавці гендерні упередження і чи керуються при прийомі на роботу гендерними стереотипами, ми з’ясовували  у десятьох керівників і керівниць підприємств та установ різних сфер діяльності (освітянської, виробничої, торгівельної, аграрної, соціальної), п'ятеро з яких жінки, а інша половина - чоловіки. Причому ми пропорційно обрали представників і представниць молодого, середнього і передпенсійного віку.

Тема складна, тому ми одразу домовилися зі співрозмовниками, що опитування анонімне. Нас цікавлять тільки конкретні випадки і потенційно можливе ставлення до певних ситуацій із добору персоналу. Натомість попрохали про щирі й чесні відповіді.

Опитування провели у серпні 2021 року. Ось перелік питань:

- Чи готові взяти на роботу студента/студентку або новоспеченого випускника/випускницю навчального закладу взагалі без досвіду? 

- Чи візьмете людину передпенсійного віку – 55-60 років? 

- А людину ромської національності чи, скажімо, чорношкіру людину? 

- Молоду вагітну жінку? 

- Вірянина або вірянку (можливо фанатика) іншої релігійної громади, відмінної від Вашої? Звісно, для наших респондентів важлива насамперед професійна складова, вміння працівника чи працівниці. Та все ж і названі питання викликали неоднозначну реакцію... 

Ніхто з десяти керівників та керівниць не відповіли стовідсотково позитивно на всі питання. Усі хоч із одного питання, але мали якісь застереження. 

Найбільш успішно керівники і керівниці пройшли випробування на ейджизм. 

Чи візьмете на роботу молоду людину взагалі без будь якого досвіду?

Щодо прийому на роботу молодих людей без досвіду, то майже всі опитувані готові брати їх на роботу без досвіду, причому навіть у сферу місцевого самоврядування. Свої відповіді коментували так: "Всі ми були молодими" і "Хтось же повинен їх навчити та передати їм досвід". 

Втім, один бізнесмен, відмовляючись наймати недосвідчену молодь, послався на кризу, що навряд чи дозволить такий експеримент при нинішній необхідності скорочення кадрів. На його думку, у цей час краще не ризикувати.

Як щодо передпенсійного віку – 55-60 років?

Щодо передпенсійного віку то, знов таки, майже всі наші респонденти й респондентки без застережень взяли б на роботу таку людину. У цьому випадку, на відміну від варіанту "без досвіду", одразу можна виявити-дізнатися про всі якості працівника/працівниці, скажімо, з попередніх місць роботи. 

Директорка одного з підприємств навіть назвала осіб передпенсійного віку найкращими кадрами. Їм переважно потрібен трудовий стаж, і вони, бажаючи "заробити пенсію", більше цінують роботу і працюють відповідальніше.

Проте й тут один із підприємців заявив категоричне "ні", мотивуючи це тим, що у його торгівельній сфері потрібні фізично витривалі робітники, які зможуть виконувати понаднормову роботу, бути цілий день на ногах тощо.

Взагалі щодо вікового цензу практично всі опитувані знаходили приклади гарних і навіть незамінних працівників і з молодого середовища, і серед пенсіонерів. Це хто вже спрацювався у їхніх колективах. А ось щойно бачать перед собою нових людей, тоді й можуть з'явитися вікові застереження і побоювання.

Робота з ромами і чорношкірими під питанням 

А ось найбільш негативне сприйняття інакшості – за расовою та національною ознакою. Саме питання про прийом на роботу людей ромської національності чи чорношкірих викликало багато побоювань. 

Причому у нашому спілкуванні більше упереджень щодо працевлаштування представників та представниць ромської громади, а не чорношкірих людей. 

П'ятеро наших співрозмовників із великими застереженнями, а один з категоричним "ні" поставилися до прийому на роботу ромів. І лише четверо опитуваних не надали значення кольору шкіри та національності претендентів на роботу.

Чи знайдеться вакансія для вагітних?

Ще одне питання нашого дослідження: прийом на роботу вагітних жінок (у тому числі й на початковій стадії вагітності). 

Пригадується, що у 90-х роках дуже багато відмов було саме такій категорії претенденток на вакансії. Мовляв, брати на роботу, а потім за кілька місяців звільняти у декретну відпустку, коли підприємство має платити частину коштів (а тоді було саме так), зберігати за породіллею робоче місце і шукати тимчасову заміну... Тобто, чимало нюансів стримували керівника наймати вагітних жінок. 

Яка ситуація нині? Зараз виплати по народженню та догляду за дитиною організації та підприємства не платять, це – виплати із бюджетних коштів. Але четверо з десяти наших респондентів і респонденток відверто сказали, що не хотіли би брати таку категорію робітниць. Принаймні постаралися б делікатно відмовити.

Релігійна складова підходить не всім 

До останнього нашого питання про працівника з відмінною від інших конфесійною приналежністю чи іншим віросповіданням семеро працедавців поставилися практично байдуже. Із мусульманськими та католицькими представниками опитувані досвіду співпраці не мали, не бачать проблеми найму осіб із різних релігійних конфесій. 

До цього все у них було максимально толерантно. Як то кажуть, важливо працювати без гасел і мітингів, а після роботи - займайся, чим хочеш. 

Але все ж троє з опитуваних насторожено поставилися до "релігійної" категорії шукачів роботи. Причому, саме через побоювання, щоб не "каламутили воду у колективі". Відверто зізналися, що це через їхнє особисте гостре сприйняття релігійних питань.

Ми всі у суспільстві розуміємо, що від народження люди мають однакові права. Так само знаємо про вимоги законодавства про рівність громадян у правах. Але десь у нас сидять старі застереження, яких суспільство надто важко позбувається.

Дійсно, ситуація з названими питаннями у нашому суспільстві, і на нашій Токмаччині, зокрема, не ідеальна. Але можемо стверджувати, що у порівнянні з 90-роками та початком двотисячних ситуація хоч поступово, але покращується. 

Сподіваємося, що й наші журналістські розвідки додадуть позитивних змін.

Віталій ГОЛОД. 

(фото ілюстративне з відкритих джерел)

Матеріал створено в межах проєкту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром Волині та за підтримки Української медійної програми, що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується Міжнародною організацією Internews.

Щойно 8 громад отримали шкільні автобуси. У тому числі - Токмацька

На площі біля Запорізької облдержадміністрації урочисто вручили ключі від 10 шкільних автобусів для 8 територіальних громад області.

