Служба 101 інформує

четвер, 30 червня 2022 р.

Як переселенцям отримати вузькоспеціалізовану медичну допомогу?

Якщо внаслідок російської агресії ви перемістилися в межах України і потребуєте консультації лікаря вузької спеціалізації – ви можете її отримати у будь-якому місті, незалежно від того, де ви уклали декларацію, - повідомляє ЗОВА.

Для цього потрібно зробити два прості кроки:

1.   Отримати направлення

Направлення виписує сімейний лікар або лікуючий лікар, який вважає за потрібне залучити до лікування фахівця іншої спеціалізації.

Якщо ви фізично не можете відвідати свого лікаря, зверніться до нього за направленням телефоном або через месенджер. Лікар, який має доступ до електронної системи охорони здоров’я, випише направлення дистанційно.

Але направлення можна отримати й у сімейного лікаря, який працює в найближчому закладі первинної медичної допомоги, у якого є договір з НСЗУ. Для цього не потрібно укладати нову декларацію. Запишіться на прийом, надайте свої дані та дані сімейного лікаря, з яким укладена декларація, розкажіть новому лікарю, що вас турбує.

Пам’ятайте: під час воєнного стану на рівні з електронними направленнями діють й паперові. Якщо в лікарні тимчасово немає доступу до електронної системи охорони здоров'я, лікар випише паперове направлення.

2. Знайти лікарню

Із направленням можна звернутися до лікаря в будь-якому регіоні та в будь-якому закладі охорони здоров’я, який уклав договір з НСЗУ на відповідний пакет послуг. Знайти потрібного спеціаліста в новому місці можна, зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77.

Перед візитом зателефонуйте в обрану лікарню і запишіться на прийом. Також до лікаря можна записатися онлайн через медичну інформаційну систему — якщо лікарня надає таку можливість. 

Від початку повномасштабного вторгнення рф багато лікарів почали надавати консультації онлайн. Якщо ви не можете дістатися до потрібного спеціаліста, спробуйте отримати онлайн-консультацію. Про можливість онлайн-консультації можна дізнатися на сайті лікарні або телефоном.

У разі раптового погіршення стану важливо не займатися самолікуванням і  знайти можливість відвідати лікаря особисто.

Без направлення можна звернутися до таких фахівців:

гінеколога (зокрема, і дитячого);

психіатра;

нарколога;

стоматолога;

фтизіатра;

лікаря, у якого під наглядом перебуває пацієнт із хронічними захворюваннями.



Проблеми у Токмацьких і Василівських електромережах, в Оріхові зник газ

29 червня через пошкодження ліній електропостачання, опор та обладнання без електропостачання залишились 21 157 абонентів у 79 населених пунктах Запорізької області, - повідомляє ЗОВА.

Протягом доби виникали пошкодження у Василівських та Токмацьких електромережах, внаслідок чого знеструмлювалися 144 домівки у м. Степногірськ та 8 споживачів Токмацьких електромереж. На ранок всі порушення усунуті, споживачі заживлені.

ПАТ «Запоріжжяобленерго» відновило енергопостачання 2 641 родини на території обслуговування Оріхівського районного відділення, знеструмлених через ворожі обстріли.

За наявною інформацією по області без газопостачання знаходиться 81 011 абонентів у 109 населених пунктах області. Залишаються відключеними від газопостачання 48 населених пунктів Бердянського та Мелітопольського районів через пошкодження магістрального газопроводу на території Донецької області.

Внаслідок обстрілів було пошкоджено газопроводи: магістральний газопровід діаметром 400 мм в районі с. Мирне Пологівського району, низького та середнього тиску у м. Оріхів та с. Солов’ївка Василівського району. Через ведення бойових дій та недопуск до місць пошкоджень проводити аварійно-відновлювальні роботи не має можливості.



вівторок, 28 червня 2022 р.

Рашисти намагаються переконати, що їхнє насилля викличе любов до росії. Ні, тільки презирство!

Жителі тимчасово окупованої Токмаччини протистоять російським окупантам можливими доступними методами. Наприклад, у Токмаці розповсюджують патріотичні листівки. Звісно, рашисти зі зброєю в руках продовжують терор.

Так, у селі Запоріжжя Молочанської громади двох місцевих жителів, які зірвали російський прапор з будівлі місцевої школи, змусили повісити його назад під ескортом озброєних російських солдатів.

Знаю особисто, що зрадників рідної землі у нашому селі одиниці. А ці мужики поступили по совісті, як поступила б більшість жителів села. Ось тільки коли на беззбройних людей спрямована зброя, виявляти патріотизм неможливо.

А те, що відбулося, окупанти продемонстрували на пропагандистських каналах, нібито прапор зірвали хулігани, а потім "ввічливі люди" їх переконали розкаятися і повісити прапор назад. Все це розраховано на людей, які не можуть мислити. У росії такі всі, бо за них думає телевізор.

Насправді, окупація нашої землі росіянами зробила гірше всім і кожному. Ніхто не скаже, що йому  стало краще -  ні аграрій, ні робітник, ні педагог, ні лікар. Навіть найбільш проросійським персонажам стало гірше.

І тільки російські окупанти намагаються себе переконувати, що їхнє насилля викличе любов до росії. Ні, тільки презирство!

Віталій Голод.

Полонений на Запоріжжі рашист є свідченням того, що їхня армія - армія кримінальників та мародерів

За інформацією української розвідки, солдати російських окупаційних військ все частіше відмовляються вести бойові дії на території України, пишуть колективні звернення до свого командування, готові скласти зброю та не виконувати накази, готують відеозвернення з надією, що їх підрозділи виведуть з зони бойових дій до місць постійної дислокації. 

