Служба 101 інформує

неділя, 31 травня 2020 р.

Токмачани провели в останню путь Ахрамєєва Василя Никифоровича

31 травня 2020 року.

10:00 година: Приспущені Державний Прапор України та Прапор міста Токмака на центральній площі.

Велике фойє Токмацького міського Будинку культури.

Токмачани - працівники колишнього заводу ім. Кірова, керівники комунальних і бюджетних підприємств міста, депутати Токмацької міської ради, керівництво міста і району, народний депутат України по нашому виборчому округу, підприємці, пересічні громадяни міста прийшли разом з рідними і друзями провести в останню путь Ахрамєєва Василя Никифоровича...


Сьогодні ми прощалися з чудовою людиною, легендарним містянином, людиною з Великої літери, все життя якого було присвячено рідному місту і його жителям - з Почесним громадянином нашого міста Василем Никифоровичем Ахрамєєвим.

29 травня на 93-му році життя перестало битися його серце.

Василь Никифорович Ахрамєєв - людина-епоха, знакова, легендарна особистість не тільки для міста, а й для Запорізького краю. Його життя - служіння людині праці і своїй справі. Саме за життя Василя Никифоровича бренд "ЗіК" став відомим у всьому світі, а підприємство досягло виробничого максимуму. Кожен третій житель був пов'язаний з головним заводом міста. Багатьом молодим фахівцям він дав путівку в життя.

Токмачани знають Василя Никифоровича не тільки як інженера високої кваліфікації і унікального організатора виробництва заводу ім. С.М. Кірова, що годував, без перебільшення, все місто, але і як теперішнього гуманіста, який на перше місце ставив людину, а тому щодня і щогодини дбав про неї, будував для неї житло, дитячі садки, школи, спортивні споруди. У народній свідомості це знайшло своє відображення, недарма житловий мікрорайон на березі Токмачки названий людьми «Ахрамеевкой». Надалі цю ж назву житловий масив отримав офіційно.

Але щоб заслужити народну повагу, треба пройти довгий шлях і Василь Ахрамєєв пройшов його гідно.

Василь Никифорович Ахрамєєв - народився 24 лютого 1928 року в селі Сопич Чернігівської області (нині Сумська). Змалку знав ціну шматка хліба, пам'ятав, як гудуть руки від селянської праці. Коли сім'я, втративши двох дітей під час голодомору, перебралася з Сумщини на Кіровоградщину, восьмирічному Васі довелося і корів пасти, і за бджолами доглядати, і орати, і сіяти, і працювати в кузні. Студентом Харківського політехнічного інституту він став у важкому 1947-му, а отримавши освіту на енергобудівному факультеті, працював на військовому заводі в Свердловську, легко долаючи одну сходинку за іншою - аж до начальника найбільшого на підприємстві цеху.

Однак рідна Україна манила додому і Василь Никифорович все ж повернувся. Працював на керівних постах в раднаргоспах Запоріжжя і Дніпропетровська, а коли в 1965 році Токмацький завод імені Кірова виявився в критичному становищі, сім років поспіль не виконував план, саме йому керівництво запропонувало піднімати підприємство з колін. І це Ахрамєєву вдалося зробити з блиском - під його керівництвом завод став провідним у своїй галузі і основним місцем роботи для 10 тисяч токмачан.

23 роки він був Генеральним директором найбільшого в місті заводу виробничого об'єднання «Південдизельмаш», який при ньому став одним з провідних дизелебудівних виробничих об'єднань країни. Державницьке мислення директора видно і в тому, з якою наполегливістю і послідовністю він вкладав кошти в розвиток економічної інфраструктури міста.

Адже це завдяки заводу, був збудований великий житловий мікрорайон на березі Токмачки, де отримали впорядковані квартири тисячі заводчан і інших токмачан, був повністю перетворений центр міста, прокладено багато кілометрів доріг, створена мережа дошкільних установ, виросла нова школа на 1000 учнівських місць. Він боровся за збереження міського профтехучилища, яке він, називаючи «кузнею робітничих кадрів», відстоював наперекір міській та обласній владі, зумів врятувати від закриття, передавши йому новозбудовану будівлю для управлінців БУ «Міськбуд» і БУ «Токмакстрой», де вона, після вже в якості професійного ліцею, перебуває і понині.
Саме завдяки систематичній роботі з кадрами вдалося Василю Никифоровичу здійснити всі свої починання і перебудови.

