Служба 101 інформує

середа, 30 червня 2021 р.

Депутати і депутатки: Як змінюється гендерна складова Токмацької міської ради і як це позначається на роботі депутатського корпусу

У 2020 році місцеві вибори в Україні вперше відбулися за законодавством,  яке максимально враховувало гендерну складову. У результаті виборів із 34 депутатів Токмацької міської ради було обрано 11 жінок і 23 чоловіків, що у відсотковому відношенні становить приблизно 32:68. 

Це досить непоганий результат представництва жінок у місцевій раді. Звісно, це не 50 відсотків, які традиційно займають жінки у органах влади в найбільш багатих та щасливих країнах як Данія, Норвегія, Фінляндія тощо. Але ми маємо відчутні зміни порівняно з попередніми роками.

Скажімо, у 1990 році Токмацька міськрада (а тоді вона об’єднувала місто Токмак і Токмацький район) нараховувала 11 жінок із 70 депутатів, тобто 15,7 відсотка. 1994 року – 5 з  24, тобто 20,8 відсотка жінок. Ради перших скликань обиралися за мажоритарною системою і, можливо, тоді ще існувало  застаріле розуміння, що керівні посади та депутатство – не зовсім «жіноча» справа. (Пам’ятаєте наратив з фільму «Москва сльозам не вірить»: «Решать буду я, по праву того, что я мужчина»).

Але й у 2000-х роках, коли вибори стали проводити за партійними списками, цей відсоток навіть знизився. У 2006 році до Токмацької міськради потрапили тільки 6 жінок з 40 депутатів (15 відсотків), а у 2010-му лише 4 жінки з 36 (11,1 відсотка).

Схоже, що ще з десяток років тому і у самих партійних структурах не особливо довіряли жінкам місця у виборчих списках. Звісно, у місцевих парторганізаціях можуть стверджувати протилежне, але факт є факт: у списки жінок включали мало і переважно на непрохідних місцях.

Ситуація почала змінюватися, коли у виборче законодавство внесли вимогу щодо гендерної квоти, щоб представників однієї статі було не менше 40 відсотків. Спочатку це була законодавча вимога щодо загального балансу чоловіків та жінок у виборчих списках. А під час останніх виборів у 2020 році закон вимагав дотримуватися відношення між кількістю жінок і чоловіків як 2:3 або 3:2 буквально у кожній п’ятірці виборчих списків зверху і донизу.

Відтак, у двох останніх скликаннях жінок-депутаток у Токмаці стало значно більше. 2015 року з 34 депутатів їх було обрано 9 (26,5 відсотка). А у 2020 році було обрано 11 жінок з 34, тобто 32,4 відсотка. (Щоправда, зараз їх залишилося 10).

Звісно, ефективність роботи рад не можна прив’язувати винятково до гендерної складової. Але важливо розуміти: як впливає і чи впливає взагалі гендерний фактор на роботу міської ради і які привносить зміни.

Ми поспілкувалися з Ігорем Мащенком і Надією Чулаковою, які мають значний керівний і депутатський досвід.

Ігор Мащенко п’ять разів обирався депутатом Токмацької міської ради, очолює Управління соціального захисту населення міськради. Він одразу зазначив, що майже все своє життя працював у колективах з переважною більшістю жінок – у школі, в службі зайнятості, Управлінні соцзахисту:

— Мене завжди оточували жінки і я ставлюся завжди до них з повагою. Відверто скажу, що жінки можуть дивитися на проблему під таким кутом, що ти сам і додуматися не міг. Можуть, як кажуть, вийти зі звичної площини. Так само й у депутатському корпусі. Це насправді допомагає всебічному розгляду питань. І що найбільш характерно у роботі з жінками  – вони дисциплінують. Поряд з ними ти намагаєшся бути коректним, виваженим. 

Надія Чулакова теж тривалий час була депутаткою міськради (у 2010-2020 роках), мала можливість працювати у суто чоловічому колективі у військовій частині, де служив її чоловік, також має досвід роботи на педагогічній ниві і у соціальній сфері, де понад десять років була керівником – очолювала Дирекцію фонду соціального страхування: 

— У депутатському корпусі важливою є активність депутатів, незалежно від статі. Все залежить від того, з якою метою людина йде у депутати ради. Бо траплялися серед депутатів і жінки, і чоловіки, які жодного звернення не підготували, жодного разу не виступили на сесії. Так само і амбіційних депутатів вистачає і серед жінок, і серед чоловіків.

Говорячи про гендерну складову у міській раді, ми не ставимо питання, кого повинно бути більше – чоловіків чи жінок. Мова про те, що раніше завжди ми спостерігали «чоловічий перекіс». Тож цікаво, наскільки може бути важливим нинішнє збільшення кількості жінок у міськраді.

— У сфері місцевого самоврядування, у комітетах мікрорайонів, у квартальних комітетах, у об’єднаннях співвласників багатоквартирних будинків часто вирішальну і керівну роль відіграють жінки. Раніше прийнято було  вважати: якщо керувати – то чоловікам. І цей гендерний стереотип жінкам зламати важко. Але нині по факту, якщо треба «на передньому краї» (на вулиці, в ОСББ, у мікрорайоні) зібрати людей, пояснити, переконати, організувати – тут навіть навпаки виходить, жінки активніші та наполегливіші, – ділиться своїми спостереженнями Надія Чулакова.

Ще один позитивний фактор впливу політики гендерної рівності підкреслив Ігор Мащенко: чоловіки-депутати зізнаються, що бувають моменти, коли у деяких питаннях не проявляєш зацікавленості, промовчиш, мовляв, та хай вже буде як є. Але наявність поруч колег-депутаток спонукає все ж таки не мовчати, виступити. Бо як спасувати при активних депутатках?! 

