Служба 101 інформує

середа, 23 листопада 2022 р.

В Оріхові рашисти вбили людину, а у Вільнянську - немовля! Як росіяни з цим можуть жити?

22 листопада російські війська здійснили артилерійський обстріл Оріхова, цивільних людей у центрі видачі гуманітарної допомоги. Поліція документує цей військовий злочин росіян.

Як повідомив депутат Запорізької облради Аскад Ашурбеков, у той час оріхівці отримували допомогу. Внаслідок терористичного акту одна людина загинула, ще двох жінок з тяжкими пораненнями голови та нижніх кінцівок госпіталізовано до лікарні.

А вночі проти 23 листопада росіяни обстріляли ракетами пологове відділення Вільнянської лікарні, - щойно повідомив голова ЗОВА Олександр Старух. 

"Горе переповняє наші серця - вбито  немовля, яке щойно з’явилося на білий світ. На місці працюють  рятувальники. Смерть рашистам!", - сказав він.

Я намагаюся зрозуміти: Як росіяни з цим можуть жити?! Як живуть у росії поряд з вбивцями наші земляки, які народилися тут? Вашу землю бомблять, а рідних вбивають...  Як ви на білому світі живете???

Віталій Голод.




субота, 19 листопада 2022 р.

СБУ встановила ще 11 організаторів псевдореферендуму на Запоріжжі

Служба безпеки встановила ще 11 організаторів псевдореферендуму на тимчасово окупованих територіях Запорізької області. Про це інформує пресслужба СБУ.

Повідомляється, що зловмисники входили до складу створених агресором «территориальных избирательных комиссий» в Енергодарі, Мелітополі та Кам’янці-Дніпровській.

Серед одинадцяти викритих колаборантів четверо перебували на «посадах» так званих голів «теризбиркомов».



пʼятниця, 18 листопада 2022 р.

СБУ викрила токмацьких педагогів, які змушували переходити на бік окупантів

Служба безпеки продовжує системно викривати ворожих поплічників, які перебувають у захоплених регіонах України. Про це повідомляє пресслужба СБУ на сайті відомства.

«У ході оперативних заходів викрито двох колишніх чиновниць освітньої галузі, які добровільно вступили до створеного агресором «департамента образования» міста Токмак на Запоріжжі. Перебуваючи на керівних «посадах», вони сприяли поширенню окупаційного режиму через місцеві заклади середньої освіти. Для цього закликали вчителів повертатися на «робочі місця» і викладати навчальну програму за російськими підручниками і прокремлівськими «методичками», - йдеться у повідомленні.

В СБУ зазначають, що у разі незгоди пособниці ворога погрожували освітянам «наслідками» у вигляді незаконних переслідувань. Для залякування і доведення своїх вимог організовували так звані «общественные собрания», де публічно агітували за підтримку країни-агресора та виправдовували її злочини. У разі переходу на бік ворога «гарантували» виплату російських «зарплат» і лояльне ставлення місцевого «районо».

За даними слідства, зловмисницями є колишня керівниця відділу освіти Токмацької міської ради та її заступниця. На початку повномасштабного вторгнення вони підтримали окупантів та вступили до їх «адміністрації».

СБУ повідомляє, що наразі вони продовжують переховуватись від правосуддя на захопленій території півдня нашої держави.

Слідчі Служби безпеки повідомили їм про підозру за ч. 2 ст. 28 та ч. 1 ст. 111-2 (умисні дії, спрямовані на допомогу державі-агресору (пособництво) та окупаційній адміністрації держави-агресора, шляхом реалізації чи підтримки рішень та дій держави-агресора та окупаційної адміністрації держави-агресора, вчинені за попередньою змовою групою осіб) Кримінального кодексу України.

Відтак, тривають комплексні заходи для притягнення зловмисниць до відповідальності за злочини проти України.

Процесуальні дії з викриття правопорушень проводили співробітники СБУ Запорізької області спільно з обласною прокуратурою.



четвер, 17 листопада 2022 р.

У Запоріжжі попрощалися з токмачанином Вадимом Лукашом, загиблим у бою з російськими окупантами

Сама природа гірко плакала дощем, проводжаючи свого захисника України депутата Токмацької міської ради, ветерана АТО Вадима Лукаша, в останню путь.