І саме для них завод побудував і той житловий район, який назвали Ахрамеевкой. Це вже в роки незалежності завод став катастрофічно втрачати своє добре ім'я, а зараз від нього і взагалі мало що залишилося - такі після Ахрамєєва були горе-керівники, які порізали на брухт і залізничні колії, і теплотрасу, і комунікації. Боліла душа у Василя Никифоровича за таку наругу, а земляки з сумом згадують, яким Господарем заводу був він свого часу.

Ахрамєєв Василь Никифорович, заслужений машинобудівник України, кавалер ордена Леніна, двох орденів Трудового Червоного Прапора, Почесний працівник Міністерства важкого машинобудування СРСР, Почесний громадянин Токмака, обирався членом Запорізького обкому, облвиконкому, Токмацького міськкому і міськвиконкому.
Під його керівництвом ВО «Південдизельмаш», на якому працювало понад 15 тисяч людей, було нагороджено в 1976 році Орденом Трудового Червоного прапора і в 1982 році Орденом Жовтневої революції.

Перебуваючи на пенсії Василь Никифорович жив активним життям, був депутатом міськради, 12 років очолював міську партійну організацію Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина". Завжди цікавився усіма проблемами міста, до всього йому була справа: тарифи на комунальні послуги, розвиток культури або будівництво водопроводу. І коли у людей були проблеми і горе, йшли до нього, знали - допоможе. Адже якщо за справу береться Ахрамєєв, значить, справу буде зроблено.

А ще він писав книги - про свій край, про своє життя, про трудівників рідного заводу. Починав писати про себе на прохання онучок, думав вкластися в 15 сторінок, в результаті вийшло 7 книг. Це говорить про те, що йому було що сказати, і що залишити після себе нащадкам.

І це ще не всі досягнення Василя Никифоровича Ахрамєєва. Він робив все, щоб Токмак став кращим містом, часто здійснюючи, здавалося б, неможливе. Його прямота, завзятість і праця давали результати. Плоди його праці - досі прикраса Токмака.

Пішла мудрість Василя Никифоровича, його досвід, слово наставника для молодого покоління, пішла людина ... Але залишиться пам'ять. Пам'ять - гідна того, щоб жити у віках. Він показав, як треба жити, працювати, творити...

Пам'ятати ми його будемо завжди. Не забудемо той неоціненний внесок, який він вніс в розвиток і процвітання Токмака. На прикладі таких людей необхідно виховуватися і розвиватися нам самим і нашим дітям. Він завжди буде в літописі Токмака і останеться прикладом підростаючому поколінню, героєм нашого часу. Ми будемо пам'ятати про нього, як про професіонала своєї справи - компетентного, ініціативного, працьовитого, справедливого, чесного і відповідального керівника, принципового, вимогливого, але одночасно доброго і щирого чоловіка.

Низько схиляємо голову в скорботі перед світлою пам'яттю Василя Никифоровича Ахрамєєва. Висловлюємо щирі співчуття рідним, близьким. Світла пам'ять про його добрі справи назавжди залишаться в пам'яті вдячних токмачан.

Вічна і світла йому пам'ять!

пʼятниця, 29 травня 2020 р.

Неповнолітнього токмачанина покусала собака: Мати в розпачі – що робити

29 травня близько 14-ї години неповнолітнього токмачанина у Токмаці по вулиці Ковальській покусала безпритульна собака.

"Жава" - місцева безпритульна собака
14-ти річний хлопець ходив до аптеки за ліками, а коли повертався додому, то біля 52-го будинку, поруч з «м’ясним відділом» ринку, на нього накинувся пес, що там вже постійно «приписався» з іншими собаками, бо їх там постійно підгодовують місцеві.

Хлопець, зі слів його матері, собаку не чіпав, бо поспішав додому з ліками, але собака все ж таки напав і прокусив ногу хлопцю з обох сторін. Дитина не змогла самостійно оборонятися від пса, поруч нікого не було і ледь дошкандибав до квартири.

Мама хлопця, пані М., розповіла нам, що як тільки син прийшов додому, то вона відразу обробила його рану і звернулися в місцеву амбулаторію, де медики порадили відразу звернутися до першого кабінету нашої «поліклініки» в «місті».

Довідка про покусані рани
Лікар в «поліклініці» надав хлопцю кваліфіковану медичну допомогу і видавши довідку  порадив поспостерігатися 10 днів для прийняття рішення щодо необхідності щеплення проти сказу.