Про яскравий прояв жіночої наполегливості нагадала Надія Чулакова. Це був випадок кілька років тому, коли у підіймали тариф на водопостачання. Вже й фахівці міськвиконкому і комісія профільна погодилися з обґрунтуванням «Міськводоканалу», але саме група жінок-депутаток «вперлася» і наполягла на ще одному засіданні безпосередньо на базі підприємства. І тоді після обговорення питання зі спеціалістами Міськводоканалу та при підтримці й інших депутатів разом домоглися зменшити на дві гривні вже запланований тариф за кубометр. 

Представництво жінок у владі є актуальним. Залишається питання: Чи не закладена у новому виборчому законі несправедливість, коли через гендерну квоту хтось опиняється у нижній частині виборчого списку? І Надія Чулакова, й Ігор Мащенко заперечили це, стверджуючи, що ніякої несправедливості тут немає.

За словами Ігоря Мащенка, кожен кандидат у своєму окрузі мав  можливість набрати виборчу квоту та отримати депутатський мандат, і якщо не здобув достатньої кількості голосів, то не закон у цьому винен.

На думку Надії Чулакової, кожна партія хоче показати хороший результат і зібрати більше голосів, тому штаби зацікавлені набирати якісних кандидатів і формувати список з врахуванням сильних сторін, а це можуть бути і жінки, і чоловіки. Тобто, закон дійсно дає можливість мати відносний гендерний паритет у списках і одночасно можливість бути обраним завдяки вагомому особистому авторитету та здобутим голосам.

Те, що законодавство рівною мірою дає можливість як жінкам, так і чоловікам, представляти громади у органах влади, є позитивним кроком, який усуває брак жінок у політиці. Звісно, остаточне слово залишається за виборцями. Але вже сьогодні бачимо активність і продуктивність як депутатів, так і депутаток. І зростання участі у цих процесах жінок явно йде на користь. Порівнюючи міську раду 10-20-річної давнини з радами двох останніх скликань, можна стверджувати, що нині вона стає більш активним і впливовим органом місцевої влади.

Віталій ГОЛОД. 

(Фото ілюстративні).

Матеріал створено в межах проєкту «Гендерночутливий простір сучасної журналістики», що реалізовується Волинським прес-клубом у партнерстві з Гендерним центром Волині та за підтримки Української медійної програми,  що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) і виконується Міжнародною організацією Internews.


вівторок, 29 червня 2021 р.

Вперше з'явилося зображення Великого герба України

Президент України вніс до Верховної Ради як невідкладний законопроєкт про Великий герб України.

Текст законопроекту з'явився на сайті Верховної Ради, - повідомляє Кореспондент. Також оприлюднено запропоноване зображення Герба.

Головним елементом Великого герба є Знак Княжої Держави Володимира Великого (малий Державний герб України) на щиті, над щитом - зображення великокняжого вінця (корони) Ярослава Мудрого і пурпурно-золоте шатро у вигляді рослинного орнаменту.

Щит з малим Гербом тримають лев (герб Галицько-Волинського князівства) і воїн-козак з рушницею (герб Війська Запорозького).

Під щитом - стрічка із двох горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів, під стрічкою - два золотих колоски пшениці, що переплетені суцвіттям калини.

У Токмаці вулицю Центральну частково перекриють через провалля

У центрі Токмака сталося провалля твердого дорожнього покриття через велику кількість опадів.

Провалля сталося біля перехрестя вулиць Центральної та Дружби від вимивання дощовими водами. Як уточнив керівник Управління комунального господарства міськвиконкому Ігор Нікітенков, провалилася дорога і грунт на зеленій зоні навпроти магазину "Рибка", ймовірно вимито грунт і до тротуару.

Тому Управління комунального господарства повідомляє, що для уникнення аварійної ситуації з 30 червня поточного року рух транспорту по частині вулиці Центральної (між вулицями Василя Вишиваного і Дружби) буде перекрито. 

Відновлення руху буде здійснено після повної ліквідації аварійної ситуації. 

В Україні може з`явитися 6 автобанів

Шість доріг в Україні хочуть передати інвесторам на будівництво та утримання. Згодом ці шляхи можуть стати сучасними автомобільними магістралями, - інформує Мінінфраструктури. 

Дороги інвесторам передають за договором концесії на строк 20-30 років. За право стягувати плату з проїжджаючих водіїв, нові "власники" зобов'язані облаштувати дороги за європейськими стандартами і підтримувати їх якість на високому рівні. Крім, власне, грошей за проїзд, приватна компанія отримує право контролювати всю інфраструктуру в межах автодороги: АЗС, ресторани, готелі. 

Автобанами можуть стати такі шляхи:

Харків — Дніпро — Запоріжжя (M-29, M-04, M-18);

Бориспіль — Полтава (М-03);

Херсон — Миколаїв (М-14);

Київ — Житомир — Рівне (М-06);

Ягодин — Ковель — Луцьк (М-07, М-19);

Дніпро — Кривий Ріг — Миколаїв (M-04 H11).

На ділянці Харків - Дніпро - Запоріжжя, яка проходить і у нашій області,  передбачається поточний і капітальний ремонт дороги вартістю 370 мільйонів доларів. Всього в Україні планується відновити та зробити платними майже 1500 кілометрів доріг.

Кабмін визначився з вартістю проїзду на нових платних дорогах - 77 гривень за 100 кілометрів, повідомляє Сегодня.

Ці дороги обрали через те, що на них висока інтенсивність руху, і як наслідок – значний знос дорожнього полотна. На вищезгаданих дорогах інвестори проведуть ремонтні роботи, а гроші їм компенсують протягом 20−25 років.


20 учасників ЗНО у нашій області отримали максимальні 200 балів! Токмачан серед них цього року нема

Для проведення зовнішнього незалежного оцінювання з дванадцяти навчальних предметів у Запорізькій області було створено 77 пунктів тестування (зокрема і у Токмаці), на яких працювали близько 3000 педагогів. 

Екзаменатори з математики перевірили близько двадцяти двох тисяч робіт. Екзаменатори з української мови – більш п’ятнадцять тисяч. Майже п’ята частина робіт виявилася порожньою. Тобто учасники незалежного оцінювання не змогли або не захотіли вирішувати завдання, надавати короткі або розгорнуті відповіді.

