Служба 101 інформує

пʼятниця, 30 липня 2021 р.

Облрада виділила кошти на медичну галузь: Токмак теж отримає фінансову підтримку

29 липня відбулося засідання чергової сесії Запорізької обласної ради, на якій депутати прийняли зміни до обласного бюджету на 2021 рік і  направили додаткові кошти на розвиток медицини, інфраструктурні проєкти та освітні заходи. 

Наприклад, близько 4 млн грн направлять на відновлення й функціонування КНП «Госпіталь ветеранів війни»; придбання апаратів ШВЛ для КНП «Обласна інфекційна лікарня» - 3,4 млн грн.  Додаткові кошти скерували також на потреби територій. 

Як уточнив депутат обласної ради від нашого округу Віталій Пасєвін, 2 млн 330 тис грн додатково виділено на реконструкцію Токмацької багатопрофільної лікарні інтенсивного лікування.

"Також обласна рада виділяє 250 тис грн на ремонт даху кардіологічного корпусу, а 165 тис надасть Токмацька міська рада. Ці кошти виділено, щоб зберегти будівлю", - пояснив Віталій Пасєвін.


Токмак: Пожежа на Призаводській

У м. Токмак по вул. Призаводська сталася пожежа. Про це повідомляє Запорізький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Постраждала жінка 76 років. На місці події працювала 1 фельдшерська бригада. 

Постраждала отримала термічні опіки ІІБ-ІІІ ст. живота, обох стегон, гомілок та стоп, правого плеча та передпліччя 60%, отруєння чадним газом, опік верхніх дихальних шляхів і була госпіталізована до лікарні.


четвер, 29 липня 2021 р.

У Токмаці та Пологах викрили заклади з азартних ігор

28 липня співробітники Управління стратегічних розслідувань спільно зі слідчими Головного управління Національної поліції в Запорізькій області, під процесуальним керівництвом обласної прокуратури, припинили незаконну діяльність двох нелегальних гральних закладів на території Пологівського району. Вказані точки грального бізнесу правоохоронці виявили в середмісті Поліг та Токмака. 
Заклади працювали в умовах конспірації, мали окремий вхід та постійних клієнтів. Під час візиту працівників поліції у гральних залах знаходилися адміністратори та відвідувачі. В ході проведення невідкладного огляду приміщення слідчі вилучили речові докази функціонування грального бізнесу: більше десяти одиниць гральної техніки – системні блоки, монітори, комплектуючі, мобільні телефони, столи та  грошові кошти в сумі більше 12 тисяч гривень. Все вилучене обладнання буде спрямоване на експертне дослідження, - повідомляє відділ комунікації поліції Запорізької області.
За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 (Незаконна діяльність з організації або проведення азартних ігор, лотерей) Кримінального кодексу України.
Відвідувачі ігрової зали притягнуті до адміністративної відповідальності за ст. 181 (Азартні ігри, ворожіння в громадських місцях) КУпАП.

Аварія на водогоні у Токмаці: Комунальники майже добу ліквідовують порив (фото, відео)

Тривають роботи з ліквідації аварії, що сталася на центральному водогоні Токмака по вулиці Гоголя. Порив стався через зношеність магістральної труби діаметром 500 мм і наразі без водопостачання залишаються мікрорайони "Центральний" та "Калиновий".

Майже добу безперервно працюють на місці працівники комунального підприємства "Міськводоканал".

Електрогазозварник Володимир Середа та слюсар Сергій Ципленков (на знімку) намагаються залатати порив.

За словами керівника КП Наталії Лісової, заварювати виявлені дірки у нижній частині труби доводиться практично лежачи у воді. 

Прогнозів щодо завершення ліквідації поки що не дають, бо після залатування виявлених дірок по трубі виявили інші тріщини. Аварійно-відновлювальні роботи тривають. 

Відео з місця аварії - за цим посиланням 


Графік планових відключень електропостачання на Токмаччині у найближчі дні

За повідомленням Народної газети Токмаччини "Наше місто Токмак" з посиланням на офіційну інформацію Токмацького району електромереж ПАТ Запоріжжяобленерго планові відключення світла будуть за графіком:

Четвер, 29  липня (з 8:30 до 16:00):

м.Токмак: вул. В. Вишиваного 378а-450, 419-487, вул. Пушкіна 13-21, 18а, 18.

с.Очеретувате: вул. Центральна 142-176, 103-127, вул. Ювілейна 75-97, вул. Степова 17-53, 22-48.

П’ятниця, 30  липня (з 8:30 до 16:00):

с.Новомиколаївка: вул. Космічна 57-99, ФОП Бойко, ФОП Сополева , ФОП Невгод.

с.Лугівка: вул. Лугова 1-23б, 2-86.

м.Молочанськ: вул. Благодатна 1-97, 2-102, вул. Мічуріна 3-81, 2-76, вул. Чарівна 1-85, 2-64, вул. Вокзальна 81, вул. Таврійська 37-55, 38-68.

с.Очеретувате: вул. Центральна 142-176, 103-127, вул. Ювілейна 75-97, вул. Степова 17-53, 22-48.


середа, 28 липня 2021 р.

Діти пільгових категорій з Молочанської громади оздоровилися у дитячому таборі

Десятеро маленьких жителів Молочанської громади (які мають статус дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей учасників бойових дій) мали змогу відпочити на березі Азовського моря у дитячому закладі оздоровлення та відпочинку «Факел».

Відпочинок для дітей був безкоштовним (включаючи переїзд до табору), за рахунок бюджету Молочанської територіальної громади.

