Служба 101 інформує

вівторок, 31 березня 2020 р.

Умови, за яких зможе запрацювати токмацький ринок

Заступник Міністра охорони здоров’я - Головний державний санітарний лікар України В. Ляшко 30 березня видав Постанову за № 5 "Щодо протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) в місцях торгівлі".

Відповідно до статті ЗО, 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», постановляю:

Органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування з метою протидії поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19) при здійсненні торгівлі на ринках забезпечити можливість функціонування ринків лише за дотримання наступних умов:

зареєстрований оператор ринку харчових продуктів;

знаходження на ринку не більше одного відвідувача на 20 м2 торгівельної площі;

наявна можливість забезпечення дотримання відстані між покупцями в чергах не менш ніж 1,5 метри;

забезпечення відповідного персоналу та покупців засобами індивідуального захисту;

забезпечена можливість дотримання протиепідемічних заходів;

для ринків вихідного дня відстань між місцями торгівлі повинна становити не менш ніж 3 метри.

Директорату громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України довести дану постанову до відома Київської міської, обласних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

По всій Запорізькій області біля лікарень першої хвилі госпіталізації рятувальники встановлять скринінгові намети


У Дніпрорудненській лікарні встановили один із перших скринінгових наметів. Такі намети рятувальники встановлять по всій Запорізькій області біля лікарень першої хвилі госпіталізації. Згідно розпорядження головного державного санітарного лікаря ці пункти розгорнуто по всій Україні.

Згодом всіх хворих з респіраторними симптомами спочатку оглядатимуть у наметах, а потім вже відправлятимуть до лікарень. Тимчасові пункти сприятимуть зниженню ризиків інфікування інших пацієнтів та медперсоналу, повідомляє Віталій Туринок, голова Запорізької обласної державної адміністрації. 

По темі: Міністерство охорони здоров'я України розробило проект тимчасових рекомендацій для розгортання госпіталів поза межами закладів охорони здоров’я.

Таврія, Кохане, як і раніше, прагнуть до Роздола

Не пізніше квітня підготують законопроєкт щодо адмінтерустрою субрегіонального рівня в Україні.

Мінрегіон та профільний Комітет 24 березня провели відеоконференцію з цієї теми.

Формування базового рівня місцевого самоврядування, громад, - на завершальному етапі. На часі – формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального рівня, вважає Мінрегіон.

31 березня, за рекомендацією керівниці апарату Запорізької обласної державної адміністрації Зінаїди Бойко, у режимі відеоконференції відбулася нарада за участі сільських голів Токмацького району з керівництвом Токмацької районної державної адміністрації, Токмацької районної ради, міст Токмака і Молочанська, народним депутатом України Павлом Мельником з питання нового територіального устрою Токмацького району.

З почутого нами на нараді стало зрозумілим остаточне прагнення сільських територій. Так, зокрема:

Молочанська громада бажає залишитися у складі Долинської, Виноградненської сільських рад, але може "забрати" Лагідне і Новомиколаївку.

Долина, в свою чергу, бажає об'єднання з Новомиколаївкою.

Новомиколаївська і Остриківська ОТГ вважають за необхідне залишитися самостійними громадами.

Нове - з Новопрокоповкою і Покровським (Жовтнева сільрада).

Таврія і Кохане - з Роздолом Михайлівського району.

Кіровська, Балківська, Новомиколаївська сільради - ще один можливий формат об'єднання.

Токмак: Як зазначив присутній на нараді секретар Токмацької міської ради Олександр Чуб, то Токмак погоджується з усіма рішеннями сільських громад, ...ми приймаємо всі ваші рішення, зазначив він.

Вислухавши пропозиції з територій, народний депутат України Павло Мельник сказав, що він донесе ці пропозиції до "адресата", перешкоджати в їх реалізації ніколи не буде і додав, що всі Перспективні плани повинні були бути затвердженими до початку квітня, зрозуміло, що корегування до процесу вніс коронавірус, але реформа децентралізації однозначно буде завершена.

Всі озвучені пропозиції з територій потрібно сьогодні письмово направити електронними засобами зв'язку до Токмацької РДА, РДА направить до Запорізької ОДА, а далі - в Київ до Мінрегіону, де і буде прийнято остаточне рішення...