Саме з цієї причини в бій відправляють усіх, кого тільки можливо, не розбираючись. 

Так, нещодавно захисниками Запорізького напрямку було знищено диверсійно розвідувальну групу російських окупаційних військ, що намагалась проникнути у тил наших підрозділів з метою проведення диверсій. Під час бойового зіткнення ліквідовано 6 військових окупантів, один потрапив у полон. Ним виявився колишній ув'язнений за тяжкі злочини, який відбував покарання у виправних закладах тимчасово окупованої території Донецької області.  Ось вам і ''друга армія світу'' - армія вбивць, кримінальників та мародерів.





Ситуація щодо російського вторгнення станом на 28 червня

Противник сто двадцять п’яту добу веде повномасштабну  збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та захищають нашу землю від російських окупантів.

Як повідомляє ЗОВА, на Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на утриманні зайнятих рубежів. 

Протягом минулої доби ворог здійснив 47 обстрілів позицій українських захисників, застосовуючи при цьому реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. 

За повідомленням ГУНП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районах населених пунктів Гуляйполе, Оріхів, Преображенка. Надійшло 19 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1690 людей, з них 377 – діти.



неділя, 26 червня 2022 р.

Додатковий номер гарячої лінії для жителів тимчасово окупованих територій

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України запустило додатковий номер гарячої лінії для жителів тимчасово окупованих територій. Про це повідомляє Укрінформ.

Розпочав роботу додатковий канал зв’язку гарячої лінії Мінреінтеграції з кризових питань для громадян, які перебувають за кордоном або на тимчасово окупованих територіях. У Мінреінтеграції пояснили, що якщо у жителів тимчасово окупованих територій відсутній мобільний зв’язок, але є доступ до інтернету, вони можуть залишити повідомлення або зателефонувати через мобільні застосунки WatsUpp/Telegram/Viber за номером +38(096) 078 84 33 (цілодобово).

Громадяни за цим номером можуть отримати інформацію з гуманітарних питань, щодо отримання статусу внутрішньо переміщеної особи, а також інформацію щодо повернення з тимчасово окупованих територій, в тому числі осіб, що були примусово переміщені до росії.



Ситуація щодо російського вторгнення станом на 26.06.2022

Захисники Запорізького краю утримують рубежі та захищають нашу землю від російських окупантів. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на покращенні тактичного положення та виявленні слабких місць в обороні наших військ. 

Як повідомляє ЗОВА, 25 червня ворог здійснив 41 обстріл позицій українських захисників, застосовуючи при цьому реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. 

За повідомленням ГУНП у Запорізькій області, за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районах населених пунктів ПРИМОРСЬКЕ, КАМ’ЯНСЬКЕ. Надійшло 9 повідомлень про руйнування об’єктів цивільної інфраструктури в результаті обстрілів російськими окупаційними військами.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1039 людей, з них 257 – діти.

За даними української розвідки, на тимчасово окупованих територіях Запорізької області росіяни продовжують чинити злочини, пов’язані з майном громадян України. Окупанти нахабно розміщують свій особовий склад у квартирах тих людей, котрі виїхали із окупації на підконтрольну Україні територію.  



субота, 25 червня 2022 р.

Допоможіть врятувати Олександра Макаренка!

Понад два місяці росіяни утримують за гратами волонтера Олександра Макаренка.

Ще 18 квітня у Токмаці він був викрадений російськими військовими і до цього часу незаконно утримується за гратами. 

Ми маємо мало інформації про нього, його стан. З тієї інформації, що передають його рідні та знайомі, його катують, бачили, що він весь у синцях. 

За переказами, начебто росіяни його вважають ледь не терористом. З іншого боку, розповідають, що саме місцеві проросійські зацікавлені в тому, щоб його не випускали. 

У нього забрали авто і приміщення, де у нього раніше був комп'ютерний клуб і дороге комп'ютерне обладнання. 

Так само повідомляють, що його мама залишилася вдома сама, вона має важку стадію цукрового діабету.

Звертаємося до всіх, від кого це залежить: допоможіть звільнити Олександра Макаренка, волонтера, 1983 року народження!

Віталій Голод.


Ситуація щодо російського вторгнення станом на 25.06.2022

Противник сто двадцять другу добу веде повномасштабну збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та захищають нашу землю від російських окупантів. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник основні зусилля зосереджує на покращенні тактичного положення та виявленні слабких місць в обороні наших військ. 

Як повідомляє ЗОВА, протягом минулої доби ворог здійснив 44 обстріли позицій українських захисників застосовуючи при цьому реактивну та ствольну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. 

Протягом доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1507 людей, з них 351 – діти.

Українські захисники здійснили авіаудар по живій силі та техніці  противника. Втрати окупантів уточнюються.

За даними розвідки, командування російських окупаційних військ використовує війну в Україні для власного збагачення, вивозячи державне та приватне майно з тимчасово окупованих територій Запорізької області вантажним автотранспортом. Даний факт викликає незадоволення у рядах окупаційних військ серед нижчої ланки офіцерів та рядових бійців, які вважають, що їх використовують для власної наживи.





Як виглядає ринок праці на Запоріжжі з початку повномасштабної війни

З початку повномасштабної війни з росією значно загострилась ситуація на регіональному ринку праці. З 24 лютого 2022 року статус безробітного отримали 9,6 тисячі осіб, - повідомляє Запорізький обласний центр зайнятості.