«Факел» – це дитячий табір санаторного типу прямо на березі моря неподалік Бердянська. Крім купання на морі діти мали п'ятиразове харчування, куштувати гарячі, м'ясні і молочні страви, свіжі фрукти і овочі, сири і ковбаси, натуральні соки і кондитерські вироби. Розваги і дозвілля забезпечували дітям досвідчені вожаті-педагоги, які зробили відпочинок дітей насиченим і різноманітним. Проводились дискотеки, спартакіади, конкурси, ігри КВН, багаття і туристичні зльоти, квести, майстер-класи, музичні заходи, танцювальні батли, екскурсії в м. Бердянськ і морські прогулянки на катері, святкування дня Нептуна і на закриття зміни, а також багато-багато іншого. І, звичайно ж, купання в морі. На пляжі для них проводились оздоровчі процедури, вони грали, займалися спортом, засмагали. Загалом, за розповідями дітей, їм все дуже сподобалось. І сподіваємось, спогади про приємний відпочинок назавжди закарбуються в їх маленьких серцях. А Молочанська міська територіальна громада зробить все, щоб якомога більше дітей мали змогу оздоровитися влітку, щоб надати найширші можливості для відпочинку дітям соціально незахищених категорій, - говориться на сайті міської ради.


Триває ремонт дороги з Токмака до Оріхова

Розпочато поточний середній ремонт територіальної автомобільної дороги державного значення Т-04-08 Павлоград - Васильківка - Новомиколаївка - Оріхів - Токмак. Наразі ремонт ведеться від міста Токмак до національної автодороги Н-08 (Маріупольська траса).

Як повідомляє  Служба автомобільних доріг у Запорізькій області, на 28 липня підрядник вже виконав фрезерування старого дорожнього покриття на відстані близько 7 км, проводить роботи з видалення парості та ремонту узбіч.

Проектом ремонту 29,5 км автодороги передбачено: фрезерування старого дорожнього покриття; роботи з регенерації/стабілізації; влаштування вирівнюючого шару; влаштування верхніх шарів покриття; встановлення дорожніх знаків та нанесення дорожньої розмітки.

На період виконання робіт можливі тимчасові обмеження руху транспорту. Тому, Служба автомобільних доріг у Запорізькій області закликає водіїв транспортних засобів бути уважними на дорозі, виконувати вимоги тимчасових знаків та не створювати перешкод для виконавців ремонтних робіт, а також інших учасників дорожнього руху.

вівторок, 27 липня 2021 р.

У Токмаці сформували Координаційну раду з впровадження та реалізації Громадського бюджету

27 липня у виконкомі Токмацької міськради відбулося перше засідання Координаційної ради з впровадження та реалізації Громадського бюджету територіальної громади. Головуючий Олег Дмитришин привітав членів Координаційної ради з початком діяльності. 

У ході засідання була сформована Координаційна рада, до складу якої увійшли: заступник начальника фінуправлення Олег Дмитришин, заступниця начальника управління комунального господарства Віта Гаряга, начальниця відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Світлана Уманська, представники депутатського корпусу Катерина Петренко, Тетяна Чорна та Євген Бойко, приватний підприємець Євген Глаз’єв, депутатка Пологівської райради Катерина Бойко, регіональна представниця програми сприяння громадській активності «Долучайся!» в Запорізькій області Валерія Овчарова, голова ГО «Інститут громадського розвитку «Ортега-і-Гасет» Наталія Лалабекова. Про це повідомляє сайт міської ради.

Серед питань порядку денного присутні обрали секретаря – Уманську Світлану Андріївну, а також  обговорили положення Громадського бюджету, плани, основні етапи його впровадження та організаційні моменти подальшої роботи членів консультативно-дорадчого органу.

Громада повстала проти відключення газу в Оріхівській ОТГ !

25 липня в Оріхові на площі Покровській відбувся мітинг проти відключення газу. Кілька сотень жителів і керівництво міста висунули ультиматум АТ «Запоріжгаз».

Як повідомляє Акцент, Токмацьке відділення «Запоріжгазу» планує провести відключення від газопостачання в усіх населених пунктах Оріхівської ОТГ і селі Преображенка з 8:00 2 серпня. Це аргументують проведенням робіт по заміні засувок. Кінцевих термінів підключення не називають. 

Аналогічна ситуація сталася в серпні минулого року. Тоді все закінчилося комунальним колапсом, а деяких споживачів не підключали до мережі близько 4 місяців. Все через те, що перед тим, як повернути газопостачання жителям громади, проходили перевірки документів у кожного споживача. Згодом багато оріховці заявили, що під виглядом перевірок працівники «Запоріжгазу» виманювали у них неправомірну вигоду.

Організатори запропонували жителям громади підписати документ-попередження про намір здійснення більш радикальних дій у разі ігнорування вимог споживачів. Його направлять міським і обласним властям. Виступив на підтримку жителів громади і Оріхівський міський голова Анатолій Хворостянов. Він зачитав своє офіційне звернення до глави правління АТ «Запоріжгазу» Олегу Мізіков.

Голова Оріхівської громади згадав торішнє відключення, коли без газу на кілька місяців залишили навіть пенсіонерів. Він вказав, що тривале відключення газу призведе до зростання напруги в електромережі, що також може спричинити за собою комунальний колапс. Також Анатолій Хворостянов нагадав, що зараз в Україні діє карантин, і відключення комунальних послуг - протизаконно.


У Пологах стерилізовані всі тварини-безхатьки, яких вдалося знайти, - заявляє тамтешня влада

У Пологах працювала мобільна бригада харківської ГО “ЗооКонтроль”, яка займалася відловом та стерилізацією. Міська влада заявляє, що на території міста виловлені всі безпритульні собаки.

У минулі роки фахівці ГО «ЗооКонтроль» теж займалися стерилізацією та чипуванням пологівських собак. Цього року договір між ГО та міською радою було укладено договір на 45 тварин. Всіх їх відловили, провели відповідні ветеринарні маніпуляції, частину вже відпустили назад. Частина повернеться до звичного середовища. 

Відповідні роботи міською владою організовано відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та «Про захист тварин від жорстокого поводження» з метою профілактики сказу та гуманного регулювання чисельності популяції безпритульних тварин на території міста Пологи. Фінансуються вони з міського бюджету, повідомляє офіційний сайт Пологівської міської ради.