Спостерігати треба за собакою – здохне чи ні? Пані М. каже, що вона не може спостерігати за собакою, тим паче за безпритульною, бо пес переміщається зі зграєю по всьому мікрорайону.

Лікар порадив з виданою ним довідкою звернутися до ветлікарні, яка зобов’язана взяти цю собаку під нагляд з ізоляцією.

Потерпілі відразу направилися до ветлікарні, лікаря на місці не було, але працівники надали номер телефону фахівця (прізвище невідоме-ред.)

По телефону ветлікар повідомив, що немає питань – зловіть собаку, привозьте і я буду за нею спостерігати. Але це ж не хом’ячок, бідкалася М., як я зловлю таку велику собаку?

Далі потерпілі за допомогою зловити собаку звернулися до комунального підприємства «Управляюча компанія «Контакт»». Працівник на ім’я Роман  пояснив, що підприємство не має ніякої матеріальної бази, в нього одні двірники, які не можуть виловити того пса на «Ковальському» мікрорайоні і додав, що раніше в місті була служба, яка займалася відловом собак, наразі її немає.

Мати хлопця в розпачі, каже - буде ходити і кожного дня дивитися на ту собаку, але в неї питання до місцевих зоозахисників. Люди добрі, якщо ви підгодовуєте собак і котів коло свого будинку, то візьміть і відповідальність на себе за безпеку громадян, що живуть поруч. Всі ж знають, що собака те місце, де вона харчується, вважає своєю територією, і як звір з інстинктами - її завжди охороняє.

Довідково: Декілька років назад біля третього під’їзду 50-го будинку по вулиці Ковальській дівчинку покусав…бродячий кіт. На щастя тоді все минулося.

А чи минеться зараз? Чекати треба ще 9 днів…А Ви що думаєте з цього приводу? Треба чи ні підгодовувати «братів наших менших» біля багатоповерхових будинків? Чи небезпечно це для сусідів та перехожих?

За допомогою сьогодні мама звернулася і до міського голови Ігоря Котелевського у мессенджері фейсбука, але поки що відповіді від нього не було. Мабуть зайнятий, бо в нього багато роботи, але на відповідь чекаю, закінчує розповідь пані М.

Перейти до магазину

Важливо: Всі, хто згадувався в цьому матеріалі, мають право написати нам свою версію події, яку ми обов’язково оприлюднимо…

Наш E-mail: nashemistotokmak@ukr.net

Оновлено 1 червня: Постраждалі звернулися до Токмацького міського голови з проханням про допомогу:

"Шановний Ігоре Вікторовичу!

Лист-звернення до Токмацького міського лови
Звертаюся до Вас за допомогою, мого неповнолітнього сина 29,05 вкусив бродячий пес якого годують місцеві мешканці навколишніх домівок. Ми відразу звернулися до лікаря який ним надав допомогу і порадив слідкувати за собакою 10 днів або звернутися до ветеринарних лікарів аби вони її ізолювали і слідкували. Я відразу звернулася до ветеринарної лікарні яка знаходиться у нас в місті, лікар мені не відмовив але сказав що цю собаку повинна привезти їм я. Яким чином не пояснив.

Я фізично не маю такої змоги. Дуже багато людей в нашому районі постраждало від цих тварин, на заклик людей не приваджувати тварин вони не реагують.

Будь ласка допоможіть у цьому питанні! Я у роспачі бо цє моя дитина.

Сьогодні постраждав мій син а завтра на моєму місці може опинитися чиясь дитина яка не зможе втекти.", - йдеться в тексті листа-звернення.

Пішов з життя Почесний громадянин міста Токмака Василь Ахрамєєв

29 травня 2020 року на 93-му році життя перестало битися серце Василя Никифоровича Ахрамєєва…

Вікторія Мєшкова про Василя Никифоровича Ахрамєєва:

«Зараз про цю людину знає все місто, і далеко за межами міста. Відомий він як умілий керівний колись відомого Токмацького заводу імені Кірова, на даний момент - письменник, який пише книги про свій край, про своє життя.

Василь Никифорович Ахрамєєв - народився 24 лютого 1928 року в селі Сопич Чернігівської області (нині Сумська). З дитинства знав ціну шматка хліба, знав, як гудуть руки від селянської роботи. З шести років працював на важких роботах - орав, сіяв, прибирав урожай, молотобойцем в колгоспній кузні.