Серед осіб, які отримали статус безробітного в цей період, 60% втратили роботу під час війни. Темпи реєстрації безробітних збільшуються. Якщо у квітні 2022 року в середньому по області щоденно статус безробітного отримували 99 осіб, то у червні – по 174 особи щоденно.

При цьому, у базі даних служби зайнятості значно зменшилась кількість вакансій. За це час роботодавцями було надано 3,6 тисячі вакансій, тобто в 3,4 рази менше, ніж за аналогічний період минулого року (12,3 тисячі вакансій). Втричі зменшилась кількість роботодавців, які співпрацювали зі службою зайнятості (з 3,7 тис. до 1,2 тис.).

За цей період за сприяння служби зайнятості працевлаштовано 2,5 тисячі осіб,  (за аналогічний період минулого року було 10,5 тис.). Майже половина працевлаштованих (45%) – це робітники з обслуговування та експлуатації устаткування.  Найбільше осіб працевлаштовано за професіями тракториста-машиніста та водія.




Як шукати роботу? (Повідомляє обласний центр зайнятості)

«Не дивлячись на складну ситуацію на ринку праці в Запорізькому регіоні, служба зайнятості продовжує надавати послуги усім клієнтам: і роботодавцям, і шукачам роботи. І навіть на окупованих територіях нашим співробітникам вдається працевлаштовувати громадян із дотриманням українського законодавства. Наприклад, тільки у квітні в окупованому Приазов’ї працевлаштовано 105  осіб на сільгоспроботи.  У Запоріжжі теж є робота. Найбільший попит наразі у роботодавців  у металургійній галузі та галузі обслуговування. Тож, той хто потребує роботи, її отримає і  зможе внести свій вклад в розвиток економіки країни та підтримки ЗСУ», - говорить директорка Запорізького обласного центру зайнятості Ірина Дуднік. 

Нині з 67 громад області 51 об’єднана територіальна громада  віднесена до переліку територіальних громад, на території яких проводяться бойові дії або тимчасово окуповані.

Пані Дуднік надала інформацію для роботодавців про особливості співпраці у нинішніх умовах.

Роботодавці можуть подати вакансію через  чат-бот @DCZWorkNowBbot,  її одразу  опублікують та почнуть підбір кандидатів, зокрема через  нові форми рекрутингу.

Для шукачів роботи  ресурси  для пошуку роботи:

Чат бот Державної служби зайнятості @DCZWorkNowBbot

Телеграм канал «Робота зараз: Державна служба зайнятості» https://t.me/worknowdcz

Сайт Державної службиз айнятості dcz.gov.ua  розділ «Шукаю роботу» за посиланням  https://www.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy

Якщо у Вас виникають питання, звертайтесь до «Сontact -центру» Запорізького обласного центру зайнятості за тел. 0 800 33 67 28.

Додаткову інформацію можна отримати у відділі організаційно-інформаційної роботи та архівної справи Запорізького ОЦЗ за номером (061)233-11-47



четвер, 23 червня 2022 р.

На Токмаччину та Мелітопольщину їдуть рашисти за 10 тисяч км!

російське командування стягує на територію України підрозділи з усієї країни. Це вже давно відомо, адже зібраних 190 тисяч відбірного війська їм не вистачило захопити за три дні Київ (справжня ціль плешивого старпера) і визволити Донбас (декларована ціль вижившого з розуму старикана).

За повідомленням Стратегічного командування ЗСУ на тимчасово окуповану частину Донецької області прибуло БТГр 155 обрмп (владивосток) ТОФ. До кінця червня планується на тимчасову окуповану частину Запорізької області доставити БТГр 83 окрема десантно-штурмова бригада (уссурійськ) ПДВ. 

Також було зафіксовано відправлення ешелону з технікою, у складі 12 РСЗВ "Град", 60 омсбр 5 армії східного військовго округу рф з населеного пункту монастирище. 

Тобто женуть з владивостока та уссурійська - майже 10 тисяч кілометрів. Не близький шлях, але це означає, що інших ресурсів під рукою, схоже, немає. 

Варто зазначити, що в кінці березня 2022 року в Україні було вбито заступника командира 83-ї окремої десантно-штурмової бригади підполковника Віталія Слабцова. А 28 березня в пункті постійної дислокації 83-ї окремої десантно-штурмової бригади пройшла церемонія прощання з загиблими в Україні  військовослужбовцями — орієнтовно 200 осіб. Ну нащо вони сюди їдуть?

Віталій Голод.



Ситуація щодо російського вторгнення станом на 23.06.2022

Противник сто двадцяту добу веде повномасштабну  збройну агресію проти України. Захисники Запорізького краю утримують рубежі та захищають нашу землю від російських окупантів. На Запорізькому напрямку ситуація за останню добу не зазнала суттєвих змін. Противник продовжує вести позиційну оборону, посилюючи тимчасово окуповані населені пункти в інженерно-фортифікаційному відношенні, створює опорні пункти на основних дорожніх напрямках. 

Як повіомляє ЗОВА, протягом минулої доби ворог здійснив 37 обстрілів позицій українських захисників, застосовуючи при цьому ствольну та реактивну артилерію вздовж усієї лінії зіткнення. 

Не відчуваючи підтримки серед жителів на тимчасово окупованих українських територіях, окупанти бояться спротиву місцевого населення. У зв’язку з цим вони вчиняють незаконні дії щодо пошуку та вилучення зброї і боєприпасів у місцевих жителів, проводять затримання і арешти.