Нові автобуси відправилися до Токмака, Василівки, Приазовської, Новомиколаївської, Більмацької, Розівської, Якимівської та Петро-Михайлівської громад.

Голова ОДА Олександр Старух привітав представників територій з цією подією та особисто вручив головам громад ключі від автобусів. Він окремо зауважив, що програма із забезпечення сільських шкіл транспортом продовжиться, зокрема, цього року громади області отримають ще 10 нових автобусів. Сучасний транспорт для запорізьких школярів виготовляють на українському підприємстві – Запорізькому автомобілебудівному заводі. Вартість кожної одиниці техніки близько 1,5 млн гривень. Усі автобуси обладнані зручними кріслами для дітей різного віку та місцями для супроводжуючих осіб. Окремо, на прохання громад, автовиробник врахує і вимоги інклюзії, зокрема, встановить на автобус гідравлічні підіймачі або пандуси, - повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА.


Як протидіяти шахрайству?

Нині шахрайство набуває все більших масштабів. Злочинці вигадують нові схеми викачування грошей громадян, в першу чергу з осіб похилого віку. Тому з метою запобігання шахрайським діям дільничними офіцерами поліції сектору превенції ВП№3 Пологівського РВП ГУНП в Запорізькій області з залученням працівників соціальних служб, проводяться превентивні та профілактичні заходи направлені на попередження вчинення кримінальних правопорушень відносно населення, зокрема осіб похилого віку та самотніх осіб. Вказаній категорії населення роз’яснюються найбільш поширені шахрайські дії та, як не стати жертвами протиправних дій. 

Найпоширеніші схеми виманювання коштів в інтернет-користувачів.

Шахрайства, пов’язані з покупками через мережу Інтернет.

Низька ціна товару, значно нижча від конкурентів, необхідна повна або часткова передоплата відразу повинні насторожити покупця. Така схема шахрайства є найпоширенішою. Продавець виставляє низьку ціну, але просить обов’язково передоплату, повну або часткову, відмовляється від оплати у відділені служби доставки. В таких випадках покупець оплативши товар, його частину чи вартість доставки досить часто залишається ні з чим. Основне правило покупок в Інтернеті – передоплату вносіть тільки перевіреним продавцям, в інших випадках оплачуйте товар після отримання. Також звертайте увагу на відгуки щодо продавця тих чи інших товарів або послуг.

Шахрайства, пов’язані з продажами через мережу Інтернет, та розрахунки за допомогою банківських карток.

Продаючи товар через інтернет, за допомогою бірж оголошень, також можливо стати жертвою шахрая. Під приводом оплати вашого товару шахрай буде намагатися взнати усі дані вашої платіжної картки, за допомогою яких зможе зняти гроші з вашого рахунку. Щоб вберегти себе від збитків, необхідно запам’ятати наступні прості правила:

для оплати на вашу картку достатньо знати номер з 16 цифр, в жодному разі не повідомляйте строк дії картки та СVV код (знаходиться на зворотній стороні картки);

для оплати на вашу картку не потрібно отримувати жодних СМС повідомлень чи підходити до банкомату, не повідомляйте шахраям дані з СМС повідомлень, які надходять на вашу картку, та не проводьте жодних операцій у банкоматі на їх вимогу.

Дані поради захистять вас від недобросовісних покупців (шахраїв) та допоможуть зберегти вам ваші кошти та матеріальні цінності. Шахрайство з кредитними картами може статися з кожним, хто повідомив третім особам свої платіжні дані (номер картки, термін дії та CVV-код) або втратив свою банківську карту і не заблокував її. В такому випадку зловмисник може користуватися грошима іншої людини і навіть взяти на нього кредит. Зловмисник може легко зробити псевдо-сайт фінансової організації зі схожими даними і спробувати заманити в свою пастку неуважних користувачів, які будуть залишати особисті та платіжні дані. І хоч в ліцензованих МФО і банках існує перевірка даних при оформленні кредиту в інтернеті, до своїх платіжних даних варто ставитися уважно.

Віруси-шифрувальники та інше шкідливе програмне забезпечення.

Серйозною проблемою на даний час є розповсюдження комп’ютерних вірусів, особливо небезпечними є віруси-шифрувальники. Після зараження вашого гаджета або ПК таким вірусом він шифрує ваші файли, і відновити їх після дії вірусу не зможе жоден антивірус. Найчастіше такі віруси розповсюджуються через електронну пошту.

Щоб вберегтися від вірусів, використовуйте надійне антивірусне програмне забезпечення, не відкривайте електронні листи та посилання в цих листах з невідомих вам адрес, зберігайте копії важливих даних на різних носіях (флеш накопичувачах, інтернет-сховищах тощо)

Інтернет – жебрацтво

В Інтернеті можуть з’явитися оголошення від благодійних організацій, притулків, батьків з  проханням про матеріальну допомогу на лікування хворим дітям. Шахраї можуть вигадувати історії про хвороби, ілюструючи фотографіями чужих дітей, або створювати оголошення-дублери реальних благодійних організацій, які є точною копією справжнього, змінюються тільки реквізити для перерахування грошей. Для того, щоб не попастися на гачок і не віддати свої гроші в руки шахраїв, не полінуйтеся передзвонити в зазначену організацію, уточнити номер розрахункового рахунку або відвідати її особисто, переконатися в достовірності розміщеної інформації, з’ясувати всі подробиці справи, а потім вже вирішувати – передавати гроші чи ні.

Ви виграли цінний приз.

У соціальних мережах розповсюджений такий вид шахрайства як «фейкові» розіграші з цінними призами. Вам може прийти повідомлення, що ви стали призером розіграшу, призом в якому є цінний приз, який ви можете отримати буквально зараз,  проте необхідно оплатити невелику суму за доставку, митне оформлення, комісію тощо. Сума оплати, зазвичай, незначна, значно менша вартості призу, проте, здійснивши передоплату, жодного призу ви не отримаєте.

Фіктивні інтернет-магазини

Фіктивні інтернет-магазини від реально існуючих розпізнати до прямого контакту не вийде. У них є майже все:

– пропозиції сотень і навіть десятків тисяч товарів , але за фактом їх немає або є неналежні товари;

– контактна інформація – телефони будуть працювати, поки про шахрая не стануть з’являтися негативні відгуки.