У 1947-му році став студентом Харківського політехнічного інституту, після закінчення якого працював в системі важкого машинобудування країни в містах: Свердловську, Запоріжжі, Дніпропетровську, Токмаку.

У 1965 році Токмацький завод імені Кірова опинився в критичному становищі (на протязі семи років не виконував план), саме Василю Ахрамєєву обласне керівництво довірило піднімати підприємство з колін.

Це Ахрамєєву вдалося зробити блискуче - під його керівництвом завод став провідним у своїй галузі і основним місцем роботи для багатьох токмачан. Це саме для них завод побудував житловий район, який народ і зараз називає Ахрамєєвкой. У роки незалежності завод став втрачати своє ім'я, тепер від нього і взагалі мало що залишилося.

Болить душа у Василя Никифоровича побачивши розібраний завод, а земляки з тугою згадують, яким Господарем заводу був він свого часу.

Василь Ахрамєєв пише книги. Про Токмак, про своє життя - книги не стільки документальні, скільки книги-роздуми. Трилогію «Рікою життя» Василь Никифорович писав про себе, про людей, які його оточують. Починав писати про себе на прохання онучок, думав вкластися в 15 сторінок, в результаті вийшло 3 книги. Це говорить про те, що йому є що сказати, і є що залишити після себе нащадкам.

Нещодавно Василь Никифорович видав книгу «Токмак - злети і падіння». У ній він розповідає про те, хто будував Токмак, і хто знищував. На чолі книги - людина-трудівник.

23 роки він пропрацював Генеральним директором одного з провідних дизелебудівних виробничих об'єднань країни ВО «Південдизельмаш», на якому працювало понад 15 тисяч людей. Під його керівництвом підприємство було нагороджено в 1976 році Орденом Трудового Червоного прапора і в 1982 році Орденом Жовтневої революції.

Обирався членом Запорізького обкому, облвиконкому, Токмацького міськкому і міськвиконкому, (був депутатом Токмацької міської ради – ред.) Нагороджений Орденом Леніна, двома Орденами Трудового Червоного прапора, багатьма медалями. Заслужений машинобудівник України, Почесний працівник Мінтяжмашу СРСР, Почесний громадянин міста Токмака.

І це ще не всі досягнення Василя Никифоровича Ахрамєєва, йому ще є, що сказати.»…


Редакції газети «Наше місто Токмак» і сайту «ТокмакІнформБюро» глибоко сумують з приводу тяжкої втрати. Висловлюємо щирі співчуття рідним і близьким Василя Никифоровича Ахрамєєва… 


Оновлено: Прощання з Василем Никифоровичем Ахрамєєвим відбудеться у неділю, 31 травня, з 10:00 до 12:00 години у великому фойє Токмацького міського Будинку культури з дотриманням протиепідемічних заходів.

Пішов з життя, нема його вже з нами:

Герой, письменник, вождь и командир...

Та він в сердцах, біля заводу брами,
Де дизелями - світ увесь заполонив!
В тяжкі роки став до керма заводу,
З героями, й завод героем став...
Усе життя віддав Вітчизні та народу,
Бо честь заводу, як той прапор він тримав!
Пішов з життя, але назавжди з нами:
Його район, завод - що він любив...
Він все ж, освячений був небесам,
Дорогу у майбутнє усім нам відкрив!
І довго ще не зітре в серці пам'ять,
Людини, що горів як Прометей...
Навічно вкарбувалося, ім'я його у брамі,
Бо не шукав в житті легких шляхів,
доріг, стежок , "путей" !

29 травня 2020 рік
місто Токмак

Віталій Косенко.

У сусідів: ЄІБ фінансує ремонт 15-ти об’єктів інфраструктури в Мелітополі.

На початку 2020 року розпочалась реконструкція громадських об’єктів інфраструктури Мелітополя за підтримки Європейського інвестиційного банку (ЄІБ). Це 10-ть споруд, серед яких − загальноосвітні школи, музична школа, спортивний центр, Палац культури залізничників та інші. 

У травні цього року стартували ремонтні роботи у пологовому будинку та загальноосвітній школі №15. У червні ремонтні роботи також розпочнуться у дитячо-юнацькій спортивній школі №3 та інфекційній лікарні. Ще 5-ть об’єктів, серед яких загальноосвітні школи, ліцеї та дошкільні навчальні заклади, були відремонтовані та введені в експлуатацію в 2019-му. Така масштабна реконструкція та модернізація стала можливою завдяки Програмі раннього відновлення України, що фінансується  ЄІБ.