Також відмічаються факти поширення неправдивої інформації серед населення окупованих територій з метою виставлення української влади у негативному світлі. Зокрема, на території Запорізької області поширюється інформація про віддання українською владою наказів затопити працюючі шахти разом з працівниками, сподіваючись на підтримку проросійських настроїв серед шахтарів.

За повідомленням ГУНП у Запорізькій області за минулу добу окупанти обстріляли цивільну інфраструктуру  у районах населених пунктів Гуляйполе, Оріхів, Червоне.

Протягом минулої доби проводилась евакуація цивільного населення з тимчасово окупованої території. Евакуйовано 1388 людей, з них 306 – діти.



Пологівський район продовжує боронити свої території

Керівники структурних підрозділів, правоохоронних органів та аграрної сфери долучилися до наради щодо ситуації у Пологівському районі. Керівники територіальних громад звітували про безпекову ситуацію у районі, а також розповіли про нові умови роботи та вплив постійних бойових дій на сільськогосподарську галузь. Крім цього, обговорили функціонування підприємств комунальної сфери, робота яких суттєво ускладнюється через постійні обстріли з боку окупантів. Через протиправні дії ворога страждає і стабільність телефонного та інтернет зв’язку. 

- Ми маємо фіксувати усі руйнування цивільної інфраструктури та земельні збитки. Робити це одразу, коли з'являється така можливість. Відкриваючи кримінальні провадження щодо факту руйнування, протиправної поведінки та взагалі військових злочинів ворога, ми підвищуємо можливість подальшого відшкодування збитків, завданих  країною-агресором, - зазначив Пологівської райдержадміністрації Артур Крупський.

Зараз стоїть питання видачі документів на тимчасово окупованих територіях. Керівництво області запевняє, що попри зміну процедур, всі мешканці регіону отримують необхідні свідоцтва відповідно до законодавства України. В першу чергу, для абсолютно всіх цьогорічних випускників підготовлені атестати і дипломи, що засвідчують успішне завершення навчання. Що стосується видачі свідоцтв про народження, наразі у випадку перебування на території, де органи реєстрації не працюють фізично, є можливість отримати їх електронний варіант. При виїзді на більш безпечні території регіону можна одержати паперовий екземпляр.

Крім цього, обговорили ситуацію в аграрному секторі. Так, Пологівський район має значні посівні площі, однак, враховуючи активні бойові дії та загальну ситуацію на тимчасово непідконтрольній території, стан сільськогосподарської сфери суттєво змінився. Враховуючи збитки та втрати, економічна ситуація не на висоті. Однак, як зазначають фахівці, зібраного зерна буде достатньо для підтримання стабільної ситуації. 

Представники ДСНС також розповіли про безпекову ситуацію на території району. Так, через активні бойові дії спостерігається велика чисельність руйнувань та пожеж. При цьому страждає значна кількість цивільної інфраструктури та сільськогосподарських виробництв. Підрозділи ДСНС виконують свої дії за призначенням як на не окупованих, так і на тимчасово зайнятих територіях “під українським прапором”. Представники Державної служби з надзвичайних ситуацій у Запорізькій області закликають місцевих мешканців дотримуватись всіх правил безпеки, особливу увагу звертають на мінну та пожежну небезпеки.



середа, 22 червня 2022 р.

Безробітних залучатимуть до розбору завалів чи будівництва захисних споруд

Офіційно зареєстровані безробітні, які упродовж 30 днів не працевлаштувалися, будуть залучатися до суспільно корисних робіт - розбір завалів, будівництво захисних споруд, благоустрій, ремонтні чи сільськогосподарські роботи.Про це повідомляє Укрінформ.

«В умовах повномасштабної війни нам потрібно мобілізувати всі можливі ресурси для перемоги над російськими окупантами. Це стосується і організації роботи в тилу. Уряд сьогодні затвердить документ, який передбачає, що офіційно зареєстровані безробітні, які протягом 30 днів не працевлаштовані, будуть залучатися до суспільно корисних робіт. Це може бути розбір завалів, будівництво захисних споруд, благоустрій, ремонтні чи сільськогосподарські роботи. Що саме потрібно робити в кожному конкретному регіоні — визначатиме місцева влада», - повідомив Прем'єр Денис Шмигаль.

Шмигаль зазначив, що держава сплачуватиме кожному залученому до суспільно корисних робіт зарплату у розмірі мінімальної та додав, що уряд фактично усуває можливість, коли люди могли отримувати кошти від держави та відмовлятися від запропонованої роботи.

Окремо він повідомив, що статус та виплати по безробіттю відтепер втрачаються, якщо людина перебуває за кордоном більше ніж 30 днів під час воєнного стану.  Він також зазначив, що всі кроки зі створення нових робочих місць, реформування сфери зайнятості, грантова допомога бізнесу — це все нова економічна політика, яка допоможе Україні вистояти, перемогти, почати стрімко відновлювати та відбудовувати державу.




Захисники Запорізького краю за кілька хвилин знищити два російські танки та одну БМП

Збройні сили України щодня наближають перемогу над ворогом. Оператор протитанкового ракетного комплексу «Джавелін» Анатолія розповідає:

В той день стояли ми з напарником на перехресті траси державного значення, у місті ймовірного висування колони противника. Мали протитанкові керовані ракетні комплекси «Фагот» (ще радянського зразка) і три ракети. Командир поставив бойову задачу: у випадку висунення ворожої техніки зробити по ній залп, зупинити й дати можливість нашій артилерії або авіації накрити її вогнем. Близько 10-ї години на трасу висунулася колона російської бронетехніки – танки Т-72Б3, БТРи, БМП, самохідні артилерійські установки, системи залпового вогню «Град» і вантажівки забезпечення. Я нарахував десь 80 – 100 одиниць техніки, відстань від нас була 2,4 кілометри. На чолі колони йшов передовий загін з однієї БМП-2 й двох танків, за ними на відстані 50 метрів рухалася основна колона.