Але найголовніше – привабливі ціни (нижче ринкових, але не настільки, щоб користувач запідозрив недобре).

Схема така – шахрай зв’язується з користувачем від імені представника магазину і просить перевести частину або всю суму оплати за бажаний товар. Після отримання грошей шахрай залишить жертву без товару.

Пропозиції допомоги в погашенні боргу

Пропозиція допомоги в погашенні боргу – одна з популярних шахрайських дій в інтернеті, яка спрямована на користувачів, що оформили швидкий кредит онлайн або банківський займ і бажають вигідніше його позбутися.

Але насправді такі «помічники» частіше є шахраями,  які знайшли дані про клієнта. Їхня головна мета – переконати такого позичальника, що вони зможуть позбавити його від кредиту. І як тільки це вдасться, вони попросять аванс, після отримання якого змінять контактні дані.

Пропозиції швидкого заробітку

Швидкого заробітку шукає майже кожен. Але отримати його в інтернеті може тільки той, хто переконає інших вислати йому невелику суму, гарантуючи винагороду. Ці та подібні пропозиції, що обіцяють казкові багатства, вже не рідкість. І, здавалося б, кожен розуміє – ймовірність, що така пропозиція буде правдою – мінімальна, але знаходяться ті, хто став жертвою.

Телефонні Шахраї

Злочинці дзвонять та повідомляють, що родича затримала поліція за вчинення правопорушення та для вирішення питання про не притягнення до кримінальної відповідальності необхідно, надати грошові кошти. Також надходять дзвінки, що родич перебуває в лікарні в тяжкому стані та потребує негайного лікування тому необхідні грошові кошти. Перш за все необхідно зв’язатися з рідними та дізнатися чи все з ним гаразд і ні якому разі не передавати та перераховувати кошти невідомим особам.

Уразі вчинення відносно Вас шахрайський дій Ви можете звернутися за телефоном «102» або до найближчого відділення поліції. 

Токмацька громада сьогодні отримує шкільного автобуса

Сьогодні, 31 серпня, о 13.00 у Запоріжжі на площі перед будівлею обласної державної адміністрації за участю керівництва ОДА та обласної ради відбудеться урочисте вручення 10 шкільних автобусів представникам територіальних громад області.

По автобуса поїхали і представники Токмацької громади. Наш відділ освіти підвозитиме 15 школярів з Очеретуватого. 

Раніше ми повідомляли про припинення роботи Очеретуватської  школи




понеділок, 30 серпня 2021 р.

СПАЛАХ АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ У МОЛОЧАНСЬКУ

28 серпня відбулося термінове засідання Державної протиепізоотичної комісії при Пологівській райдержадміністрації з питання спалаху африканської чуми у свиней в м.Молочанськ.

Засідання відбулося за участю голови РДА Артура Крупського, головного спеціаліста відділу протиепізоотичної роботи управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Віктора Кавєріна, Молочанського міського голови Ірини Липки, представників прикордонної інспекції контролю «Запоріжжя», Пологівського РУГУ ДСНС та керівників структурних підрозділів райдержадміністрації. Головою районної надзвичайної протиепізоотичної комісії призначено заступника голови райдержадміністрації Андрія Клименка. До комісії увійшли керівники районних управлінь Головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області.

На засіданні розглянуто основні питання про встановлення карантину щодо африканської чуми свиней на території м.Молочанськ, а також затверджено План заходів щодо ліквідації та недопущення захворювання африканською чумою свиней на території району.

За підсумками засідання прийнято рішення встановити карантин з 28.08.2021 по м. Молочанськ та проведення необхідних заходів згідно Плану ліквідації захворювання.

Д О   У В А Г И   В Л А С Н И К І В   С В И Н Е Й:

спалах  АФРИКАНСЬКОЇ ЧУМИ СВИНЕЙ  у м. Молочанськ Пологівського району Запорізької області

У 2007 році захворювання зареєстровано в Грузії, Вірменії, Північній Осетії, у  2008р. – у  Ставропольському та Краснодарському краях  РФ, у 2009 році – у 24 пунктах Ростовської області  та інших регіонах РФ.

АФРИКАНСЬКА ЧУМА СВИНЕЙ  - висококонтагіозне вірусне захворювання, хворіють тільки свині  всіх вікових груп, людина не хворіє. Загибель тварин  може становити 100%. Вірус дуже  стійкий у навколишньому середовищі, проти нього не існує ефективної вакцини, лікування не розроблено. Фактори передачі збудника – корми, транспортні засоби, пасовище, виділення хворих тварин, необроблені м’ясо і м’ясопродукти. Вірус може переноситись комахами, птицею, дикими кабанами.

КЛІНІЧНІ ОЗНАКИ: Підвищення температури тіла до 42,5Со, задишка, кашель, відсутність апетиту, блювання, пронос с кров’ю, синюшність шкіри на вухах та п’ятачку, але хвороба може проявлятись миттєво без прояву клінічних ознак, тварина гине.  Всі захворілі  тварини підлягають знищенню, а тваринницькі приміщення, в якому було захворювання, можуть експлуатуватися лише через рік після зняття карантину.

ЗАХОДИ ЩОДО НЕДОПОЩЕННЯ ЗАНОСУ ІНФЕКЦІЇ

1. Обов’язково утримувати свиней в «закритому режимі».

2. Заборонено утримувати свиней на територіях міжнародних повітряних, морських, річкових портів і прикордонних залізничних станцій.

3. Заборонено переміщення свиней (інших тварин і птиці) та харчових продуктів з них без супровідних ветеринарних документів.

4. Заборонено згодовування свиням  без термічної обробки залишків харчових продуктів, боєнських відходів.

5. Заборонено реалізацію і використання м'яса та продуктів забою свиней, інших тварин (птиці), що не пройшли ветеринарно-санітарної експертизи та отриманих від тварин, що не піддані передзабійному огляду в установленому порядку.

У випадку захворювання або загибелі свиней необхідно ізолювати хворих свиней і терміново інформувати державні установи ветеринарної медицини. Телефон:  2-20-73.


неділя, 29 серпня 2021 р.

На новій дорозі під Токмаком зіткнулися два авто

26 серпня о 07:53 до відділення поліції № 3 (м.Токмак) Пологівського відділу поліції надійшло повідомлення зі служби 102 про те, що на автошляху «Пологи-Токмак»  у п’яти кілометрах до міста Токмак трапилася дорожньо-транспортна пригода.