20 учасників ЗНО у нашій області отримали максимальні 200 балів. 17 з них випускники з Запоріжжя. Також відзначилися по одному випуснику Бердянська, Мелітополя та Оріхова.

На відміну від попередніх років, нині 200 балів випускники шкіл Токмаччини не отримували. Перший Запорізький опублікував перелік навчальних закладів, учні яких відзначилися максимальним балом.

Хімія

- Запорізький ліцей “Логос” Запорізької міської ради Запорізької області

Англійська мова

- випускник минулих років.

- Запорізький колегіум № 98 Запорізької міської ради. 

- Запорізька гімназія № 6 Запорізької міської ради. 

- Запорізька гімназія № 28 Запорізької міської ради.

- Запорізька гімназія № 71 з поглибленим вивченням іноземної мови Запорізької міської ради. 

- Запорізький багатопрофільний ліцей «Перспектива».

Математика

- Запорізький ліцей № 105 Запорізької міської ради.

- Запорізька гімназія № 28 Запорізької міської ради.

- Запорізький багатопрофільний ліцей № 99 Запорізької міської ради.

- Запорізький ліцей № 34 Запорізької міської ради.

Фізика

- Запорізький навчально-виховний комплекс № 109 Запорізької міської ради.

- Запорізький ліцей “Логос” Запорізької міської ради.

- Запорізький багатопрофільний ліцей «Перспектива» Запорізької міської ради.

- Бердянська загальноосвітня школа I-III ступенів № 5 Бердянської міської ради.

Історія України

- випускник минулих років

Біологія

- Запорізький колегіум “Елінт” Запорізької міської ради.

- Запорізька гімназія № 71 з поглибленим вивченням іноземної мови Запорізької міської ради.

- Мелітопольська спеціалізована школа I-III ступенів № 25 Мелітопольської міської ради.

- Комунальний заклад “Оріхівський навчально-виховний комплекс № 2 імені В. А. Макарова” Оріхівської міської ради.

Фото - ілюстративне, з архіву газети "Наше місто Токмак".


У Токмаці стався наїзд легкового автомобіля на пішохода

28 червня на вулиці Шевченка у Токмаці стався наїзд легкового автомобіля на пішохода, чоловіка 44 років. На місці події працювала 1 лікарська бригада.

Постраждалий отримав закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, закритий перелом лівої променевої кістки, закритий перелом правої гомілки, садна обличчя і був госпіталізований до лікарні.

Про це повідомляє Запорізький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

За повідомленнями очевидців, ця дорожня пригода сталася на пішоходному переході біля школи №5.

Всього ж за добу, 28.06.2021 року у Запорізькій області здійснено 761 виїзд бригад швидкої допомоги. На добовому чергуванні на території області знаходились 150 бригад ЕМД.

субота, 26 червня 2021 р.

У Токмаці ліквідували пожежу на Вокзальній

25 червня на вулиці Вокзальній у Токмаці сталася пожежа.

Ввчері о 21:41 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про пожежу на території приватного домоволодіння.

Прибувши на місце події на Вокзальній, рятувальники встановили, що у двох кімнатах житлового будинку горіли домашні речі на загальній площі 15 кв.м.

О 21:49 вогнеборці локалізували загоряння, о 22:40 – повністю ліквідували та провели розбір і проливку конструкцій для запобігання повторному займанню.

Через сильне задимлення рятувальники працювали в апаратах на стисненому повітрі, - повідомляє Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій.

пʼятниця, 25 червня 2021 р.

ДТП у Токмаці: подвійний перелом у пішохода

У Токмаці на вулиці Гоголя стався наїзд автомобіля на пішохода, чоловіка 22 років. 

На місці події, що сталася 24 червня, працювала 1 лікарська бригада. Постраждалий отримав закритий перелом кісток обох гомілок і був госпіталізований до лікарні.

Про це повідомляє обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.


У Молочанській громаді запланували заходи по Програмі розвитку освіти

На сесії Молочанської міської ради депутати внесли зміни та доповнення до Програми розвитку освіти Молочанської міськради на 2021 рік.

Зараз загальний обсяг фінансування Програми збільшили до 3,237 мільйона гривень. Вона передбачає ряд заходів по школах Молочанської громади, терміни та обсяги фінансування. 

Серед заходів:

– Харчування учнів 1-4 класів, учнів пільгових категорій 5-11 класів, вихованців дошкільних навчальних заходів у складі навчально-виховних комплексів – 1 мільйон гривень.

– Придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) для Молочанської ЗОШ та Молочанського ОЗСО – 317 тисяч гривень.

– Реконструкція частини приміщення фойє під санвузол в Молочанській ЗОШ І-ІІІ ступенів – 342 тисячі гривень.

– Проведення протипожежних заходів: встановлення протипожежної сигналізації в Кіровській ЗОШ І-ІІІ ст. – 594 тисячі гривень.

– Проведення протипожежних заходів: встановлення протипожежної сигналізації в Запорізькій ЗОШ І-ІІІ ст. –  830 тисяч гривень.

– Виготовлення проектно-вишукувальних робіт по об’єкту «Тепломодернізація дитячо-юнацької спортивної школи вул. Шевченка,99 м.Молочанськ – капітальний ремонт утеплення фасаду та перекриття даху. Коригування» –  139 тисяч гривень.

Джерело: www.molochanskmr.gov.ua/

четвер, 24 червня 2021 р.

У нашому регіоні випала рекордна кількість опадів за останні 30 років

Як повідомляє запорізький гідрометеоцентр, внаслідок активної циклонічної діяльності, протягом  перших двох декад червня 2021 року на території області  спостерігалась прохолодна дощова погода. В середньому по області за цей період випало 140мм опадів, що відповідає 2,5 місячним нормам.