Я доповів командиру про колону й одразу зробив по ній залп. На жаль, постріли виявилися неприцільними, видно, ракети були старі. Але колона пригальмувала й почала спускатися в балку. А через кілька хвилин по нас відкрили вогонь із танків, мінометів і великокаліберних кулеметів. Слава Богу, їхні коригувальники ще не почали працювати, тому вогонь був неефективним. Ми змогли відійти на іншу позицію, де мене чекав напарник із «Джавеліном». Ми разом проходили фахову підготовку.

Апарат уже був підготовлений, ми просто зайняли позицію й чекали, коли ворог наблизиться. Буквально за шість хвилин один ворожий танк виповз на пагорб і почав рухатися прямо на нас. Відстань до нього була саме та, що нам була потрібна - 1,5 кілометри. Поруч із нами бойову позицію займали оператори протитанкового ракетного комплексу «Корсар» (українського виробництва). Корсаром зробили перший постріл і влучили. У ворожому танку здетонував боєкомплект, башта відлетіла, екіпаж був знищений. І техніка, що йшла за танком, одразу звернула із траси у той бік, де саме була моя позиція. Я побачив в приціл «Джавеліна» теплову сигнатуру цілі – це був ще один танк Т-72Б3. Головка самонаведення була вже охолоджена, тому я просто зробив пуск. За мить ворожий танк горів, як велетенський смолоскип. Після цього на пагорб виїхала ще одна російська «коробочка» (БМП). По ній одразу вистрілив наш «Корсар» і теж влучив. Таким чином за декілька хвилин ми із моїми колегами знищили із «Джавеліна» та «Корсара» два російські танки Т-72 і одну БМП. Після такої гарячої зустрічі росіяни побоялися висувати свою техніку, тільки кинули через лісопосадки піхоту. По ній уже працювала наша арта, яка теж у той день знищила багато ворогів. З нашого боку обійшлося без втрат – ні поранених, ні загиблих.

вівторок, 21 червня 2022 р.

Коза-партизанка, або Як коза окупантів обстріляла (Бувальщина)

Жила-була собі коза. У Кінських Роздорах жила. Причому це була бойова коза, тільки вона про це ще не знала, до пори до часу.

Жила собі, пощипувала травичку і давала періодично молока. Власне, таких кіз по області нашій - сотні. Лишень це раніше здавалося, що всі вони однакові. Але у скрутні та буремні часи якраз і виясняється: що воно за коза, або що то за козел!

Скрутні часи настали у лютому, коли у Кінські Роздори приїхали зелені істоти з далекої країни. Як  та країна називалася наша кізонька не знала, вона ж у школі не вчилася. Чула тільки, що сусіди називали ту країну Козлостаном, бо раніше наш народ думав, що там нормальні люди живуть, а виявилося, що не зовсім...

Стрімкі події, що розвивалися далі на півдні нашого славного козацького краю,  змусили і нашу кізоньку з казкового трав'янисто-молочного життя одразу  опинитися у вирі жорстоких окупаційних реалій.

За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України у тимчасово окупованому селі Кінські Роздори Пологівського району Запорізької області у приміщенні місцевої лікарні розмістились близько 40 військових окупаційної армії. З метою «кругової охорони», вони розосередили по периметру лікарні вибухові пристрої у вигляді «розтяжок». Після цього з території одного із прилеглих господарств зайшла коза. В результаті хаотичного руху тварина «знешкодила» декілька гранат. Внаслідок ланцюгового спрацювання боєприпасів кілька рашистів отримали поранення різного ступеню тяжкості. Про це повідомляє ГУР у своєму офіційному повідомленні.

Тут, власне, бувальщині нашій настало те, що має бути окупаційним військам.

Кінець.

Автор - Віталій Голод.

понеділок, 20 червня 2022 р.

Обслуговування внутрішньо переміщених громадян під час війни

У Запорізькій обласній військовій адміністрації відбулося засідання постійно діючої комісії з питань розгляду звернень громадян до  управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.

З питання обслуговування та розгляду звернень внутрішньо переміщених осіб під час воєнного стану поінформували присутніх начальник Головного управління Світлана Жмурко та заступник начальника Головного управління Наталія Мурашко.

Заступниця голови ЗОДА Зінаїда Бойко підкреслила важливість роботи працівників пенсійного фонду в умовах воєнного стану. Особливо це стосується  прийому та обслуговуванню громадян, які були вимушені переїхати з тимчасово окупованих територій області та країни. 

Світлана Жмурко зазначила, що як для запорізьких пенсіонерів, так і для внутрішньо переміщених осіб пенсійні виплати є основним джерелом доходу. Незважаючи на воєнний стан, фінансування пенсій відбувається вчасно і в повному обсязі.

Як і коли можна буде отримати шкільні атестати?

Токмацькі школи повідомляють про плановане отримання свідоцтв про закінчення 9-х та 11-х класів. І повідомляють про алгоритм отримання, адже для кожної школи він буде свій.

Де будуть видавати  свідоцтво про здобуття освіти?

За кожним закладом освіти закріпили школи у Запоріжжі. 

Хто може забрати свідоцтво?

