Звернення до Міністерства цифрової трансформації України, народного депутата України Павла Мельника


Ми, депутати Токмацької міської ради, доводимо до Вашого відома, що Планом заходів з реалізації Стратегії реформування державного управління України на 2019-2021 роки, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 № 474 Мінекономіки, в межах програми «Підтримка реалізації комплексної реформи державного управління», було виділено кошти на забезпечення центрів надання адміністративних послуг (далі – ЦНАП) обладнанням для видачі паспортних документів, посвідчення водія та реєстрації транспортних засобів» (далі – обладнання).
Відповідно до листа Мінекономіки від 07.12.2019 № 3622-06/46324-06, ним були визначені два переліки ЦНАП, яких, відповідно до постанови КМУ від 09.10.2019 № 866 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із забезпечення центрів надання адміністративних послуг обладнанням для видачі паспортних документів, посвідчення водія та реєстрації транспортних засобів», мало бути забезпечено вказаним обладнанням.
Зважаючи на рекомендації Запорізької облдержадміністрації, Токмацька міська рада була зазначена, як отримувач обладнання в двох переліках (для забезпечення обладнанням для видачі паспортних документів та для забезпечення обладнанням з видачі посвідчення водія та реєстрації транспортних засобів).
Токмацькою міською радою, для забезпечення використання вказаного обладнання, було збільшено кількість штатних одиниць адміністраторів в ЦНАП, проведено конкурс. Також почато процес перемовин щодо закупівлі та підключення до захищеного каналу зв’язку, відповідно до Гарантійного листа, наданого Токмацькою міською радою в квітні 2019 року.
Але замість обладнання від Мінекономіки надійшов лист від 23.01.2020 № 3623-06/3559-06 «Щодо закупівлі обладнання для центрів надання адміністративних послуг» щодо неможливості закупівлі вказаного обладнання та стосовно передачі ним, відповідно до Положення про Міністерство цифрової трансформації України, затвердженого постановою КМУ від 18.09.2019 № 856 «Питання Міністерства цифрової трансформації», повноважень щодо розвитку та підтримки роботи ЦНАП Мінцифрі.
Наполягаємо на розгляді порушеного питання, а також наданні допомоги у придбанні вказаного обладнання також через особливості території:
В місті Токмак Запорізької області працює Токмацький районний відділ Державної міграційної служби України в Запорізькій області, який оснащено вищевказаним обладнанням. Але територіальний підрозділ ДМС працює на другому поверсі будинку без підйомника та пандусу, що заважає отриманню паспорта громадянина України у формі ID-картки або паспорта громадянина України з електронним носієм для виїзду за кордон особам з інвалідністю, особам з маленькими дітьми (через відсутність місця для залишення дитячого візочка та можливості забрати його до приміщення ДМС).
Натомість Центр надання адміністративних послуг розташований у центрі міста в одноповерховій відремонтованій будівлі площею близько 300 кв.м., оснащеній пандусом, місцями для паркування автотранспорту, велопарковкою, туалетною кімнатою для відвідувачів, пристосованою для осіб з інвалідністю, великою зоною очікування, електронною чергою, терміналами для оплати послуг, окремими приміщеннями для фронт- та бек-офісів, мебльованим дитячим куточком тощо.
Також, під час отримання послуг Державної міграційної служби в приміщенні Центру надання адміністративних послуг, особи з інвалідністю, інші маломобільні або незахищені групи населення, зможуть отримати інші адміністративні послуги, в т.ч. і соціальні, під час візиту до Центру надання адміністративних послуг, не відвідуючи при цьому територіальний підрозділ ДМС або управління соціального захисту населення.
Місто Токмак – єдина територія в Україні, яка, відповідно до Постанови КМУ від 27.09.2017 № 732 «Про надання статусу депресивної території місту Токмаку Запорізької області у 2017 році», має статус депресивної. Бюджет міста Токмака є дотаційним, в ньому не вистачає власних коштів на придбання спеціалізованого технічного обладнання та програмного забезпечення.
            Надання відповідного обладнання забезпечило б можливість збільшити надходження до місцевого бюджету та зробити його більш спроможним, впровадити ефективну систему надання адміністративних послуг, підвищити якість їх надання, зменшити витрати часу споживачів адміністративних послуг та кількість відвідувань органів виконавчої влади, отримати максимальну кількість адміністративних послуг в одному приміщенні, забезпечити прозорість та відкритість у сфері надання адміністративних послуг. Особливо це стосується отримувачів соціальних послуг та інших незахищених верств населення через надання їм можливості отримати ID-картку без черг, попередніх записів та зайвих відвідувань.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.