неділя, 31 липня 2022 р.

Рашисти старанно готують фальсифікацію "референдума"

З весни на тимчасово окупованих територіях рашисти стали говорити про "референдуми". Але не знають як їх провести, адже побачили, що тут ні вони, ні їхні порядки людям не потрібні. Є звичайно такі, що ладні бігти куди їх погонять, аби отримати якісь посади, але таких зовсім мало (бо мало посад).

У Мелітополі рашисти придумали нову "технологію".  Привезли російських піарників та політтехнологів, розмістили на території захопленого магазину "Фокстрот". Перед ними стоїть завдання підготовки до “референдуму” на тимчасово окупованих територіях.

Окупаційна влада активно збирає дані місцевих жителів. Рашисти запитують особисті дані, ПІБ, дату народження, місце роботи, прописку, номери телефонів. З'ясовують також наявність родичів в росії та їх контакти. З цією метою озброєні рашистські військові з місцевими поліцаями здійснюють обхід будинків та квартир городян.

Водночас до збору даних для референдуму, за словами городян, активно залучають старших по дому.

– Нам сказали, що ходити нікуди не треба, – розповідає мелітопольчанка. Старша принесе листочки, ми поставимо галочку біля слова "за" чи "проти". Цей папірець вона віднесе кудись. На питання, а якщо ми проголосуємо "проти" приєднання Мелітополя до росії, старша єхидно посміхнулася. Ми розуміємо, що нікому наша думка не важлива і що вони за нас самі вирішать.



Нові бар'єри на виїзді з Василівки

У черзі на виїзд на підконтрольну Україні територію наразі у Василівці перебуває близько 800 автомобілів, це близько чотирьох тисяч чоловік.

У всіх забирають паспорти громадян України, кудись їх відносять і хвилин через 10 повертають. Напевно роблять ксерокопії.

Рашисти заявили, що з  понеділка без пропуска з комендатури через блокпост нікого випускати не будуть.

Як це відбуватиметься на практиці, поки що не відомо. Але щодня вони намагаються послужити процедуру виїзду громадян із тимчасово окупованої території, бо бачать, що люди тікають із міста – немає гарантії безпеки, – прокоментував у прямому ефірі мер Мелітополя Іван Федоров.

– Якщо раніше випускали машини о 17.00 чи 16.00 до 18.00, то тепер уже вранці почали пропускати. Але кількість автомобілів, які можуть проїхати за день обмежена: не більше 200-300. І цього замало, - прокоментував мер Іван Федоров.




четвер, 28 липня 2022 р.

На "мершу" з Василівки завели кримінальну справу - їй загрожує довічне

СБУ передала до суду обвинувальний акт стосовно зрадниці, яка добровільно перейшла на бік ворога та почала співпрацювати з окупантами. Представники агресора призначили її на посаду «в.о. голови адміністрації міста Василівка». Про це повідомляє ЗОВА.

Спочатку вона займалася підприємництвом і відкрила станцію технічного обслуговування. Коли у місто  прийшли «Zпасители» вона запропонувала окупантам свої послуги та  почала їм прислуговувати. 

На СТО вона налагодила ремонт та фарбування військової техніки рф, забезпечувала постачання запасних частин до техніки. Щоб окупанти оцінили її старання дала вказівку працівниками наносити на пофарбовану військову техніку символ війська-агресора – літеру «Z».

Також вона забезпечила постачання будівельної техніки, із задіянням якої окупанти створили фортифікаційні споруди для протидії ЗСУ.

Зусилля зрадниці не пройшли марно, окупанти запропонували їй посаду виконуючої обов’язки «голови адміністрації м. Василівка», на що вона погодилась.

Слідчі СБ України в Запорізькій області кваліфікували дії колаборантки за ч. 2 ст. 111 КК України (державна зрада вчинена в умовах воєнного стану) Кримінального кодексу України. Обвинувальний акт стосовно зрадниці скеровано до суду для розгляду у порядку спеціального судового провадження. 

За вказаний злочин їй загрожує довічне позбавлення волі, - повідомляє ЗОВА.

А Василівка - це Україна!





субота, 23 липня 2022 р.

До Запоріжжя продовжують щоденно прибувати біженці

За минулий день, 22 липня, до Запоріжжя прибуло 1300 людей, з них 300 дітей. За червень виїхало з тимчасово окупованих територій 40 тисяч людей. Вони намагаються покинути території, на яких неможливо жити. З наближенням навчального року виїздять більше вчителів, директорів шкіл та школярів з батьками. З завершенням жнив очікується виїзд з тих територій фермерів та їх родин.

Змушуючи людей виїжджати з дому, окупанти заявляють про референдум, який нібито планують провести на тимчасово окупованих територіях Запорізької та Херсонської області.

- Вони розповідають казки з квітня. У своїй країні вони не можуть провести жодних виборів чи референдумів за останнє десятиліття. Це робиться для залякування місцевого населення та для внутрішнього користування. Ми знаємо ціну таким заявам, це виключно піар акція. Це українська земля, і жодна країна по міжнародному праву не визнає іншого, - заявив очільник ЗОВА Олександр Старух.

Фото архівне.



На Запоріжжі понад 170 викрадених людей досі залишаються в полоні у рашистів.

На Запоріжжі зафіксовано 415 випадків викрадення людей,  понад 170  досі залишаються в полоні у рашистів.

На тимчасово окупованих територіях продовжують фіксувати випадки викрадення та тримання у заручниках цивільних людей. З корисливими мотивами викрадають керівників громад, юристів, підприємців.

- Більше чотирьох місяців знаходяться у заручниках міський голова Дніпрорудного, перший заступник міського голови Енергодару. Мета різна буває, але частіше, з представників бізнесу вимагають гроші. Комісія веде облік людей, які більше 3-х діб були у заручниках. Людей, яких на добу-дві затримують, набагато більше, їх за тисячу. З них вимагають колаборації або фінансових речей, - повідомив очільник ЗОВА Олександр Старух.