Як повідомляє пресслужба Пологівського відділу поліції, на місці події працівниками поліції встановлено, що водій автомобіля Рено, чоловік 1991 року народження, рухаючись по автодорозі, не доїжджаючи 5км до міста Токмак не стежив за дорожньою обстановкою та допустив зіткнення з автомобілем Хюндай Елентра під керуванням жінки 1998 року народження. За вказаним фактом автомобілі зазнали механічних пошкоджень.

На водія Рено 1991 року народження поліцейськими складено адміністративний протокол за ознаками адміністративного правопорушення передбаченого ст.124 КУпАП. (Порушення правил дорожнього руху, що спричинило пошкодження транспортних засобів).




субота, 28 серпня 2021 р.

На сесії районної ради обговорили рейдерство, смішний прогноз бюджету та виплатили борги Розівської райради

27 серпня відбулося пленарне засідання 8-ї позачергової сесії Пологівської районної ради. Участь у роботі взяв 31 депутат із 42, від Токмаччини були присутні 6 депутатів.

Перед початком сесії голова Пологівської райдержадміністрації Артур Крупський вручив відзнаки достойникам Пологівського району. На засіданні виступив заступник керівника Пологівської окружної прокуратури Олександр Ткаченко, який ознайомив депутатів з узагальненими статистичними та аналітичними даними про результати діяльності прокуратури за 7 місяців поточного року на території району. Депутат райради Олександр Попов подав депутатське звернення щодо спроби рейдерського захоплення підприємства “Прогрес”. Розівської селищної ради.

На сесії розглянуто та прийнято рішення з 14 питань: 

1) Про дострокове припинення повноважень депутата райради Віктора Поляка.

2) Про внесення змін до районної Програми підвищення якості та ефективності виконання представницьких та управлінських функцій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування на території Пологівського району на 2021-2023 роки (зі змінами);

3) Про внесення змін до районної Програми утримання виконавчого апарату Пологівської районної ради Запорізької області на 2021 рік (зі змінами та доповненнями);

4) Про внесення змін до районної Програми компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги на непрофесійній основі на 2021 – 2022 роки;

5) Про прогноз районного бюджету на 2022-2024 роки; (Обсяг районного бюджету складатиме смішні цифри: відповідно по роках  10, 12 та 14 тисяч гривень. Але на сьогодні це такий реальний стан районної гілки влади).

6) Про внесення змін і доповнень до рішення районної ради від 24.12.2020 № 3 «Про районний бюджет на 2021 рік» (зі змінами та доповненнями);

7) Про внесення змін до рішення районної ради від 24.09.2020 року №7 «Про затвердження Переліку першого та другого типу об’єктів спільної власності Пологівської районної ради Запорізької області для передачі в оренду на аукціоні»;

8) Про оренду майна об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст, управління якими здійснює районна рада;

9) Про встановлення меж села Преображенка;

10) Про списання майна об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ та міст Пологівського району;

11) Про внесення змін до рішення районної ради «Про структуру та штатний розпис працівників виконавчого апарату Пологівської районної ради на 2021 рік»;

12) Про здійснення виплат товариству з обмеженою відповідальністю «Агрос Профіт» (загалом 257 тисяч гривень за рішенням суду по заборгованості Розівської районної ради);

13) Про здійснення виплати Нестеренко Є.В. (те ж саме - 17,6 тисячі гривень);

14) Про план роботи Пологівської районної ради на ІІ півріччя 2021 року.


пʼятниця, 27 серпня 2021 р.

"Зоря" гратиме з італійською "Ромою", болгарським ЦСКА і норвезьким "Буде-Глімтом"

У Запоріжжі на стадіоні Славутич-Арена футбольний клуб "Зоря" програв матч-відповідь віденському "Рапіду" з рахунком 2:3 і вибув з розіграшу Кубка Європи з футболу. 

Натомість команда, яку люблять у Запоріжжі (адже "Зоря" зберегла футбол для міста) і матчі якої відвідують чимало токмачан, виступить у Кубку конференцій.

Сьогоднішнє (27 серпня) жеребкування визначило суперниками української  команди італійську "Рому", болгарський ЦСКА і норвезький "Буде-Глімт". Тож вболівальники матимуть можливість і далі спостерігати за європейськими баталіями нашої "Зорі".


Рейтинг шкіл Запорізької області: Які місця у шкіл Токмаччини?

Сайт Освіта.ua склав щорічний рейтинг найкращих закладів загальної середньої освіти України за підсумками проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2021 році.

У рейтингу навчальних закладів Запорізької області лідирують Михайлівська школа №3, Приморська №1 та Бердянський муніципальний ліцей.

Найкращою з шкіл Токмаччини стала школа № 2 м.Токмака, у якій ЗНО склали 96 відсотків учнів з загальним середнім балом - 145,3, що у підсумковому рейтингу вивело заклад на 15 місце.

До кращої сотні увійшли ще 7 шкіл Токмаччини: школа №6 - 31 місце, №1 - 59 місце, Молочанський опорний заклад освіти - 74 місце, Коханівська школа - 79, Токмацький мехколедж - 84, Урожайнівська - 85, Молочанська ЗОШ - 97.

Також до рейтингу увійшли школа №5 м.Токмака - 139 місце, Кіровська - 155, Новогорівська - 205, Новомиколаївська - 219.

Зазначимо, у якості вихідних даних для укладання рейтингу загальноосвітніх навчальних закладів були використані результати зовнішнього незалежного оцінювання, отримані випускниками шкіл у 2021 році. Школи у таблиці ранжовані за рейтинговим балом, який розрахований на підставі середнього значення балів зовнішнього незалежного оцінювання отриманих учасниками тестування з усіх предметів ЗНО та з урахуванням загальної кількості складених тестів випускниками кожної школи. 


Автоаварія під Токмаком: П'ятеро постраждалих

26 серпня на автотрасі Токмак-Пологи, яка ремонтується, сталося зіткнення двох легкових автомобілів. 

Медична допомога була надана 5 постраждалим на місці події: чоловікам 30 та 28 років, жінкам 29 та 25 років і хлопцю 18 років силами 1 фельдшерської бригади. Жінка 25 років була госпіталізована до Токмацької лікарні, - повідомляє Запорізький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф .


