Звернення до народного депутата України Касай Г.О.


                                                                          Народному депутату України  Касай Г.О.   

Шановний Геннадію Олександровичу!

Останнім часом урядовцями проголошується необхідність термінового „вільного” для всіх продажу українських земель включаючи юридичних осіб і навіть для іноземців.
Враховуючи надзвичайну загрозу у поспішному запровадженні продажу земель сільськогосподарського призначення більшість громадських організацій АПК, чия діяльність і життя нерозривно пов'язані з селом, заявляє про неприпустимість скасування мораторію на продаж сільськогосподарських земель, оскільки це містить прямі порушення ст. 13, 14 Конституції України і спрямовані на позбавлення селян землі.
            Україна є лідером у Європі за рівнями монополізації економіки,  розгулу корупції, відсутністю ефективної судової влади, по розриву між доходами найбагатших і найбідніших, відсутністю механізму і практики реальної підтримки свого сільгоспвиробника.
            Селяни не підтримують наміри такої "реформи" бо розуміють, що істинною метою є забрати у них і їхніх нащадків останнє, що у них залишилося – землю. Бо той, хто сьогодні її обробляє, не має ні коштів для її купівлі, ні гарантій її захисту від "судів" та рейдерів.
Поспішне і непродумане запровадження продажу сільськогосподарських земель стане детонатором соціального вибуху і в без того надзвичайно напруженій ситуації в країні. І є реальною і потенційною загрозою національній безпеці та державному суверенітету України.  
            Наміри майбутнього розбазарювання української землі та
сценарій минулої "прихватизації" промислових об'єктів практично ідентичні. Але, якщо промисловість ще можна відродити, то з втратою землі українці втрачають будь-яку історичну перспективу.

Враховуючи викладене звертаємось до Вас щодо:

           Продовження мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення до 01 січня 2025 року.
         Припинення проголошення намірів невідкладно продавати землі державної власності, оскільки серед українських громадян, вітчизняних фермерів існує надзвичайно велика потреба в земельних ділянках для ведення сімейних фермерських господарств.
         Узгодження етапів продовження земельної реформи з профільними громадськими організаціями на засадах селяноцентричного спрямування.
         А також, з метою уникнення соціальної напруги в суспільстві припинити публічну риторику щодо запуску вільного продажу українських земель в тому числі іноземцям. При завершенні земельної реформи обов’язково врахувати спроможність і готовність українських фермерів та українських сільгоспвиробників  обробляти всі українські чорноземи, без залучення іноземного капіталу та іноземців, забезпечуючи роботою селян, та наповнення Державного бюджету та Пенсійного фонду України. Тим самим, сприяти цілісності України від її розбазарювання та гарантувати продовольчу безпеку держави.

З повагою, голова ГО «АФЗ Запорізької області» Валерія Матвієнко

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.