У «ЗооКонтролі» використовують лише гуманні засоби поводження з тваринами. У своїй роботі лікарі користуються якісними препаратами, знеболювальними, антибіотиками. Тому тварина не відчуває нікого болю під час процедури. Операції проходять за сучасними стандартами, з глибокою анестезією, використанням спеціального обладнання, електричного коагулятора, що з’єднує та роз’єднує тканини, фактично, безкровним способом. Хірургічний шовний матеріал, що розсмоктується, дозволяє швидкому одужанню тварини. Собак тримають у вольєрах ще 5-7 днів та спостерігають за ними. Якщо чотирилапий почувається добре і шви загоюються, його повертають у звичне середовище стерилізованим та вакцинованим від сказу. Кожна собака отримує червону кліпсу на вухо та чіп з індивідуальним номером, за допомогою якого її ідентифікують.


На Кубок двох районів з футболу

24 липня у рамках розіграшу Кубка Пологівського району з футболу Токмацький "Дизеліст" приймвав гуляйпільський "Еталон".

При тому, що у складі "Дизеліста" грали четверо зовсім молодих 15-16-річних хлопців, наша команда зі старту краще грала у пас, краще комбінувала. Але долю матчу вирішили дві помилки наших футболістів. Спочатку воротар на рівному місці випустив з рук м'яча, якого добив у ворота нападник гуляйпільців, а під кінець тайму токмачани забили собі автогол. Після цього гра "Дизеліста" розклеїлася і гості мали зо п'ять моментів, щоб збільшити рахунок. Втім рахунок так і залишився 0:2. І тепер на вихідних нас чекає матч-відповідь у Гуляйполі.

ФК "Молочанськ" відмовився грати з ФК "Алоінс-Бізон-Тех" (Більмак). За словами керівництва команди причини дві: несправедливе суддівство у першому матчі і відсутність коштів для поїздок. Відтак у другому півфіналі на Кубок Пологівського району зіграють "Алоінс-Бізон-Тех" і "Оріхів".

А паралельно ФК "Молочанськ" бере участь у відкритій першості Василівського району з футболу і у розіграші Кубка Василівського району. Останній матч команда провела у Благовіщенці проти місцевого "Дніпра". Результат - 3:3.



Південне селище у Токмаці залишилося без аптеки

У Південному селищі в мікрорайоні "Залізничний" закрилася аптека, яка тут діяла більше десяти років. Інформацію про це оприлюднив депутат Максим Пугач на сесії Токмацької міської ради.

Ця аптека була найближчою для жителів мікрорайонів "Залізничний" і "Короленка". Тепер люди звертаються і запитують: як бути? 

Звісно, ніхто не може насильно загнати сюди якусь аптеку, бо треба утримувати і приміщення, і персонал. Тож депутат запропонував продумати варіант зацікавлення чи залучення підприємців, або можливо допомогу населенню надавала б комунальна установа. 

Можливо, хтось з підприємців зацікавиться цим приміщенням?

субота, 24 липня 2021 р.

Спалювання стерні може призвести до великої біди!

На Токмаччині тривають жнива, а разом з польовими роботами виникають і проблеми, зокрема - пожежі на полях. Днями довелося рятувати від вогню поле пшениці у колишній Остриківській сільраді. Причому, причиною займання стало спалювання стерні по сусідству. 

І такі ситуації під час жнив виникають щороку. Про це розповіли фермери, депутати Токмацької міської ради Микола Портний та Ігор Пінчук.

Часто буває, що одне господарство віджнивувало на своїх полях і починає палити стерню, не дивлячись на те, що на сусідніх полях ще стоять пшениці. Невже не зрозуміло, що якщо вогонь піде полями, то будуть не тільки фінансові збитки, а можуть постраждати і люди. Тому Ігор Пінчук і Микола Портний звернулися до колег:

- Закликаємо аграріїв не палити стерню, бо це може привести до великої біди. Поважайте людей, поважайте чужу працю. Хто хоч раз гасив пожежу на полях, той знає, якої біди може завдати вогонь!

пʼятниця, 23 липня 2021 р.

Розпочато ремонт автодороги Т-04-01 від Поліг у бік Токмака

Днями було розпочато роботи з поточного середнього ремонту територіальної автомобільної дороги державного значення Т-04-01 Дніпро - Гуляйполе - Пологи - Мелітополь на ділянці від Поліг у бік Токмака. 

Ремонт виконує ТОВ "Шляхове будівництво "Альтком". За повідомленням Служби автомобільних доріг у Запорізькій області, вже відфрезеровано 26,5 км існуючого старого дорожнього покриття, виконано підсилення основи на найбільш аварійних ділянках загальною протяжністю понад 11 км, та влаштовано вирівнюючим шаром понад 5 км автодороги. 


середа, 21 липня 2021 р.

Молочанська міськрада оголосила про початок розробки містобудівної документації

20 липня Молочанська міська рада оприлюднила повідомлення про початок розробки містобудівної документації «Генеральний план м. Молочанськ Пологівського району Запорізької області та План зонування м. Молочанськ Пологівського району Запорізької області (у складі Генерального плану)».

З метою обґрунтування довгострокової стратегії розвитку, планування та забудови території підвищення інвестиційної привабливості, створення матеріально-просторового середовища життєдіяльності мешканців міста Молочанськ, раціонального використання земельних ресурсів та згідно рішення сесії Молочанської міської ради від 02.07.2021 року № 2 розпочата робота з розробки Генерального плану м. Молочанськ Пологівського району Запорізької області та Плану зонування м. Молочанськ Пологівського району Запорізької області (у складі Генерального плану), - йдеться у повідомленні.

Площа території міста Молочанськ – 874,0 га. Замовник містобудівної документації «Генеральний план м. Молочанськ Пологівського району Запорізької області та План зонування м. Молочанськ Пологівського району Запорізької області (у складі Генерального плану)» – Молочанська міська рада.