Учень, хтось з батьків або третя особа, яка має довіреність.

Коли можна отримати свідоцтво?

Точну дату, з якої можна звертись  до закладу за свідоцтвом вам повідомлять.

Де взяти довіреність на особу, якщо учень або батьки не можуть особисто забрати документ?

Батьки роблять довіреність, а щоб завірити звертаються до голови громади, або керівника підприємства, на якому працюють, або до директора школи..

Якщо вся родина за кордоном, як отримати документ?

Тут можливий варіант: написати заяву директору школи і він буде вживати заходів (алгоритм затверджено), щоб свідоцтво опинилось у дипломатичній установі країни, в якій ви перебуваєте.

Якщо ми не забрали свідоцтво, де воно буде зберігатись?

Воно буде зберігатись в запорізькій школі 1 рік.

З інших питань можна зв'язатися з директором відповідного ЗЗСО.



неділя, 19 червня 2022 р.

Обстріли цивільних об'єктів, мародерства і викрадення

Російські терористичні війська, продовжють цинічно порушувати норми Міжнародного гуманітарного права та правила ведення війни, постійно завдають ударів по цивільній інфраструктурі та мирних домогосподарствах. За минулу добу на території Запорізької області піддавалися обстрілам: села Червоне і Новоданилівка, а також місто Гуляйполе.

Порівняно з минулою добою кількість таких обстрілів зросла вдвічі.
На тимчасово зайнятих противником територіях продовжується проведення протиправних дій стосовно місцевого населення. Тривають заходи адміністративно-поліцейського режиму, посилено контррозвідувальний режим. Російські загарбники на окупованій території продовжують здійснювати воєнні злочини і викрадати людей: в місті Василівка військовослужбовці рф, забрали голову "Помісної церкви євангельських християн-баптистів м. Василівка" та повезли в невідомому напрямку.
Триває перешкоджання виїзду мирних жителів на територію, контрольовану українською владою.
Окупанти на захоплених територіях продовжують грабувати місцеве населення, приватні підприємства і державні установи, незаконно конфісковувати їхнє майно.
У смт. Більмак, рашисти незаконно заволоділи автомобілем "Ford Sierra", який належить місцевому жителю.


БОЙОВЕ ЗВЕДЕННЯ СИЛ ОБОРОНИ (з 23.00 17.06. по 23.00 18.06.2022)

Станом на 23 годину 18 червня оперативна обстановка на Запорізькому напрямку суттєвих змін не зазнала. Підрозділи Сил оборони продовжують утримувати рубежі та захищати нашу землю від російських окупантів.

У населеному пункті Дніпрорудне (Василівський район) на території двох підприємств відмічається скупчення військової техніки противника. В населеному пункті Василівка на території військкомату зафіксовано розвантаження противником значної кількості великокаліберної зброї та боєприпасів до неї. У населеному пункті Пришиб (Василівський район) зафіксовано прибуття військової техніки.
Крім того за добу зафіксовано збільшення кількості колон техніки противника з АР Крим у напрямку Мелітополя.
Протягом минулої доби наші воїни знищили:
особового складу - 31 особу, 43 поранили;
танків/2 од;
бойових броньованих машин/2 од, з них 1 од. ББМ «Тигр»;
РСЗВ«Град»/ 1 од;
автомобільної техніки/ 3 од;
мінометів/2 од.


субота, 18 червня 2022 р.

Як зареєструвати пошкоджене та зруйноване майно

Запорізька обласна військова адміністрація оприлюднила порядок як зареєструвати пошкоджене та зруйноване майно.

1. Власник пошкодженого/зруйнованого будинку або квартири може самостійно подати заяву через Дію (на сайті або у додатку). 

Якщо у вас немає можливості скористатися онлайн реєстрацією, заяву можна подати через ЦНАП або у нотаріуса. 

Подати заяву можна незалежно від того де ви перебуваєте. Це стосується як фізичних, так і юридичних осіб.

2. Органи місцевого самоврядування створюють спеціальні комісії для огляду пошкодженого майна. 

Після перевірки об’єкта Комісія складає акт обстеження будинку/квартири. 

В разі значних пошкоджень органи місцевого самоврядування залучають експертів та складають звіт щодо можливості подальшої експлуатації будівлі. 

3. Заява та висновок комісії по кожному окремому об’єкту будуть вноситись до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.

Якщо комісія вже сформувала акт по пошкодженому майну, це ні в якому разі не виключає необхідності подання заяви через Дію або ЦНАП, оскільки саме ця заява буде підставою для компенсації. 

Якщо ви вже подали заяву про пошкодження майна в Дії, його не треба дублювати в ЦНАПі або у нотаріуса.

Подання заяви про злочин до ЄРДР (фіксується поліцією), щодо пошкодження майна – це окрема процедура. Відсутність такої заяви не буде підставою для невиплат. Але громадяни України можуть скористатися своїм правом та звернутися до правоохоронних органів з заявою про злочин у зв'язку з заподіянням шкоди через збройну агресію російської федерації.

Якщо ви маєте можливість і вирішили відновити пошкоджене житло самостійно для того щоб отримати в подальшому компенсацію за нанесені збитки і не хочете очікувати приїзду державної комісії для обстеження, можете замовити обстеження пошкоджень приватною компанією, але  при цьому кошти за проведення обстеження компенсуватися не будуть, а складений акт переданий в органи місцевого самоврядування буде компенсований державою відповідно до закону який буде прийнято. 