Для пошуку та дослідження ситуацій ще в березні було створено обласну комісію, яка збирає інформацію про такі випадки. Наразі відомо про 415 випадків викрадення, понад 170 осіб продовжують перебувати у заручниках. Водночас з цим, Олександр Старух зазначив, що викраденою вважається та особа, яка перебуває у полоні понад три доби. Тих, кого рашисти забирають на 1-2 дні з метою отримати гроші на викуп, значно більше.



середа, 20 липня 2022 р.

Комбайн підірвався на протитанковій міні

В селі Новопавлівка Оріхівської громади внаслідок наїзду комбайну на противотанкову міну.

Внаслідок цього  сталося загоряння на площі близько 50 квадратних метрів, - повідомляє ГУ ДСНС. Комбайнер разом з помічником госпіталізовані до лікарні. 

Підрозділам ДСНС вдалося вчасно загасити займання та врятувати від вогню 20 гектарів посівів. 

Від ГУ ДСНС України у Запорізькій області залучалось 10 рятувальників та 2 одиниці техніки.




У Василівці окупанти тримають близько 800 машин із біженцями

У Василівці на блок-посту окупанти тримають близько 800 машин із біженцями.

Жителі Мелітополя, Херсона та інших окупованих територій зараз чекають на свою чергу на виїзд у Василівці. На блок-посту зібралося, як ніколи багато машин.

Як повідомляють очевидці, на 9 ранку було сформовано 95 колон по 8 автомобілів у кожній. Скільки доведеться жити на АЗС і спати в машині можна лише здогадуватись, адже тільки від російських військових залежить скільки автомобілів вони пропустять. Кілька днів тому пропустили лише 4 колони.

Тим землякам, хто планує виїжджати, треба бути готовими до тривалого очікування.




  

Чернігівській колаборантці оголошено підозру, їй загрожує до 10 років ув'язнення.

СБУ оголосила про підозру у колаборанстві депутатці Чернігівської селищної ради від «Опозиційна платформа – за життя». 

СБ України встановила, що депутатка добровільно перейшла на бік ворога та почала співпрацювати з окупантами. Представники агресора призначили її на посаду «в.о. мера Чернігівського муніципального утворення Бердянського району».

Звати «тимчасово виконуючу» Ілона Щипенко. Приступивши до «виконання своїх обов’язків» вона одразу звільнила професійних співробітників  та набрала свою «окупаційну команду». За вказівкою окупантів їй було надано повноваження для формування структури та комплектації штатів фейкових «органів влади», організації заходів щодо провадження підприємницької діяльності, системи оподаткування для наповнення місцевого бюджету, контроль за роботою засобів масової інформації на території громади та інше.

Слідчі СБ України в Запорізькій області кваліфікували дії колаборантки за ч. 5 ст. 111-1 (добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора) Кримінального кодексу України.  

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі терміном до 10 років.

Викриття зрадниці здійснювались за процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури.

ОБСТРІЛЯНІ ЩАСЛИВЕ, КОМИШУВАХА, КАМ'ЯНСЬКЕ, МАЛА ТОКМАЧКА, ГУЛЯЙПОЛЕ.

ЗОВА повідомляє про ситуацію щодо російського вторгнення станом на  ранок 20 липня.

Противник сто сорок сьому добу веде повномасштабну  збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та дають гідну відсіч російським окупаційним військам.

На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Протягом минулої доби ворог здійснив обстріли позицій українських захисників, застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення.

За повідомленням ГУНП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районах населених пунктів 

Надійшло 19 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1500 людей, з них  396 – діти.



понеділок, 18 липня 2022 р.

Спрощено вступ абітурієнтів з тимчасово окупованих територій до Таврійського ДАТУ!

Таврійський ДАТУ передбачає спрощену систему вступу для абітурієнтів, які перебувають на тимчасово непідконтрольних територіях України.

Що потрібно робити абітурієнту з ТОТ? Пропонуємо покроковий план дій:

Крок 1. Зареєструватися у ТДАТУ для проходження індивідуальної усної співбесіди, яка проходитиме з 9 по 16 серпня у дистанційному форматі.

Крок 2. Створити електронний кабінет вступника на сайті vstup.edbo.gov.ua

Крок 3. Подання заяв, на обрані тобою, спеціальності.

Крок 4. Завантажити МОТИВАЦІЙНІ ЛИСТИ.

Ти можеш ознайомитись з вимогами до мотиваційних листів на сайті приймальної комісії ТДАТУ. tsatu.edu.ua/pk/vstup

Крок 5. Пройти індивідуальну усну співбесіду (9-16 серпня). 🗓

Крок 6. Знайти свої дані у наказі про зарахування до ТДАТУ. 

Крок 7. Підписати договір про навчання з нашим університетом.

Додаткову інформацію, з цієї або інших тем, ти можеш знайти за цим посиланням http://www.tsatu.edu.ua/pk/vstup/

 або дзвони у приймальну комісію ТДАТУ: 

☎️(061) 289-12-99

📱(099) 614-83-02

📞(098)751-74-48

Також, ти можеш звернутися до нашого чат-бота або написати в чат для вступників у Telegram

Посилання на чат-бот: https://t.me/tdatu_bot

Посилання на чат-спілкування:  https://t.me/+Pul2txx_wHI3MDM6

 Ми чекаємо саме на тебе. І нехай жодна перешкода не встане на шляху до світлого майбутнього разом з ТДАТУ!

Долучайся до студентської спільноти Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного! 