З метою врахування громадських і приватних інтересів під час планування, забудови та іншого використання території з дотриманням вимог містобудівного, санітарного, екологічного, природоохоронного та іншого законодавства Молочанська міська рада запрошує мешканців міста долучитися до обговорення містобудівної документації та надати свої пропозиції щодо планування та забудови території.

Пропозиції надаються безпосередньо до Молочанської міської ради за адресою: вул. Педенко, 17, м. Молочанськ, Пологівський район, Запорізька область, 71716 або на електронну адресу: molochanskvk@ukr.net.

Пропозиції подаються в письмовій та/або усній формі. Письмові пропозиції подаються фізичними особами із зазначенням прізвища, імені та по батькові, місця проживання, із особистим підписом. Юридичні особи подають пропозиції із зазначенням найменування та місцезнаходження юридичної особи. Анонімні пропозиції не розглядаються.

Зіткнення ВАЗа та скутера на Ковальському

У Токмаці по вул. Ковальська (на перехресті з Призаводською, у районі ринку) сталося зіткнення легкового автомобіля та скутера. 

На місці події працювала лікарська бригада. Постраждав хлопець 16 років, водій скутера. Він отримав закриту травму грудної клітини, закриту травму правого колінного суглобу, садна обох стегон і був госпіталізований до лікарні. Про це повідомляє Запорізький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

За свідченням очевидців, які опинилися поруч і які вже розповсюдили фото і відео у соцмережах, мопед їхав у бік міста, а "ВАЗ" почав розвертатися, внаслідок чого й сталося зіткнення.

вівторок, 20 липня 2021 р.

Керівник Пологівського району провів прийом громадян у Молочанську

19 липня з 14:00 до 15:00 у Молочанській міській раді головою Пологівської райдержадміністрації Артуром Крупським проведено виїзний особистий прийом громадян. 

Питання, порушені громадянами, розглянуто, надано роз’яснення на місці та можливу допомогу по суті порушених питань, - повідомляє офіційний сайт Молочанської міськради.

Після цього відбулася робоча нарада з питань діяльності громади, за участю керівника району, міського голови Ірини Липки, її заступників, працівники структурних підрозділів міської ради та виконавчого комітету. Нарада відбулася у форматі «запитання-відповіді». Розглянуто ряд проблемних питань та шляхи їх вирішення.

понеділок, 19 липня 2021 р.

На Кубок Пологівського району: на черзі півфінали

На тижні зіграно матчі другого раунду на Кубок Пологівського району з футболу. Участь у ньому беруть команди Токмака і Молочанська, про що ми повідомляли трьома днями раніше.

Токмацький "Дизеліст" у гостях програв пологівській "Батьківщині" 3:5, але за рахунок домашньої перемоги 6:1 вийшов до півфіналу. Там наші зустрінуться з гуляйпільским "Еталоном", який з рахунком 10:1 розгромив іншу пологівську команду "Україна".

ФК "Молочанськ" на своєму стадіоні програв "Алоінс-Бізон-Теху" (Більмак) - 2:3.

За словами представників Молочанська, суддя "просто вбив нашу команду, зарахувавши гол з офсайду у наші ворота і не призначивши очевидні пенальті у ворота суперників".

У всякому разі шанс у матчі-відповіді ще залишається.

Переможець цієї пари зіграє з командою Оріхова, яка вибила з турніру останнього представника Поліг "Агроком-1990", перемігши на чужому полі 5:3. Причому, і в цьому матчі були нарікання на суддю, якого привозить гостьова команда.

Напевно, районній федерації футболу треба подумати про іншу формулу призначення арбітрів.

Державна служба з надзвичайних ситуацій попереджає про надзвичайну пожежну небезпеку

Рятувальники ДСНС в Запорізькій області попереджають про погіршення погодних умов. 19-21 липня по місту Запоріжжя очікується висока пожежна небезпека, на території Запорізької області – надзвичайна пожежна небезпека. Про це повідомила прес-служба відомства

Аномально спекотна погода буде 19 липня, температура повітря вночі 18-23 °, вдень 32-37 °.

20 липня очікується мінлива хмарність, короткочасні дощі, грози, вітер південно-східний 5-10 м / с, температура повітря вночі 18-23 °, вдень 30-35 °.

21 липня - мінлива хмарність, вночі невеликі дощі, вдень короткочасні дощі, місцями значні, грози, вдень місцями град, вітер північно-західний 7-12 м / с, вдень місцями шквали 15-20 м / с, температура повітря вночі 17-22 °, вдень 27-32 °.

22 липня - мінлива хмарність, невеликий короткочасний дощ, вітер північно-західний 7-12 м / с, температура повітря вночі 13-18 °, вдень 25-30 °.

23 липня - мінлива хмарність, без істотних опадів, вітер північно-західний 7-12 м / с, температура повітря вночі 13-18 °, вдень 25-30 градусів.

ДТП біля Садового

На автотрасі біля м. Токмак у районі повору на село Садове сталося зіткнення 2 легкових авто. 

Постраждали жінка 21 року та чоловік 43 років. На місці події працювала 1 фельдшерська бригада. 

Жінка отримала закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку. Чоловік отримав закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, забійну рану потиличної ділянки голови, закриту травму шийного відділу хребта. Постраждалі госпіталізовані.

Про це повідомляє Запорізький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

субота, 17 липня 2021 р.

У Чернігово-Токмачанську згоріло поле пшениці. Відкрито кримінальне провадження

16 липня близько 18 години до поліції надійшло повідомлення про те, що неподалік села Чернігово-Токмачанськ сусідньої Чернігівської громади зайнялося поле з пшеницею.

На місце події відразу виїхали керівництво відділення поліції, співробітники слідчо-оперативної групи. Працівникам ДСНС в Запорізькій області вдалося її локалізувати. За попередніми даними, внаслідок пожежі вогнем пошкоджено близько 20 гектарів поля зернової культури. Постраждалих від пожежі осіб немає.