16 листопада з воїном прийшли попрощатися земляки, друзі, бойові побратими, представники влади.
Лукаш Вадим Олександрович народився 2 січня 1986 року в м. Токмак. Усе своє життя прожив у рідному краю...
Він був взірцем для жителів, зокрема підростаючого покоління, бо завжди захищав інтереси своєї громади.
Спочатку Вадим проявив мужність у 2014 році, захищаючи країну, потім, з початку повномасштабного вторгення військ рф, добровольцем пішов у лави Збройних сил України. І це було його тверде вольове рішення.
Завоювавши авторитет серед побратимів, за місяць став командиром бойового відділення.
Й до останнього подиху він був вірним своїй країні. Вадим мужньо стояв на варті своєї рідної землі... до кінця.
Провели героя української визвольної війни від російського окупанта в останню путь як і належить: під оркестр, залпи автоматного салюту військових та Державний гімн.
ВІЧНА ТА СВІТЛА ПАМ'ЯТЬ!
СЛАВА УКРАЇНІ!
ГЕРОЯМ СЛАВА!



середа, 16 листопада 2022 р.

Сьогодні відбудеться прощання з загиблим у війні з росією героєм Вадимом Лукашом

Під час виконання бойового завдання щодо захисту територіальної цілісності та суверенітету України загинув депутат Токмацької міської ради, ветеран АТО Вадим Лукаш. 

Токмацька міська військова адміністрація висловлює щирі співчуття родині та близьким Вадима.

Вічна і світла пам’ять Герою!

Траурна церемонія прощання з Захисником України буде проходити 16 листопада 2022 року о 12.20 в Залі Прощання за адресою м. Запоріжжя, вул.Стефанова, 22. 

Поховання відбудеться на Кушугумському цвинтарі. 



понеділок, 14 листопада 2022 р.

Депортовані в рф українці зможуть віддалено оформити посвідчення на повернення

Незаконно вивезені до росії українці від 14 листопада можуть віддалено оформити посвідчення на повернення в Україну. Про це повідомляє Укрінформ, з посиланням на Центр прав людини ZMINA.

14 листопада набирає чинності урядова постанова, що дозволяє українцям, які опинилися за межами Батьківщини без документів, оформити необхідне посвідчення для повернення віддалено.

"Посвідчення особи на повернення до України – це 8-сторінковий буклет, який дасть змогу українцям у росії виїхати через треті країни, зокрема Естонію, Латвію, Литву чи Грузію. Раніше його могли видавати лише дипломатичні представництва та консульські установи, яких в Україні на території росії після початку повномасштабного вторгнення не лишилось", - ідеться у повідомленні.

Тож відтепер органи Державної міграційної служби оформлюватимуть посвідчення в Україні та передаватимуть його особі, яка цього потребує.

Звернутися щодо підготовки посвідчення можуть: один із батьків або інший законний представник особи віком до 18 років, подружжя, повнолітні діти, рідні брати або сестри.

Також посвідчення можуть оформити й на підставі офіційного звернення Мінреінтеграції. Документ готуватимуть безоплатно протягом п’яти днів, а діятиме він до трьох місяців.

Наразі достеменно не відомо, скількох українців депортували до росії, однак, за даними російських посадовців, йдеться про щонайменше 3 мільйони осіб.

А за словами Президента Володимира Зеленського, росія депортувала з тимчасово захоплених територій понад 1 мільйон 600 тисяч громадян України. У багатьох з цих людей відібрали документи, а деякі пройшли через фільтраційні табори, де з них знущалися й залякували.



Переселенці мають право отримати всю накопичену суму грошової допомоги

Усі внутрішньо переміщені особи, заяви яких були подані через портал «Дія» до 30 квітня, мають право на отримання допомоги на проживання. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Йдеться про те, що у випадку, коли заяви переселенців знаходилися в обробці, орган соціального захисту населення зобов’язаний оформити довідку про взяття на облік ВПО. На підставі цієї довідки орган соцзахисту призначає допомогу на проживання за березень-квітень 2022 року. Якщо переміщена особа, починаючи з травня цього року, має право на подальшу виплату допомоги на проживання, ця допомога продовжується з травня.

Відтак, подання окремої заяви на отримання допомоги не передбачається, додали у міністерстві.

Водночас у Мінреінтеграції нагадали, що усі ВПО, яким не вдалося оформити допомогу до 30 квітня через застосунок «Дія», можуть повторно подати заявку до 1 грудня. Органи соцзахисту зобов’язані прийняти у людини повторну заяву та розглянути її, навіть якщо вона зараз не може підтвердити подання першої заяви до 30 квітня.