Найбільше опадів зафіксовано на метеостанціях у м. Запоріжжя та у с. Ботієве Мелітопольського району, відповідно 193мм (3 місячні норми) та 177мм (майже 4 місячні норми). На решті метеостанцій кількість опадів за 01-20 червня становила 77-150мм, що відповідає 140-250% від місячної норми.

При цьому слід зазначити, що за визначенням 5-ти із 8-ми існуючих на території області  метеостанцій, така кількість опадів у червні є найбільшою за останні 30 років.

Про це інформує rezonans.zp.ua

Роботу Очеретуватської школи призупинено

Сьогодні, 24 червня, Токмацька міська рада прийняла рішення про призупинення діяльності Очеретуватського закладу загальної середньої освіти.

Як сказано у рішенні, з метою економного та раціонального використання бюджетних коштів та приведення освітньої мережі Токмацької міської територіальної громади у відповідність до вимог чинного законодавства міська рада вирішила:

1. Призупинити з 01.09.2021 року діяльність Очеретуватського закладу загальної середньої Токмацької міської ради Пологівського району, який розташовано за адресою: с.Очеретувате, вул. Центральна, 75, код ЕДРПОУ 26373649.

2.  Відділу освіти Токмацької міської ради:

2.1. Провести інвентаризацію майна Очеретуватського закладу загальної середньої Токмацької міської ради, забезпечити збереження приміщення та майна;

2.2 Забезпечити довезення дітей шкільним автобусом до закладу загальної середньої освіти №1 Токмацької міської ради;

2.3. В разі збільшення кількості учнів на території с. Очеретувате звернутись до Токмацької міської ради щодо відновлення діяльності Очеретуватського закладу загальної середньої Токмацької міської ради Пологівського району

3. Контроль за виконанням рішення покласти на постійну комісію  міської ради з гуманітарних питань, соціальної політики та охорони здоров’я.

Прикро, але й зрозуміло, що утримувати школу, у якій навчається лише 29 учнів, нераціонально. 

Наразі батькам школярів рекомендують перевести учнів до школи №1 Токмака, хоча, звісно, це вже вони самі писатимуть заяви на вибір можливо до інших шкіл міста чи до сусідніх сільських шкіл.

Юридично Очеретуватська школа не закривається. Але чи зросте кількість школярів, щоб відкрити школу знову - питання риторичне. А може й фантастичне...

Нагадаємо, що за останній десяток років, призупинено і не відновлено школи у Роботиному, Червоногірці, Долині, Ударнику, Чистопіллі.

Нова аптека мережі «Пигмалион»: Широкий асортимент і найнижчі ціни

У Токмаці на вул. Гоголя, 56 відкрилася нова аптека № 7 мережі ПП «Пигмалион». Знаходиться вона між міським ринком і автовокзалом.

Може здатися, що таких аптек у місті повно. Але ні, саме таких немає! Бо є в ній ряд особливостей.

Перша з них – найнижчі ціни у місті!

«У аптеці №7 є широкий вибір медпрепаратів (а всього їх у нас понад три тисячі найменувань) за цінами нижчими, ніж в інших аптеках міста. Аптека може повністю обслужити увесь «довгий» лікарський електронний рецепт, все є в наявності. За державною програмою «Доступні ліки» є великий асортимент медпрепаратів для лікування серцево-судинної системи та цукрового діабету. Ліки відпускаються з частковим і повним відшкодуванням за рецептами. Є дитяче харчування, сезонні засоби від комарів та від сонця, прибори для інгаляцій, фіточаї, гелі, мазі, біологічні активні добавки, ефірні масла, вітамінізовані батончики і льодяники для дітей та багато іншого», – розповідають керівниця мережі аптек ПП «Пигмалион» Інна Голубятнікова і завідуюча аптекою Наталія Шкарупіло.

Ще одна особливість нової аптеки – широкий вибір натуральної білоруської косметики, яка набирає популярності, що одразу оцінили молоді жінки.

І ще одна фішка – оснащення для безкоштовного вимірювання тиску. Таке нововведення починають застосовувати у деяких крупних аптеках. А в даному випадку це особливо зручно для жителів будинків навколо аптеки №7, що вже скористалися цією можливістю.

Аптека №7 працює щоденно з 7.00 до 19.00 (за пропозицією токмачан графік може бути переглянутий).

Телефон для довідок: 067 225 09 59.




неділя, 20 червня 2021 р.

Токмачани взяли участь у встановлені національного рекорду зі скандинавської ходьби

19 червня відбувся Всеукраїнський флешмоб «Стань учасником рекорду України зi скандинавської ходьби», під час якого встановили національний рекорд, а саме – «Наймасовіша скандинавська ходьба».

Флешмоб проходив у режимі телемосту з іншими містами України та полягав у одночасному проходженні скандинавською ходьбою учасниками з різних населених пунктів України та кількох країн світу (Італії, Польщі, Білорусі, Казахстану).

Учасниками рекорду стали не менше тисячі чоловік, які одночасно о 10-00 годині 19 червня 2021 року стартувати у своєму населеному пунктів, зробивши відповідне селфі, фото, відео. Серед учасників були і група токмачан, повідомила одна токмачанка Ніна Якущенко, оприлюднивши фото.

Оголошення національного рекорду і його внесення до Книги рекордів Національного реєстру рекордів України відбулося в Катеринополі Черкаської області, звідки вийшла ініціатива організатора рекорду.

Як зазначають організатори з Української федерації скандинавської ходьби, після офіційного оформлення всі учасники флешмобу обов’язково отримують Диплом учасника рекорду та приймуть участь у розіграші цінних призів, серед яких 5 пар палиць для скандинавської ходьби, а також головний приз – смартфон.

Відбулося жеребкування розіграшу Кубка району з футболу

Пологівська районна асоціація футболу провела жеребкування розіграшу Кубка Пологівського району з футболу. Участь у турнірі візьмуть команди Токмака і Молочанська. 