четвер, 26 серпня 2021 р.

За вакцинацію педагоги можуть отримати комп'ютерний клас!

Щоб активізувати вчителів до вакцинації проти коронавируса Міністерство охорони здоров'я вирішило зацікавити педагогів конкурсом. Але взяти участь у конкурсі зможуть тільки ті школи, де на 80 відсотків отирмали щеплення від COVID.

Умови конкурсу вказані на сайті http://osvita.ua/. :

Міністерство охорони здоров'я запрошує педагогічні колективи, у яких вже вакциновано 80% працівників, взяти участь у конкурсі «Вакциновані й відкриті».

Зареєструвати заклад освіти для участі у конкурсі має можливість будь-який представник школи.

Результати конкурсу будуть оголошені 3 жовтня 2021 року, в День вчителя.

На переможців чекають 3 суперпризи: набори з 10 комп’ютерів, 10 гарнітур та 10 роутерів, а також 15 мініпризів: набори з 10 гарнітур і роутера для кожної школи-переможниці.

Усі учасники конкурсу отримають сертифікати про участь, а також гарантовані призи за публікацію про конкурс у своїх соціальних мережах під хештегами #ВакцинованіВідкриті.


Під Очеретуватим знайшли артилерійський снаряд. Його знешкоджено.

25 серпня група розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення із Запоріжжя вилучила артилерійський снаряд калібру 76 мм часів Другої світової війни у лісосмузі біля Очеретуватого Токмацької громади.

Як уточнив газеті "Наше місто Токмак" начальник 14 ДПРЧ 5 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Запорізькій області майор служби цивільного захисту Віталій Чорний, снаряд було знайдено у лісосмузі  на відстані близько 3 км від с.Очеретувате, в напрямку м. Токмак, на відстані близько 300 м від автодороги Пологи-Токмак.

Того ж дня піротехніки ДСНС вилучили 8 мінометних мін калібру 82 мм часів минулих війн у лісосмузі за с. Новоданилівка Оріхівської громади.

Небезпечні знахідки воєнної пори були знищені у кар'єрі на Оріхівщині. 

Рятувальники Головного управління ДСНС України у Запорізькій області звертаються до громадян з проханням бути вкрай обережними під час проведення земельних робіт. Адже, непоодинокими є випадки коли на власних присадибних ділянках та городах громадяни знаходять підозрілі предмети, схожі на вибухонебезпечні.

Ваші дії після виявлення підозрілого предмета:

- припинити будь-які роботи в районі небезпечного місця;

- в жодному випадку не рухати підозрілий предмет;

- організувати охорону небезпечного місця;

- не допускати сторонніх осіб, особливо дітей, до знахідки, доки не прибули спеціалісти; 

- ні в якому разі не пересувати, не нагрівати, не розбирати небезпечний предмет.

Токмак: Жахлива смерть на Ковальському

25 серпня жахливий інцидент трапився у мікрорайоні Ковальський у Токмаці.

Як повідомляє Запорізький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, на вул. Ковальській 78-річний чоловік випав з четвертого поверху будинку. Врятувати бідолагу медики вже не встигли. Бригада, що прибула на виклик, констатувала смерть постраждалого.




Токмацька громада: Освітні заклади до навчального року готові!

З 18 по 20 серпня комісія відділу освіти Токмацької міськради провела огляд закладів освіти громади з метою моніторингу стану підготовленості їх до нового навчального року.

Робочою групою було перевірено 23 заклади дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти.  Під час об’їзду особлива увага членів комісії приділялась питанням облаштування початкових класів відповідно до вимог «Нової української школи», харчоблоків, проведення ремонтних робіт навчальних кабінетів, спортивних залів, роздягалень, тощо. Комісія звернула увагу на  облаштування територій та виконання заходів з протипожежної безпеки. У всіх закладах освіти проведено якісні поточні ремонти, частково або повністю облаштовано класні кімнати, пофарбовано вікна, підлогу, двері, господарські приміщення та будівлі. У належному стані спортивні майданчики та стадіони. Проводиться робота щодо підготовки до опалювального сезону. Грубих порушень під час об’їзду не виявлено. 

Комісія відзначила, що усі заклади освіти належно підготувались до навчального року, і прийшла до висновку, що в цілому заклади освіти готові прийняти дітей на навчання.

Про це повідомляє офіційний сайт Токмацької міськради.



Планові відключення електропостачання на Токмаччині на 26-27 серпня

За повідомленням Народної газети Токмаччини "Наше місто Токмак" з посиланням на офіційну інформацію Токмацького району електромереж ПАТ Запоріжжяобленерго планові відключення світла будуть за графіком (з 9:00 до 16:00) :

Четвер, 26 серпня:

с.Трудове: вул. Трудова 116е-128, 138, вул. Миру 2-6, 1-13; вул. Горняцька 4/1-10/1, 11/4-13/1, 14, 15, 5/1-7; клуб, ПАТ «Київстар» ТОВ «Донецькспецресурс».

м.Токмак: ТОВ «Токмак зернопродукт».

с.Таврія: вул. Дружби 1-18, 4-17, ТОВ «Інтертелеком», СКЗ, млин, майстерня, гараж, пилорама, ко-тельня, плотницька, склад.

с.Чистопілля: повністю.

П’ятниця, 27 серпня:

с.Лагідне: свердловина.

с.Зоряне: свердловина, вул. Сонячна 36-44, вул. Садова 1-37, 6-26.

м.Молочанськ: вул. Вокзальна, 62а, вул. Шкільна 55-63а, 60-80, школа, ФОП Пащина.

с.Благодатне: повністю.

УВАГА! Щойно стало відомо, що сьогодні, 26 серпня, у Токмаці буде ремонтуватися закрита трансформаторна підстанція поряд з редакцією Народної газети "Наше місто Токмак" по вул. Дружби, 319. Відтак з 13.00 до 17.00 будуть відключені споживачі електроенергії від цієї ЗТП у центрі міста.

середа, 25 серпня 2021 р.

Токмацький суд порушення карантину п`яним чоловіком у сквері не виявив

Токмацький районний суд закрив адміністративне провадження щодо жителя Токмака за порушення правил карантину. Про це повідомляється в реєстрі судових рішень.