Для проведення самостійного обстеження об’єкта, необхідно надати письмове повідомлення про початок робіт органам місцевого самоврядування або військовій адміністрації, а після закінчення обстеження надати копію звіту про обстеження. 

Порядок отримання компенсації буде визначено окремим законом. Як тільки його ухвалять і буде визначено механізм виплат – буду інформувати додатково.



Випускники отримають документи про освіту до 1 липня

Випускники 9-х та 11-х класів отримають документи про освіту до 1 липня.

Про це повідомив Укрінформ з посиланням на міністра освіти і науки Сергія Шкарлета.

Випускники ЗЗСО 9 і 11 класів, освітній процес у яких завершився, уже можуть отримувати документи про освіту, - йдеться у повідомленні.

За словами міністра, державне підприємство "Інфоресурс" виготовило 415 тисяч 350 свідоцтв про базову середню освіту для дев'ятикласників і 224 тисяч 521 свідоцтво про загальну середню освіту для одинадцятикласників. Нині їх доставляють до шкіл, аби вручити випускникам. До 1 липня кожен учень ЗЗСО отримає свій документ про освіту державного зразка.

Випускники шкіл, які перебувають за кордоном, можуть отримати свідоцтва в закордонних дипломатичних установах України в країні перебування.

Свідоцтва тих випускників, які не змогли виїхати із тимчасово захоплених росіянами територій, зберігатимуть протягом року після завершення воєнного стану.



На вулицях Токмака знову з'являються листівки проти окупації

У Токмаці, як і інших тимчасово окупованих містах області, громадяни чинять моральний спротив російській окупації.

У соцмережах зібрали цілий набір фотографій з розклеєними листівками на різних вулицях міста.

Захоплюємося такими вчинками токмчан. Рашисти хочуть, щоб їх любили чи поважали, але кожного дня все більше розуміють, що їх тут  зневажають, ними гидують. 

А розклеєні листівки знову і знову підтверджують ненависть нашого народу до окупантів.







У Пологівському районі побільшало ворожої технніки, а у Михайлівці 60 рашистів дезертирували

Станом на 23 годину 17 червня оперативна обстановка на Запорізькому напрямку суттєвих змін не зазнала. Підрозділи Сил оборони продовжують утримувати рубежі та захищати нашу землю від російських окупантів. Ворог активних бойових дій не проводив. Відбуваються періодичні артилерійські та мінометні дуелі по всій лінії фронту в Запорізькій і Донецькій областях, але кількість їх зменшилась, порівняно із попередніми днями.

Як повідомляють Сили оборони Запорізького краю, за минулу добу на території області піддавалися обстрілам смт. Залізничне, околиці м. Оріхів, м. Гуляйполе.
В Пологівському районі фіксується збільшення кількості сил противника, тому ймовірно можливе ведення активних дій в напрямку Гуляйполя.
За даними розвідки у населеному пункті Михайлівка (Василівський район) з гуртожитку, де раніше фіксувалося місце проживання російських рф зафіксовано випадок дезертирства понад 60 військовослужбовців противника. Також в районі населеного пункту Кінські Роздори (Пологівський район) зафіксовано нові фортифікаційні споруди противника, близько 35 одиниць техніки та місця дислокації особового складу.
З тимчасово окупованої території АР Крим зафіксовано рух потяга з паливно-мастильними матеріалами та боєприпасами в напрямку Мелітополь.
Крім того зафіксовано збільшення кількості колон техніки противника: траса Мелітополь — Василівка і у зворотному напрямку фіксується систематичний рух значної кількості вантажівок “КамАЗ”, Андріївка — Кінські Роздори (Пологівський район) велика кількість важкої техніки, з АР Крим у напрямку Мелітополя протягом дня зафіксовані декілька колон вантажівок, бензовозів і військової техніки.
Військовослужбовці Сил оборони на Запорізькому напрямку продовжують ведення оборонної операції, завдають відповіді ворогу, знищуючи його живу силу та техніку. Протягом минулої доби наші воїни знищили:
особового складу - 16 осіб, 18 осіб поранили;
танків/ 1 од;
бойових броньованих машин/2 од;
РСЗВ «Град»/1 од;
автомобільної техніки/ 1 од;
мінометів/2 од;
протитанкових гармат «Рапіра»/ 1 од.
Крім того, знищений один спостережний пункт противника.


четвер, 16 червня 2022 р.

Рашисти викрали 4 чоловіків, згвалтували жінку.

На тимчасово окупованій території російські окупанти продовжують здійснювати воєнні злочини, викрадати чоловіків, гвалтувати жінок. За даними ЗОВА у ці дні викрадено 4 людей:

14.06.2022 близько 09.00, у місті Мелітополь військовослужбовці рф захопили із власної квартири С.Євтушенка  та повезли в невідомому напрямку.

11.06.2022 близько 13.00 у місті Бердянськ військовослужбовці рф забрали громадянина О. Сердюка  та повезли в невідомому напрямку.

13.06.2022 близько 09.30 у місті Дніпрорудне військовослужбовці рф забрали громадянина М.Орела Максима Дмитровича та повезли в невідомому напрямку.

13.06.2022 близько 14.00, у селі Новокам'янка Пологівського району військовослужбовці рф забрали громадянина Д.Марченка та повезли в невідомому напрямку.

Триває перешкоджання виїзду мирних жителів на територію, контрольовану українською владою.

Також російські окупанти на захоплених територіях ґвалтують жінок і здійснюють проти них злочини сексуального характеру. 06.06.2022 близько 03.00, у місті Бердянськ військовослужбовець рф під загрозою застосування фізичного насильства і без її згоди вступив у статевий зв'язок з громадянкою Ганною А. 1993 р.н.