У Мелітополі … читати далі

"Калинка" зустріла своїх вихованців після карантину

З пом’якшенням карантинних заходів відновили свою роботу дошкільні навчальні заклади Токмака, щоправда не всі.

Зранку, 29 травня, ми завітали у «Калинку», що на «Ахрамєєвці».

З 7.30 на вході до дитсадка чергували старша медсестра Людмила Пінчук та вихователька Оксана Дмитренко. Вівся скринінг температури дітей і працівників садка. Для рук використовувався антисептик.

Вихователі Світлана Романенко, Лариса Компанієць, Таїсія Боліла, асистентки вихователів Оксана Василенко, Ольга Пашкульська та інші зустрічали своїх вихованців. Батьки у приміщення садка не допускалися.


Як розповіла директорка «Калинки» Раїса Спицька, у перший день після карантину прийшло 16 дітей, а з понеділка очікується вже 70. Батьки раді відкриттю садка, адже багатьом з них ні на кого залишати дітей вдома.

Дезінфікуючими засобами, одноразовими рушниками, безконтактними термометрами, іншим необхідним дитсадки забезпечив міський відділ освіти.

Зараз працюють групи тільки на першому поверсі садка. Діти зберігають визначену дистанцію у 1,5-метри, в групах за столиками сидять по одному і спати їх вкладають на ліжечках у шаховому порядку.

Забирають батьки дітей з 15.30 до 16.30.

«Поки був карантин, батьки в одній групі зробили для садка велику справу – спиляли сухі гілки на аварійних деревах, які небезпечно похилилися над дитячим майданчиком, – говорить Раїса Борисівна. – Хоча проблема залишається, бо ще десяток аварійних тополь стоять не спиляні».

За словами начальниці відділу освіти Світлани Черкасової робота дошкільних навчальних закладів відновилася з 27 травня, на тижні запрацювали п’ять садків. Оскільки для допуску в садок дітям треба взяти довідки від лікаря, здати аналізи, то в садках «Метелик», «Барвінок», у дошкільних групах при НВК №11 та №12 батьки з вихователями погодили почати водити дітей з нового тижня.

Тож з 1 червня у Токмаці запрацюють всі дитячі дошкільні заклади.


Перейти до магазину
Детальніший репортаж читайте у наступному номері газети «Наше місто Токмак».

Віталій Голод.

Токмацька міськрада і Остриківська сільрада не мають претензій один до одного по землі

28 травня депутати міськради вирішили укласти  Меморандум, який є відкритою угодою між Токмацькою міською радою і  Остриківською сільською радою Токмацького району Запорізької області, про врегулювання питання щодо правомочності володіння, користування та розпорядження землею та реалізацію повноважень органів місцевого самоврядування  у сфері земельних відносин.


"Сторони не мають одна до одної жодних претензій з приводу здійснення  правомочності відносно території орієнтовною площею 92 га, яка розташована в м. Токмак вздовж річки  Молочна між вулицями Л. Толстого та Паркова", - йдеться в тексті Меморандуму.

Не було послуги - не буде і відшкодування

28 травня на черговій сесії депутати вирішили проводити відшкодування компенсації за пільговий проїзд у міському транспорті загального користування, за рахунок коштів місцевого бюджету без застосування коефіцієнтів для розрахунку суми компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян,  які мають право на безкоштовний проїзд в міському пасажирському транспорті загального користування.


"Управлінню соціального захисту населення Токмацької міської ради, на період послаблення карантину з 22 травня 2020 року до 22 червня 2020 року, не враховувати п.3 Положення про порядок здійснення компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян, які мають право на безкоштовний проїзд в міському пасажирському транспорті загального користування, затвердженого рішенням сесії Токмацької міської ради від 20.03.2014р. № 3, а проводити відшкодування компенсації за пільговий проїзд у міському транспорті загального користування, за рахунок коштів місцевого бюджету без застосування коефіцієнтів для розрахунку суми компенсаційних виплат за пільговий проїзд окремих категорій громадян,  які мають право на безкоштовний проїзд в міському пасажирському транспорті загального користування за умови:

- дотримання вимог з перевезення пасажирів у межах кількості місць для сидіння, передбачених технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб;

Перейти до магазину
- подання розрахунків підприємствами авто-перевізниками  з фактично зазначеною кількістю перевезених безоплатних та з 50% вартістю проїзду пільговиків", - йдеться в тексті відповідного Рішення депутатів.