На турнір заявлені 10 команд, які представляють громади Токмака, Молочанська, Гуляйполя, Оріхова, Більмака, Комиш-Зорі та Поліг. Причому від Пологівщини заявлено одразу 4 команди: «Україна», «Батьківщина», «Синьогір’я» та «Агроком-1990». 

Жеребкуванням визначено всю турнірну сітку (на фото). Турнір стартує 23 червня, завершення заплановано на 7-8 серпня.

У першому раунді гратимуть дві пари команд: Україна – Синьогір’я, Комиш-Зоря – Алоінс-Бізон-Тех (Більмак).

ФК Токмак стартує з другого раунду двоматчевою спаркою (вдома і на виїзді) проти ФК «Батьківщина», а ФК Молочанськ проти переможця пари Комиш-Зоря – Алаінс-Бізон-Тех.

Також у другому раунді гратимуть Оріхів – Агроком, а Гуляйполе зіграє з переможцем пологівської спарки Україна – Синьогір’я.

субота, 19 червня 2021 р.

ДТП на Маріупольській трасі

Сьогодні близько п’ятої ранку на Маріупольській трасі сталася дорожньо-транспортна пригода, у результаті якої був вщент розчавлений легковик ВАЗ. Водія і пасажира доставили у ліарню. У медзакладі  пасажир помер, водій в тяжкому стані перебуває у реанімаційному відділенні.

Як повідомляє Головне управління Державної служби з надзвичайних ситуацій, 19 червня о 04:46 до Служби порятунку «101» надійшло повідомлення про дорожньо-транспортну пригоду, що сталася на автошляху «Запоріжжя – Маріуполь» неподалік села Інженерне.

Сталося зіткнення автомобіля ВАЗ-2105 з причепом вантажного автомобіля DAF. Внаслідок події двох людей у автомобілі затиснуло конструкціям.

Рятувальники деблокували постраждалих із понівеченої машини та передали працівникам швидкої допомоги.

Оновлено:

Як повідомив відділ комунікації поліції Запорізької області, на місці події правоохоронці встановили, що  водій автомобіля "ВАЗ 2105",  1997 року народження, здійснював рух по автодорозі «Оріхів-Пологи». В якості пасажира в автомобілі перебував чоловік 2000 року народження.

У цей час в попутному напрямку, частково на правому узбіччі, частково на правому краю проїзної частини знаходився автомобіль «DAF» вантажний контейнеровоз зі спеціалізованим причепом "Kronе", в кабіні якого спав водій. Останній приблизно опівночі під час руху виїхав на праве узбіччя та застряг у рихлому грунті.

Під час руху водій легковика здійснив зіткнення з задньою лівою частиною  причепу вантажівки.

В результаті ДТП водій та пасажир автівки з травмами доставлені до лікарні. В медичному закладі  пасажир помер. Водій в тяжкому стані перебуває в реанімаційному відділенні.

За даним фактом слідчим відкрито кримінальне провадження за ознаками ч. 2 ст. 286 Кримінального кодексу України (Порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керують транспортними засобами).  

Поліція звертається до свідків ДТП або водіїв транспортних засобів, які мають відеозаписи, що стосуються вказаної події із проханням відгукнутись та звернутись за телефоном  (098) 987-94-44 або 102.





У Токмаці відбувся конкурс на посади директорів двох сільських шкіл

18 червня у відділі освіти Токмацької міської ради провели конкурс на заміщення вакантних посад директорів Остриківського та Урожайнівського закладів загальної середньої освіти Токмацької міської ради.

У конкурсі по Урожайнівському ЗЗСО беруть участь троє кандидатів: діюча директорка Людмила Петренко, тимчасово безробітна Тетяна Собецька (яка у 2017-2020 роках була начальником відділу освіти Остриківської ОТГ) і вчитель фізичної культури Олег Линник.

У Остриківському ЗЗСО одна кандидатура:  Світлана Хворостовська, нинішня керівниця школи.

Як повідомляє відділ інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Токмацької міської ради, згідно з Положенням про конкурс переможців буде оголошено протягом трьох робочих днів.

Вітання до Дня медичного працівника і фоторепортаж з лікарні!

У ці дні медики Токмаччини приймають вітання з нагоди професійного свята.

Понад 600 медичних працівників працюють у сфері охорони здоров'я Токмаччини – у Токмацькій багатопрофільній лікарні інтенсивного лікування, Молочанському і Токмацькому центрах первинної медико-санітарної допомоги, станції швидкої допомоги, санепідслужбі, станції переливання крові, сільських фельдшерських пунктах. 

З нагоди свята Токмацький міський Будинок культури підготував урочистий вечір з концертом і віншуванням медиків. 

Їх вітали і вручили відзнаки заступник міського голови Наталія Мамчак, директор Токмацької БЛІЛ, депутат обласної ради Віталій Пасєвін, головлікар Токмацького ЦПМСД Юрій Устименко, голова Токмацької первинної організації профспілки працівників охорони здоров’я Олена Данілова.

Ми дякуємо лікарям та санітаркам, медсестрам та фельдшерам, всім працівникам медичної сфери за врятовані життя і збережене здоров'я. Вітаємо їх та зичимо всіх благ!

А з нагоди професійного свята газета "Наше місто Токмак" зробила невеликий фоторепортаж, щоб жителі міста і району знали в обличчя, тих хто піклується про нас і наших дітей, рятує здоров'я і життя.






Фото зі сторінки Токмацького Будинку культури і газети "Наше місто Токмак".

Токмацька лікарня – одна з кращих в області!

20 червня – День медичного працівника, професійне свято лікарів, фельдшерів, медсестер, санітарок, всіх працівників медичної сфери!

У переддень професійного свята у Запоріжжі відбулися урочисті збори та святковий концерт. Медиків області привітав голова облдержадміністрації Олександр Старух.

Він подякував медичним колективам за звитяжну працю, терпіння, професіоналізм та турботу про хворих. Разом з головою облради Оленою Жук та директором Департаменту охорони здоров'я Олексієм Кулиничем вони вручили відзнаки кращим медичним працівникам лікувальних установ області.