Правоохоронці встановлюють обставини та причини загоряння, а також суму завданих збитків та осіб, які можуть бути причетними до вчинення цього правопорушення. За даним фактом слідчим відділення поліції №1, за процесуального керівництва Бердянської окружної прокуратури, відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 2 ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до десяти років. Триває слідство. Про це повідомляє відділ комунікації поліції Запорізької області.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.


четвер, 15 липня 2021 р.

На Кубку Пологівського району з футболу грають матчі другого раунду

Тривають матчі на Кубок Пологівського району з футболу, участь у якому беруть команди Токмака і Молочанська. 

У першому раунді грали дві пари команд. "Україна" за сумою двох матчів переграла "Синьогір’я" – 5:1, 3:5 (обидві команди зі старого Пологівського району), а більмацький "Алоінс-Бізон-Тех" здолав ФК "Комиш-Зоря" – 2:2, 3:0.

Відтак, почалися матчі другого раунду за вихід у півфінали.

Токмацький "Дизеліст" (на фото) у першій грі на своєму полі переміг "Батьківщину" – 6:1. Сьогодні, 15 липня о 18.00 у Пологах відбудеться матч-відповідь.

17 липня першу гру зіграють "Україна" (с. Пологи) – ФК "Гуляйполе" і матч-відповідь "Агроком-1990" (м.Пологи) – ФК "Оріхів" (перший матч виграли пологівці з рахунком 3:2). 

ФК Молочанськ у неділю, 18 липня, о 9.00 на своєму стадіоні приймає "Алоінс-Бізон-Тех" (Більмак).

Побажаймо нашим командам перемог, підтримаймо ФК "Молочанськ"  на стадіоні!

На жителів Токмаччини чекає київський цирк «Промінь»!

До Токмака завітав  київський цирк «Промінь». Циркові вистави відбудуться у неділю, 18 липня, у Токмацькому міському Будинку культури о 16.00 та 18.00.

Ціна квитка від 100 до 200 гривень. Дітям до 4-х років безкоштовно!

Діє акція 1+1: придбай один квиток у касі, а другий отримай БЕЗКОШТОВНО!




середа, 14 липня 2021 р.

СБУ заблокувала створення фейкової «міської ради»

СБУ запобігла спробам дестабілізувати суспільно-політичну ситуацію в Україні через створення самопроголошеної «Енергодарської міської ради». Зловмисники планували створити власні «суди» та «силовий блок» у складі фейкового утворення, - повідомляє пресслужба відомства.

За даними слідства, організував протиправну діяльність житель Запорізької області. Він разом зі спільниками намагалися сформувати псевдодержавні утворення на території регіону. Для легітимізації своїх «повноважень» вони провели підпільні збори і обрали так званих «міського голову» і «депутатів» самопроголошеного органу місцевого самоврядування.

Для залучення «однодумців» до своїх лав зловмисники обіцяли громадянам «посади», звільнення від сплати податків, реєстрації майна, а також непідсудність органам судової влади України.

Під час слідчих дій правоохоронці виявили у зловмисників: установчі «документи» фейкових утворень; протоколи зібрань «активістів»; комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності. Вилучені матеріали направлено на експертизу.

У межах кримінального провадження за ч. 1 ст. 353 (самовільне присвоєння владних повноважень або звання службової особи) Кримінального кодексу України триває досудове розслідування для притягнення до відповідальності організаторів незаконних дій.

вівторок, 13 липня 2021 р.

У Молочанській громаді затвердили ставки місцевих податків, а для Молочанська розроблять Генплан

Відбулося засідання 11-ї сесії Молочанської міської ради. Одне з найважливіших її рішень: «Про розробку містобудівної документації «Генеральний план м. Молочанськ Пологівського району Запорізької області та План зонування м. Молочанськ Пологівського району Запорізької області (у складі Генерального плану)».

Відтак сесія вирішила розробити Генеральний план та План зонування Молочанська,  а також внести зміни до бюджету, передбачивши кошти на  фінансування розроблення містобудівної документації. Важливим є  пункт рішення 3.8, у якому вказано: «Забезпечити проведення громадських слухань, погодження містобудівної документації «Генеральний план м. Молочанськ Пологівського району Запорізької області та План зонування м. Молочанськ Пологівського району Запорізької області» (у складі Генерального плану) згідно чинного законодавства, із залученням організації-розробника». Виготовлена та погоджена містобудівну документацію буде затверджена на  сесії міської ради.

Крім цього сесія ухвалила рішення щодо встановлення земельного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, і ставок єдиного податку на всій території Молочанської міської територіальної громади. Рішення оприлюдненні на офіційному сайті Молочанської міськради.

Також розглянуто цілий блок комунальних і земельних питань. 

У Токмаці чоловік травмувався болгаркою

У м. Токмак по вул. Василя Вишиваного 71-річний чоловік отримав травму болгаркою. 

Постраждалий отримав неповну ампутацію І пальця правої нижньої кінцівки, різану рану ІІ пальця правої нижньої кінцівки і був госпіталізований до лікарні. На місці події працювала 1 фельдшерська бригада. 

Про це повідомляє Запорізький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

Всього ж за добу 12.07.2021 року у Запорізькій області здійснено 749 виїздів бригад екстреної  допомоги. На добовому чергуванні на території області знаходились 150 бригад ЕМД.


понеділок, 12 липня 2021 р.

Голови райрад вимагають виділення субвенції на утримання рад нових районів

Як ми вже повідомляли, у Києві проходили Збори Української асоціації районних та обласних рад щодо проблемних питань фінансового забезпечення райрад. Відомо, що нині у районних рад немає ні вагомих повноважень, ні грошей. 

УАРОР провела всеукраїнське опитування серед районних рад про стан та проблеми їхньої діяльності. За результатами опитування виявлено, що велика кількість об’єктів соціальної інфраструктури ліквідована, припинила повністю або частково надавати послуги.