Порушення правил карантину виразилося в тому, що чоловік гуляв у сквері Павла Левчука в п'яному вигляді. Поліцейські зажадали пред'явити документи, а 44-річний чоловік зізнався, що паспорт залишив удома. Правоохоронці склали на нього адмінпротокол, оскільки згідно з постановою Кабміну № 1236 в період карантину заборонено перебування на вулиці без документів, що засвідчують особу.

Суддя Людмила Петренко встановила, що протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 590160 від 22 липня 2021 року складений без дотримання вимог процесуального закону, що тягне за собою визнання його, як доказу, недопустимим.

На цій підставі суд виявив, що немає жодних підстав для призначення штрафу, і постановив провадження в справі про адміністративне правопорушення закрити у зв`язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.


пʼятниця, 20 серпня 2021 р.

У сусідній громаді жахлива ДТП з п'ятьма загиблими

На світанку 20 серпня на території Роздольської громади, на автошляху М-18 «Харків-Сімферополь»  поблизу села Високе сталася жахлива автоаварія, у якій загинули 5 осіб, троє з них - маленькі діти. 

О четвертій годині ранку до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду. Як з’ясувалося, сталося зіткнення 2 легкових авто «Mercedes» та «Opel Astra», внаслідок чого автомобіль «Mercedes» загорівся.  

Співробітнитки ДСНС, які прибули на місце події, ліквідували загоряння транспортного засобу. Під час гасіння пожежі рятувальники виявили тіла 5 осіб, з яких 3 дітей.

Травмованих водія і пасажира автомобіля «Opel Astra»  госпіталізовано до лікарні.

За фактом події відповідними органами ведеться розслідування.

За інформацією Нацполіції, попередньо встановлено, що приблизно о 4:30 на  автодорозі «Харків-Сімферополь» водій автомобіля "Opel Astra" 1990 року народження, з пасажиркою 1989 року народження, здійснюючи рух зі сторони міста Мелітополь в бік міста Василівка, виїхав на смугу зустрічного руху та скоїв зіткнення з автомобілем «Mercedes-190».  Внаслідок цього відбулося перекидання другої іномарки до кювету, де транспортний засіб загорівся. В результаті ДТП водій та чотири пасажири автомобіля «Mercedes-190» загинули на місці.  Серед них троє малолітніх дітей.


Зірваний дах, обірвані дроти, звалені електроопори та дерева: Токмак оговтується після зливи та шквалу (Фоторепортаж)

19 серпня ввечері на Токмак звалилася негода - гроза, зливи та шквал. Пошкоджена велика кількість дерев, електроопори, обірвані дроти. На Токмацькій автостанції зірвало дах.

Зранку Народна газета "Наше місто Токмак" підготувала невеликий фоторепортаж про наслідки цієї НП. 

Збитки підраховуються, місто оговтується від наслідків негоди.

А синоптики та Держслужба з надзвичайних ситуацій попереджають про те, що і сьогодні, 20 серпня, по області очікуються грози, місцями значні дощі, шквал 15-20 м/с. (І рівень небезпечності, жовтий).

Прогноз погоди на 20 серпня 2021 року по Запорізькій області:     Хмарно з проясненнями, короткочасні, місцями значні дощі, грози, вітер північний  7-12 м/с, місцями шквали 15-20 м/с, температура повітря вночі 14-19°, вдень 23-28°.














середа, 18 серпня 2021 р.

У Молочанську потяг наїхав на чоловіка

Подія сталася на ділянці залізниці, яка проходить через Молочанськ. Машиніст потягу скоїв наїзд на чоловіка, який знаходився на залізничній колії і не реагував на попереджувальні звукові сигнали. Внаслідок, 61-річний громадянин загинув на місці. 

17 серпня о 18:27 до відділення поліції № 3 Пологівського районного відділу поліції ГУНП в Запорізькій області надійшло повідомлення про те, що у Молочанську на 107 кілометрі залізниці потяг збив людину, - повідомляє сайт Нацполіції.

По прибуттю на місце події слідчо-оперативна група з’ясувала, що машиніст потягу, 1982 року народження, скоїв наїзд на чоловіка, який знаходився на колії і не реагував на звукові сигнали. Від отриманих травм постраждалий загинув на місці. Правоохоронці встановили, що це 61-річний житель села Кутузівка Токмацької територіальної громади. Рідні загиблого  звернулися до поліції із заявою про  його зникнення саме у день трагічної події 17 серпня. Як стало відомо, чоловік страждав втратою пам’яті та  раніше вже зникав з дому.

За даним фактом слідчим відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст.276 Кримінального кодексу України (Порушення правил безпеки руху або експлуатації залізничного, водного чи повітряного транспорту). Тривають слідчі дії.

Поліція встановлює обставини смертельної пригоди та звертається до свідків, які мають відеозаписи чи володіють будь-якою інформацією, що стосується вказаної події, із проханням відгукнутись або звернутись за телефоном (098) 084-62-24, (097) 962-32-95 або 102.


вівторок, 17 серпня 2021 р.

Обласні премії випускникам: по 10 тисяч гривень за 200 балів з ЗНО

Сьогодні у Запоріжжі відбулося урочисте нагородження переможців зовнішнього незалежного оцінювання, які у 2021 році за результатами тестування отримали максимальні 200 балів.

За результатами зовнішнього незалежного оцінювання, цього року 16 запорізьких здобувачів освіти отримали 200 балів за один з обраних предметів. Двоє з них здали два предмети на 200 балів - повідомляє сайт обласної ради.

По одному 200-бальнику мають Бердянськ, Мелітополь та Оріхів, решта - запоріжці.

Депутати Запорізької обласної ради цього року виділили з бюджету премії для тих, хто отримав по 200 балів на ЗНО, – по 10 тисяч гривен. Ті, хто набрав 200 балів з двох предметів, отримають подвоєну суму.

Минулого року Токмак прославила Анастасія Мосіяш (200 балів з біології). Цьогорік серед тих, хто здобув найвищий бал, токмачан не було.

Як у Токмацькій громаді святкуватимуть День Державного Прапора і День Незалежності України

23-24 серпня на центральній площі Токмака відбудуться урочисті заходи до цих держаних свят. План святкувань оприлюднив відділ культури міської ради.

Повідомляється, що у сільських клубних закладах та бібліотеках Токмацької міської територіальної громади також відбудуться заходи, присвячені 30-й річниці Незалежності України.