Читайте по темі: У ЗАПОРІЗЬКІЙ ОБЛАСТІ ТРИВАЄ РОБОТА ЩОДО ЗМІНИ АДМІНІСТРАТИВНО-ТЕРИТОРІАЛЬНОГО УСТРОЮ.


Забороняється припиняти електропостачання громадянам на період дії карантину


Держенергонагляд звернувся до операторів систем розподілу електричної енергії й електропостачальних організацій та наголосив на необхідності дотримання вимог законодавства і відповідно до нього не обмежувати та/або не припиняти постачання електричної енергії споживачам на період дії карантину.

Такі норми прописано у Законі України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)». Зокрема, у підпунктах 4 та 5 пункту 3 розділу І закону зазначено, що на період дії карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби, та протягом 30 днів з дня його відміни забороняється нараховувати та стягувати неустойки (штрафи або пеню) за несвоєчасне здійснення платежів за житлово-комунальні послуги, а також припиняти/зупиняти надання житлово-комунальних послуг громадянам України у разі їх несплати або оплати не в повному обсязі.

В умовах карантину та надзвичайної ситуації, яку 25 березня було запроваджено на всій території країни, чимало громадян не зможуть вчасно та у повному обсязі оплатити комунальні платежі, тому Держенергонагляд закликав ліцензіатів з розподілу електроенергії та електропостачальників з розумінням та відповідальністю поставитись до ситуації, що склалась. Послуги з постачання електричної енергії мають надаватись споживачам безперервно. Перерви у постачанні можуть виникати у випадку ремонтних та профілактичних робіт, а також робіт з ліквідації аварій, повідомляє Урядовий портал.

Найбільші суми податку сплачують сільгоспвиробники Пологівського, Більмацького та Розівського районів


Підприємства і підприємці агросектору за два місяці 2020 року сплатили до місцевих бюджетів Запорізького регіону 55 млн 535 тис. грн єдиного податку.

За інформацією Головного управління ДПС у Запорізькій області, у лютому надійшло більше 6 млн грн, що на 11,6% більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Найбільші суми податку з початку року надійшли від суб'єктів господарювання, які працюють у сільському господарстві Пологівського, Більмацького та Розівського районів – майже 9 млн грн, Оріхівського та Гуляйпільського районів – 8,5 млн грн, м. Токмак, Токмацького і Чернігівського районів – 6,8 млн грн, Василівського та Михайлівського районів – 5,8 млн грн, м. Бердянськ, Бердянського та Приморського районів – 5,4 млн грн, м. Мелітополь, Мелітопольського та Веселівського районів – 5 млн грн, м. Енергодар, Кам’янсько-Дніпровського та Великобілозерського районів – 4,3 млн грн тощо.

Станом на початок березня у Запорізькій області зареєстровано 2052 платника єдиного податку ІV групи.

В області діють 54 мобільні бригади, які виїжджають на виклик сімейного лікаря, екстреної медичної допомоги та інших медичних працівників до пацієнтів з підозрою на COVID-19


За дорученням керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня Віктора Ляшка у всіх областях України створено мобільні бригади, які виїжджають на виклик сімейного лікаря, екстреної медичної допомоги та інших медичних працівників до пацієнтів з підозрою на COVID-19 для забору зразків на проведення досліджень у лабораторії. Це значно зменшує мобільність людей, які мають симптоми гострого вірусного захворювання та потребують здачі відповідних аналізів.

Таких мобільних бригад по Україні вже є 567. У Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації повідомляють, що наразі в області діють 54 мобільні бригади. Їх створено на базі Центрів первинної медико-санітарної допомоги області.

Про випадки відмови від проведення дослідження на коронавірусну інфекцію, за наявності відповідних симптомів, просимо повідомляти на гарячу лінію. Запорізька обласна гаряча лінія працює цілодобово за номером: 0-800-503-508.