За інформацією про отримання допомоги можна звертатися до Мінреінтеграції на цілодобову гарячу лінію: 15-48 або на гарячу лінію уповноваженого з питань ВПО: +38 (066) 813-62-39.



Молочанські каратисти підняли прапор України на п'єдесталах Кубку Європи

У польському місті Мисленіце відбувся турнір на Кубок Європи серед дітей, юніорів та ветеранів - The Karate Kyokushin European Cup, в якому взяла участь   збірна України, до складу якої увійшли й спортсмени з Молочанська разом з тренером Артемом Зінов'євим.

Як зазначив наш тренер, процес підготовки до европейского турніру був дуже важким та виснажливим, адже через російську агресію та окупацію рідного міста, наші спортсмени втратили все - домівку, друзів, всіх розкидало по різним куточкам світу.

І все ж таки наші хлопці змогли підняти прапор України на п'єдестал. Результат: з чотирьох бійців - троє з кубками:

1 місце - Віктор Ємельянов (17 років)

3 місце - Катерина Ємельянова (15 років)

3 місце - Микита Зінов'єв (10 років)

«Давид Поляков, на жаль, не зміг стати призером, але його звитяги ще попереду», - зауважив тренер.

Не дивлячись на війну і всі труднощі, пов’язані з російською агресією, ми пишаємося виступом дітей з нашого Молочанська, які піднімають прапор України на європейських змаганнях!

Слава спортсменам з Молочанська! Слава України!



середа, 2 листопада 2022 р.

9-річна шашистка зібрала для ЗСУ ще 7 тисяч гривень

9-річна киянка у благодійному шашковому турнірі в НСЖУ зібрала для ЗСУ ще майже 7 тисяч гривень.

У День захисників і захисниць України Національна спілка журналістів України провела благодійний шашковий турнір, передає кореспондент Укрінформу.

До участі в турнірі запросили журналістів, а головною зіркою була 9-річна киянка, віце-чемпіонка України з шашок Тетяна Портянко.

Дівчинка своєю грою збирає кошти на зброю проти ракет. З середини літа вона грала в шашки з перехожими, в основному в парках і скверах, спочатку в бабусиному Новограді-Волинському, а потім у Києві.

Нещодавно Тетяна Портянко долучалася до збору коштів Сергія Притули та Сергія Стерненка на українські дрони-камікадзе для ЗСУ RAM ІІ UAV. Загалом, маленька спортсменка передала до Благодійного фонду 66 000 гривень.

Під час турніру в НСЖУ за сет гри з юною спортсменкою учасники робили благодійні внески. «Коли наші вороги незграбно грають у «Чапаєва», ми спокійно та люто б'ємо їх шашками!» – сказав голова НСЖУ Сергій Томіленко.

У підсумку благодійного турніру Тетяна зібрала ще 7 тисяч гривень, які також підуть на потреби Збройних сил України.

Віталій Голод.




Російський добровольчий корпус бореться за Україну проти кремлівського режиму

Російський добровольчий корпус офіційно бореться в складі ЗСУ за Україну проти кремлівського режиму.

Про це заявили на пресконференції в Інтерфакс-Україна бійці Російського добровольчого корпусу, передає кореспондент Укрінформу.

«Російський добровольчий корпус офіційно існує з серпня. Але ще з 24 лютого наші бійці взяли зброю і стали боротися за Україну. Також є у підрозділі бійці, які ще з 2014-го року беруть участь в протистоянні України з російською федерацією. Ми шукали можливість воювати за Україну проти кремлівського режиму і тепер ми воюємо, як офіційний підрозділ», - сказав боєць Rex.

Він додав, що основним принципом формування корпусу є добровольчий статус його бійців. Зокрема, цим РДК відрізняється від легіону «Свободная Росія», який спочатку набирався з військовополонених військовослужбовців російської федерації, які вирішили битися за Україну.

«У нас добровольці по духу, добровольці по суті. Всі, хто прийшли до нас - прийшли за покликом серця. Це не полонені, не перебіжчики, не люди, які притиснуті до стіни певними життєвими обставинами. У нас люди воюють тому, що вважають правильним воювати за Україну, по суті - за наше власне майбутнє. Ми щиро віримо, що крах режиму російської федерації дозволить нам повернутися додому», - наголосив Rex.

Як повідомив боєць Фортуна, у РДК прийшли десятки людей і склад корпусу дозволяє виконувати завдання, співставні з рівнем роти.