💻 Наш сайт: 

http://www.tsatu.edu.ua/

📘 Facebook: https://www.facebook.com/tsatu.edu.ua/

📸 Instagram: 

https://www.instagram.com/tdaty_universitet/

📱 Telegram-канал: 

https://t.me/TSATU_official





Центр реєстрації тимчасово переміщених осіб при Епіцентрі у Запоріжжі

Віцепремʼєр-міністерка Ірина Верещук відвідала Центр реєстрації тимчасово переміщених осіб, розташований на в’їзді в Запоріжжя на території торговельного центру «Епіцентр» та особисто перевірила, як функціонує та приймає вимушено переміщених осіб цей хаб. Окрім цього, Ірина Верещук поспілкувалася з переселенцями. 

- Ми сьогодні вирішили ще раз приїхати до Запоріжжя та побачити, що і як працює. Змінюється система,  ми допомагаємо людям. Вони втомлені, психологічно зламані, їм потрібна допомога, вони не хочуть стояти в чергах. Переміщені особи з Запорізької області не хочуть їхати в Івано-Франківськ, до Львова, адже тут їхня рідна земля й ми йдемо їм назустріч. Ми відновили харчування, та всі нагальні питання, які були - зняли. Трішки є недопрацювання з міжнародними організаціями, бачимо, що люди не поінформовані. Треба більше комунікувати один з одним, тому що переміщеним особам важко зорієнтуватися, куди йти та де отримувати допомогу, - наголосила Ірина Верещук.  

Також посадовиця закликала всіх інших жителів, що знаходяться на тимчасово окупованих землях та у зоні бойових дій, не ризикувати власною безпекою та своїх близьких і шукати всі можливі шляхи евакуації. 

Будь ласка, прийміть правильне рішення на користь  життя та здоров’я вас і ваших дітей та евакуюйтеся. Немає такого, щоб хтось залишився без опіки, - закликала вона.

На сьогодні тут єдиний, хоча неформальний, коридор, але який працює. Понад 1100 людей за вчора доїхало, багато з них херсонці. У Запоріжжі продовжують  вдосконалювати Центри допомоги, створюють для кожного району Запорізької області хаби. Вже створений для Мелітопольщини, Бердянська, Василівки, завершується обладнання для Пологівського району. Так само є донецький та маріупольський хаби. Свої повинні допомагати своїм.

На території хабу при Епіцентрі були встановлені додаткові намети, які обладнали кондиціонерами. У них уже обладнані дитяча кімната, інформаційний центр, простір для відпочинку, пункти невідкладної медичної допомоги та видачі гігієнічних наборів. В одному з великих наметів вимушено переміщені особи безкоштовно забезпечуються їжею, водою та гарячими напоями. Також людям допомагають й з тимчасовим проживанням або переїздом за кордон.

Всього за час роботи хабу зареєструвалося 173 673 тимчасово переміщених особи. В тому числі евакуйовані з міста Маріуполь. Останнім часом значно збільшилась кількість вимушених переселенців із Херсонської області. На сьогодні ця цифра складає понад 21 000 людей.

Департамент культури та інформаційної політики ЗОДА.



субота, 16 липня 2022 р.

Чи треба проходити повторний огляд людям з інвалідністю та як відновити медичні документи під час війни

Міністерство охорони здоров’я України нагадує, що при неможливості обстеження і оформлення направлення на МСЕК строк проходження повторного огляду для осіб з інвалідністю, у т.ч. й дітям, який припав на період дії воєнного стану на території України, переноситься на строк не пізніше шести місяців після його припинення/скасування.

Всі виплати та відповідні пільги зберігаються за особою до закінчення строку проходження повторного огляду. Про це повідомляє ЗОВА.

Важливо, що протягом дії воєнного стану та шести місяців після його припинення/скасування — відповідно до постанови уряду № 225 — українці мають право звертатися до медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) для встановлення інвалідності заочно та незалежно від місця проживання чи перебування. Тобто, якщо людина не має можливості прибути до МСЕК, комісія може приймати рішення про встановлення інвалідності заочно на підставі направлення закладу охорони здоров’я. 

Згідно з чинним законодавством медико-соціальна експертиза для встановлення групи інвалідності проводиться за направленням закладу охорони здоров'я після проведення діагностичних, лікувальних і реабілітаційних заходів, за наявності відомостей, які підтверджують стійке порушення функцій організму, обумовлених захворюваннями, наслідками травм чи вродженими вадами, які спричиняють обмеження життєдіяльності.

Лікуючий лікар, у тому числі сімейний лікар, до якого звернувся за медичною допомогою пацієнт, в разі потреби оформляє направлення на МСЕК (форма 088/о). При цьому укладати декларацію між пацієнтом-внутрішньо переміщеною особою та лікарем, який оформляє направлення на МСЕК, не потрібно, а законодавчі підстави вимагати її відсутні.

Відновлення втрачених під час війни документів 

Внаслідок військової агресії рф чимало українців під час переїзду та евакуації втратили або загубили документи, у тому числі й медичні.

Є декілька шляхів відновлення втрачених медичних документів, зокрема:

1.     У разі відновлення медичної документації, а саме: результати обстеження, лікування, проведених стаціонарних й оперативних втручань, а також реабілітаційних рекомендацій, — зверніться до сімейного або будь-якого іншого лікаря первинної ланки за місцем перебування. Лікар прийме рішення про відновлення медичних документів через Електронну систему охорони здоров’я та/або проведе додаткові обстеження для відновлення подальшого лікування.

2.     У разі відновлення документів, які належать особі з інвалідністю, необхідно звернутися до органу соціального захисту, який володіє доступом до Централізованого банку даних осіб з інвалідністю і може зробити для особи витяг.

3.     Якщо мова йде про відновлення інших документів або про поновлення довідки МСЕК чи необхідність проходження медико-соціальної експертизи, особа може звернутися до медико-соціальної експертної комісії за місцем перебування, і лікарі МСЕК спільно з лікарями закладів охорони здоров’я підкажуть шляхи розв'язання проблемних питань. 