Критерії, за якими людина може вважатися контактною:

• Особа проживає в одному домі з хворим на COVID-19.
• Особа мала прямий фізичний контакт з хворим на COVID-19 (наприклад, через рукостискання).
• Особа мала контакт із слизовими виділеннями з дихальних шляхів хворого на COVID-19 (наприклад, перебування в зоні пацієнта під час кашлю, чи доторкування руками до використаних серветок) та не використовувала засоби індивідуального захисту.
• Особа контактувала із хворим на COVID-19 на відстані до одного метра протягом 15 хвилин і більше, за умови не використання відповідних засобів індивідуального захисту або з підозрою щодо неправильного їх використання (наприклад, порушення цілісності рукавичок).
• Особа перебувала у закритому середовищі (наприклад, аудиторія, кімната для засідань, зал очікування закладу охорони здоров’я) із хворим на COVID-19 протягом 15 хвилин і більше на відстані менше одного метра.
• Медичний працівник або інша особа, яка надає медичну допомогу або проводить догляд за хворим на COVID-19.
• Працівники лабораторій, які обробляють зразки з дихальних шляхів, отримані від хворих на COVID-19.
• Працівники патологоанатомічних/судово-медичних бюро/відділень, які безпосередньо брали участь у розтині тіла, в тому числі взятті зразків для проведення ПЛР-дослідження навіть за умови використання відповідних засобів індивідуального захисту.
• Контакт в літаку в межах двох сидінь (у будь-якому напрямку) з хворим на COVID-19, супутники подорожі.
• Члени екіпажу, які проводили обслуговування в салоні літака, де знаходився хворий.
• Якщо тяжкість симптомів (наприклад, сильний кашель) або переміщення особи вказують на більш велику зону ризику щодо зараження, пасажири, які сидять у всій секції, або всі пасажири повітряного судна можуть вважатися контактними.

На дорозі Н-30 Василівка-Бердянськ продовжуються роботи з поточного середнього ремонту на двох великих ділянках

На автомобільній дорозі національного значення Н-30 Василівка-Бердянськ продовжуються роботи з поточного середнього ремонту на двох великих ділянках. Для цього залучено дві потужні підрядні організації. 

Про це повідомляють у Службі автомобільних доріг в Запорізькій області.

Підрядним підприємством ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» на ділянці дороги Н-30, км 7+000 - км 55+082, яка проходить по території Василівського та Токмацького районів, роботи було розпочато 27 лютого 2020 року.

Станом на 30 березня 2020 року проведено: фрезерування асфальтобетонного покриття на 14,9 км дороги та влаштування вирівнюючого шару асфальтобетону на 12,2 км. Загальна протяжність всієї ділянки виконання робіт складає 48, 1 км.
У Приморському районі на ділянці автодороги Н-30, км 89+526 – км 112+026, 2 березня 2020 року було розпочато роботи підрядним підприємством ТОВ «Автомагістраль-Південь.

Наразі виконано: фрезерування асфальтобетонного покриття на 13,6 км дороги та влаштування вирівнюючого шару асфальтобетону на 11 км. Загальна протяжність всієї ділянки виконання робіт складає 22,5 км.

Підрядне підприємство ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл» поблизу місця виконання робіт, а саме в Василівському районі, влаштувало ще один власний асфальтобетонний завод. Таким чином, робота дорожників не гальмується.

Для виконання робіт з регенерації шарів основи на ділянках дороги, які втратили опорну здатність, підрядним підприємством ТОВ «Автомагістраль-Південь» в м. Токмак влаштовано Грунтозмішувальний завод з виготовлення органо-мінеральних сумішей.

Станом на 31.03.2020 в області зареєстровано 64 підозрілих випадки на COVID-19

Станом на 10:00 31.03.2020 в області зареєстровано 13 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19  -  м. Запоріжжя – 9,  м. Бердянськ – 1, м. Мелітополь – 2, Мелітопольський р-н – 1.

Всі захворілі або нещодавно прибули із-за кордону (Єгипет, Франція, Іспанія, Польща, Ізраїль), або контактували із хворим на коронавірус.

Всього на 31.03.2020 зареєстровано 64 підозрілих випадки (в т.ч. 10 – за останню добу), у 13 підтвердився COVID-19, 41 – негативні, 10 – тривають лабораторні дослідження.

Одужав 1 хворий (м. Запоріжжя ).

30.03.2020 у вірусологічній лабораторії державної установи «Запорізький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», з урахуванням даних епідеміологічного розслідування останніх випадків захворювання мешканців м. Запоріжжя на коронавірусну інфекцію, обстежено 44 особи, які мали контакт з хворими. Результати досліджень негативні; коронавірус не виявлений.

Крім цього, за минулу добу проведено дослідження матеріалу на COVID-19 від 3 хворих з підозрою на інфікування коронавірусом; результати досліджень негативні, коронавірус не виявлений. Проведений комплекс протиепідемічних заходів.