«Від початку наші бійці, ще не будучи в складі РДК, взаємодіяли з ЗСУ - хтось у теробороні, хтось в «Азові». А після того, як був офіційно сформований наш корпус, ми виконуємо задачі у складі 98-го батальйону ТрО «Азов-Дніпро» 108-ї бригади», - зазначив Фортуна.

Він уточнив, що корпус в основному діяв на південно-східному напрямку.

Віталій Голод (За матеріалами Укрінформу).

Ухвалення змін до закону "Про місцеве самоврядування” сприятиме співпраці місцевих влад і жителів громад

Ухвалення законопроєкту 7283 сприятиме участі громадян у процесах ухвалення рішень на місцевому рівні, забезпечить ефективну співпрацю місцевої влади і жителів громад.

В Укрінформі відбулася пресконференція на тему: "Місцева демократія: які зміни необхідні зараз?”, під час якої народні депутати та експерти громадянського суспільства презентували законопроєкт № 7283 щодо внесення змін до закону "Про місцеве самоврядування в Україні" та інших законодавчих актів України щодо народовладдя на рівні місцевого самоврядування.

Організатор заходу - Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ - попередньо провела низку широких дискусій, залучивши до них 50 експертів з різних регіонів України. Тому цей законопроєкт підтримує експертна спільнота.

«Є думки, що під час війни такий законопроєкт, що посилює демократію, не на часі. Але на підтримку України стоять інструменти демократії. Ці демократичні закони допомагають розвивати Україну і бути нам не такими безмовними як білоруси чи росіяни. А законопроєкт 7283 передбачає, що жителі громад можуть впливати на владу, таке їх право реалізується через закон, який визначає інструменти - місцеві ініціативи, громадські слухання, загальні збори, петиції, консультації», - зазначив консультант з розвитку механізмів громадської участі Українського незалежного центру політичних досліджень Максим Лукінюк.

Втім, він зауважив, що зараз тільки 30 відсотків територіальних громад оформили Статути територіальної громади, які мають допомогти реалізувати всі ці інструменти.

Народна депутатка України, голова підкомітету з питань адміністративних послуг та адміністративних процедур Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади та місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Лариса Білозір вважає, що законопроект 7283 давно на часі.

«Під час роботи в окрузі я багато контактую з виборцями. Жителі хочуть мати кращу комунікацію з місцевою владою, впливати на владу не тільки під час виборів, а постійно контактувати з органами місцевого самоврядування. Часто місцева влада відходить від проблем і не комунікує з громадянами. Цим законом ми намагаємося добитися посилення діалогу між місцевою владою і жителями громад. Він дасть можливість громадянам через різні інструменти впливати на місцеву владу», - сказала Білозір.

Також вона додала, що цей законопроєкт може отримати статус євроінтеграційного, тому що наближає Україну до європейських політик і стандартів. Депутатка сподівається, що це пришвидшить процес прийняття закону.

Народна депутатка України, заступниця голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Аліна Загоруйко зазначила, що наразі законопроєкт 7283 рекомендується до прийняття тільки в першому читанні. Тобто надалі він буде доопрацьовуватися.

«Його прийняття дасть можливість поглибити співпрацю жителів громади з місцевою владою. Він передбачає використання різних форм: петиції, консультації, громадські слухання, збори. Це також дасть можливість і самим громадянам відчувати себе потрібними, їхня думка буде враховуватися при прийнятті рішень місцевої влади», - зауважила Загоруйко.

Окремо вона наголосила, що одним з важливих моментів у законопроєкті є поява визначення поняття «житель». Так, у законопроєкті 7283 визначено: «Житель – це фізична особа, що задекларувала або зареєструвала місця проживання в територіальній громаді та/або виборча адреса якої віднесена до території відповідної територіальної громади, крім військовослужбовця строкової служби, фізичної особи, яка за вироком суду перебуває у місці позбавлення волі».

Також на переконання Аліни Загоруйко, з прийняттям названого законопроєкту покращиться становище внутрішньо переміщених осіб у громадах. Вони зможуть активно долучатися до життя громад, у яких вони зараз знаходяться. На сьогодні це близько 6 мільйонів людей і залишити їх без участі в управлінні місцевими справами було б неправильно.

Позитивний відгук на законопроєкт 7283 залишила заступниця міського голови Бучі Михайлина Скорик, зазначивши, що цей законопроєкт є потужною підтримкою суспільства.