понеділок, 16 серпня 2021 р.

Аграрії Запоріжжя зібрали найбільший урожай за роки незалежності. Найвищі врожаї - у Пологівському районі.

Про це під час наради голови облдержадміністрації Олександра Старуха з керівниками структурних підрозділів повідомив директор Департаменту агропромислового розвитку Олексій Шемякін.

На  сьогодні завершено збирання ранніх зернових та зернобобових культур. У Запорізькій області отримано найбільший валовий збір за всі роки незалежності України – намолочено 3 млн 210 тис тонн зерна. Середня урожайність цього року склала 31,8 ц з га. Для порівняння, минулого року урожайність була 27,7 ц з га.

Найвищий вал отримали агропідприємства Пологівського (683,7 тис тонн зерна при врожайності 36,2 ц з га) та Мелітопольського районів (552,9 тис тонн зерна при врожайності 31,6 ц з га).

Департаментом агропромислового розвитку щотижнево проводиться збір та опрацювання оперативної інформації щодо проведення збиральних робіт на ланах Запорізької області.


У центрі Токмака - ремонтні роботи, рух обмежено

З 16 по 19 серпня у Токмаці на вулиці Центральна (від будинку № 14 до будинку № 20) будуть проводитись роботи з заміни ділянки теплової мережі яка перетинає проїзну дорогу. 

В даний період рух транспорту у вищезазначеному районі буде перекрито. Про це повідомляє КП «Токмак біоенергія» на сайті Токмацької міської ради.




Референдум закінчився не почавшись?

13 серпня у Токмаці відбулися збори громадян щодо проведення Всеукраїнського референдуму з питання  "Чи підтримуєте Ви можливість продажу земель (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення в Україні" . Але буквально напередодні на сайті Центральної виборчої комісії з'явилася інформація, що вносить серйозний поворот у цьому питанні.

Виявляється, що ще 14 травня Комісія зареєструвала 5 ініціативних груп всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, які планували організувати збір підписів виборців для винесення на всеукраїнський референдум таких питань: 

“Чи підтримуєте Ви можливість продажу земель (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення в Україні?”;

“Чи підтримуєте Ви пропозицію, щоб газ, який видобувається на території України постачався громадянам України з метою використання у побутових потребах та державним і комунальним підприємствам, установам і організаціям за ціною, яка включає ціну його видобутку та надбавку до ціни видобутку не більше ніж 30 відсотків?”;

“Чи підтримуєте Ви продаж об’єктів стратегічної власності України?”;

“Чи підтримуєте Ви легалізацію грального бізнесу в Україні?”; 

“Чи підтримуєте Ви легалізацію наркотику марихуана в Україні?”.

Тоді ЦВК встановила строк збору підписів виборців під цими ініціативами: 90 днів – з 15 травня до 12 серпня 2021 року включно. 

Відповідно до закону, не пізніше 18 години дня, в який закінчується строк збору підписів на підтримку ініціативи проведення всеукраїнського референдуму, до ЦВК уповноваженим представником ініціативної групи передаються пронумеровані та зброшуровані підписні листи на підтримку ініціативи проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою, а також протокол про підсумки збору таких підписів. Однак станом на вказаний час до Комісії відповідні документи не надійшли.

Комісія взяла до відома, що підписні листи на підтримку ініціатив проведення всеукраїнського референдуму за народною ініціативою з означених питань до ЦВК не передано та припинила такі ініціативи. Про це повідомляє пресслужба ЦВК.

Виходить, що у Токмаці збори щодо "земельного" референдуму провели якраз тоді, коли збір підписів вже було закінчено, а у нас до нього й не приступали. Що це? Збій в організації? Чи може ще якийсь варіант?


На дорогах з`являться нові дорожні знаки

1 листопада набуває чинності ДСТУ 4100:2021 новий ДСТУ 4100:2021 «Безпека дорожнього руху. Знаки дорожні. Загальні технічні умови. Правила застосування» набирає чинності з 1 листопада 2021 року, його розроблено фахівцями ДП «ДерждорНДІ» у співпраці з Агенти змін.

Детальніше про зміни в ДСТУ:

- компонування дорожніх знаків індивідуального проектування за новим принципом;

- написання тексту з великої літери;

- нова форма стрілок;

- для позначення центру населеного пункту та річки використовуються символи європейського зразка;

- визначені чіткі пропорції та відстані між елементами, залежно від розміру великої літери, яка обирається виходячи з місця встановлення знаку та категорії дороги;

- передбачена транслітерація назв населених пунктів.

- нове позначення діагональних пішохідних переходів та нова табличка для острівців безпеки;

- нові знаки і таблички до дорожніх знаків для розвитку велоінфраструктури;

- новий алгоритм розміщення знаків на одній опорі для уникнення неоднозначного їх трактування, а також новий розділ щодо розміщення знаків на щитах та фонових щитах.

Дорога Токмак - Оріхів активно ремонтується

У рамках програми«Велике будівництво» розпочато відновлення багатостраждальної дороги Токмак - Оріхів. Роками на цю ділянку траси ніхто не звертав уваги, що призвело до аварійного стану дорожнього покриття.

З вересня 2020 року голова Запорізької обласної організації партії «Слуга Народу», нардеп від нашого округу Павло Мельник взяв під особистий контроль це питання. Він направив депутатські запити до профільного міністерства та ініціював проведення нарад.

«Ця дорога є вкрай важливою не тільки для мешканців Оріхова та Токмака, а також і для жителів навколишніх сіл, а саме: Новопрокопівки, Нового, Солодкої Балки, Роботиного, Новоданилівки та Новоандріївки. Мешканці цих населених пунктів зможуть швидше потрапляти до районних центрів», - наголосив Павло Мельник. 

Також хочемо нагадати вам, що ще минулого року депутат під час візиту до Новопрокопівки пообіцяв виборцям, обуреним станом автошляху, взяти під контроль питання ремонту дороги. У результаті особистого втручання депутата, дорогу внесено до відповідного плану ремонту доріг у Запорізькій області.

Загалом, за інформацією Служби автомобільних доріг, проектом ремонту передбачено фрезерування старого дорожнього покриття, влаштування двох шарів покриття, встановлення дорожніх знаків та нанесення дорожньої розмітки. 