З 1 липня 2021 року вводиться ринок землі в Україні


Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".

Законом з 1 липня 2021 року вводиться ринок землі в Україні.

Законом статті 130 і 131 Земельного кодексу України викладено у новій редакції.
Згідно з новою редакцією статті 130 набувати право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення можуть:

а) громадяни України;
б) юридичні особи України, створені і зареєстровані за законодавством України, учасниками (акціонерами, членами) яких є лише громадяни України та/або держава, та/або територіальні громади;
в) територіальні громади;
г) держава.

Право власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення може також набуватися банками лише в порядку звернення стягнення на них як на предмет застави. Такі земельні ділянки мають бути відчужені банками на земельних торгах протягом двох років з дня набуття права власності.

Іноземцям, особам без громадянства та юридичним особам заборонено...(читати далі)

понеділок, 30 березня 2020 р.

Надано право зареєстрованим безробітним не відвідувати службу зайнятості протягом 30 і більше календарних днів


29 березня Уряд прийняв постанову “Про внесення змін до Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу”. 

На період дії карантину  надання статусу безробітного відбуватиметься одразу після подання ним заяви, а допомога по безробіттю призначатиметься з першого дня після реєстрації.

У період надзвичайної ситуації зміни до Порядку передбачають:

При наданні статусу безробітного не буде застосовуватись семиденний період для активного пошуку підходящої роботи. Особі відразу надаватиметься статус безробітного без необхідності протягом 7 днів відвідувати співбесіди з роботодавцями. 

В цей період співробітники служби зайнятості будуть підбирати можливі варіанти підходящої роботи, формуватимуть комплекс заходів, які мають вжити кар’єрний радник та особисто зареєстрований безробітний, для працевлаштування або здійснення іншого виду зайнятості.

Надається право зареєстрованим безробітним не відвідувати службу зайнятості протягом 30 і більше календарних днів (комунікація зареєстрованих безробітних і працівників служби зайнятості відбуватиметься дистанційно – телефоном, електронною поштою).

Прийнято пакет законодавчих змін, спрямований підтримати українців та їхній бізнес під час протидії розповсюдженню коронавірусної хвороби COVID-19


30 березня народні депутати України прийняли другий пакет законодавчих змін, спрямований підтримати українців та їхній бізнес під час протидії розповсюдженню коронавірусної хвороби COVID-19.

Безпосередньо для малого та середнього бізнесу (МСБ) цим пакетом передбачено:
спрощення оформлення дистанційної роботи та впровадження гнучкого режиму робочого часу;

зняття обмеження на отримання лише однієї якоїсь державної підтримки для розвитку МСБ;

на час саме цього карантину введення поняття часткового безробіття для  МСБ. 

Підтримка для виплат працівникам надаватиметься при збереженні за ними робочих місць. Розмір допомоги - до 1 мінімальної зарплати. Вартість ініціативи орієнтовно 5 млрд грн;

проєкти регуляторних актів спрямованих на спрощення вимог до діяльності бізнесу в умовах карантину органами влади можуть прийматись навіть за 1 день, а не за 30;

продовжено мораторій на проведення планових неподаткових перевірок до 30 червня.

Вводяться додаткові протиепідемічні заходи на території Запорізької області


30 березня відбулось засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Запорізької області. 

Учасники засідання обговорили додаткові протиепідемічні заходи на території Запорізької області у зв’язку із поширенням гострої респіраторної хвороби СОVID-19.

Відтепер головам райдержадміністрацій, міським головам міст обласного значення, міським, сільським та селищним головам громад Запорізької області необхідно забезпечити:

визначення та маркування меж територій карантину шляхом встановлення інформаційних знаків, табличок про введення особливого режиму та проведення протиепідемічних заходів;

проведення дезінфекційних заходів у жилих, виробничих, навчальних, санітарно-побутових та інших приміщеннях, будівлях і спорудах, щоденної дезінфекції проїжджої частини доріг, тротуарів, прибудинкових та інших територій населених пунктів;

надання допомоги особам з інвалідністю, особам похилого віку та іншим малозахищеним верствам населення щодо отримання ними пенсій, оплати комунальних послуг, доставки продуктів харчування та предметів першої необхідності з метою зниження ризику їх зараження із залученням працівників соціальних служб, громадських та волонтерських організацій.