Важливо, що всі вимушено переселені особи оглядаються комісіями екстериторіально, тобто за місцем перебування особи. 

Усі медико-соціальні експертні комісії на підконтрольній Україні території працюють у штатному режимі й спільно з органами соціального захисту допомагають усім внутрішньо переміщеним особам у відновлені та отримані втрачених документів. 




неділя, 10 липня 2022 р.

Військові злочинці, які відповідатимуть за окупацію Запорізької області

Українські спецслужби збирають матеріали для Міжнародного трибуналу в Гаазі. У справі про кривавий та безжальний напад росії на Україну з'являються нові фігуранти, імена та докази злочинів.

Так, міський голова Енергодару Дмитро Орлов опублікував список російських військових, причетних до окупації Запорізької області та Енергодару зокрема. Він нагадує про долю злочинців нацистської Німеччини, яких знаходили по всьому світу через роки і чинили над ними справедливий суд за всі їхні злочини. Безперечно, нинішніх російських послідовників німецьких фашистів чекає та сама доля.

- Усі злочини зафіксовані. Усіх злочинців ідентифіковано. І цей процес безперервний. Це стосується й тих російських командирів, які наказали озброєним шляхом захопити найбільшу в Європі Запорізьку атомну електростанцію, внаслідок чого є загиблі, а безпека функціонування самої АЕС перебуває під постійною загрозою. Стосується і тих, хто катує та вбиває наших громадян в окупованому Енергодарі. Хто вивозить вкрадене зерно та техніку до Росії. Хто займається мародерством та руйнує бізнес, спотворює освіту, позбавляє українців свободи, громадянства та базових прав кожної вільної людини, - написав Дмитро Орлов.

На сьогодні лише за Енергодаром СБУ заочно оголошено підозри десяткам окупантів за ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою) та ч. 2 ст. 438 КК України (порушення законів та звичаїв війни). Серед фігурантів цих досудових розслідувань є ті, хто наказував обстрілювати Енергодар та безпосередньо командував силовим захопленням АЕС:

Генерал-майор Домброський Олексій Юрійович

Полковник Олексій Решетнєв – 45 років, за даними "Схем", має позивний "122". Командир полку з охорони найважливіших державних об'єктів Приволзького округу федеральної служби військ Росгвардії;

Полковник Сергій Довгань – 50 років, за даними журналістів, має позивний "Зірка 09". Військова частина 3377, якою керує Сергій Довгань, охороняє "Гірничо-хімічний комбінат" держкорпорації "Росатом" у Красноярському краї;

Полковник Юрій Лукачов – 47 років, командир військової частини 3642, яка дислокується у Волгоградській області;

Майор Мурадхан Ахмедханов – 34 роки, позивний "шейх" (військова частина № 6913). Командир окремого батальйону управління федеральної служби військ росгвардії республіки Дагестан.

Цим російським офіцерам Службою безпеки України заочно повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, групою осіб за попередньою змовою) та ч. 2 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів та звичаїв війни).

Крім того, в Енергодарі спецслужбами та правоохоронними органами України встановлено та документується протиправна діяльність начальника групи з роботи з особовим складом уч 5389 росгвардії капітана Юдіна Костянтина Володимировича 10.09.1989 року народження, уродженця м. Травневе Кабардино-Балкарської. Він, зокрема, особисто керував силовим розгоном громадян під час мирного мітингу, здійснював фізичний тиск та насильницькі дії щодо мешканців міста, - повідомляє Ріа-М.




У Бердянському районі спалили прапор росії через колхоз

У селі Миколаївці, у Бердянському районі спалили прапор росії над адміністрацією. 

Поки що російські військові не можуть знайти паліїв. Про це інформує запорізький портал "Забор", якому повідомили місцеві жителі. 

При цьому адміністрація від російських військових вирішила тут проводити мало не колективізацію. Так, вони виявили низку порожніх земель і заявили, що землю вилучатимуть і при селі з'явиться... колхоз. 

На потреби колхозу також вилучать надлишки техніки та техніку, яка не задіяна у господарствах. Людям залишать наділи землі, але лише до певних площ, решта також перейде на потреби колхозу.

Тобто відберуть у людей і земллю і  техніку.



Окупанти захопили елеватори у Василівці й Токмаці

Захоплення та пограбування українських підприємств окупантами не припиняється. Група Компаній "Прометей" заявила про втрату контролю над двома своїми елеваторами, що знаходяться на непідконтрольній Україні території Запорізької області, а саме зерносховища "Токмак" та "Василівка". Обидва об'єкти з початку війни були переведені до рангу активів, що знаходяться в зоні з особливо високим ризиком, повідомляє agronews.ua.

– На захоплених територіях області окупанти намагаються присвоїти бізнес шляхом збройних захоплень, пограбування та залякування. На "Василівському елеваторі", а також елеваторі "Токмак" загарбники діяли, швидше за все, аналогічним методом. Окупанти або їх місцеві посібники або "віджимають", або руйнують і розкрадають, інших методів у них в арсеналі не існує, - наголосили співробітники компанії.

Водночас у повідомленні наголошується, що як Токмак, так і Василівка перебувають під російською окупацією з перших днів війни, тому оперувати достовірно відомими фактами про стан активів Групи "Прометей" у даних населених пунктах, а також про стан та наявність сільгосппродукції, що залишилася там на зберіганні, у компанії поки що не можуть.

- Контроль над активами у Токмаку та Василівці втрачено. Мінімальний кадровий склад підприємств, який там залишився після початку активних бойових дій у регіоні, зміг залишити свої робочі місця. Їхньому життю та здоров'ю нічого не загрожує. Більш детальної інформації поки що немає у зв'язку з окупацією цих регіонів, – йдеться у повідомленні.