Під час вищеназваних Зборів прийняли Резолюцію Зборів «Проблемні питання фінансового забезпечення районних рад».

Головні положення документу стосуються фінансових гарантій органів місцевого самоврядування субрегіонального рівня. Зокрема, пропонується зараховувати до загального фонду районних бюджетів 3 відсотки податку на доходи фізичних осіб.

Також УАРОР виступає за доповнення переліку видатків, які можуть здійснюватися за рахунок районних бюджетів, з поміж іншого на освіту, охорону здоров’я, соціальний захист, спорт та туризм.

Щодо оперативних кроків, голови районних рад виступають за виділення до кінця липня субвенції на утримання рад, зважаючи, що кошти, відповідно до опитувальника УАРОР, станом на 1 липня у більшості закінчуються або взагалі відсутні.

Крім того, Резолюція викладає бачення УАРОР щодо подальшого впровадження децентралізації, змін до Закону Про місцеве самоврядування, а також наполягає на суб’єктності районних рад у тексті Закону Про співробітництво територіальних громад.

Резолюція буде надіслана керівництву держави. Про це повідомляє відділ комунікацій Запорізької обласної ради.

Визначено директорів у Молочанській ЗОШ, Балківській, Виноградненській та Запорізькій сільських школах.

У Молочанську відбулися конкурси на посади директорів закладів освіти.

Вакантними були оголошені керівні посади у чотирьох закладах освіти – Молочанській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів, Балківській та Запорізькій ЗОШ, Виноградненському навчально-виховному комплексі. 

У конкурсі взяли участь по одному кандидату у кожному з названих закладів. Відповідно до протоколу конкурсної комісії всі четверо успішно пройшли три етапи конкурсу – письмове тестування, розв’язання ситуаційного завдання, публічна презентація.

Згідно з рішенням комісії переможцями конкурсу названо:

на посаду директора Молочанської ЗОШ – Тетяну Іванівну Клименко,

на посаду директора Виноградненського НВК – Олену Олександрівну Гуртову,

на посаду директора Балківської ЗОШ – Віктора Михайловича Лазаря,

на посаду директора Запорізької ЗОШ – Юрія Олександровича Соколова.

неділя, 11 липня 2021 р.

У Токмаці вперше святкували Купала

На березі річки Токмачки по вулиці Парковій (у чапаєвському парку, як кажуть у народі) відбулося масове свято Івана Купала. 

У Токмаці воно проводилося вперше і це святкування виявилося масовим, веселим і захоплюючим. Місце святкування було обрано дуже гарне та відповідне і, незважаючи на значну площу, ледь вмістило всіх бажаючих.

Для відпочиваючих працювали торгівельні точки і дитячі атракціони, виставки народних умільців.

Гостей і учасників свята привітав заступник Токмацького міського голови Олександр Чуб. 

А на сцені йшли виступи артистів практично всіх Будинків культури Токмацької громади, а також музичної школи, центру ПТО та ін.

Після пісень і танців, як і годиться, запалили обрядове купальське вогнище. 

І вже вночі свято завершувалося виступом  гурту «Корпорація «Вельвет». Святкування тривало до другої ночі.









До глибокої ночі фестивалили у Молочанську — святкували Івана Купала

13-й за ліком обласний фестиваль «Срібна купальська роса» цьогорік відбувся на новому місці, на західній околиці Молочанська. Причому, місцина тут ще гарніша, ніж було останнього разу у Кутузівці. І місця значно більше, де люду розміститися.

Саме великий і просторий майдан на березі Молочної приємно здивував у першу чергу. А ще здивувала величезна кількість дитячих атракціонів, ігрове містечко під назвою «Діти, мов з віночка квіти» працювало аж за десяту годину вечора.

Ну а виготовлення купальських вінків, стильні фотозони, готування юшки та кулешу, імпровізовані «кафе» з шашликами, наїдками та напоями по всьому периметру фестивального майдану — це вже багаторічна традиція Токмаччини. Також традиційними були виставки етномайстрів та народних умільців, виставка-продаж крафтових вин та наливок.

На фестиваль прибули вокальні та хореографічні колективи з Василівського, Запорізького, Мелітопольського районів, з Великої Білозерки, Оріхівщини, Токмака, Молочанська та сіл громади.

Привітала гостей фестивалю голова Молочанської громади Ірина Липка, яка подякувала всім за участь у купальському дійстві та святкову атмосферу, особливо подякувала спонсорам (а це два десятки місцевих підприємців та фермерів), завдяки яким вдалося підготувати і провести фестиваль.

Після виступів самодіяльних колективів, вшанування учасників, переможців конкурсів на кращу юшку та найгарніший вінок, відбулося запалення купальського вогнища, як символу очищення від всіляких негараздів. 

Але це був не фінал, а лише екватор свята. Далі почалися народно-масові гуляння. Не встигли гості відходити хороводи біля багаття, як на майданчику біля сцени розпочалося фаєр-шоу. Після нього гостей порадував феєрверк. А потім розпочалася танцювальна програма — нічна дискотека «Купальський коктейль» від кавер-гурту «Лимонад».

Завершилося святкування глибокої ночі.

















вівторок, 6 липня 2021 р.

Районна нарада з питань охорони здоров’я

Нарада з проблемних питань охорони здоров’я на території Пологівського району відбулася 5 липня у Пологівській райдержадміністрації. Участь у ній взяли керівники району та громад, керівники лікарень та ЦПМСД району.

Голова РДА Артур Крупський ознайомив учасників наради з оновленою мережею закладів охорони здоров’я району, потужністю лікарень під час пандемії на коронавірус, здійсненням виплат страхових платежів і матеріальної допомоги медичним працівникам закладів охорони здоров’я тощо. 