Крім цього, необхідно забезпечити доведення до населення рекомендацій щодо обмеження пересування громадян на власному автомобільному транспорті між населеними пунктами, районами та регіонами України.

Також необхідно організувати пропуск осіб, які залишають територію області або в’їжджають у неї за умови проведення медичного огляду з безконтактною термометрією і заповнення медико-санітарної декларації та направлення на обстеження осіб з підозрою на гострі респіраторні захворювання.

До 1 квітня потрібно надати пропозицію до Запорізької ОДА щодо формування територіальних громад в Токмацькому районі


30 березня керівник апарату Запорізької обласної державної адміністрації Зінаїда Бойко провела скайп нараду з питання щодо формування територіальних громад в Токмацькому районі: розгляд пропозиції членів групи захисту самостійного функціонування територіальних громад Токмацького району щодо внесення зміни до перспективного плану Токмацького району Запорізької області, а саме - проти приєднання сільських територій району Остриківської, Новенської, Новомиколаївської громад до м. Токмак.

Присутні:

- т.в.о. голови Токмацької районної державної адміністрації Олена Шпак;
- голова Токмацької районної ради Василь Мафтуляк;
- голови сільських рад: від Жовтневої - Наталія Антипенко, від Новопрокопівської - Наталія Бут, від Новенської - Анатолій Субоцький;
- члени групи захисту самостійного функціонування територіальних громад Токмацького району.

В ході наради вирішили:

Надати пропозицію (до 1 квітня) до Запорізької ОДА щодо формування територіальних громад в Токмацькому районі повністю по всьому Токмацькому району, з врахуванням думок міських голів Молочанська (Володимир Вольвач), Токмака (Ігор Котелевський).

Провести консультацію по цьому питанню з народним депутатом України Павлом Мельником тому, що коли буде прийматися рішення Міністерством розвитку громад та територій України з цього питання, то, з-за карантинних заходів, саме він зможе бути присутнім в прийнятті рішення на тому історичному засіданні.

Пропозиції групи захисту самостійного функціонування територіальних громад Токмацького району почуті і будуть враховані, зазначила Зінаїда Бойко.

Голова Запорізької облради Григорій Самардак інфікований на COVID-19


Голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак знаходиться на лікарняному.

Лабораторно підтверджено, що він інфікований на COVID-19.

Наразі, голова обласної ради знаходиться  вдома під наглядом сімейного лікаря.

Його родина знаходиться у самоізоляції.

Григорій Самардак звертається до усіх мешканців області з побажанням міцного здоров’я, перш за все, та проханням відповідально поставитися до вжитих в країні і в області карантинних заходів. 

Він також дякує лікарям, які сьогодні надають допомогу мешканцям області.

В області зареєстровано 13 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19


Станом на 11:00 30.03.2020 в області зареєстровано 13 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19 (в т.ч. 2 –30.03.2020 в  м. Запоріжжі) -  м. Запоріжжя – 9,  м. Бердянськ – 1, м. Мелітополь – 2, Мелітопольський р-н – 1.

Виявлені 30.03.2020 хворі знаходились раніше вдома на самоізоляції після контакту із хворим, на даний час лікуються на дому під наглядом лікарів.

Всі захворілі або нещодавно прибули із-за кордону (Єгипет, Франція, Іспанія, Польща, Ізраїль), або контактували із хворим на коронавірус.

Всього на 30.03.2020 зареєстровано 54 підозрілих випадки (в т.ч. 3 - протягом 29.03.2020, 2 –30.03.2020), у 13 підтвердився COVID-19, 41 – негативні.
Одужав 1 хворий (м. Запоріжжя).

Суб'єктам господарювання, які реалізують підакцизну продукцію


Звертаємо увагу суб'єктів господарювання, які реалізують підакцизну продукцію, що на час карантину документи на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, тютюновими виробами, зберігання пального та роздрібну торгівлю пальним подаються до спеціальної скриньки канцелярії ГУ ДПС у Запорізькій області за адресою: м. Запоріжжя, пр. Соборний,166.

Звертаємо увагу на оформлення документів (повинні бути скріплені (степлером), крім того, на заяві слід вказувати контактні дані (номер мобільного телефону).
Видача ліцензій буде здійснюватися після завершення заходів, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Контактний телефон: (061) 224-67-40.

З переліком діючих ліцензій можна ознайомитись на сайті податкової служби області.

