ЗАПРОШУЮТЬ ВИЩІ ВІЙСЬКОВІ НАВЧАЛЬНІ ЗАКЛАДИ


Вища військова освіта.

Наближається до завершення навчальний рік у всіх закладах освіти, і перед випускниками токмацьких шкіл та центрів професійної освіти виникає необхідність прийняти остаточне рішення: що робити далі - піти працювати чи продовжити навчання? І дуже важливо, щоб кожний з потенційних абітурієнтів знав, що у нього є така перспективна та пріоритетна можливість, як навчання у вищих військових навчальних закладах (скорочено - ВВНЗ).

Чому перспективна і пріоритетна? Тому, що отримання вищої освіти у ВВНЗ має численні переваги. Найголовніша - в наш нелегкий час, коли за навчання майже у кожному виші треба вносити платню, притому вельми велику (а врахуйте ще й витрати на харчування, житло та інше), курсанти ВВНЗ знаходяться на повному державному забезпеченні, після закінчення навчального закладу їм гарантоване розподілення до місця служби, де вони будуть регулярно отримувати грошове забезпечення, яке з 2014 року виросло в рази і складає у випускника-лейтенанта від 14000 до 16000 грн. в залежності від набутої ним спеціальності та служби у військовому підрозділі того чи іншого виду та роду військ ЗСУ. Ще один важливий фактор – випускники ВВНЗ отримують диплом загальнодержавного зразка та цивільну спеціальність, що дає їм можливість після звільнення з лав Збройних Сил працевлаштуватися – адже перелік спеціальностей ВВНЗ включає понад 90 % усіх цивільних спеціальностей – від військового юриста і референта-перекладача до начальника фінансового господарства. По-третє, військовим з боку держави гарантується безкоштовне речове забезпечення, надання безоплатної медичної допомоги у закладах охорони здоров’я, пільгове санаторно-курортне лікування, одержання службового або власного житла, пенсійне забезпечення після 25 років служби в Збройних Силах України, яке складає 50 % їхнього грошового забезпечення. Діти військовослужбовця, котрий має вислугу в календарному обчисленні 20 років і більше, користуються переважним правом зарахування до військових закладів за умов успішного складання іспитів протягом трьох років після здобуття загальної середньої освіти.

Хочу звернути вашу увагу ще на одну особливість вступу до ВВНЗ: випускники військових ліцеїв та військовослужбовці-контрактники мають пільгу, саме для цієї категорії осіб здійснюється цільовий прийом на навчання за окремим конкурсом. Квота цільового прийому: ліцеїсти – 15 %, військовослужбовці-контрактники – 10 %.

За майже 100 років свого існування Токмацький військовий комісаріат направив до ВВНЗ кілька тисяч токмацьких юнаків. Ось як згадував свій шлях до авіаційного училища у далекому 1940 році ветеран Великої Вітчизняної війни, військовий льотчик у минулому Борис Малиш: «Якось на заняття до нас завітали працівники Токмацького військового комісаріату і почали пропонувати навчання у Кременчуцькій авіаційній школі. Мені не вистачало півроку до сімнадцяти. Тоді щавелевою кислотою підробив документи і став курсантом. Через півроку почалася війна. Літав штурманом на важкому бомбардувальнику. Довгождану звістку про перемогу зустрів поблизу Будапешту штурманом ланки в званні лейтенанта».

Ця славна традиція продовжується і у післявоєнні роки. У переважної більшості з токмацьких юнаків після закінчення навчання у ВВНЗ успішно склалася військова служба, серед них є представники майже всіх військових спеціальностей, така ж різноманітна у них і географія місць служби. Прикладом саме такої реалізації військової освіти може бути службова кар’єра військового комісара Токмацького об’єднаного міського військового комісаріату (далі – ТОМВК) полковника Вітера Вадима Борисовича, який після закінчення токмацької середньої школи № 5 за поданням Токмацького військового комісаріату вступив та з відзнакою закінчив Львівське вище військово-політичне училище, служив у військових частинах Збройних Сил України та за кордоном, згодом очолив військовий комісаріат у рідному місті. Впевнено долає щаблі кар’єрного зростання капітан Іващенко Денис Ігорович з села Лагідне, який після закінчення військової кафедри Дніпропетровського університету залізничного транспорту служив у військових частинах Державної служби спецтранспорту, зараз проходить службу на посаді заступника військового комісара – начальника мобілізаційного відділення ТОМВК. Багато токмацьких юнаків навчалися і зараз навчаються у Харківському університеті Повітряних Сил ім. І.Кожедуба. Один з них – Муліка Аркадій Олегович з Садового, який, закінчивши у 2009 році Токмацький професійний ліцей і продовжуючи стійкі військові традиції свого роду, бо всі його рідні: прадіди, діди, батько – пройшли військовий вишкіл у різних видах збройних сил, вже у 2014 році отримав спеціальність інженера авіаційного озброєння і розпочав сходження по щаблях військової кар’єри у бригаді морської авіації. За шість років служби він пройшов шлях від старшого техніка авіаційного озброєння до заступника командира батальйону аеродромно-технічного забезпечення з озброєння, від лейтенанта до капітана. Дмитро Дудла з села Остриківка, ще не досягнувши 30-річного віку, вже має більш як 10 років військового стажу, розпочавши його відлік у далекому 2009 році на строковій військовій службі вартовим військового аеродрому полку винищувальної авіації в Криму. Пройшовши в цій же частині всі щаблі контрактної служби і відучившись 5 років у ХУПСі, тепер вже військовий інженер лейтенант Дудла повернувся до своєї частини, організовує технічне обслуговування винищувачів в містах їхньої дислокації, де вони несуть бойове чергування, охороняючи державні кордони країни у повітряному просторі. Токмачанин Черкашин Сергій Володимирович, закінчивши факультет Протиповітряної оборони цього ж вишу, у званні лейтенанта служить у бригаді морської піхоти. Таких прикладів успішної військової кар’єри наших земляків, які здобули вищу військову освіту за поданням Токмацького військового комісаріату, можна привести безліч.

Незаперечною перевагою військової освіти є і та обставина, що кадрові військові мають змогу переходити працювати до інших силових структур з тим же званням, яке вони мали на військовій службі. Наприклад, важливі ділянки роботи токмацької поліції очолювали раніше і очолюють зараз колишні військові. Цікава деталь: звання силових структур за умови переходу працівника на службу в армію не зберігаються. Спеціалісти з вищою військовою освітою працюють і в інших токмацьких установах і на підприємствах. Серед них переважають інженери, фінансисти, зв’язківці.

Звертаюся до юнаків і дівчат, їхніх батьків – зважте на ті перспективи і можливості, що їх надає вища військова освіта, та зробіть правильний вибір.

Детальну інформацію про вищі військові навчальні заклади, їхні галузі знань та напрями підготовки, умови та особливості вступу, адреси навчальних закладів, порядок оформлення документів та проходження медичної комісії ви можете отримати на призовній дільниці Токмацького об’єднаного міського військового комісаріату за адресою: вул. Центральна, 55 ж, кабінет № 11 (на території центральної районної лікарні), тел. 2-35-58, 0689953591, 0674454440, 0631643560. Не втратьте свій шанс отримати перспективну спеціальність державним коштом, гідний гарантований заробіток та пільговий трудовий стаж.


Заступник військового комісара - начальник відділення комплектування
майор О. ЛУКАШЕНКО.


Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.