Своїми думками та пропозиціями щодо вирішення питання з присутніми поділилися головлікар Пологівської БЛІЛ Роман Кравченко, заступник головлікаря з медичної частини Оріхівської БЛІЛ Інна Носенко та заступник директора  Токмацької БЛІЛ Андрій Соколовський. Учасники наради звернули увагу на питання спроможності закладів охорони здоров’я щодо забезпечення вимог НСЗУ та подальшого державного фінансування.

З  питання утримання лікарень та співфінансування органами місцевого самоврядування виступили заступник Пологівського міського голови Юрій Вєтров, Комиш-Зорянський селищний голова Ігор Гнатуша, заступник Оріхівського міського голови Світлана Мандрич.

Головний лікар Пологівського ЦПМСД Анна Дуб акцентувала увагу присутніх на проведенні вакцинації в районі та можливості створення центру вакцинації в м.Пологи.

У районі триває підготовка до відкриття двох приймальних відділень на базі Пологівської та Токмацької БЛІЛ. Окрім цього, триває добудова двох сільських амбулаторій в с.Інжнерне та с.Пологи.

На завершення учасниками наради прийнято рішення щодо створення робочої групи для визначення стратегії розвитку медичної галузі району та напрацювання ефективного механізму залучення молодих фахівців на території, повідомляє сайт Пологівської РДА.


Початкова військова підготовка стане обов’язковою у школах

Допризовна підготовка повертається до шкіл. Таку норму містить проект Закону України «Про основи національного спротиву», який обговорили на засіданні «круглого столу» під головуванням  Володимира Шустова.  Початкова військова підготовка стане обов’язковою у закладах середньої освіти. 

Міністерство освіти і науки спільно з Міноборони мають переглянути всі навчальні програми, передбачити теоретичне та практичне навчання юнаків і дівчат. На думку ветерана АТО Тимура Книша, до навчально-виховного процесу слід активніше залучати учасників Антитерористичної операції, яких у нашій області близько 15 тис. осіб, та посилити увагу до військово-патріотичного виховання молоді.

Також значну увагу Закон приділяє створенню добровольчих формувань територіальної оборони.  В першу чергу до них  увійдуть колишні військові, які захищали нашу свободу і незалежність на Донбасі, а також наші земляки, що служили у силових структурах. При цьому дуже важливо надати реальні гарантії соціального та правового захисту людям, які за першим покликом стануть на захист Батьківщини.

Підбиваючи підсумки, Володимир Шустов  зазначив, що рамки закону не дозволяють відобразити всі проблемні питання. Для цього після ухвалення проекту Кабінету Міністрів України та центральним органам виконавчої влади належить видати низку додаткових нпідзаконних актів, які унормують діяльність територіальної оборони та загальновійськову підготовку населення.


У Пологах покупець розрахувався сувенірною купюрою в 500 гривень

До Пологівського райвідділу поліції звернулась громадянка 1983 року народження із заявою з проханням притягнути до відповідальності невідому особу, яка 13 червня о 21:30 у магазині «Чесний» в м. Пологи, розрахувалась за товар сувенірними грошима номіналом 500 гривень. Про це повідомляє сайт ПІК.

В ході проведення оперативно-розшукових заходів працівники сектору кримінальної поліції встановили особу злочинця. Ним виявися житель села Пологи 1985 року народження, раніше не засуджений, безробітний. Слідчими відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 Кримінального кодексу України (Шахрайство). Шахраю загрожує покарання у вигляді обмеження волі на строк до трьох років. Слідчі дії тривають.


До Івана Купала на Токмаччині буде два свята

6 липня - традиційне народне свято Івана Купала. І на Токмаччині знову планують широко відзначити купальські свята. Причому, двічі! 9 липня у Токмаці у так званому «чапаєвському парку» відбудеться свято Івана Купала. А традиційний XIII фестиваль «Срібна Купальська роса» - 10 липня у Молочанську на березі Молочної (як їхати на Виноградне). 

Нагадаємо, що відродження традицій народних купальських обрядів ще у 2002 році ініціювала Жовтневий сільський голова Наталія Антипенко, їх проводили на рівні сільських клубів. 

2007 року вперше відбулося загальнорайонне купальське свято у Очеретуватому. Тоді й надалі його організатором стала керівниця районного відділу культури Єлизавета Савон, а колишній директор табору Микола Савон (який, на жаль, рано пішов у засвітити) став і довгий час залишався натхненником купальського святкування. 

З 2008 року свято переїхало на берег ставка «Батьківщини», що на Чунгулі. І то вже був регіональний фестиваль «Срібна Купальська роса». У 2014-му, після того, як ставок висох та заріс, фестиваль провели у Балковому, а з 2015-го по 2019-й він отаборився у Кутузівці і набув статус обласного. Минулого року через карантинні вимоги фестиваль не відбувся. 

Сьогодні ж ми маємо Токмацьку і Молочанську громади, кожна з яких організовує святкування. 

понеділок, 5 липня 2021 р.

Повітряне цунамі на Азовському узбережжі

3 липня на Азовському узбережжі зафіксували унікальне природне явище - так зване повітряне цунамі.

Гарне і водночас страхітливе видовище спостерігали у Приморську, - повідомляє РИА-Мелитополь.

Пануючий на території області циклон подарував захоплююче видовище, так зване повітряне цунамі. Називається воно так через зовнішню схожість з морським цунамі.

Відео події тут.

Грози, зливи, шквальний вітер

На вихідних по Запорізькій області пройшли грози та зливи, а також спостерігався шквальний вітер до 15-20 метрів на секунду. У Роздолі, наприклад, за добу випало 50 міліметрів опадів - майже двомісячна норма. 

Причому значно постраждав саме наш Пологівський район.

Рятувальники ДСНС здійснили оперативне реагування на 6 викликів пов’язаних з наданням допомоги населенню внаслідок несприятливих погодних умов. 

Так, 3 липня співробітники Служби порятунку у Гуляйполі розпиляли та прибрали дерева, які впали. Через велику кількість опадів відбулося підтоплення підвальних приміщень у місті Оріхів та селі Варварівка. Бійці ДСНС за допомогою мотопомп і гідроелеваторів відкачали воду та організували її відвід з подвір’я будинку.