Раніше власник Групи Компаній "Прометей" Рафаель Гороян заявляв, що ЦК за жодних обставин не піде на співпрацю з окупаційним режимом.



Ситуація щодо російського вторгнення станом на 10 липня

Противник сто тридцять сьому добу веде повномасштабну  збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі захищають нашу землю та дають гідну відсіч російським окупантам. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на покращенні тактичного положення та виявленні слабких місць в обороні наших військ.

Протягом минулої доби ворог здійснив 43 обстріли позицій українських захисників застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення.

За повідомленням ГУНП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районах населених пунктів ОРІХІВ, ГУЛЯЙПОЛЕ, ПРИМОРСЬКЕ, КАМ’ЯНСЬКЕ. Надійшло 42 повідомлення про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1647 людей, з них 482 – діти.



субота, 9 липня 2022 р.

На Запоріжжі рашисти утримують 163 цивільних

Терор проти українців продовжується: з початку повномасштабної війни на території Запорізької області викрадено 393 цивільних громадян.

Запорізька область продовжує потерпати від протиправних дій представників російської федерації. Особливо страждають люди, які  перебувають на тимчасово окупованих територіях. Не погоджуючись співпрацювати з терористами та демонструючи свою підтримку України як самобутньої та незалежної держави, місцеві жителі відчувають на собі прояви психологічного та фізичного насилля. Крім мародерства та соціального напруження останнім часом частішають випадки викрадень.

Як повідомляє ЗОВА, з  початку російського вторгнення, станом на 8 червня відомо про 393 випадки викрадення серед цивільного населення. З них звільнено 230 осіб, а ще 163 продовжують перебувати у заручниках.

Представники рф не поділяють українців на цивільних та військових, тому від постійного терору страждають абсолютно усі категорії населення, незалежно від віку, статі, професії та соціального статусу. Зокрема відомо про викрадення серед таких категорій населення:

представники місцевої влади – 46 (з них звільнено 41);

підприємці – 32 (з них звільнено 19);

керівники підприємств, установ, організацій – 32 (з них звільнено 26);

журналісти – 2 (з них звільнено 2);

адвокати – 4 (з них звільнено 1);

діти — 5 (з них звільнено 3).

Керівництво Запорізької області нагадує про важливість оперативного інформування правоохоронних органів та органів влади щодо викрадень мирних мешканців, закликає бути пильними та в ніякому випадку не співпрацювати з окупантами. 

Якщо ваші рідні чи знайомі потрапляють у полон до рашистів, негайно інформуйте про це за номером 0 800 503 508




Підозра «заступниці мера Бердянська»

СБУ оголосила підозру колаборантці, яка добровільно погодилась стати  «заступником мера Бердянська». Встановлено, що місцева мешканка добровільно перейшла на бік ворога та почала співпрацювати з окупантами.

Колишню бухгалтерку бази відпочинку призначили заступником мера Бердянськ з економіки. До свого «призначення» вона відповідала за наявність кількох десятків рушників та простирадл, а після «кар’єрного зросту» стала відповідальною за фінансову систему окупованого міста.

Сподіваємося, що «фахівці» такого рівня, яких призначають окупанти на відповідальні посади, протримаються при «владі» не довго та не нашкодять економіці міста. 

Встановлено, що приступивши до виконання своїх обов’язків вона одразу «звільнила» професійних співробітників фінансового управління мерії та набрала свою «окупаційну команду». 

За розпорядженням окупаційної влади «оновленому відомству» надано повноваження щодо контролю за фінансовою діяльністю мерії Бердянська, формування та розподіл місцевого бюджету на потреби незаконно створених органів на території міста.

Слідчі СБУ кваліфікували дії колаборантки за ч. 5 ст. 111-1 (добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території, у тому числі в окупаційній адміністрації держави-агресора) Кримінального кодексу України.

За вказаний злочин їй загрожує покарання у вигляді позбавлення волі строком до 10 років.




Ситуація щодо російського вторгнення станом на 9 липня

Захисники Запорізького краю утримують рубежі захищають нашу землю та дають гідну відсіч російським окупантам. Ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на покращенні тактичного положення та виявленні слабких місць в обороні наших військ. Про це повідомляє ЗОВА.

Протягом минулої доби ворог здійснив 43 обстріли позицій українських захисників застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. 

За повідомленням ГУНП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районах населених пунктів ПРИМОРСЬКЕ, ОРІХІВ, ГУЛЯЙПОЛЕ.

Надійшло 21 повідомлення про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1505 людей, з них 373 – діти.





четвер, 7 липня 2022 р.

У Михайлівській та Роздольській громадах заборонили продаж алкоголю рашистам

Через масове пияцтво рашистів на тимчасово окупованих територіях Запорізької області намагаються заборонити продаж алкоголю російським солдатам, - повідомляє СтратКом ЗСУ.

Особовий склад підрозділів окупаційної армії, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях області, відзначається масове зловживання алкогольними напоями. Це призводить до численних порушень дисципліни та серйозних правопорушень. Почастішали випадки залишення місць несення служби; перебування на вогневих позиціях у нетверезому стані; порушення правил користування стрілецькою зброєю; ДТП за участю військовослужбовців у нетверезому стані.

В ситуацію вимушені втрутитись керівництво комендатури військ росгвардії РФ та так званою «військово-цивільною адміністрацією» Михайлівської громади на чолі з місцевим колаборантом Іваном Сушко (до війни був професійним дідом Морозом та ведучим на весіллях). В якості запобіжного заходу на територіях Михайлівської та Роздольської громад введено заборону на продаж алкогольних напоїв (у тому числі пива) військовослужбовцям РФ.



середа, 6 липня 2022 р.

До уваги побутових споживачів електричної енергії!

Запорізька обласна військова адміністрація наголошує, що єдиним постачальником електричної енергії для побутових споживачів на території Запорізької області є постачальник універсальної послуги ТОВ «Запоріжжяелектропостачання».