З 1червня у Токмаці послаблення протиепідемічних заходів


Місцева комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій міста Токмака 29 травня вирішила запровадити послаблення протиепідемічних заходів у місті з 1 червня.

До уваги водіїв: Вводиться обмеження руху для транспортних засобів загальною масою понад 24 тонни

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА інформує:

З 1 червня у Запорізькій області вводяться обмеження руху для транспортних засобів загальною масою понад 24 тонни і навантаженням на вісь понад семи тонн з 08.00 до 20.00 при температурі вище 28 градусів за Цельсієм.

Причиною таких вимушених заходів є висока температура повітря в літній період, що призводить до нагрівання асфальтобетонного покриття. За даними науковців, при температурі плюс 28 градусів за Цельсієм дорожнє покриття нагрівається до плюс 40-42 градусів. У результаті погіршуються його міцнісні характеристики. Відповідно рух великовагового транспорту за таких умов спричиняє катастрофічні руйнування дорожнього полотна.

На ділянках автомобільних доріг державного значення з підвищеною інтенсивністю вже встановлені відповідні комплекти заборонних дорожніх знаків і панно для інформування водіїв про обмеження руху та місця стоянок великовагового автотранспорту.

Дотримання цих вимог перевізниками контролюватиметься співробітниками Управління Укртрансбезпеки у Запорізькій області та Управління патрульної поліції в Запорізькій області.

Перейти до магазину
Служба автомобільних доріг у Запорізькій області надає перелік місць для відстою великовагових транспортних засобів на період дії обмеження руху на автодорогах загального користування. 

До сторіччя оборони польського Замостя

28 травня токмачанин Олександр Лінчук нагадав депутатам про історичну подію сторічної давнини  - оборону польського міста Замостя (пол. Zamościa) - бій шостої січової стрілецької дивізії армії УНР під командуванням тоді ще полковника - токмачанина Марка Даниловича Безручка, польського 31-го полку Каньовських Стрільців під командуванням майора Миколая Болтуца і трьох бронепотягів польської армії в кінці серпня 1920 року, загальною чисельністю менше 4 тисяч чоловік, проти Першої кінної армії Будьонного чисельністю понад 16 000 чоловік.

Олександр Лінчук вручив міському голові перевидану ним книгу "Оборона Замостя", звернувся до депутатів та вислухав від них зворотню реакцію і пропозиції:

Депутатські запитання до Токмацької поліції

28 травня, під час роботи чергової сесії Токмацької міської ради, депутати поставили запитання до Токмацької поліції. Їх, зокрема, цікавило таке:

- торгівля у місті у невстановлених місцях;
- проблема парковок біля магазину АТБ;
- коли поліція наведе порядок "на кільці"?;
- про місцеві таксі;
- про ефективність роботи системи відеоспостереження у місті, кошти на обладнання якої виділяли депутати;
- при динаміку квартирних крадіжок;
- проблеми вандалізму на дитячих майданчиках;
- профілактика порушення правил дорожнього руху водіями.

Всі відповіді у відео:


Докладніше ознайомитись  з результатами роботи Токмацького ВП Пологівського ВП ГУНП в Запорізькій області за 12 місяців 2019 року можна за посиланням.


Перейти до магазину

четвер, 28 травня 2020 р.

Рахунки ПАТ «Запоріжгаз» - законні чи ні?: Роз’яснює НКРЕКП

11 лютого 2020 року Токмацька міська рада письмово звернулася до можновладців з «газових» питань…

Цьому передувала депутатська вимога, на черговій сто одинадцятій сесії Токмацької міської  ради сьомого скликання, яка відбулася 30 січня 2020 року, про скасування надходження рахунків за доставку газу побутовим споживачам, перегляд порядку формування ціни на газ для населення, скасування нарахування до ціни на побутовий газ так званого "приведення до нормативних умов" та вимога приїзду до міста Токмака голови Запорізької обласної державної адміністрації Віталія Туринка.

Пан Віталій Туринок так і не приїхав і вже не приїде, бо звільнився з роботи, але 13 квітня 2020 року Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) надала відповідь на це питання.