Серед кращих лікарень – Токмацька багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування Токмацької міської ради, колектив якої нагороджено Грамотою обласної державної адміністрації за сумлінну плідну працю, високий професіоналізм, вагомий внесок у розвиток системи охорони здоров'я, надання кваліфікованої допомоги населенню. Тож, керівник області вручив Грамоту директору лікарні Віталію Пасєвіну. 

А для нас, жителів Токмаччини, важливо, що у непростий час реформ колектив медиків зберіг статус Токмацької лікарні, її рівень. Наша лікарня є дійсно кращою серед  багатьох лікарень сусідніх районів.

Цінуймо наших медиків і будьмо їм вдячними!

четвер, 17 червня 2021 р.

Юлія Лисенко очолить Новогорівську школу, а Інна Солом’яна – Коханівську

У Роздольській громаді Василівського району відбулися конкурси на заміщення вакантних посад директорів шкіл, зокрема і двох шкіл колишнього Токмацького району –

«Новогорівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ст.» та «Коханівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» імені Героя Радянського Союзу І.В. Ткаченка».

На посаду керівника Новогорівського закладу претендували Олена Варяниця та Юлія Лисенко. У Коханівському закладі також було два кандидата  Олександр Шерстюк та Інна Солом’яна.

Як повідомляє Катерина Вініченко («Пульс громади»), конкурс проводився у три етапи 15 і 16 червня. 

Заслухавши виступи всіх кандидатів, їхні презентації, перспективні плани розвитку закладів освіти, члени комісії на чолі із Наталею Михайлишиною підвели підсумки та визначили переможців конкурсного відбору на посаду керівників.

Тож, переможцями визнано: 

У КЗ «Новогорівський заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ст.» – Юлію Вікторівну Лисенко;

У КЗ «Коханівський навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-дошкільний навчальний заклад» імені Героя Радянського Союзу І.В. Ткаченка» – Інну Вікторівну Солом’яну.

середа, 16 червня 2021 р.

Хто бажає спробувати себе у ролі археолога? Мамай-гора кличе!

Незабаром стартує 34-й сезон археологічної експедиції на Мамай-горі, що біля Кам`янки-Дніпровської. В археологічних розкопках можуть взяти участь не тільки історики. Товариство "Мамай-гора" запрошує волонтерів-археологів.

Експедиція відбудеться під керівництвом Андрія Тощева за наукового супроводу Геннадія Тощева та Світлани Андрух. За попереднім планом, цього року роботи будуть відбуватись без бульдозера, щоб сконцентруватись на дослідженні важкодоступних ділянок та лінії урвища. 

"Ми пропонуємо отримати польовий досвід пліч-о-пліч з кваліфікованою командою, яка навчить всіх археологічних тонкощів, а також організує повноцінний історичний екскурс по досліджуваних об'єктах та епохах. З нами в експедиції ви зрозумієте як відбуваються археологічні дослідження; отримаєте навички роботи на розкопі; дізнаєтесь, ким були кочовики України та що вони робили на Мамай-Горі протягом 8 тисяч років; відчуєте український степ з його історією, свободою і простором", - закликають історики Запорізького Національного університету.

Експедиція проходитиме у три зміни:

1 зміна 04 - 11 липня;

2 зміна 11 - 17 липня;

3 зміна 17 - 25 липня.

Можна приїхати на одну зміну або на весь волонтерський сезон. Організаційний внесок за харчування - 600 гривень/зміна. Для студентів діють знижки 50%. Заявки очікують до 25 червня.

Деталі та анкета участі - тут.

Звання «Мати-героїня» отримали дві жительки нашого району. Токмачанок цього разу у списку немає

21 жителька Запорізької області отримала звання «Мати-героїня». Про це повідомили у Запорізькій обласній державній адміністрації. 

Указ Президента України про присвоєння почесного звання щорічно виходить до Дня метері. І ось зараз опубліковано список відзначених матерів.

За материнську самовідданість, зразкове виховання дітей, забезпечення умов для їх всебічного розвитку Указом Президента України почесне звання «Мати-героїня» присвоєно і двом жителькам 

Пологівського району: Марії Гузій – матері п’яти дітей з смт Більмак та Наталії Ряховській – матері семи дітей, з села Верхня Терса.

Як ми повідомляли, Токмацьке управління соцзахисту населення також робило подання на присвоєння почесного звання кільком токмачанкам, але цього разу наших землячок не було відзначено, можливо це буде пізніше.

У Світлому виявили 150 кущів конопель

Дільничні офіцери поліції Токмацького відділення на початку червня здобули  інформацію  щодо незаконного посіву конопель у селі Світле на території Молочанської громади. 

Проведені поліцейськими оперативні заходи та зібрані  матеріали, дозволили отримати санкцію на проведення обшуку домоволодіння місцевого жителя.

15 червня його провели працівники  дізнання спільно дільничними офіцерами поліції.  В ході обшуку, виявлено факт вирощування та культивування близько 150 кущів рослини  роду конопель.

Правоохоронці ліквідували незаконний посів  і направили  вилучене на експертне дослідження. 57-річний житель села, раніше не судимий, став фігурантом кримінального провадження,  відкритого за ознаками ч. 2 ст. 310  (Посів або вирощування снотворного маку чи конопель) Кримінального кодексу України. Санкцією статті передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до семи років.  Досудове розслідування триває, - повідомляє відділ комунікації поліції Запорізької області.

вівторок, 15 червня 2021 р.

Кабміном запланована середньомісячна зарплата у наступному році 16 тисяч гривень

31 травня 2021 року Кабінет Міністрів постановою № 586 схвалив Прогноз економічного і соціального розвитку України на 2022-2024 роки, - повідломляє biz.ligazakon.net.

Планується, що індекс споживчих цін у середньому до попереднього року буде становити:

- у 2022 році - 107,2%;

- у 2023 році - 105,3%;

- у 2024 році - 105%.