Потреби лікарень для боротьби із підозрою на коронавірусну інфекцію

За даними Запорізької облдержадміністрації, станом на 17:00 27.03.2020, лікарні, які є базовими для прийому пацієнтів із підозрою на коронавірусну інфекцію, мають такі потреби:

В області тривають ремонтні дорожні роботи


За інформацією Служби автомобільних доріг у Запорізькій області, минулого тижня підрядними організаціями ліквідовано 6 844 кв. м ямковості, в тому числі, на основних дорогах державного значення відремонтовано – 2 051 кв. м, на дорогах територіального значення -  4 793 кв. м. Для цього щоденно залучалося, в середньому, 19 бригад дорожніх підприємств.
 
Ремонтні роботи проводилися як із використанням гарячої асфальтобетонної суміші, так і струменевим методом ремонту на дорогах державного значення, майже по всій території області, зокрема:

Т-04-08 Павлоград - Васильківка - Новомиколаївка - Оріхів - Токмак, в Токмацькому районі;
Т-08-13 Токмак - Чернігівка, в Токмацькому районі;

Служба автомобільних доріг звертається до водіїв з проханням бути пильними та максимально уважними в місцях проведення дорожніх робіт, дотримуватися вимог правил дорожнього руху, звертати увагу на попереджувальні знаки.

неділя, 29 березня 2020 р.

COVID-19: м. Запоріжжя –7, м. Мелітополь – 2, м. Бердянськ – 1, Мелітопольський р-н – 1

Станом на 10:00 29.03.2020  в області зареєстровано  11 лабораторно підтверджених випадків захворювання на COVID-19 (в т.ч. 1 – за останню добу в м. Запоріжжі) -  м. Запоріжжя –7,  м. Мелітополь – 2, м. Бердянськ – 1, Мелітопольський р-н – 1.

10 захворілих нещодавно прибули із-за кордону (Єгипет, Франція, Іспанія, Польща, Австралія, Ізраїль), джерело інфекції хворого по м. Бердянську не встановлено. Хворі госпіталізовані до інфекційних стаціонарів, їм надається необхідна медична допомога. В повному обсязі здійснюються необхідні протиепідемічні заходи.

Всього на 10:00 29.03.2020 зареєстровано 49 підозрілих випадків на коронавірусну інфекцію (в т.ч. – 5 за останню добу), у 11 підтвердився COVID-19, 38 – негативні.

субота, 28 березня 2020 р.

Медпрацівникам – харчування, поліції - обладнані кімнати відпочинку


Усі медпрацівники, яких залучено до боротьби з поширенням коронавірусної інфекції в Україні та які постійно перебувають на роботі, будуть забезпечені харчуванням.

Також у закладах охорони здоров’я, що надають медичну допомогу хворим з коронавірусною хворобою, мають бути обладнані кімнати відпочинку для працівників поліції.

Таке розпорядження підписав заступник Міністра охорони здоров'я, Головний державний санітарний лікар України та керівник робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації державного рівня Віктор Ляшко 27 березня за результатами наради з керівниками регіональних штабів.

Відповідальність за виконання покладена на Керівників робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій в областях та м. Києва.

Кількість медиків, які надають допомогу хворим на СОVID-19, буде збільшено: Міністерство охорони здоров’я вживає заходів для збільшення кількості медиків, які будуть надавати допомогу хворим на СОVID-19.

Зокрема, фахівців провідних медичних установ планують залучати для допомоги областям.

Про це повідомив заступник Міністра охорони здоров’я - головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко на брифінгу 28 березня.

Віктор Ляшко закликав  не зволікати зі зверненням до медиків, коли у хворого є симптоми, характерні саме для COVID-19.

«Якщо є висока температура, сухий кашель та утруднене дихання - ми рекомендуємо не затягувати, звертатися до лікарів», - зазначив заступник Міністра охорони здоров’я. Водночас він наголосив на важливості укладання декларацій з сімейним лікарем.

Токмак: Щойно бійці служби порятунку упередили пожежу у п’ятиповерхівці на Шевченка

Приблизно о шостій годині вечора 28 березня мешканці будинку № 31 по вул. Шевченка у Токмаці відчули задимлення у одній з квартир.

Спочатку керівник тутешнього ОСББ Володимир Куцериб пробував достукатися, але господиня, яка була вдома, не відчиняла. Тож він зателефонував у службу порятунку, чим і запобіг біді.