Текст документа озвучив 28 травня 2020 року депутат Токмацької міської ради Олександр Хомічук перед початком роботи чергової сесії:


«Щодо коефіцієнта приведення до стандартних умов.

В рамках здійснення державного регулювання суб’єктів природної монополії, НКРЕКП 23.11.2018 року було прийнято постанову № 1495, якою заборонено ПАТ «Запоріжгаз» при здійсненні обліку природного газу, використаного побутовими споживачами, приводити об’єми природного газу до стандартних умов для здійснення комерційних розрахунків за використаний природний газ побутовими споживачами.», - йдеться в документі.

Перейти до магазину
Відповіді на інші питання ви можете самостійно знайти у цьому документі.

Зменшили, збільшили, виділили...

28 травня відбулася чергова сесія Токмацької міської ради.

Працювало 24 депутата з 34 обраних.

Одним з рішенням депутатів було - Про внесення змін до рішення міської ради  «Про бюджет м. Токмак  на  2020 рік».

Так, відповідно до розпорядження голови  Запорізької обласної державної адміністрації від 20.05.2019 № 195 «Про зменшення обсягу субвенції  з державного бюджету місцевим бюджетам на забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти «Нова українська школа» на 2020 рік», бюджету міста Токмака зменшено кошти на «Нову Українську школу» у сумі 131,293 тис.грн., з них на:

- забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа" (на проведення супервізій)  – 10,312 тис.грн.;

- забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа" (на відрядження для підвищення кваліфікації вчителів, асистентів вчителів початкової школи, директорів закладів загальної середньої освіти, заступників директорів з навчально-виховної (навчальної, виховної) роботи, до посадових обов’язків яких належать питання початкової освіти) – 12,015 тис.грн.;

- забезпечення якісної, сучасної та доступної загальної середньої освіти "Нова українська школа" (на підвищення кваліфікації вчителів, які забезпечують здобуття учнями 5—11 (12) класів закладів загальної середньої освіти) – 108,966 тис.грн.;

Також за рахунок зекономлених коштів за час карантину депутати збільшили асигнування по програмі «Благоустрій міста Токмак на 2019-2021 роки», а саме:

-  Послуги із утримання в належному санітарно-технічному стані об’єктів благоустрою (спортивних, ігрових майданчиків та зон відпочинку) міста на 45,782 тис.грн.;

- Заходи з озеленення міста (придбання  саджанців зелених насаджень)  - 16,1 тис.грн.;

- Поточний ремонт пішохідних доріжок – 120,0 тис.грн.;

- Послуги із утримання в належному стані зелених насаджень (поливання)  міста – 25,0 тис.грн.;

- Приєднання мережі вуличного освітлення – 6,0 тис.грн.;

- Послуги з утримання вуличного освітлення міста Токмак Запорізької області – 50,0 тис.грн.

Зменшили по заходу "Послуги із утримання в належному санітарно-технічному стані об’єктів благоустрою міста Токмак Запорізької області" (лавки, урни, тощо) на суму 12,382 тис.грн.


Виділили асигнування на співфінансування розробки проєктно-кошторисної документації для Палацу спорту в рамках конкурсу «Механізм підтримки» у сумі 49,5 тис.грн.

Збільшили асигнування по  програмам, а саме:

- Програмі "Програма з оздоровлення та відпочинку дітей, сімейної, гендерної політики та протидії торгівлі людьми на 2019-2022 роки" на суму 1,95 тис.грн. по заходу  заробітна плата та відрядження медичних працівників під час супроводження організованої групи дітей до дитячого закладу оздоровлення та відпочинку;

- Програмі «Комплексні заходи щодо соціального захисту найбільш вразливих  верств населення у 2019-2021 роках» на суму 86,0 тис.грн., в тому числі  по заходам: надання матеріальної допомоги на лікування -80,0 тис.грн, допомога учасникам АТО – 6,0 тис.грн.

Виділили асигнування на програму «Забезпечення  пожежної безпеки приміщень на 2020 рік» у сумі 7,35 тис.грн.
По  Програмі "Безпека життєдіяльності в закладах освіти м. Токмак на 2017-2020 роки" виділили асигнування в сумі 139,962 тис.грн на придбання камер відеоспостереження та комунікаційного обладнання (92,737 тис.грн.) та монтаж пусконалагоджувальної охоронної сигналізації (47,225 тис.грн) тощо.