За свої безчинства російські окупанти будуть покарані!



Росіяни руйнують наші міста, у Токмаці та Дорожнянці викрали чужі автомобілі

Російські війська, продовжуючи цинічно порушувати норми Міжнародного гуманітарного права та правила ведення війни, завдають удару по цивільній інфраструктурі та мирних домогосподарствах. Про це повідомляє ЗОВА.

За минулу добу кількість таких обстрілів значно зросла. На Запорізькому напрямку ударів та руйнувань  зазнали: місто Гуляйполе, а також місто Оріхів Пологівського району, село Лук'янівське Василівського району. Надійшло 42 повідомлення про руйнування будинків (квартир) громадян та об’єктів інфраструктури в результаті обстрілів військовослужбовцями рф.

Окупанти на захоплених територіях продовжують грабувати місцеве населення і державні установи. 10.06.2022 у місті Токмак Пологівського району військовослужбовці рф разом з колишнім працівником нацполіції захопили службовий автомобіль"ВАЗ-21099" д.н. 0791 (регіон 08, на синьому фоні) із поліцейськими номерами. Також в селі с. Дорожнянка Пологівського району, з 25.05.2022 по 05.06.2022, військовослужбовці рф незаконно заволоділи автомобілем "ВАЗ-21063", д.н. 42908НЕ, синього кольору, 1987 р.в., який належить Л.Грицак. 




Ситуація на 22.00 15 червня 2022 р: Знищено 8 рашистів, 7 САУ і 2 склади окупантів

Станом на 22 годину 15 червня оперативна обстановка на Запорізькому напрямку суттєвих змін не зазнала. Підрозділи Сил оборони продовжують утримувати рубежі та захищати нашу землю від російських окупантів.

Основні сили й засоби загарбники продовжують зосереджувати в населених пунктах Василівка та у Василівському районі, а також  у Пологівському і Бердянському районах. Даних, які б свідчили про підготовку до ймовірного наступу в напрямках на міста Оріхів і Гуляйполе найближчим часом, не зафіксовано. На усіх рубежах по лінії розмежування ведуться стримуючі дії. 

За добу зафіксовано 26 обстрілів позицій підрозділів наших військ вздовж лінії зіткнення з усього спектру озброєння в районі населених пунктів: Кам’янське, Гуляйполе, Чарівне, Времівка, Залізничне, Оріхів, Малинівка, Червоне, Полтавка, Новосілка, Гуляйпільське, Темирівка і Ольгівське. Зокрема, населені пункти Гуляйполе, Гуляйпільське і Чарівне противник обстріляв з РСЗВ БМ-21 «Град». Населені пункти Чарівне, Ольгівське і Новосілка потрапили під вогонь танків. 

Військовослужбовці Сил оборони на Запорізькому напрямку продовжують ведення оборонної операції, завдають відповіді ворогу, знищуючи його живу силу та техніку. Протягом минулої доби наші воїни знищили:

особового складу - 8 осіб і 14 осіб поранили;

САУ 2с3 «Акація»  – 7 од.

Крім того, знищено 2 ворожі склади боєприпасів,  одну ворожу позицію і один спостережний пункт противника.

Підрозділи Запорізької окремої бригади територіальної оборони продовжують виконувати поставлені завдання, ведуть оборонні дії завдаючи втрат противнику по всій довжині лінії фронту в зоні відповідальності, - повідомляє ЗОВА.



середа, 15 червня 2022 р.

Якщо викрали людину - обов'язково звертайтесь на гарячу лінію

Під час наради Запорізької обласної військової адміністрації розглянули роботу з пошуку зниклих громадян.

Уповноважена особа з питань дотримання норм міжнародного права щодо  цивільних громадян України, іноземних громадян та осіб без громадянства, які протиправно затримані і утримуються окупаційними силами Російської Федерації в ув’язненні, а також тих, що зникли безвісті Антоніна Шостак розповіла про поточну ситуацію у сфері пошуку викрадених осіб. 

Вона зазначила, що у процесі пошуку дуже важливим є звернення громадян на гарячу лінію. Таким чином збір інформації є більш точним та оперативним, що суттєво пришвидшує пошуки.

Також уповноважена зупинилася на змінах у законодавчих актах, які або внесені останнім часом або пропонуються до розгляду. Насамперед, йдеться про Закон України “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей”, яким передбачена реабілітаційна, правова, соціальна, грошова підтримка для людей, які перебували в полоні. Планується, що ці зміни набудуть чинності у листопаді. Порядок надання допомоги вже опрацьовується Кабінетом Міністрів України.

Робота із соціальної підтримки та реабілітації звільнених з полону осіб буде покладена на органи влади. Підставами для неї будуть довідки Міністерства оборони України про те, що людина перебувала в полоні і її обміняли відповідно до встановленої процедури, та ряд інших документів, встановлених законодавством. Зокрема, обов’язковим є звернення за фактом зникнення людини до органів правопорядку, оскільки без встановленого факту відкриття кримінального провадження людина не зможе оформити жодної допомоги. 

Окремо Антоніна Шостак зупинилася на ситуації, коли людину викрадено безпосередньо з робочого місця. Вона порадила у таких випадках складати акт про зникнення працівника, що також буде додано до справи та буде підтвердженням, що людину викрали під час виконання своїх обов’язків.

Вкотре наголошувалося, що фіксувати викрадення в належному правовому порядку та звертатися на гарячу лінію потрібно обов’язково.