Бійці пожежного караулу не підвели, прибули буквально за лічені хвилини. Почали тягнути пожежний рукав та одночасно гупати у двері. Нарешті господиня відкрила, а з квартири у під’їзд вирвався густий чад. Виявилося, що вона готувала їжу, залишила її на плиті, а сама задрімала у дальній кімнаті…

Якби сусіди вчасно не забили тривогу була б біда у господині квартири, а може й всьому будинку.

Тож жителі будинку, які вибігли у цей час на вулицю, дякували голові ОСББ за пильність, а рятувальникам за миттєве реагування.

Віталій Голод.
Довідково

На жаль, багато пожеж, особливо з трагічними наслідками, виникають уночі, тому перед тим, як лягти спати, необхідно:

- вимкнути всі електропобутові прилади (крім холодильників) та обігрівачі;

- впевнитися, що безпосередньо біля ліжка, впритул до ковдри, не стоять електричні прилади та не прокладено електропроводку;

- зачинити двері в кімнату.

Майже кожній пожежі можна запобігти!

Для цього слід обов'язково обговорити в сім`ї не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику пожежної допомоги, гасіння пожежі в початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення тощо.

При пожежі телефонуйте до Служби Порятунку - 101.


Всі новини з цього сайту концентруються в одному місці – фейсбук групі «Наше місто Токмак», вступай до групи і дізнавайся про оновлення перший.

Поліцейські склали 165 адміністративних протоколів за порушення правил карантину в Запорізькій області

В Україні поліцейські склали понад 2700 адміністративних протоколів за порушення правил карантину.

Найбільше таких правопорушень зафіксовано у Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Запорізькій областях та у місті Києві.

Станом на 27 березня поліцейські склали 2719 адміністративних протоколів за ст. 443 (Порушення правил щодо карантину людей) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Зокрема 448 – у Дніпропетровській області, 289 – у місті Києві, 188 – у Донецькій, 178 – у Харківській, 165 – у Запорізькій, 164 – у Київській, 153 – в Одеській, 118 – у Вінницькій, 100 – у Чернівецькій, 99 – у Рівненській, 97 – у Чернігівській, 96 – у Черкаській, 94 – у Херсонській, 91 – у Львівській, 65 – у Сумській, 52 – у Миколаївській, 44 – у Полтавській, 43 – у Кіровоградській, 42 – у Волинській, 41 – у Івано-Франківській, 38 – у Луганській, 34 – у Житомирській, 31 – у Хмельницькій, 25 – у Закарпатській, 24 – у Тернопільській.

Також до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості щодо 28 фактів, пов’язаних із карантинними обмеженнями.

Довідково:

Відповідно до ст. 44-3 КУпАП, порушення правил щодо карантину людей, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм, передбачених Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", іншими актами законодавства, а також рішень органів місцевого самоврядування з питань боротьби з інфекційними хворобами - тягне за собою накладення штрафу на громадян від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двох до десяти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Статтею 325 Кримінального кодексу України, порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, карається штрафом від тисячі до трьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на той самий строк.  Ті самі діяння, якщо вони спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Є перше одужання вiд COVID-19 в Запорізькій області

Радicна звiстка для усiєï Запорiзькоï областi!

Перше одужання вiд COVID-19!

Станом на 28.03 11:00 виписано додому з обласноï iнфекцiйноï лiкарнi жiнку, яка захворiла 15.03 (повернулась iз Єгипту).

Токмачани, що щойно приїхали з-за кордону – самоізолюйтесь потягом 14 днів, будь ласка

Допоможіть сусідам,які повернулися з-за кордону, залишатись удома.

Відвідайте замість них магазин чи аптеку та залиште пакунок під дверима, дотримуючись рекомендацій МОЗ. Будьте доброзичливими та уважними до них!

Самоізоляція протягом 14 днів є обов’язковою для всіх громадян, котрі повернулися з-за кордону. Це допоможе знизити ризик поширення коронавірусної інфекції.

Якщо ви бачите, що людина під час самоізоляції системно порушує санітарно-гігієнічні норми та наражає тим самим на небезпеку оточуючих, повідомте про це правоохоронні органи за телефоном 102.

Нагадуємо, штраф за порушення режиму самоізоляції складає від 17000 гривень до 34000 гривень.