Усі номери особових рахунків та реквізити для оплати не змінювались.

Будь-яку інформацію по особовому рахунку можливо дізнатися за телефонами Кол-центру ТОВ «Запоріжжяелектропостачання» (061) 228-2220 та Інформаційно-консультаційного центру: 0638400201, 0638400145, 0638399662.

На тимчасово окупованих територіях пункти прийому платежів за комунальні послуги від населення готівкою не працюють. Рахунки за електричну енергію можливо оплатити дистанційно через доступні онлайн сервіси: EasyPay, Приват24, Ощадбанк 24/7, особистий кабінет споживача.

Споживачі, які проживають на підконтрольних Україні територіях, мають можливість здійснити оплату також у відділеннях ПрАТ «Запоріжзв'язоксервіс», АТ «Укрпошта» або банківських установ.

За можливості, сплачуйте за спожиту електричну енергію вчасно, щоб не накопичувати борги. Ваші кошти допоможуть підтримати економіку нашої країни та забезпечити стабільну роботу підприємств критичної та соціальної інфраструктури.

Важливо!

Термін дії чинних тарифів на електроенергію продовжено до 31 жовтня 2022 року. Тобто, побутові споживачі електричної енергії продовжують сплачувати за електроенергію на рівні 1,44 грн/кВт год за обсяг споживання до 250 кВт год/місяць включно. За обсяг споживання понад 250 кВт год/місяць населення сплачує на рівні 1,68 грн/кВт год (за весь обсяг споживання).

До припинення чи скасування воєнного стану в Україні Урядом заборонено нарахування та стягнення неустойки за несплату житлово-комунальних послуг, а також припинення/зупинення надання житлово-комунальних послуг населенню у разі їх неоплати або оплати не в повному обсязі.

Департамент житлово-комунального господарства та будівництва



Чи буде зарплата у дитсадках? Що там у школах?

Зараз як ніколи актуальною стала проблема утримання колективів дитячих садків на тимчасово окупованій території. Чи не забуде Україна своїх громадян? Чи будуть виплати? Як взагалі жити? - допитуються працівники дошкільних закладів Токмачини. Хоча це цікавить людей і з інших тимчасово окупованих територій.

«Дитячі садки фінансуються з місцевого бюджету. Кошти в Токмацькому міському бюджеті є. Якщо коштів не вистачатиме їх додає держава. Платить зарплату нашим працівникам дитсадків будемо! Зараз це буде 2/3 зарплати, бо фактично вони не працюють», - запевнив голова Токмацької  військової адміністрації Олександр Чуб.

Також він наголосив, що відпустки, відпускні і оздоровчі теж будуть, але з цими виплатами трохи доведеться почекати.

Що стосується залякувань та переманювань працювати на інтереси російських окупантів, то ніяких заяв писати не треба. Ніхто вас не звільнить!

Якщо примушують це робити насильно, то про це треба одразу повідомити нашу Токмацьку військову адміністрацію або Департамент освіти та науки обласної військової адміністрації (або хоча б будь-який офіційний орган).

Наразі стало відомо, що по навчальних та дошкільних закладах Токмака ходить якийсь окупант «Валерій» і типу збирає дані про те, скільки працівників згодні працювати з окупаційною владою, мовляв, щоб планувати замовляти гроші. Ось так, залякуваннями та підмазуванням, хочуть завернути токмчан на зрадницьку доріжку. Не вийде!

На сьогодні відома ситуація по школах. Погодилися працювати з росією лише одиниці вчителів трьох шкіл (це з 12 шкіл Токмацької громади). У двох менших школах – 1 і 2 вчителя, і ще в одній з центральних шкіл – кілька вчителів. Навмисне не називаю школи. Віримо, що совість переважить страх. Тримайтеся, рідненькі! росіяни брешуть своєму народу, то що вже казати про нас…

Наведу приклад горе-співпраці у Мелітополі. 

У створений рашистами «Мелитопольский университет» написали заяви певні «науковці». За кілька днів законний Мелітопольський державний педагогічний університет, який зараз працює у Запоріжжі, звільнив перебіжчиків, заблокував їхні зарплатні картки. Мені розповіли проукраїнські викладачі, як шоковані зрадники скиглили, дізнавшись, що української зарплати (а вона у них була чималенька) і відпускних вже не буде. І стажу вже не буде. Чому я написав «науковці» в лапках, бо зараз розглядається питання позбавлення їх вчених звань. А росія не визнає українські вчені звання і вчительські категорії. Ну нічого, зате отримали зрадники-«науковці» по 10 тисяч російських рублів – по 4 тисячі гривень.

Але ж не хлібом одним живе справжня людина!

Віталій Голод.

Фото з архіву



вівторок, 5 липня 2022 р.

Рашисти руйнують Оріхів і сусідні села!

На оріхівському напрямку задокументовано чергові наслідки збройних злочинів проти мирного населення. Впродовж двох діб зафіксовано  21 повідомлення від жителів Оріхівщини про руйнації об’єктів цивільної інфраструктури. Інформації щодо загиблих та поранених не надходило, - повідомляє ЗОВА.

Жителі Оріхова та прилеглих селищ повідомили про пошкодження у приватних будинках, багатоповерхівках та інших місцевих об’єктах. В результаті артилерійського обстрілу в багатьох домівках повилітали склопакети та шибки,  вибиті двері, пошкоджено шиферне покриття на дахах. 

Про такі ж пошкодження повідомили й мешканці сіл Преображенка та Новоданилівка (поблизу нашого Роботиного). Значних деформацій зазнали фасади будинків – як із зовнішньої сторони, так і в самих житлових приміщеннях.  Також зруйновано прибудинкову територію разом із припаркованими на ній автомобілями.