"Я думаю, що всі міські голови, представники місцевих рад погодяться з цим. Війна нас поставила перед низкою завдань, які ми не можем виконати самостійно, без залучення волонтерів, громадської експертизи, громадського проектування, обговорення і т. д. Особливо я підтримую думку, щоб була врахована в законопроєкті цифровізація. Адже ми зіштовхнулися з ситуацією, коли без належного обліку, без правильної оцифровки документів дуже важко працювати. Паперові носії ми часто втрачаємо фізично і тривалий час відновлюємо документ. Тобто, напрямок цифровізації та активної співпраці місцевої влади і громадянського суспільства - це ті дві ключові цілі на короткостроковий період, які можуть стати запорукою успіху і продуктивної роботи у громадах», - сказала Скорик.

На солідарну думку експертів, які взяли участь у пресконференції, ухвалення законопроєкту 7283 сприятиме розвитку громадянського суспільства та участі громадян в процесах ухвалення рішень на місцевому рівні, підвищить відкритість та прозорість діяльності органів місцевого самоврядування та забезпечить ефективну співпрацю місцевої влади і жителів громад.

Віталій Голод (За матеріалами Укрінформу).

Є проєкт, який сприятиме відшкодуванню шкоди громадам за рахунок майна росії та її пособників

Проєкт «Юридичні Сили України» спрямований на створення правового механізму для територіальних громад та інших спільнот з відшкодування шкоди від російської агресії за рахунок російського майна та її пособників.

Про це заявила голова проєкту «Юридичні Сили України» БФ «Міжнародний рух за права потерпілих внаслідок російської агресії», Наталія Целовальніченко під час пресконференції в УКМЦ, передає кореспондент Укрінформу.

«Ми вибудували такий правовий механізм, який дозволяє великим спільнотам України, в першу чергу територіальним громадам, відновити свої права на відшкодування завданої внаслідок агресії російської федерації шкоди саме за рахунок майна росії та її пособників», - сказала Целовальніченко.

Вона зауважила, що раніше був підхід відшкодовувати компенсації за рахунок бюджету України та за рахунок донорських коштів. При цьому не порушувалося питання, що потрібно покарати агресора.

«Агресора слід покарати не тільки у міжнародному кримінальному суді або трибуналі, а покарати саме шляхом притягнення до цивільно-правові відповідальності. Адже гроші агресора є паливом цієї війни. Тому ми вважаємо, що дуже важливим напрямком захисту України є правова відсіч, яка спрямована на те, щоб майно агресора було передано саме потерпілим внаслідок війни особам. Наш громадський проект спрямований на допомогу державі і громадам, на правову відсіч агресору», - наголосила правозахисниця.

Вона зазначила, що від 14 квітня 2022-го року є рішення Верховного суду України, яке встановило, що більше міжнародний юрисдикційний імунітет для росії в Україні не діє, бо ця держава здійснила акт агресії, порушила статут ООН.

«Це відкриває нам шлях позиватися проти росії в українських судах. Наша методика дозволяє виконати рішення суду і притягнути в якості відповідача разом з росією і її пособників, зокрема Януковича, інших пособників, яких встановила вже держава Україна. Ці пособники мають майно в Україні. Тобто наша перша мета передати це майно на відшкодування завданої шкоди для потерпілих осіб. Такими потерпілими особами перш за все є територіальні громади, а також юридичні та фізичні особи в Україні», - сказала Наталія Целовальніченко.

Вона презентувала обґрунтування та алгоритм дій територіальних громад, від підписання угоди про співпрацю, складання адвокатського клопотання до СБУ про статус потерпілої особи для громади, до роботи щодо обґрунтування завданої шкоди, проведення експертиз та підготовки документів для суду.

Саме цим і опікується проєкт «Юридичні Сили України», спрямований на створення правового механізму для територіальних громад та інших спільнот з відшкодування шкоди від російської агресії за рахунок російського майна та її пособників.

Віталій Голод  (За матеріалами Укрінформу).

вівторок, 1 листопада 2022 р.

Вимушені переселенці отримали набори гігієни та постіль

Сьогодні, 1 листопада, жителі Токмацької громади (з довідками ВПО за вересень, жовтень) отримали 200 наборів гігієни, ковдри та постіль. 

Дякуємо Запорізькій обласній організації Товариства Червоного Хреста України за надану гуманітарну допомогу.

Підтримуємо один одного й рухаємося далі до Перемоги. 

Все буде Україна!

Токмацька міська військова адміністрація