Зазначимо, що працівники суттєво випереджають темпи проведення ремонтних робіт на дорозі Токмак – Пологи, тому скоро ми будемо користуватися новими комфортними дорогами як в Оріхівському, так і Пологівському напрямках.

Ми продовжуємо спостерігати за ходом ремонту. Дякуємо депутату за проведену роботу.

Пресслужба Запорізької обласної організації партії "Слуга Народу" 


субота, 14 серпня 2021 р.

Токмачанин пошкодив могили у Садовому

12 серпня  до відділення поліції № 3 (м.Токмак) Пологівського районного відділу поліції звернувся житель села Садове 1949 року народження, з повідомлення про те, що над могилами його батьків невідома особа здійснила наругу. 

Прибувши на місце події слідчо-оперативна група разом із дільничним офіцером поліції з’ясували, що на території цвинтаря розташованого на околиці села Садове, невідомі пошкодили квітники на двох могилах та викрали металеві вироби. В ході проведення розшукових заходів дільничний офіцер поліції встановив особу зловмисника. Ним виявився 36-річний житель Токмака, раніше засуджуваний за злочини з корисливих мотивів. 

За даним фактом слідчим відкрито кримінальне провадження за ч.3 ст. 297 Кримінального кодексу України (Наруга над могилою, іншим місцем поховання або над тілом померлого). Зловмиснику загрожує обмеження волі на строк від чотирьох до п’яти років або позбавлення волі на строк від чотирьох до семи років. Наразі вирішується питання про повідомлення про підозру. Тривають слідчі дії.


пʼятниця, 13 серпня 2021 р.

У Вишневому "відкопали" мінометну міну. Небезпечну знахідку знищено!

12 липня група розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення з Запоріжжя вилучила та знищила мінометну міну калібру 120 мм часів війни, яку виявили місцеві жителі під час земельних робіт у селі Вишневе Роздольської громади.

Також згодом піротехніки ДСНС вилучили та знищили гранату Ф-1 часів минулої війни, яку виявили на околиці Василівка.   

Рятувальники Головного управління ДСНС України у Запорізькій області звертаються до громадян з проханням бути вкрай обережними під час проведення земельних робіт. Адже, непоодинокими є випадки коли на власних присадибних ділянках та городах громадяни знаходять підозрілі предмети, схожі на вибухонебезпечні.

Ваші дії після виявлення підозрілого предмета:

- припинити будь-які роботи в районі небезпечного місця;

- в жодному випадку не рухати підозрілий предмет;

- організувати охорону небезпечного місця;

- не допускати сторонніх осіб, особливо дітей, до знахідки, доки не прибули спеціалісти;                         


У Токмаці відбулися збори щодо референдуму стосовно продажу землі

13 серпня у Токмаці відбулися збори громадян щодо проведення Всеукраїнського референдуму за народною ініціативою. 

На початок зборів за паспортами зареєструвалися 365 громадян (далі продовжилася реєстрація, загальна кількість зареєстрованих склала 416). 

Більшістю голосів присутні схвалили ініціативу стосовно проведення Всеукраїнського референдуму щодо питання можливості продажу землі (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення.

Так само збори більшістю голосів запропонували сформулювати питання для винесення на референдум: "Чи підтримуєте Ви можливість продажу земель (земельних ділянок) сільськогосподарського призначення в Україні". 

Визначено ініціативну групу для збору підписів.

На зборах був присутнім представник Центральної виборчої комісії, який слідкував за законністю процедури зборів.

Відео дивіться тут.

https://www.youtube.com/watch?v=QYH5Z-r2fXE


четвер, 12 серпня 2021 р.

У ТОКМАЦІ ЗАВЕРШУЮТЬ РЕКОНСТРУКЦІЮ ПРИЙМАЛЬНОГО ВІДДІЛЕННЯ ТА РЕМОНТУЮТЬ СКЛАД ДЛЯ ВАКЦИН

Під час робочої поїздки по районах області голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух відвідав Токмак. З керівництвом району та громади він побував у Токмацькій багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування та центрі первинної медико-санітарної допомоги.

У супроводі директора Токмацької БЛІЛ, депутата Запорізької обласної ради Віталія Пасєвіна оглянули хід реконструкції приймального відділення, що знаходиться у завершальній стадії.

У Токмацькому ЦПМСД ознайомилися з роботою пункту щеплень проти COVID-19 та ремонтом приміщення, виділеного під субрегіональний склад для зберігання вакцин проти COVID-19. Запрацювати склад має вже у цьому місяці, що дозволить оперативніше доставляти вакцини до громад, ніж коли їх довозили з Поліг. Як пояснила заступник директора з економічних питань ЦПМСД, депутатка облради Юлія Корнієнко, пункт щеплень проти COVID-19 обслуговують дві бригади, за добу робиться 30-70 щеплень.

Олександр Старух зазначив, що Токмак має низькі темпи вакцинації, найближчим часом треба їх суттєво збільшити.


Зіткнення мопеда з автомобілем у Токмаці

У м. Токмак по вул. Шевченка сталося зіткнення мопеда та легкового авто.

Це сталося 11 серпня. Постраждав чоловік 38 років. Він отримав закритий перелом лівого передпліччя, закриту травму лівої гомілки і був госпіталізований до лікарні.

На місці події працювала 1 лікарська бригада. Про це повідомляє Запорізький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Загалом за добу, 11.08.2021 року, у Запорізькій області здійснено 690 виїздів. На добовому чергуванні на території області знаходились 150 бригад ЕМД.


У Токмаці на Інтернаціональній під`єднають нову трубу водогону

На перетині вулиць Дружби та Інтернаціональної ведуться роботи на водогоні. Для підживлення водопровідних мереж на мікрорайон "Калиновий" від вул. Кошового до Інтернаціональної прокладено 110 метрів пластикової труби. 

Сьогодні, 12 серпня, працівники ФОП Гуменюк завершили роботи щодо прокладання труби, а фахівці КП "Міськводоканал" приступають до підключення цієї труби до магістралі.

За словами директора КП "Міськводоканал" Наталії Лісової, включення нової додаткової труби підсилить живлення водогону у бік мікрорайону "Калиновий" для налагодження гідравлічних режимів на ряді вулиць, що мають проблеми з водопостачанням у літній період.

Відео з місця робіт дивіться тут - https://www.youtube.com/watch?v=LVnS22ZtoVY