Рятувальники за допомогою спецавтомобілів та тросу витягли на тверде покриття легкові автомобілі, які з’їхали на узбіччя та застрягли в багнюці на околиці села Лугове.

Застрягали авто також поблизу села Кам’янське Василівського району. Значні падіння дерев зафіксовані у Чернігівці Бердянського району.

Всього на ліквідацію наслідків несприятливих погодних умов залучалося 6 одиниць техніки та 22 чоловіки особового складу, - повідомляє ГУ ДСНС.

субота, 3 липня 2021 р.

У села Токмаччини поїдуть пересувні поштові відділення

Укрпошта змінює формат обслуговування у селі. Про це йшла мова під час Дня громад у облдержадміністрації. Як розповіла директорка Запорізької філії АТ Укрпошта Юлія Боровик, до кінця року у населених пунктах Запорізької області почнуть працювати пересувні відділення поштового зв'язку.

Пересувне відділення поштового зв'язку - це повноцінне поштове відділення, яке приїздить у населені пункти. Тож замість листоноші буде працювати мотивована бригада на автомобілі,що виконуватиме роль мобільної точки обслуговування населення. 

Зазначається, що завдяки авто можна буде передати посилку чи інший вантаж до будь-якого віддаленого населеного пункту. Графік роботи буде узгоджуватися з громадами. У селах з більшою кількістю населення пересувний відділ поштового зв'язку може приїздити кілька раз на тиждень. Із запровадженням пересувних відділень 100 відсотків населення області матиме доступ до всіх необхідних їм послуг у сучасному форматі.

До кінця року у Запорізькій області планується запустити 100 мобільних пересувних відділень поштового зв'язку. Перші автомобілі почнуть їздити у жовтні в Оріхові та Бердянську, - повідомляє Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю ЗОДА.

Натомість, у працівників пошти на селі зростають побоювання, що у малих селах поступово стаціонарні поштові відділення будуть дедалі закриватися.

пʼятниця, 2 липня 2021 р.

Чемпіон Олімпіади-80 з села Нового

У публікаціях про відомих земляків ми неодноразово згадували спортсменів, які досягали значних висот у різних видах спорту. Але жодного разу не могли написати про олімпійських чемпіонів-земляків. Скільки не розпитував знавців і аксакалів токмацького спорту, але такої інформації не знаходив. На такого земляка-чемпіона наштовхнувся у Інтернеті випадково: виявляється, саме уродженець Токмаччини Анатолій Яркін – переможець Олімпіади-80 у велоспорті! Приємно, що токмацька земля має дотик до олімпійського чемпіонства. Але ще більше був здивований, що земляк цей з мого рідного села, а я про нього досі нічого не чув.

Анатолій Яркін народився 11 листопада 1958 року в селі Новому Токмацького району Запорізької області. Щоправда, ще в дитинстві разом з батьками переїхав до Тольятті, де і почав займатися велоспортом. Він потрапив до відомого тренера Володимира Петрова у Куйбишеві (нині - Самара). Вигравав медалі на чемпіонатах і спартакіадах СРСР, брав участь в престижній велогонці Миру. Здобувши кілька значних перемог, Яркін був включений до складу збірної СРСР, коли йому йшов лише 22 рік.

Спортивні журналісти згадують, що спочатку його взяли запасним, та й то з тим розрахунком, щоб у разі потреби міг «прикрити» своїх товаришів у груповій гонці. А коли випав один гонщик, Анатолій Яркін зайняв місце в складі четвірки на олімпійській трасі. І в результаті став чемпіоном Московської Олімпіади у командній велогонці на 101 км, разом з товаришами по збірній СРСР Олегом Логвіним, Юрієм Каширіним і Сергієм Шелпаковим. Це сталося 20 липня 1980 року. (На фото Яркін стоїть праворуч).

Після переможного фінішу в командній гонці Анатолій взяв участь в груповому старті на 189 км (індивідуальна гонка), де посів шосте місце. Це теж неабияке досягнення, адже у «індивідуалці» велогонщикам доводиться працювати на свого лідера – і у підсумку Сергій Сухорученков фінішував першим. Далі Яркін і сам включився в боротьбу за медаль, але два падіння, заміна колеса і несправність переднього гальма завадили отримати вищий результат.

Після Ігор олімпійські чемпіони прилетіли додому. В аеропорту була скромна зустріч з якої залишилося фото: Яркін з Сухорученковим і тренером збірної Петровим. Але ніяких пишних вшанувань ні в Самарі, ні в рідному Тольятті не було. Як згадував він пізніше, за олімпійську перемогу отримав  грошову премію 3600 рублів. На неї купив фінську стінку з карельської берези, диван і два крісла.

Слід зазначити, що на Токмаччині ця перемога залишилася непомітною. Хоча сама Олімпіада-80 була величезною спортивною, ідеологічною і політичною подією, але в селі Новому ніхто й не згадав, що 21-річний хлопець, який народився у цьому селі, став олімпійським чемпіоном. 

Отримавши звання «Заслужений майстер спорту СРСР», наступного, 1981 року Анатолій став чемпіоном світу в шосейній командній гонці на 100 км. 

Готувався виступити на Іграх-1984 в Лос-Анджелесі, але дізнавшись про те, що Радянський Союз бойкотує Олімпіаду в США, оголосив про завершення кар'єри. 

Зараз уславлений спортсмен є пенсіонером, іноді на запрошення бере участь у фізкультурних заходах.

Підготував Віталій ГОЛОД.

P.S.: Можливо, Анатолій Яркін, не один наш земляк – олімпійський чемпіон. Може є ще подібні відомі, але призабуті імена. Тож, якщо хтось з читачів знає про таких чемпіонів-земляків, будь-ласка, розкажіть про це, поділіться цією інформацією з токмачанами.