Віцепремʼєр-міністерка Ірина Верещук відвідала Центр реєстрації тимчасово переміщених осіб, розташований на в’їзді в Запоріжжя на території торговельного центру «Епіцентр» та особисто перевірила, як функціонує та приймає вимушено переміщених осіб цей хаб. Окрім цього, Ірина Верещук поспілкувалася з переселенцями.
- Ми сьогодні вирішили ще раз приїхати до Запоріжжя та побачити, що і як працює. Змінюється система, ми допомагаємо людям. Вони втомлені, психологічно зламані, їм потрібна допомога, вони не хочуть стояти в чергах. Переміщені особи з Запорізької області не хочуть їхати в Івано-Франківськ, до Львова, адже тут їхня рідна земля й ми йдемо їм назустріч. Ми відновили харчування, та всі нагальні питання, які були - зняли. Трішки є недопрацювання з міжнародними організаціями, бачимо, що люди не поінформовані. Треба більше комунікувати один з одним, тому що переміщеним особам важко зорієнтуватися, куди йти та де отримувати допомогу, - наголосила Ірина Верещук.
Також посадовиця закликала всіх інших жителів, що знаходяться на тимчасово окупованих землях та у зоні бойових дій, не ризикувати власною безпекою та своїх близьких і шукати всі можливі шляхи евакуації.
Будь ласка, прийміть правильне рішення на користь життя та здоров’я вас і ваших дітей та евакуюйтеся. Немає такого, щоб хтось залишився без опіки, - закликала вона.
На сьогодні тут єдиний, хоча неформальний, коридор, але який працює. Понад 1100 людей за вчора доїхало, багато з них херсонці. У Запоріжжі продовжують вдосконалювати Центри допомоги, створюють для кожного району Запорізької області хаби. Вже створений для Мелітопольщини, Бердянська, Василівки, завершується обладнання для Пологівського району. Так само є донецький та маріупольський хаби. Свої повинні допомагати своїм.
На території хабу при Епіцентрі були встановлені додаткові намети, які обладнали кондиціонерами. У них уже обладнані дитяча кімната, інформаційний центр, простір для відпочинку, пункти невідкладної медичної допомоги та видачі гігієнічних наборів. В одному з великих наметів вимушено переміщені особи безкоштовно забезпечуються їжею, водою та гарячими напоями. Також людям допомагають й з тимчасовим проживанням або переїздом за кордон.
Всього за час роботи хабу зареєструвалося 173 673 тимчасово переміщених особи. В тому числі евакуйовані з міста Маріуполь. Останнім часом значно збільшилась кількість вимушених переселенців із Херсонської області. На сьогодні ця цифра складає понад 21 000 людей.
Департамент культури та інформаційної політики ЗОДА.
Немає коментарів:
Дописати коментар
Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.