Середньомісячна заробітна плата працівників (брутто) може складати:

- у 2022 році - 15 258 грн;

- у 2023 році - 17 159 грн;

- у 2024 році - 19 063 грн.

Керівник області відвідав Токмацьку БЛІЛ і влаштував "наганяй" будівельникам

Голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Старух відвідав Токмацьку багатопрофільну лікарню інтенсивного лікування. У супроводі керівника лікарні, депутата облради Віталія Пасєвіна, керівництва Пологівської райдержадміністрації та Токмацької громади він ознайомився з ходом реконструкції приймального відділення, що здійснюється у рамках «Великого будівництва».

Загальна вартість проєкту 11,1 мільйона гривень. У березні з обласного бюджету були виділені 5,1 мільйона гривень. Гроші запорізький підрядник  ТОВ «Магістральбудмонтаж» отримав, проте роботи ведуться повільно. Готовність об'єкту – лише 63 відсотки.  Замовником виступає обласне управління капітального будівництва.

– Ми використовуємо всі можливості, щоб знайти гроші на розвиток нашої медицини та дати людям нову якість медичних послуг. Нинішні темпи нас абсолютно не влаштовують. Треба збільшити кількість працівників та у першу чергу робити приміщення для рентген-апарату, який вже закупили за кошти Державного бюджету. Паралельно треба робити всі документи на введення в експлуатацію, щоб відділення якнайшвидше повноцінно почало працювати, – підкреслив Олександр Старух.

Він поставив завдання підряднику завершити реконструкцію приймального відділення у Токмаці до Дня незалежності і пообіцяв жорсткий контроль щодо дотримання термінів будівництва.

Молочанськ на міжнародному форумі

Молочанський міський голова Ірина Липка взяла участь у роботі міжнародного інвестиційного форуму "Південна стратегія розвитку", який презентує програму розвитку південних регіонів, - повідомляє сайт Молочанської міськради.

Цей захід проходив під патронатом Президента України Володимира Зеленського та голів п’яти обласних державних адміністрацій. Він об’єднав понад 400 учасників, 168 голів громад, 30 спікерів та 5 міністерств. 

Міжнародний інвестиційний форум ініційовано ГО "Південна стратегія розвитку" та проводиться за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Головна його мета - розбудова та соціально-економічний розвиток територій, що межують з Кримом та реінтеграція трудових ресурсів і бізнесу.

Представники уряду, місцевого самоврядування, бізнесу, інвестори розглянули десятки проєктів, які стануть основою для розвитку півдня України.

понеділок, 14 червня 2021 р.

У Токмаці врятували пекінеса

У центрі Токмака на вул. Дружби у напівпідвалі застряг песик, схоже - пекінес. 

Про це повідомили небайдужі громадяни та викликали Службу порятунку 101.

Рятувальники з чергового караулу Максим Павелко і Дмитро Козуб витягли постраждалого. 

Можливо домашня тварина там довго пробула, а може її хтось спеціально туди закинув, бо при спробі її витягти, дуже гарчала та не давалася в руки. Та тільки-но її витягли на світ Божий, то радо завиляла хвостом та дременула так, що й сфотографувати всіх героїв цього репортажу не встигли. 


Розпочинається ремонт дороги Токмак — Пологи

10 червня на Прозорро завершилася процедура закупівлі робіт — Поточний середній ремонт автомобільної дороги Т-04-01 Дніпро-Васильківка-Покровське-Гуляйполе-Пологи-Мелітополь на ділянці км 191 + 283 — км 235 + 980 у Запорізькій області (з розробкою проєктної документації).

Мова йде про 44-кілометровий відрізок цієї траси від Поліг до Токмака.

Замовник - Служба автомобільних доріг України у Запорізькій області. Вона визначила ділянку, на якій проводитиметься ремонт - від Пологівського залізничного переїзду до в`їзду у Токмак.

Згідно тендерної документації переможцем закупівель стало ТОВ "Шляхове будівництво "АЛЬТКОМ", яке при стартовій очікуваній вартості робіт в 1,18 млрд гривень, запропонувало зробити капремонт за 1,163 млрд гривень, випередивши ТОВ "Автомагістраль-Південь".


Як передає пологівська "Районка", 14 червня роботи на цій дорозі вже розпочали.
Причому зараз знімають асфальт на 2,5-кілометровій ділянці від Поліг до Тарасівського кільця, яку вклали новим шаром асфальту минулого року.

Далі ремонт дороги поведуть через Тарасівку та Очеретувате до Токмака.

ДТП на "Кузні"

13 червня у м. Токмак по вул. Ковальська сталося зіткнення 2 легкових авто. Постраждали жінка 40 років та чоловік 54 років. 

На місці події працювала 1 лікарська та 1 фельдшерська бригади. Жінка отримала закриту черепно-мозкову травму, струс головного мозку, забійні рани обличчя, закриту травму грудної клітини, закриту травму ребер. Чоловік отримав закриту травму грудної клітини, закритий перелом 7-8 ребер з обох боків. Постраждалі госпіталізовані.

Про це повідомляє Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

пʼятниця, 11 червня 2021 р.

У Гуляйполі створили власну "міську раду", але тепер доведеться відповісти за законом

Правоохоронці блокували спробу створення на території області псевдодержавного утворення «Гуляйпільська міська рада». 

За попередньою версією слідства, його функціонування ініціював місцевий поборник так званого «народовладдя» 1955 року народження.  На меті було створити на території Гуляйпільського району, а також на всій території Запорізького регіону «орган самоврядування», який би не визнавав повноважень державних органів влади України та законодавства. Планувалося створити  самопроголошений орган влади з власними фінансовими установами, судовими та правоохоронними органами. Про це повідомляє офіційний сайт ГУ Національної поліції Запорізькій області.

Учасники псевдоутворення проводили публічні заходи, на яких  пропагували невизнання діючої влади в Україні, закликали до створення силових груп швидкого реагування для захоплення органів влади, правоохоронних та судових органів. Мешканців району активно агітували приєднуватись до їх руху для проведення масових акцій і дестабілізації суспільно–політичної ситуації в Україні. 