Зазнали ушкоджень й квартири мешканців Оріхова. Ударною хвилею повибивало вікна та потрощило балкони. В деякі квартири потрапили бойові снаряди, через що в них вигоріло усе майно, меблі та техніка.

Окрім цього оріхівці повідомили про зруйновану внаслідок обстрілу автозаправку. На її території пошкоджено автомобільну стоянку, приміщення офісу, а також ємність для бензину, паливну колонку.

За фактом воєнного злочину поліцейські передали зібрані матеріали до УСБУ в Запорізькій області для відкриття кримінального провадження за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України «Порушення законів та звичаїв війни».





Куди можна звернутися для отримання соціально-психологічної допомоги?

Останнім часом через постійний стрес та напруження збільшився попит на надання соціально-психологічної допомоги. Так, з метою комплексної допомоги особам, які у зв’язку із війною постраждали від насильства, зокрема сексуального, Департамент культури та інформаційної політики ЗОВА інформує населення про можливості отримання послуг соціально-психологічної підтримки для всіх, хто постраждав внаслідок збройної агресії російської федерації на території України. 

Наразі налічується велика кількість “Центрів допомоги врятованим”, у яких кожен, хто цього потребує, може отримати безоплатну правову допомогу в умовах воєнного стану онлайн:

за Єдиним контактним номером системи надання безоплатної правової допомоги - 0 800 213 103. За цим номером надаються консультації та роз'яснення з правових питань, додаткові відомості про надання безоплатної правової допомоги тощо. Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні; номер для дзвінків кордону: +38 (044) 363 10 41  (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв'язку);

у мобільних застосунках «Безоплатна правова допомога»: https://bit.ly/3OU4y86 aбо «Твое право»: https://bit.ly/3iorbkE;

у месенджерах Телеграм: http://legalaid.gov.ua/telegram.html та Вайбер http://legalaid.gov.ua/viber.html;

у кабінеті клієнта на сайті системи надання безоплатної правової допомоги: https://cabinet.legalaid.gov.ua/;

від домашнього насильства та свідки можуть отримати онлайн-консультацію юристів щодо захисту своїх прав, написавши у Телеграм-чат «Правова допомога протидii насильству»: https://t.me/Non_Violence_Bt;

правові консультації також можна переглянути на довідково інформаційній платформі правових консультацій «WikiLegalAid:, що розміщена за адресою: https://wiki.legalaid.gov.ua.

Для отримання безоплатной правовой допомоги в умовах воєнного стану офлайн необхідно звернутися до бюро правовой допомоги місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: https://bit.ly/bpd_buro.



Ситуація щодо російського вторгнення станом на 05.07.2022

Противник сто тридцять другу добу веде повномасштабну  збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та захищають нашу землю та дають гідну відсіч російським окупантам.

На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. Протягом минулої доби ворог здійснив 46 обстрілів позицій українських захисників застосовуючи при цьому танкове озброєння, реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. 

За повідомленням ГУНП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районах населених пунктів ГУЛЯЙПОЛЕ, ОРІХІВ, ТЕМИРІВКА, УСПЕНІВКА, СТЕПНОГІРСЬК. Надійшло 45 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1086 людей, з них 263 – діти.

Запорізька  ОВА.



понеділок, 4 липня 2022 р.

Частина області без газопостачання

Рашисти залишили мешканців Запорізької області без газопостачання. 

Про це заявив голова Запорізької обласної військової адміністрації Олександр Старух у прямому ефірі телеканалу “Рада”, де розповів про загальну ситуацію у Запорізькому регіоні, руйнування газогону, порушення прав людей та поширення рашистами фейків.

За останню добу відбулося 44 обстріли мирних населених пунктів. Найбільше постраждали Оріхів, Степногірськ та Кам’янське, а також два села, які входять у Пологівський та Василівський райони. Було зафіксовано 22 руйнування будинків та об’єктів інфраструктури. На жаль, зазнав ушкодження газогін і на днях повністю припиняється газопостачання до Василівського району та міста Мелітополь. Також газопостачання припиняється до міста Оріхова до того моменту, поки газогін не буде відновлено. Відповідно 109 населених пунктів по всій області на сьогодні без газу, а більша їх частина у Бердянському районі, який окупанти залишили без газу ще під час штурму Маріуполя, - зазначив очільник ОВА.

Крім цього, Олександр Старух нагадав, що 80 населених пунктів не мають електропостачання, а найгірша ситуація на територіях, де безпосередньо відбуваються бойові зіткнення.  Через регулярні обстріли та нахабну поведінку рашистів, ремонтні бригади не можуть потрапити до місця аварій для їх ліквідування. Для відновлення пошкоджених комунікацій потрібен режим тиші, але ворог не бажає його створювати. В результаті чого страждає цивільне населення

Також налічується вже 385 випадків викрадення людей, з них 157 людей продовжують перебувати у заручниках. Серед них троє неповнолітніх, в тому числі 16-річний син голови Запорізької РВА Олега Буряка Владислав, який знаходиться у заручниках понад 80 днів.



неділя, 3 липня 2022 р.

Де отримати свідоцтво про освіту?

Всіх випускників і їх батьків турбує питання видачі документів про загальну середню освіту в умовах воєнного стану. Департамент освіти та науки Запорізької облдержадміністрації повідомив порядок отримання свідоцтв про освіту.

Документи про освіту видавються Департаментом освіти і науки  облдержадміністрації територіальним відділам освіти міста Запоріжжя та Запорізького району. Заклади освіти отримають їх після цього. Видача документів громадянам здійснюватиметься після оформлення додатків до них.

Важливо: Зберігаються документи до закінчення воєнного стану і ще протягом календарного року після цього.

Випускники закладів загальної середньої освіти м. Запоріжжя і Запорізького району (єдина неокупована територія області) документи про освіту отримують у своїх школах. А випускники закладів освіти, в яких неможливо організувати видачу документів про освіту через окупацію чи активні бойові дії, можуть їх отримати в уповноважених закладах освіти м. Запоріжжя.

Так випускники Гуляйпілля, Пологівщини і 0ріхова отримуватимуть документи у Запорізькому багатопрофільному ліцеї N 62 (адреса: 69О06, м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, 9; електронна пошта - zpbpl62@ukr.net)

Решта населених пунктів району Пологівського району (у тому числі Більмацька, Токмацька і Молочанська громади – у Запорізькій загальноосвітній школі N 30 (69006, м. Запоріжжя вул. Парковий бульвар, 4 -

znz30zp@ukr.net).

Бердянський район крім БМР (у тому числі Чернігівка) – у Запорізькому ліцеї «Альтернатива» (69095 м. Запоріжжя, пр. Соборний, 154-Г - zvh12.zp.ua@gmail.сom)

А, наприклад, Василівська і Роздольська громади Василівського району - у Запорізькій ЗОШ N 80 (69059 м. Запоріжжя, вул. Магара, 5А - shkola80@ukr.net).

Повний список додається на сайті ДОНЗОДА.

Варто зазначити, що отримати документи про освіту можуть: учень/учениця особисто; один із батьків; або інша довірена особа.

Оформити довіреність можуть: 1) повнолітня дитина на представника власних інтересів; 2) батьки неповнолітньої дитини на представника їх інтересів.

Засвідчити довіреність можуть: 1) нотаріальна контора; 2) керівник установи підприємства, організації, органу місцевого самоврядування. Довіреність має бути оригіналом (копії не приймаються). Довірена особа має під час отримання надати документ, що посвідчує особу.

Отримати документ, якщо випускник/випускниця знаходиться за кордоном, можна на руки лише самому випускнику особисто у закордонних дипломатичних установах України, де знаходиться учень/учениця, написавши до уповноваженого закладу заяву встановленого зразку.

Схема пересилання документа містить численні "проміжні точки", у кожній з яких передбачена окрема бюрократична процедура, але порядок містить чіткі часові рамки граничного знаходження документа, і при їх дотриманні дорога документа "від школи до випускника" займе не більше ніж місяць.

Всі випускники закладів загальної середньої освіти, звернувшись до керівників своїх шкіл можуть отримати скановані електронні копії свідоцтва про освіту.

Детальний порядок можна побачити на сайті Департаменту ОН ЗОДА.

Як токмацьких педагогів закликали стати зрадниками ?

Днями у тимчасово окупованому Токмаці у ЗЗСО №1 відбулися збори вчителів. Збори одразу планувалися з питання співпраці з окупантами. Принаймні про це прямо обговорювали у вчительських пабліках. Відкрито про це говорити, звісно, бояться.

Збори організувала шкільна адміністрація, участь у них взяли керівниця відділу освіти Токмацької міської ради Світлана Черкасова і її заступниця Надія Стольнікова. З собою привели якогось російського окупанта.

Як повідомили нам педагоги, їм розповідали про те, що Україна всіх кине і зарплати не буде – звичайна брехлива страшилка, такі вже були у Мелітополі.

Так само розхвалювали переваги співпраці з окупантами, зокрема про зарплату і «курси» у Криму та москві. Це також мелітопольці вже пройшли: їх вже на «курсах» порадували зарплатою у 17 тисяч рублів (приблизно 8 тисяч гривень) і тим, що українські категорії росія не визнає. У Мелітополі дуже мало виявилося педагогів-зрадників, але й ті були шоковані таким «подарунком» за зраду. росіяни просто не знали, що у багатьох наших педагогів були дуже пристойні українські зарплати. Розпочавши проти нас війну, росіяни зруйнували нормальне життя кожного нашого вчителя.

Ще одна страшилка для токмачан: що росія прийшла надовго. Не вірте! Знаю чимало випускників наших шкіл і їхніх батьків, які зараз б’ються на фронті, щоб вигнати окупантів з нашої землі. Всі вони вихованці наших справжніх педагогів. І будуть окупанти так само втікати з Токмака, як тікали з Києва і з острова Зміїного.

Але все ж знаходяться зрадники, які хочуть прислуговувати російським вбивцям наших дітей, отим тварюкам, які прямо зараз у будівлі Токмацької поліції катують їхніх випускників.

А зрадникам хочеться вимазати у своє зрадництво якнайбільше нормальних людей. Не вийде!

Нам було відомо, що керівники ЗЗСО № 2, 5, 6 відмовилися співпрацювати з росіянами. Також згодом стало відомо, що переважна більшість директорів і переважна більшість вчителів у колективах не хочуть співпрацювати з окупантами.

Не про всіх громада знає, але то вже справа правоохоронців.

Нагадаємо, що днями, відповідаючи на занепокоєння щодо подальшої виплати заробітної платинаша Токмацька міська військова адміністрація (керівник Олександр Чуб) офіційно повідомляла: «Запевняємощо працівники закладів освіти нашої громади продовжать отримувати заробітну плату в повному обсязі (можливо без оплати за додаткове навантаження). Крім того в липні будуть нараховані «оздоровчі».

І ще нагадаємо, що токмацьким колаборантам з відділу культури та  відділу молоді та спорту одразу після факту зради України виплату зарплати було припинено. Але то справи фінансово-технічні, кримінальні ще попереду.

А якщо говорити по совісті, то не можна називати зрадників високим званням педагога – того, хто сіє розумне, добре, вічне.

Не зганьбіться, шановні. Адже ви - ЛЮДИ!

Віталій Голод.

ДОПОВНЕНО: Одразу після публікації з нами зв'язувалася велика кількість педагогів  і керівників шкіл. Лейтмотив у всіх один: "Ми підтримуємо Україну і не збираємося ставати колаборантами!".

Фото з архіву.