До лав псевдоутворення приймали усіх бажаючих. Лідери незаконної організації видавали  новим членам «відповідні посвідчення», обіцяючи звільнення від сплати податків, служби в армії, реєстрації рухомого та нерухомого майна, непідсудності органам судової влади України, уникнення сплати комунальних платежів та інше.

Намагаючись легітимізувати свої повноваження, організатори фейкового органу місцевого самоврядування провели в районі збори, на яких обрали  «міського голову» та «депутатів».

Крім цього, його члени прийняли участь у так званих «Всеукраїнських урядовчих зборах громади українського народу», на яких затвердили новий державний герб, прапор України та обрали «президента». 

У «депутатів» та «міського голови» незаконно створеної «міської ради» оперативники Управління Служба безпеки України в Запорізькій області за участі дізнавачів  провели  низку обшуків та вилучили уставні документи фейкового органу, протоколи зібрань активістів, мобільні телефони, комп'ютерну техніку та інші предмети і документи, які є речовими доказами протиправної діяльності.

Чому осипається листя з плодових дерев?

Чергова природна аномалія спостерігається нині – з плодових дерев, особливо з абрикосів, почало осипатися листя. Листопад спостерігається і на деяких декоративних деревах.

Цю ситуацію обговорюють токмачани у соцмережах, публікуючи фотографії несподіваного літнього листопаду. А у сусідньому Василівському районі заговорили про викиди з атомної станції.

Експерти для Телеканалу TV5 пояснили це явище моноліозом — грибковим захворюванням плодових дерев. Таке явище  періодично виникає, та цього року для його розвитку та розповсюдження сприятливі умови, зокрема, дощі.

“Це і підвищена вологість, і також у нас пізні весняні паморозки були у цьому році і це сприяло розмноженню багатьох збудників, в першу чергу, це грибкові захворювання різні і також бактеріальні захворювання. Це призвело до пошкодження навіть здорових дерев, це призвело, до некрозів, тобто відмирання тканин і в подальшому, ось ми спостерігаємо опадання листків”, – зазначила доцент кафедри генетики та рослинних ресурсів біологічного факультету ЗНУ Ірина Приступа.

У першу чергу, страждають кісточкові породи дерев — абрикоси та персики. У меншій мірі – вишня, слива, черешня. На урожайність це також вплине, кажуть фахівці. Адже листки забезпечують рослину органічними речовинами. Крім того, грибкові захворювання дерев, окрім листя, вражають і безпосередньо самі плоди.

Втім, запобігти таким пошкодженням – можна. В першу чергу, за допомогою спеціальних препаратів для рослин.

“Фунгіциди, так звані. Протигрибкові, якими можна оприскувати дерева, але ви розумієте, що в умовах міста цього робити не можна, це отрута, це хімікати. Але на присадибних ділянках люди, звичайно, обробляють. Ну, знову таки, після кожного дощу потрібно обробляти знову”, – порадила  Ірина Приступа.

Село Запоріжжя: множинні ножові поранення

У селі Запоріжжя, що на Токмаччині, від ножових поранень рятували чоловіка 36 років. 

На місці події працювала лікарська бригада. Постраждалого з множинними проникаючими пораненнями грудної клітини було госпіталізовано до лікарні.

За офіційною інформацією Обласного центру медичної допомоги та медицини катастроф, ймовірно чоловік сам собі наніс ножові поранення. 

Повідомлень з поліції поки що не надходило.

Фото ілюстративне, з відкритих джерел.

Оновлено: 

Стало відомо, що у поліцію о 3:48 надійшло повідомлення про те, що місцевий житель 1991 року народження завдав собі ножові поранення.

Як повідомили в ГУНП, на місце події терміново прибула слідчо-оперативна група і лікарі швидкої медичної допомоги. В ході проведених слідчих заходів правоохоронці з'ясували, що молода людина живе разом з батьком 1969, з 2019 р. знаходиться на обліку у лікаря психіатра, неодноразово проходив лікування в психіатричних закладах, останній раз близько місяця тому.

10 червня у молодої людини відбулося загострення хвороби, він вів себе агресивно і неадекватно, неодноразово висловлював наміри про самогубство. Близько 4:00 ранку, коли батько відволікся, потерпілий взяв господарський ніж, вийшов на вулицю, сів на лавку і завдав собі кілька ударів в область серця. Постраждалого негайно доправили в місцеву лікарню, де прооперували. На даний момент його життю нічого не загрожує.

Слідчі дії тривають.


четвер, 3 червня 2021 р.

Через станцію Великий Токмак підуть два літні поїзди до Бердянська

"Укрзалізниця" запускає два "літні" поїзди - з Дніпра і Кривого Рогу в Бердянськ. Йтимуть вони через Великий Токмак.

Поїзди №472 / 471 Дніпро-Бердянськ і №552 / 551 Кривий Ріг - Бердянськ почнуть курсувати з 10 червня і виконуватимуть рейси по парних числах, назад - по непарних, повідомляє Кореспондент з посиланням на прес-службу "Укрзалізниці".

З Дніпра поїзд виходитиме о 22.50, прибуватиме в Бердянськ о 8.23. Відправлення з Кривого Рогу - о 21.20, прибуття в Бердянськ - також о 8.23. На відрізку від Запоріжжя це буде фактично один і той же маршрут.

У Великий Токмак поїзд прибуватиме о 5.25 ранку (зупинка 2 хвилини). Хоча навряд чи токмачан зацікавить цей маршрут з ранньою тригодинною поїздкою до Бердянська.

А ось у зворотному напрямку поїзд може бути зручним. З Бердянська він виходитиме о 22.10, у Великому Токмаці - 0.57 (зупинка 4 хвилини), а на ранок ці поїзди у Дніпрі (7.44) і у Кривому Розі (8.15). 

У Молочанську названі поїзди зупинятися не будуть. Щоправда, і з Токмака квитки поки що не продають.